Jump to content

Μεταχειρισμένα κινητά απο Vodafone


tasosvel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια μολις σημερα ειδα αυτο http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=offersMobiles εχει αγορασει κανεις καποια τετοια συσκευη? απ οτι ειδα μπορεισ να τις παρεις χρησιμοποιοντας και την επιδοτηση σου !!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλ.η vodafone δεχεται και μεταχειρισμενα??

αυτα που μπορει να τα βρηκε??

παντως το P3300/P3600 τα εχει σε καλες τιμες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια !! αλλα δεν νομιζω !! λογικα θα πουλανε τισ συσκευες που εχουν ανοιχτες στα μαγαζια για να τις βλεπει ο κοσμος !! δεν νομιζω οτι θα δεχεται να αγορασει μεταχειρισμενα κινητα !!
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρε παιδια !! αλλα δεν νομιζω !! λογικα θα πουλανε τισ συσκευες που εχουν ανοιχτες στα μαγαζια για να τις βλεπει ο κοσμος !! δεν νομιζω οτι θα δεχεται να αγορασει μεταχειρισμενα κινητα !!

 

Kι εγώ πιστεύω ότι πρόκειται για τα δείγματα που έχει κάθε κατάστημα για να τα βλέπει ο κόσμος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όταν αλλάζει η 'πλάτη κινητής' τα live κινητά που είχαν τα καταστήματα για να τα βλέπει ο κόσμος, έχει το δικαίωμα το κατάστημα να τα πουλήσει στη μισή τιμή.

 

Τώρα με τη Βόντα, δεν ξέρω αν τα επιστρέφουν στα κεντρικά για να πουληθούν μέσω διαδικτύου.

Link to comment
Share on other sites

οταν ανεβω Αθηνα θα παω να ρωτησω !! μιας και εχω επιδοτηση σε 2 μηνες ισως παρω καποιο !!
Link to comment
Share on other sites

Στις ΗΠΑ πάντως αυτό γίνεται πολύ συχνά, ειδικά με τα refurbished κινητά και κυρίως τα PDAs!

 

Και στην Αγγλία το κάνουν. Αν δείτε για παράδειγμα το site του Carphone Warehouse σε όσα λέει clearance είναι κομμάτια που είχαν σαν δείγματα για τους πελάτες. Βέβαια δεν ξέρουμε αν της Βόνταφον είναι δείγματα ή κανονικά μεταχειρισμένα. Νομίζω πιο καλά ακούγεται δείγμα παρά μεταχειρισμένο. Πάντως για να το κάνουν πάει να πει ότι το έχουν ψάξει και έχει ψωμί (χρήμα) η υπόθεση.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, εγω απο το πρωί σήμερα έκανα αρκετά refresh στην σελίδα και παρατήρησα αρκετή κίνηση ...πχ στις 9 η ώρα είχε 50 συσκευές και στις 13:00 μπήκαν αλλες 10 και πήγε στις 60. Γενικά πιστεύω πουλάει το όλο θέμα και είναι καλη ευκαιρία για εμάς να πάρουμε συσκευές σχετικά παλιές σε προσιτή τιμή .. πχ το Ν80 το έχει 232 ευρώ ενω αρχική έχει 420 . Το ήθελα απο περυσι αλλα δεν διαθέτω τόσα χρήματα για κινητό .. εκτός και εαν είναι το Χ800 ! :) όπως και τα προαναφερθέν HTC επίσης καλές τιμές .. επειδή μάλλον θα την κάνω την κίνηση σήμερα, μόλις το πάρω στα χέρια μου θα σας ενημερώσω σε τι κατάσταση βρίσκεται η συσκευή..και τι περιέχει [ελπιζω να έχει τον φορτιστή τουλάχιστον :) ]
Link to comment
Share on other sites

Ε πιστεύω πως εννοείται ότι είναι οι συσκευές που έχουν στα καταστήματα για να παίζει μαζί τους ο κόσμος. Τουλάχιστον αυτοί τα πουλάνε με χαμηλότερες τιμές και μπράβο τους, άλλοι τα ξανασυσκευάζουν, τα πουλάνε σα να μη συμβαίνει τίποτα και όταν αρχίσουν τα προβλήματα κάνουν τα κιζάκια..
Link to comment
Share on other sites

Autes oi suskeues einai sigkentomenes se kapoia kentrika katastimata i pas se opoiodipote Vodafone shop kai vlepeis ti metaxirismena exei to kathe ena apo auta;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα σε ενα μαγαζι στην ροδο και ρωτησα !! δεν ηξεραν και πολλα !! μου ειπαν οτι μονο ονλινε μπορω να της παρω !! αλλα φανταζομαι στην αθηνα ολο και κατι παραπανω θα ξερουν !!
Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία "Vodafone-Ανακύκλωση Παλαιών Συσκευών" την ξέρετε; Ξέρει μήπως κανείς από καθαρή τύχη τί απογίνονται οι συσκευές αυτές;

 

Δεν ξέρω σίγουρα, αλλά νομίζω ότι έχω μία πολύ βάσιμη υποψία :ninja: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία "Vodafone-Ανακύκλωση Παλαιών Συσκευών" την ξέρετε; Ξέρει μήπως κανείς από καθαρή τύχη τί απογίνονται οι συσκευές αυτές;

Δεν ξέρω σίγουρα, αλλά νομίζω ότι έχω μία πολύ βάσιμη υποψία :ninja: :)

 

εε ναι εκει πετανε τα htc τους... :)

Link to comment
Share on other sites

Την υπηρεσία "Vodafone-Ανακύκλωση Παλαιών Συσκευών" την ξέρετε; Ξέρει μήπως κανείς από καθαρή τύχη τί απογίνονται οι συσκευές αυτές;

 

Δεν ξέρω σίγουρα, αλλά νομίζω ότι έχω μία πολύ βάσιμη υποψία :ninja: :)

 

Καμμία σχέση. Αυτά πάνε στις αναπτυσόμμενες χώρες.

Link to comment
Share on other sites

1ο) οι συσκευες που πανε για ανακυκλωση πανε οντως για ανακυκλωση. Καταστρεφονται ολοσχερως

 

2ο)οσοι επιθυμειτε να αγορασετε μεταχειρισμενη συσκευη, μη πατε σε καταστημα. Μονο online τις αγοραζετε και ειναι αυτες που ηταν για δειγμα... Αν πατεσε καταστημα δε θα εξυπηρετειθειτε γιατι δεν εχει παει καμια ενημερωση σε κανεναν...

:X
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οτι στις δινει με δυο χρονια εγγυηση και λογικα θα ειναι σε αριστη κατασταση !!
Link to comment
Share on other sites

το καλο ειναι οτι στις δινει με δυο χρονια εγγυηση και λογικα θα ειναι σε αριστη κατασταση !!

 

Πού στέκει το λογικά? Εγώ προσωπικά όποτε πάω σε κατάστημα που έχει ζωντανά κινητά, κάποια απ' αυτά είναι ξεχαρβαλωμένα - πράγμα που σημαίνει ότι πολλοί είναι αυτοί που δεν τα μεταχειρίζονται με την μεγαλύτερη ευλάβεια..

Link to comment
Share on other sites

Πού στέκει το λογικά? Εγώ προσωπικά όποτε πάω σε κατάστημα που έχει ζωντανά κινητά, κάποια απ' αυτά είναι ξεχαρβαλωμένα - πράγμα που σημαίνει ότι πολλοί είναι αυτοί που δεν τα μεταχειρίζονται με την μεγαλύτερη ευλάβεια..

 

Ε καλά, δεν θα σου δώσουνε το τελείως ξεχαρβαλωμένο...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κατέβηκε από την σελίδα με τα μεταχειρισμένα το HTC P3600:( ελπίζω να το ξαναβάλουν:worry:
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση :

Οταν πήρα τηλέφωνο στο κέντρο για να μάθω πως ακριβώς μπορώ να προμηθευτώ μία απο αυτές τις συσκευές μου είπαν οτι πρέπει να πάω σε κατάστημα και μόνο έτσι και επίσης οτι μπορώ να την πάρω και με την επιδότηση μου !! πολυ χαρά ?? είδα το N80 και είπα να πάω να το πάρω...όμως όταν πήγα στο κατάστημα ..δεν γνώριζαν οτιδήποτε ..ούτε καν το κομμάτι με τα μεταχειρισμένα στην σελίδα τους...πήραν ενα προιστάμενο που τους ενημέρωσε για αυτό αλλα τους ενημέρωσε επίσης οτι δεν μπορώ να τις πάρω απο κατάστημα και όυτε με την επιδότηση μου.. ! πολύ λύπη ? ?? Αμεσα πήρα ξανά τηλ στο κέντρο και μίλησα με άλλη υπάλληλο η οποία με ενημέρωσε πως οι συσκευές αυτές Πωλούνται ONLINE & μονο ONLINE και δεν μπορείς να την χρησιμοποιείσεις με την Επιδότηση !!!

 

φυσικά και ξενέρωσα και τις ρώτησα αν μανγητοφωνούνται οι συνομιλίες μας και αν ναι να βάλει ένα Replay ..και έπειτα να στείλουν τον υπάλληλο ..πακέτο ... καθώς τις φάνηκε παράξενο να με έχει ενημερώσει κάποιος λάθος ... Ελλάδα !

 

 

Αν κάποιος έχει ενημέρωση σαν την πρώτη την δικιά μου (την λάθος πιθανώς) να το ψάξουμε λίγο μήπως και ακόμα δεν ξέρουν και οι ίδιοι τη ισχύει ...ίσως απο εβδομάδα που θα γυρίσουν τα μεγάλα κεφάλια να μάθουμε τι τελικά ισχύει ..

 

εγώ πάντως στράφηκα σε άλλα κινητά για την επιδότηση μου ..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...