Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Samsung Galaxy


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδιά!!Σας μεταφέρω εδώ το πρόβλημα μου!Έχω το Samsung E1200 και στα μηνύματα όταν φτάνω 70 χαρακτήρες αλλάζει και γίνεται 2ο μήνυμα...έψαξα για να το αλλάξω,αλλά δεν βρήκα κάτι!Μήπως ξέρετε αν γίνεται και πως να το πάω στους 160 χαρακτήρες;;
Link to comment
Share on other sites

Από τα μηνύματα - ρυθμίσεις μηνυμάτων , θα απενεργοποιήσεις την πλήρη υποστήριξη χαρακτήρων.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση. Αν παρω απο Αμερικη με ebay καποιο κινητο πχ s2 θα υπαρχει ελληνικο μενου;

 

Ρώτα τον πωλητή άν έχει Ελληνικό μενού.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχω ενα Galaxy S III και δεν αναγνωριζει την SIM. το προβλημα υπαρχει απο τοτε που αγοραστικε στο εξωτερικο αλλα δεν επισκευαστηκε. Το ξεκλειδωσα στην εταιρια και το εφερα στην Ελλαδα. Εδω μου ειπαν πως αν το προβλημα ηταν στο κομματι που μπαινει η SIM, θα λειτουργουσε το GSM ανεξαρτήτως SIM. Οποτε λεει ή ειναι η πλακετα ή ειναι θεμα λογισμικου.

 

Ξερει καποιος αν όντως το θεμα με το GSM ειναι ετσι οπως τα λεει και δεν οφειλετε σε ελληνικους παροχους ή τελος παντων σε καποια ρυθμιση;(δλδ αν οντως η ελλειψη λειτουργιας GSM δειχνει οτι το προβλημα δεν λυνετε με αντικατασταση του κομματιου που μπαινει η SIM)

Τα παντα λειτουργουν αψογα (καμερα εφαρμογες ΟΛΑ) οποτε δεν μπορω να πιστεψω πως ολοκληρη η πλακετα παει πεταμα..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Galaxy S III και δεν αναγνωριζει την SIM. το προβλημα υπαρχει απο τοτε που αγοραστικε στο εξωτερικο αλλα δεν επισκευαστηκε. Το ξεκλειδωσα στην εταιρια και το εφερα στην Ελλαδα. Εδω μου ειπαν πως αν το προβλημα ηταν στο κομματι που μπαινει η SIM, θα λειτουργουσε το GSM ανεξαρτήτως SIM. Οποτε λεει ή ειναι η πλακετα ή ειναι θεμα λογισμικου.

 

Ξερει καποιος αν όντως το θεμα με το GSM ειναι ετσι οπως τα λεει και δεν οφειλετε σε ελληνικους παροχους ή τελος παντων σε καποια ρυθμιση;(δλδ αν οντως η ελλειψη λειτουργιας GSM δειχνει οτι το προβλημα δεν λυνετε με αντικατασταση του κομματιου που μπαινει η SIM)

Τα παντα λειτουργουν αψογα (καμερα εφαρμογες ΟΛΑ) οποτε δεν μπορω να πιστεψω πως ολοκληρη η πλακετα παει πεταμα..

 

Γειά σας έχω samsung galaxy s3 και το τηλέφωνο μου λαγκάρι συνέχεια!Μπορεί κάποιος να μου πεί τι μπορώ να κάνω?Ευχαριστώ!

 

Θα σας συνιστούσα να απευθυνθείτε στην ενότητα του Samsung Galaxy S III και πιο συγκεκριμένα στο Επίσημο θέμα του Galaxy S III.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πήρα από έναν ένα galaxy S3 που μου είπε ότι είναι κλειδωμένο. Έβαλα όμως την κάρτα μου και δεν μου ζήτησε κωδικό για ξεκλείδωμα. Δουλεύει κανονικά αλλά δεν πιάνει σήμα, όταν πατάς *#06# μου δείχνει Imei: Null/Null και όταν μπαίνω μέσα στις ρυθμίσεις στην baseband μου λέει uknown. Από πίσω δεν έχει ούτε την ετικέτα με το κανονικό του imei. Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω ή να το επιστρέψω πίσω?

Ευχαριστώ!

Αυτός που προσπάθησε να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο έκανε ζημιά μέσα και χρειάζεται IMEI repair. Όλα είναι θέμα λογισμικού.

Πρέπει να επισκευαστεί και μετά να ξεκλειδωθεί κανονικά.

Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει απομακρυσμένα (όπως τα ξεκλειδώματα με ΙΜΕΙ αλλιώς θα στο έκανα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,εχω ενα θεματάκι με τις επαφες του κινητου μου, σε καποιες επαφες καταλάθος πατηθηκε η επιλογη: προσθήκη στη λίστα απορριψης.... πως μπορω να το επαναφέρω????? Ευχαριστω πολυ!!!!

samsung sgh j700i

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει πως θα βγάλω τα εισαγωγικά και εξαγωγικά βινταάκια της cosmote όταν ανοίγω και κλείνω την συσκευή μου καθώς επίσης πώς μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD? Με το htc δεν είχα τέτοια προβλήματα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει πως θα βγάλω τα εισαγωγικά και εξαγωγικά βινταάκια της cosmote όταν ανοίγω και κλείνω την συσκευή μου καθώς επίσης πώς μπορώ να μεταφέρω τις εφαρμογές στην SD? Με το htc δεν είχα τέτοια προβλήματα.

Ευχαριστώ

 

Καλύτερα να απευθυνθείς στο θέμα που αφορά μόνο τη συσκευή σου.. Θα πάρεις απάντηση γρηγορότερα έτσι.

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω το Samsung i8910 Omnia HD και θέλω να μάθω αν γίνετε να περάσω κάποιο άλλο λογισμικό όπως Android η Windows Phone...! Αν γίνετε δώστε πληροφορίες η κάποιο link παρακαλώ... ευχαριστώ προκαταβολικά!! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να ρωτήσεις στο θέμα [Επίσημο] Samsung GT-i8910 HD, όπου ανήκει και η ερώτηση, ώστε να πάρεις γρηγορότερα κάποια απάντηση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το galaxy s2 και μου βγαζει κατα διαστηματα ενα εικονιδιο που μοιαζει με ματι διπλα απο το εικονιδιου του σηματος ξερει κανεις τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

Είναι το Smart Stay που ελέγχει αν κοιτάζεις την οθόνη ώστε να παραμείνει ανοιχτή.

Για περισσότερες ερωτήσεις υπάρχει συγκεκριμένη ενότητα για το Galaxy SII.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά έχω το εξής πρόβλημα με το Ace 2.

Δέν μπορεί κανείς να με πάρει τηλέφωνο, γιατί από μόνο του λέει ότι ο αριθμός μου είναι κατηλημμένος!!

Έβγαλα το auto-reject calls αλλά τίποτα!! Τί να κάνω;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας

σκεφτομαι να αγοράσω το S4 και το βρισκω σε διαφορα site πολυ φθηνότερα απο τα επωνυμα καταστήματα ξέρεις κανενας να μου δώσει τα φωτα του τι παιζει γιατι η διαφορα τιμης ειναι μεγαλη και ενα αυτα που πουλανε ειναι της εταιρείας.

Link to comment
Share on other sites

Ενα σαμσουνγκ που υπαρχει σε καταστηματα Γουιντ,Βονταφον,Παμπλικ θα εχει τα ιδια χαρακτηριστικα και εξαρτηματα σε ολα τα καταστηματα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! αγόρασα πριν από ένα μήνα το samsung galaxy fame και έχω την εξής απορία..

Πηγαίνοντας στην ρυθμίσεις και επιλέγοντας τη "Μπαταρία" μου δείχνει αναλυτικά πώς καταναλώνεται... και πάντα, ανεξαρτήτως από το αν το έχω χρησιμοποιήσει λίγο πριν ή έχω τα ακουστικά πάνω στο κινητό, το 37-40% της μπαταρίας καταναλώνεται από το "ραδιόφωνο σε κατάσταση αναμονής" . Ξέρετε μήπως γιατί συμβαίνει αυτό? Είναι φυσιολογικό;

Κλείνω πάντα τν εφαρμοφή βγαίνοντας, πατάω και εκκαθάριση μνημης ram αλλά αυτό συνεχίζεται!

Κάποιος μου πέταξε την ιδέα του να θέλει αναβάθμιση το λογισμικό, παίζει?? κι ας είναι τόσο καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μου(galaxy s4) έχει σταματήσει να φορτίζει, επίσης δέν μπορώ να το συνδέσω στον υπολογιστή μου. Μετά απο λίγο ψάξιμο είδα οτι μπορεί να φορτιστεί μόνο όταν είναι κλειστό. Στα χέρια μου το έχω μονο 2 βδομάδες και το πρόβλημα παρουσιάστικε ξαφνικά και χωρίς λόγο. Έκανα ρεστορε, έβγαλα μπαταρία ξανά και ξανά και επίσης το καλώδιο φόρτισης το δοκίμασα και σε άλλο κινητό και δουλεύει μια χαρά. Άρα εφόσον το κινητό φορτίζει κλειστό, πιό μπορεί να είναι το πρόβλημα..?
Link to comment
Share on other sites

Αυτός που προσπάθησε να ξεκλειδώσει το τηλέφωνο έκανε ζημιά μέσα και χρειάζεται IMEI repair. Όλα είναι θέμα λογισμικού.

Πρέπει να επισκευαστεί και μετά να ξεκλειδωθεί κανονικά.

Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει απομακρυσμένα (όπως τα ξεκλειδώματα με ΙΜΕΙ αλλιώς θα στο έκανα).

νομιζω οτι το κινητο που πηρες ηταν demo σε καποιο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.Έχω πάρει το galaxy s4 εδώ και ένα μήνα ακριβώς.Πάντα είχα iphone και αυτή είναι η πρώτη μου μετάβαση σε android.Το τηλέφωνο με έχει τρελάνει απο δυνατότητες και οθόνη αλλα έχω παρατηρήσει κάτι με την φωτεινότητα και θέλω να μου πείτε αν το κάνει και σε άλλους.Ενώ έχω απενεργοποιήσει την αυτόματη ρύθμιση φωτεινότητας και την έχώ βάλει τέρμα φωτεινή,όταν παίζω κανα παιχνίδι η οθόνη ανεβοκατεβάζει φωτεινότητα μόνη της.Σας έχει τύχει?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες. Δυο ερωτηματα εχω να σας κανω Samsung galaxy s2.

1. Εχω προβλημα με το wifi οταν το παταω για να ενεργοποιηθει απο την αναδιπλωμενη μπαρα στο πανω μερος, πολλες φορες κολλαει και μενει ανενεργο και πρεπει να κανω επανεκινηση το τηλεφωνο για να ξεκολλησει.

2.Πως μπορω να κανω back up τα αρχεια μου (θελω να το παω για service), χωρις το προγραμμα στον υπολογιστη.

Ευχαριστω προκαταβολικα.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω την βοήθεια σας κάτι.

Έχω εδω και μερικες μέρες το NOTE II αλλα εχω το εξής πρόβλημα.

Λόγω δουλειάς έχω πολλά αρχεία Excel & word περασμένα στην sd.

Εχω κατεβάσει το documents to go ώστε να μπορώ να δουλεύω από το κινητό μου.

Το πρόβλημα είναι ότι αν συνδέσω το κινητό με το laptop μου και ανοίξω κάποιο αρχείο (ας πουμε excel) το οποίο βρίσκεται στην μνήμη του κινητού μου, το ανοίγει σε read only mode.

Αυτο απλα σημαίνει οτι δεν μπορώ να επεξεργαστω τίποτα από οτι εχω στην sd μου.(τουλάχιστον οχι μεσω του laptop)

Έχουν περάσει αρκετά smartphone από τα χέρια μου αλλα δεν είχα ποτέ αντίστοιχο πρόβλημα.

Καμια ιδέα για το τι θα μπορούσα να κάνω?

Ευχαριστώ Μιχάλης.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Μπαταρία: Οι εμπειρίες σας με τα Samsung Galaxy Z flip Fold 3 5Γ
  • The title was changed to Samsung J1
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...