Jump to content

προγραμμα για internet στο σπιτι!!!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μενω αθηνα-νεα σμυρνη κ θελω να κανω μια νεα συνδεση στο σπιτι για να εχω ιντερνετ! δεν εχω ακομα γραμμη τηλεφωνου!

δεν με ενδιαφερει να εχω σταθερο τηλεφωνο με δωρεαν λεπτα κτλπ(αν αυτο υπαρχει σε καποιο καλο πακετο κ φτηνο δεν με πειραζει)

επισεις κ η ταχυτητα του ιντερνετ δεν με ενδιαφερει κ τοσο πολυ...κ η ελαχιστη να ειναι(πια ειναι αυτη?) θα κανω την δουλεια μου!

με ενδιαφερει να ειναι οσο πιο οικονομικο γινεται κ αξιοπιστο ,δλδ οταν θελω να μπω να μπορω κ να μην εχω προβληματα με τα δικτια!!!

τι εχεται να μου προτινεται???

Link to comment
Share on other sites

νεα σμυρνη απο γνωστους που εχω σκοτωνει η WIND και δεν παιρνει και πολλες μερες η νεα αριθμοδοτηση. βεβαια εχει μεγαλο κοστος 72€

το προγραμμα ειναι 15,17€/μηνα internet εως 24Mbps

 

edit: απο μερια Αιγαιου προς κολυμβητηριο

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να κανω πρωτα ετιση για να μου βαλουν γραμμη στον οτε η οχι?

τα 72ε που γραφεις τι ακριβως ειναι??

εχει καποιο μηνιαίο παγιο εκτος απο τα 15,17ε? αυτη η τιμη ειναι για παντα η μονο για τον πρωτο χρονο?

μενω στην ικονιου με πιανει??

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είσαι κοντά στην πλατεία δηλαδή. Γενικά η Νέα Σμύρνη πάει σφαίρα σχεδόν με όλες τις εταιρίες.

Σου δίνει αριθμό η WIND που όμως πληρώνεις 72€ ως τέλη ενεργοποίησης. Η τιμή 15,17€ τελική για 12 μήνες όσο το συμβόλαιό σου. Μετά το 12μηνο εύκολα παίρνεις πάλι αυτή την τιμή όμως.

 

Επίσης, δες προσφερές Forthnet ή Cyta

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω για την ενημερωση!

θα την ειχα κανει ειδει την συνδεση αλλα κολαω λιγο στα 72ε!

γνωριζει κανεις αλλος τπτ για forthnet k cyta??? μηπως ειναι ποιο φτηνη?

Link to comment
Share on other sites

τις cyta το 1play με 14το μηνα στα 4mbps το εχει κανεις? 14ε ειναι μονο για τον πρωτο χρονο η για παντα?

τι τελος ενεργοποιησης νεας γραμμης εχει? κ αν ειναι αξιοπιστο η εχει πολλα προβληματα με την συνδεση? παντα μιλαω για την περιοχη της νεας σμυρνης!

Link to comment
Share on other sites

τις cyta το 1play με 14το μηνα στα 4mbps το εχει κανεις? 14ε ειναι μονο για τον πρωτο χρονο η για παντα?

τι τελος ενεργοποιησης νεας γραμμης εχει? κ αν ειναι αξιοπιστο η εχει πολλα προβληματα με την συνδεση? παντα μιλαω για την περιοχη της νεας σμυρνης!

 

Το 1play είναι όταν έχεις και γραμμή με τηλεφωνία στον ΟΤΕ και έχεις 2 πάγια. Θα πας CYTA 2PLAY το οποίο ξεκινάει από τα 16ευρώ στα 4mbps τελική τιμή για ΠΑΝΤΑ και τρέχει προσφορά αν επιλέξεις και χρόνους ομιλίας -30% στην τιμή για 1 χρόνο.Τα τέλη για νέα γραμμή είναι στα 50ευρώ και μετά τον χρόνο αν έχεις απεριόριστα σταθερά η εταιρία σου κάνει έκπτωση 2ευρώ και αν δεν έχεις απεριόριστα, σου κάνει δώρο απεριόριστες κλήσεις προς cyta για παντα +μειώσεις στην χρονοχρέωση για κλήσεις εκτός πακέτων!Είναι η πιο οικονομική εταιρία και έχει πακέτα σύμφωνα με τις ανάγκες και το πορτοφόλι του καθενός και μπορείς να τα αλλάζεις κάθε μήνα. Βήμα χρέωσης τα 45'' και όχι τα 60'' που έχουν όλοι οι άλλοι. Προσωπικά έχω cyta σχεδόν 2 χρόνια και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και θεωρείτε πλέον από τους πιο αξιόπιστους ενναλλακτικούς.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα από το θεό σε τόσο καλή περιοχή να περιοριστεί από μόνος του σε 4Mbps όμως. Έως 24Mbps δίνει η CYTA κάποια προσφορά;

 

Εκτός και αν τον καλύπτει η ταχύτητα αυτή για τη χρήση που θέλει. Προσωπικά για ένα χρήστη είναι καλά, αλλά αν μοιράζεται και κάποιος άλλος στο σπίτι το internet κόλλησε πραγματικά !

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φτανουν τα 4mbps κ για να μην τα μειραζομαι με κανεναν θα κανω στην συνδεση ενσυρματη κ οχι με wi-fi! γιτεται να ζητησω να μου δοσουν ρουτερ μονο ενσυρματο?
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου φτανουν τα 4mbps κ για να μην τα μειραζομαι με κανεναν θα κανω στην συνδεση ενσυρματη κ οχι με wi-fi! γιτεται να ζητησω να μου δοσουν ρουτερ μονο ενσυρματο?

 

H cyta δίνει μέχρι 50mbps ταχύτητες ανάλογα την απόσταση από το αστικό σου κέντρο και έχει προσφορές στα περισσότερα πακέτα της. Εγώ με την 4άρα ταχύτητα είμαι ευχαριστημένος και κατεβάζω torrent στα 429kbps. Έχει 4,8,24,35 και 50mbps. Aνάλογα τις ανάγκες του καθενός και φυσικά πόσο σηκώνει και η γραμμή του καθενός.Το router που δίνει είναι και ασύρματο και ενσύρματο και το δουλεύεις όπως εσύ θέλεις.Είναι με χρησιδανεισμό και το επιστρέψεις μόνο αν ακυρώσεις. Σε περίπτωση βλάβης γίνεται δωρεάν αντικατάσταση.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω πολυ μαλλον θα κανω cyta των 4mbps! ξερει κανεις ποσες περιπου μερες θα περιμενω απο την στιγμη που θα κανω την αιτηση μεχρι να εχει ιντερνετ στο σπιτι? μηπως αγρουν πολυ μεχρι να στο συνδεσουν?
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να μην βιαζεσαι. Επειδη ειδα οτι δεν εχεις σταθερο, οι τιμες που σου λενε ΔΕΝ ισχυουν. Κανενας παροχος δεν "τρωει" τα τελη συνδεσης.

Τελος ολοι μα ολοι οι παροχοι στηριζονται στον ΟΤΕ. Εγω θα σου ελεγα να ρωτησεις ΚΑΙ για συνδεση στην ΟΤΕΝΕΤ (κακα τα ψεματα, ειναι οι ταχυτεροι και οι πιο αξιοπιστοι). Καλοι, χρυσοι και αγιοι οι υπολυποι, σε περιπτωση βλαβης στον ΟΤΕ θα επευθυνθουν.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα σου ελεγα να μην βιαζεσαι. Επειδη ειδα οτι δεν εχεις σταθερο, οι τιμες που σου λενε ΔΕΝ ισχυουν. Κανενας παροχος δεν "τρωει" τα τελη συνδεσης.

Τελος ολοι μα ολοι οι παροχοι στηριζονται στον ΟΤΕ. Εγω θα σου ελεγα να ρωτησεις ΚΑΙ για συνδεση στην ΟΤΕΝΕΤ (κακα τα ψεματα, ειναι οι ταχυτεροι και οι πιο αξιοπιστοι). Καλοι, χρυσοι και αγιοι οι υπολυποι, σε περιπτωση βλαβης στον ΟΤΕ θα επευθυνθουν.

 

Oι τιμές είναι ακριβώς αυτές που σου λέμε και αν θες να πληρώνεις αέρα κοπανιστό στον ΟΤΕ με 2mbps στα 19ευρώ+ πάγιο πήγαινε στον ΟΤΕ.Δεν είπε κανείς οτι τρώνε τα τέλη σύνδεσης οι εναλλακτικοί (εκτός αν είσαι φοιτητής στην cyta) αλλά οι τιμές είναι αυτές. 50ευρώ στην CYTA και περίπου 70 στους άλλους. Πήγαινε CYTA με κλειστά τα μάτια και θα καταλάβεις και την διαφορά στην τσέπη σου.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Oι τιμές είναι ακριβώς αυτές που σου λέμε και αν θες να πληρώνεις αέρα κοπανιστό στον ΟΤΕ με 2mbps στα 19ευρώ+ πάγιο πήγαινε στον ΟΤΕ.Δεν είπε κανείς οτι τρώνε τα τέλη σύνδεσης οι εναλλακτικοί (εκτός αν είσαι φοιτητής στην cyta) αλλά οι τιμές είναι αυτές. 50ευρώ στην CYTA και περίπου 70 στους άλλους. Πήγαινε CYTA με κλειστά τα μάτια και θα καταλάβεις και την διαφορά στην τσέπη σου.

 

+1 για cyta. Ειμαι πελατης κατι παραπανω απο δυο χρονια και ειμαι υπερευχαριστημενος και με τις τιμες και με την εξυπηρετηση και με την παροχη υπηρεσιων της εν λογω εταιρειας.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

οκ παω για cyta αλλα μπορει να μου πει καποιος σε ποσες μερες απο τη μερα που εκανε την αιτηση ειχε ιντερνετ στο σπιτι του? μηπως αργει πολυ να το συνδεσουν???αυτο θελω να ξερω μονο πανω κατω!στο σιτε λεει 10-15 μερες αλλα ειναι τοσο η πολυ παραπανω?
Link to comment
Share on other sites

οκ παω για cyta αλλα μπορει να μου πει καποιος σε ποσες μερες απο τη μερα που εκανε την αιτηση ειχε ιντερνετ στο σπιτι του? μηπως αργει πολυ να το συνδεσουν???αυτο θελω να ξερω μονο πανω κατω!στο σιτε λεει 10-15 μερες αλλα ειναι τοσο η πολυ παραπανω?

 

Υπολογισε περιπου 20 μερες.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την επιθετικοτητα. Δεν ειπα ντε και καλα να παει στον ΟΤΕ. Εγω ειπα απλα να ριξει μια προσεκτικη ματια και να ρωτησει ΚΑΙ στον ΟΤΕ.

 

ΦΙΛΕ / ΦΙΛΗ ρωτησε πρωτα πριν πας καρφωτος/τη. Πολλες φορες υπαρχουν κριφες χρεωσεις απο πισω που δεν τις λενε. Ρωτησε σε ολους (δεν ειναι δα και τοσο πολλοι), αφου πεις τι θελεις και αφου παρεις προσφορες αποφασιζεις.

 

Εγω προσωπικα ετσι θα εκανα.. Χωρις να θελω να πω κατι σιγκεκριμενα, καμοια φορα τα φορουμ δεν ειναι και τοσο αθωα. Δεν λεω να μην τα λαβεις υποψιν σου οτι σου λενε εδω, αλλα ρωτα και εσυ αμεσα. Δεν εχεις να χασεις κατι. Στο κατω κατω εσυ ξερεις ακριβως το τι χρειαζεσαι και το τι οχι.

 

Αν θες μ' ακους. Η αποφαση ειναι δικια σου.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω την επιθετικοτητα. Δεν ειπα ντε και καλα να παει στον ΟΤΕ. Εγω ειπα απλα να ριξει μια προσεκτικη ματια και να ρωτησει ΚΑΙ στον ΟΤΕ.

 

ΦΙΛΕ / ΦΙΛΗ ρωτησε πρωτα πριν πας καρφωτος/τη. Πολλες φορες υπαρχουν κριφες χρεωσεις απο πισω που δεν τις λενε. Ρωτησε σε ολους (δεν ειναι δα και τοσο πολλοι), αφου πεις τι θελεις και αφου παρεις προσφορες αποφασιζεις.

 

Εγω προσωπικα ετσι θα εκανα.. Χωρις να θελω να πω κατι σιγκεκριμενα, καμοια φορα τα φορουμ δεν ειναι και τοσο αθωα. Δεν λεω να μην τα λαβεις υποψιν σου οτι σου λενε εδω, αλλα ρωτα και εσυ αμεσα. Δεν εχεις να χασεις κατι. Στο κατω κατω εσυ ξερεις ακριβως το τι χρειαζεσαι και το τι οχι.

 

Αν θες μ' ακους. Η αποφαση ειναι δικια σου.

 

Εννοειτε πως πρεπει ο φιλος να ενημερωθει πρωτα αλλα και συ σταματα λιγο να βλεπεις παντου συνομωσιες.

Ειπαμε καποιοι την αποψη μας για την cyta εφοσον ειμαστε πελατες εκει και απο την στιγμη που ειμαι υπερευχαριστημενος απο τις τιμες που πληρωνω και την παροχη υπηρεσιων που μου διαθετει η συγκεκριμενη εταιρια δεν βλεπω καποιο λογο να μην του την προτεινω και να γλυτωσει ο φιλος το καπελο-παγιο του οτε.

Τελος παντων και πολυ επεκταθηκαμε επι του θεματος.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

οι τιμες που σου λενε ΔΕΝ ισχυουν. Κανενας παροχος δεν "τρωει" τα τελη συνδεσης.

 

Πολλες φορες υπαρχουν κριφες χρεωσεις απο πισω που δεν τις λενε. Ρωτησε σε ολους (δεν ειναι δα και τοσο πολλοι), αφου πεις τι θελεις και αφου παρεις προσφορες αποφασιζεις.

 

Χωρις να θελω να πω κατι σιγκεκριμενα, καμοια φορα τα φορουμ δεν ειναι και τοσο αθωα.

 

Επειδή έμμεσα αναφέρεσαι και στα λεγόμενα τα δικά μου... Ό,τι είπα εγώ προσωπικά ισχύει 100% δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Αν είσαι τόσο τσακάλι που τα πιάνεις με τη μία βρες και απόδειξε μας, πως κάτι από αυτά δεν ισχύει, αλλιώς τόμπολα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έμμεσα αναφέρεσαι και στα λεγόμενα τα δικά μου... Ό,τι είπα εγώ προσωπικά ισχύει 100% δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Αν είσαι τόσο τσακάλι που τα πιάνεις με τη μία βρες και απόδειξε μας, πως κάτι από αυτά δεν ισχύει, αλλιώς τόμπολα!

 

Θα συμφωνήσω και εγώ σε αυτά που είπα παραπάνω οτι είναι τελικές τιμές και δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις.Δεν έχεις να χάσεις κάτι και να ρωτήσεις και εσύ ο ίδιος και από την στιγμή που κάνεις αίτηση σε εναλλακτικό να υπολογίζεις περίπου 20 μέρες όπως είπε ο φίλος πιο πάνω. Και εγώ είμαι υπέρευχαριστημένος από τις υπηρεσίες της CYTA σε όλα τα επίπεδα και για αυτό την προτείνω σε άλλους για να συνδυάσει ποιότητα με τις χαμηλότερες τιμές της αγοράς και όχι μόνο για τον πρώτο χρόνο αλλά και μακροπρόθεσμα. Η επιλογή δική σου...

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Αν δεν θελετε να τα βλεπετε, no problem.

Κανετε λετε και δεν το ξερετε οτι εδω μεσα υπαρχουν ατομα απο τις εταιρειες που προμοταρουν χοντρα και κατευθυνουν προς την μια ή την αλλη κατευθυνση.

 

Οκ, οπως ειπα "no problem". Δικα μου ειναι τα λ7;

 

Ο,τι πειτε!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω προβλημα με τον οτε...τον θεωρω πιο πολυ δεσμιο και θυμα καποιων καταστασεων παρα αιμορουφιχτρα και πΟΤΕ οπως λενε πολλοι, ΑΛΛΑ ειδικα στην αθηνα δεν υπαρχει πλεον λογος για οτε...οι εναλλακτικοι ειναι αξιοπιστοι...και στις τιμες...
Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

Φίλε αναφέρθηκες σε ένα συγκεκριμένο post. Είσαι μέλος από το 2006 και έχεις 1000+ απαντήσεις. Μπορείς να κρίνεις κάποια πράγματα, αλλά μην μας παίρνει όλους η μπάλα.

Δεν είμαι εναντίον σου διότι αναφέρθηκε στον ΟΤΕ και όχι σε κάποιον εναλλακτικό, αλλά γιατί προσπαθείς να μας βγάλεις ψεύτες χωρίς επιχειρήματα.

 

PS: έχουμε βγει εκτός και κουράζουμε τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω προβλημα με τον οτε...τον θεωρω πιο πολυ δεσμιο και θυμα καποιων καταστασεων παρα αιμορουφιχτρα και πΟΤΕ οπως λενε πολλοι, ΑΛΛΑ ειδικα στην αθηνα δεν υπαρχει πλεον λογος για οτε...οι εναλλακτικοι ειναι αξιοπιστοι...και στις τιμες...

 

θα συμφωνήσω μαζί σου. Ειδικά στην αθήνα τι πάρει οτε, τι εναλλακτικό είναι το ίδιο πράγμα και καλύτερο σε τιμές. πολλές φορές κιόλας, ο οτε σου βγάζει λίγο τη πίστη με τις καλωδιώσεις/νέες συνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

@fanatikos

Φίλε αναφέρθηκες σε ένα συγκεκριμένο post. Είσαι μέλος από το 2006 και έχεις 1000+ απαντήσεις. Μπορείς να κρίνεις κάποια πράγματα, αλλά μην μας παίρνει όλους η μπάλα.

Δεν είμαι εναντίον σου διότι αναφέρθηκε στον ΟΤΕ και όχι σε κάποιον εναλλακτικό, αλλά γιατί προσπαθείς να μας βγάλεις ψεύτες χωρίς επιχειρήματα.

 

PS: έχουμε βγει εκτός και κουράζουμε τον κόσμο

 

Αν αυτο καταλαβες δεν μπορω να κανω κατι. Ο καθενας τα ερμηνευει οπως αυτος θελει (και τον βολευει). Και επειδη ακριβως ειμαι πολυ καιρο στο φορουμ, δεν πολυ-γραφω αλλα διαβαζω, γι' αυτο και ειπα οτι ειπα. Αν παρεξηγηθηκες (κακως βεβαια), αλλα πραγματικα ελαχιστα μ' ενδιαφερει, αφου τιποτα δεν ηταν προσωπικο για κανενα.

Οπως ειπα ομως, ο καθενας τα εκλαμβανει οπως τον βολευει. :rolleyes:

 

Case dismissed!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...