Jump to content

[ΕΠΙΣΗΜΟ] Cosmote MMS


outcast
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Hello!

 

Η κοπελιά μου έχει το Nokia 7260. Στο site της Cosmote δεν έχει ρυθμίσεις για το συγκεκριμένο μοντέλο. Έχει καταφέρει κανείς να το ρυθμίσει / ενεργοποιήσει για αποστολή και λήψη MMS ?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 358
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello!

 

Η κοπελιά μου έχει το Nokia 7260. Στο site της Cosmote δεν έχει ρυθμίσεις για το συγκεκριμένο μοντέλο. Έχει καταφέρει κανείς να το ρυθμίσει / ενεργοποιήσει για αποστολή και λήψη MMS ?

 

Ευχαριστώ!

 

Στείλε MMS στο 1651 και θα σου έρθουν!!

Link to comment
Share on other sites

MMS N ή απλά MMS ??

 

Τώρα πλέον σε όλα τα κινητά ότι μάρκα και να είναι στέλνεις MMS ή WAPA και έρχονται!!

Το δοκίμασα σε Sharp V 903 και ήρθαν αμέσως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σας, μπορώ να ρωτήσω κάτι εάν το γνωρίζετε βέβαια, έχει μια φίλη ένα Sharp V903, και μπορεί να αποστείλει οποιαδήποτε φωτογραφία, πλην αυτων που τραβάει η ίδια συσκευή, μήπως είναι καμμιά ρύθμιση?...:O
...Life Is Beautiful...
Link to comment
Share on other sites

steile to minima WAPA sto 1651 k to minima MMS sto 1651.

 

8a soy er8oyn aftomata oi ry8museis k fysika patas to yes gia apo8ykeush.

 

meta stis rithmisis pali energopoihs to profil ths cosmote giati allios den 8a doylepsei.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να μπορω να στειλω και να λαβω mms τι πρεπει να κανω ;(samsung D500,καρτοκινητο cosmocarta). Εστειλα sms στο 1651 με την εντολη MMS και μου ηρθε sms που γραφει :KAΛΩΣ HΛΘATE ΣTHN YΠHPEΣIA MMS. ΓIA ΠΛHPOΦOPIEΣ ΣXETIKA ME THN AΠOKTHΣH KAI XPHΣH TOY ΠPOΣΩΠIKOY ΣAΣ AΛMΠOYM, EΠIΣKEΦΘEITE TO SITE THΣ COSMOTE (http://WWW.COSMOTE.GR)

χωρις να μου στειλουν ρυθμισεις, και εξακολουθω να μην μπορω να λαβω MMS.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι πρέπει να βάλεις και το αρχικό γράμμα της εταιρίας μετά απο το WAPA/MMS

πχ WAPA N (N = Nokia), MMS E (Sony Ericsson)

Δοκίμασε να στήλεις MMS S κι αν δεν σου έρθουν οι ρυθμίσεις, πάρε τους τηλέφωνο και πες να σου τις στείλουν.

Πλήκτρα: Nokia 3310 > 3510i > 7250i > 7610 > Sony Ericsson W580 > W595

Πλήκτρα / Αφή: HTC Touch Diamond > Sony Ericsson Xperia mini pro

Πλήκτρα: Nokia 113 > Samsung C3530 > E1182 > Nokia 114

Αφή: LG G2 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S8+ > Huawei Mate 20 Pro > Samsung Galaxy S21 Ultra

Smart Watch: Samsung Gear S2 Classic > Samsung Gear S3 Classic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όπως θα είδατε και στην αρχική σελίδα, οι κάτοχοι imode συσκευών μπορούν να στέλνουν δωρεάν mms μέχρι τέλη Σεπτέμβρη! Καλό γράψιμο και μην πιαστεί το χέρι σας !

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά ρυθμίσεις για το NOKIA 7370 έχει βγάλει η COSMOTE?

 

ΜMS στο 1651 και θα σου έρθουν!!

Link to comment
Share on other sites

Mporei na mou 8umisei kapoios posa kb mporw na steilw mms?

 

Epishs apo mia kainourgia sindesi simvolaiou enos filoy piga na energopoihsw ta mms kai moy leei "h upiresia mms den vrethike"....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Mporei na mou 8umisei kapoios posa kb mporw na steilw mms?

 

300 kb υποστηρίζει το δίκτυο. Είναι βέβαια και θέμα συσκευής

 

Epishs apo mia kainourgia sindesi simvolaiou enos filoy piga na energopoihsw ta mms kai moy leei "h upiresia mms den vrethike"....

 

Το μήνυμα "MMS" που έστειλες ήταν με κεφαλαία;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

μισο..χτες πηγα να στειλω ενα ~90κβ αλλα δεν πηγαινε..

και το μικρυνα επιτηδες μπας και εφταιγε αυτο..αλλα δεν το στελνε..ενω εκανε συνδεση κανονικα..μου ελεγε..οτι θα σταλει στις -ταδε ωρα-

:confused:

Link to comment
Share on other sites

300 kb υποστηρίζει το δίκτυο. Είναι βέβαια και θέμα συσκευής

 

 

 

Το μήνυμα "MMS" που έστειλες ήταν με κεφαλαία;

 

Μήπως είναι 500kb; Δεν θυμάμαι και καλά... :confused:

 

το mms ήταν με μικρά. Αλλά δεν νομίζω να φταίει αυτό.

Στέλνεις μύνημα "Λ" στο 1256 (για να σου πεί πόσο θα σου έρθει ο λογαριασμός και την ημερομηνία έκδοσής του) και σου λέει οτι πάλι η υπηρεσία δεν βρέθηκε και να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν λίγο καιρό ήταν 500 για ΤΙΜ και 300 για τις άλλες τρεις. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

gia se w800i mms pws pairnw rithmiseis?

Στειλε sms στο 1651 και γραψε MMS E

Θα ερθουν ρυθμισεις. Αποθηκευσε τες και σε λιγο διαστημα, θα ενεργοποιηθουν τα MMS!;)

 

Προβλημα: Εχω Nokia και μου στελνουν απο SonyEricsson (επισης Cosmote) ενα MMS και βγαζει "Χωρις δεδομενα για προβολη". :confused:

Δεν εμφανιζει την εικονα, που δεν ειναι μεγαλη...για να το δω, αναγκαστικα το προωθησα στη θυριδα MMS και το ειδα απο το Internet, αλλα δεν ειναι αυτο λυση. Στο κινητο μου δεν βγαινει η εικονα!:( :cry:

Εγω στελνω κανονικα MMS σ' αυτον. :O

Τι μπορει να φταιει? :worry:

Απο customer service Cosmote, δεν εχουν ιδεα. Μου εστειλε η υπαλληλος εκεινη την ωρα MMS και το ειδα κανονικα!

thanks in advance!

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, sorry κι όλας που ξαναρωτάω κάτι που λογικά θα έχει ειπωθεί, αλλά σε ποιον αριθμό στέλνουμε το sms με περιεχόμενο κείμενο "mms" για την ενεργοποίηση;;;:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα. Το VIEW N στο 1651 για ενεργοποιήση και wap over gprs και για mms ισχύει ακόμα; Η πρέπει να στείλω WAPA N και MMS N ξεχωριστά; Χρειάζονται παραπάνω ρυθμίσεις απ' αυτές που στέλνουν για 3230 όπως γίνεται πχ στο 7610;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...