Jump to content

ΕΠΟΧΙΚΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΟΑΕΔ?


petran66
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,εχω κανει αιτηση στον ΟΑΕΔ εδω και 4 εβδομαδες,για το εποχικο επιδομα(σερβιτορος)και ακομα δε μπηκαν τα λεφτα ενω εγκριθηκαν!!!Μηπως γνωριζει κανεις τι γινεται?Μου ειπαν οτι θα μπαιναν σε 2 εβδομαδες!!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

θα μπουν, εμενα η γυναικα μου περσυ εκανε χαρτια 20 οκτωβριου και τα πρωτα λεφτα μπηκαν 17 νοεμβριου.
Link to comment
Share on other sites

θα μπουν, εμενα η γυναικα μου περσυ εκανε χαρτια 20 οκτωβριου και τα πρωτα λεφτα μπηκαν 17 νοεμβριου.

 

Καλημερα.Μηπως ειναι αλλη περιπτωση της γυναικας σου?Εγω μιλαω για το εποχικο που δινουν μια φορα το χρονο!Αρχες Οκτωβριου παντα...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Μηπως ειναι αλλη περιπτωση της γυναικας σου?Εγω μιλαω για το εποχικο που δινουν μια φορα το χρονο!Αρχες Οκτωβριου παντα...

 

σορρυ νομιζα για κανονικο επιδομα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε περιμενε δεν υπαρχει σαλιο στο κρατος!

 

Το ξερω φιλε μου...!!!Υπομονη,τι να αλλο να κανω...!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πηγα ρωτησα σημερα και μου ειπαν οτι δε πληρωνουν!!!Δεν υπαρχουν λεφτα!!Και μαλλον περιμενουν τη δοση!!!!Μιλαμε ειναι για πολυ ξυλο το κολοκρατος μας...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,δεν εχει να κανει με μακροχρονια ανεργους...Εγω,οπως ξαναειπα,μιλαω για το εποχικο που δινουν μια φορα το χρονο!Αρχες Οκτωβριου παντα και αφορα εποχιακα επαγγελματα,οπως σερβιτορους,μουσικους,διανομεις,οικοδομους,κλπ.Αν μπειτε στη σελιδα του ΟΑΕΔ,θα δειτε περισσοτερες λεπτομερειες.Το θεμα που με καιει ειναι οτι,δεν τους εδωσε λεφτα το κρατος,για να μας δωσουν κι εμας!!!!!Και μαλλον περιμενουνε τη περιφημη δοση,κακο χρονο να'χουνε...

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα παιδια!!Μηπως ακουσε κανεις κατι σχετικα με το θεμα μου??

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα και καλες γιορτες!!Λοιπον,για την ιστορια,επιτελους το πηρα!!!!Χθες,μαζι με το Χριστουγεννιατικο δωρο!!!!Ας ειναι.Καλιο αργα,παρα ποτε!!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
για να μπεις στο τελευταίο πρόγραμμα του ΕΣΠΑ για νέους πτυχιούχους μέχρι 29 πρέπει να μπεις 3 μήνες αφου πήρες το πτυχίο. καλά εγώ που τελειώσα γρήγορα πότε θα προλάβαια να πάω και στρατό. αυτά τα συστήματα προωθούν τους αιώνιους φοιτητές και θα το καταγγείλω.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα σας.

 

Θελω να ρωτησω αν δικαιουμαι επιδομα εποχικου.

Απολυθηκα περισυ 01/03/2012 απο συμβαση αοριστου χρονου και μπηκα στο ταμειο ανεργιας το οποιο εληξε φετος 01/03/2013.

Απο 15 Απριλιου επιασα δουλεια σαν εποχικος μεχρι και 31 Οκτωβριου 2013.

 

Δικαιουμαι να παρω επιδομα εποχικου?

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...
Καλημέρα.Μιας και είδα οτι απο 10 Σεπτεμβρίου ανοίγει το εποχικό επίδομα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος πριν φτάσω στον οαεδ αυριο.Περυσι δούλευα σε καφετέρια όλη τη χρονιά μέχρι 1/11/2018.Εκει εγινε η απόλυση και απο 29/11 δούλεψα για το E-Trikala στον Μύλο των ξωτικών.Θεωρητικά πρέπει να πιάνεται στο τουριστικό κομμάτι,πρακτικά δεν θυμάμαι με τίποτα ως τι φαίνεσαι μεσα εκεί.Γνωριζει κάποιος αν έχω πιθανότητες;Πέρυσι το πήρα αλλα το 2017 ήμουν μονο σε καφετέρια.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ότι πεί το ΙΚΑ..όλα γίνονται βάσει των ενσήμων του ΙΚΑ. και μώλις κοπεί το επίδομα πάς στο τρείμηνο βοήθημα
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...