Jump to content

Η καλύτερη σκηνή σε ταινία;


dimisakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:cry: Ποιά είναι , καλύτερη σκηνή σε ταινία που έχετε δεί ;

Ποιά κινηματογραφική σκηνή σας έχει μείνει περισσότερο στην μνήμη σας ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 158
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανάλογα...

καλύτερη σκηνή τρόμου ? Splatter ? Γέλιου ? Τι ?

Μια σκηνή (σκηνές μάλλον...) που σίγουρα δεν θα ξεχάσω ποτέ είναι απο το Final Destination 2 είναι με το παιδί που βγαίνει απο τον οδοντίατρο και τον πλακώνει το τζάμι... αλλα και ο πρώτος θάνατος με τη σκάλα, αλλα και ο άλλος με τα σύρματα που κόβουν σαν ξυράφι... βάλε και το ανσασερ μη μείνει παραπονεμένο με την αλλη που της κόβεται το κεφάλι. Γενικα αυτή η ταινία και οι σκηνές της θα μου μέινουν αξέχαστες...

Link to comment
Share on other sites

:cry: Ποιά είναι , καλύτερη σκηνή σε ταινία που έχετε δεί ;

Ποιά κινηματογραφική σκηνή σας έχει μείνει περισσότερο στην μνήμη σας ;

 

Καλυτερη σκηνη σε τετοια ??? :confused: τι να σου πω μας βαζεις δυσκολα, παρα πολλες , μερικες απο αυτες που εχουν μεινει στην μνημη μου.

 

Ταινια: ο δικηγορος του διαβολου , η σκηνη που που ανοιγει το ασανσερ και ειναι μεσα ο Πατσινο με τα 2 κοριτσια και λεει στον Ριβς να μπει.

 

Ταινια: Σημαδεμενος . μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες, η σκηνη που ειναι αραχτος στην πολυθροναρα του με το μονογραμμα του και μετα ντουμπαρει την θηκη απο τα πουρα και μεσα ειναι γεματο κοκα , σχηματιζοντας ενα βουνο απο κοκα πανω στο γραφειο.

 

Ταινια:οταν ενας αντρας αγαπαει μια γυναικα (νομιζω :O ) η σκηνη που ο Γκαρσια αποχαιρετα την μικρη κορη στο παρκο που αυτη κανει ισοροπια .

και δευτερη σκηνη που μου εχει μεινει απο την ταινια ειναι το σκηνικο που ειναι στην πισινα το ζευγαρι , η σκηνη αυτη μου εχει μεινει για το ξενοδοχειο ειναι τελειο.

 

ειναι πολλες ακομη σκηνες αλλα δεν θελω να κουρασω.

Link to comment
Share on other sites

Πολλές σκηνές που μου έχουν απο μια ταινία και πραγματικά με έχουν συγκινήσει είναι απο την ταινία I am Sam... απλά τρομερή
Link to comment
Share on other sites

αρωμα γυναικας:η τελικη σεκανς το δικαστηριο,αλλα και οταν ο Πατσινο χορευει τανγκο.

τελεια τελεια τελεια.......

Link to comment
Share on other sites

Τέλειο το ταγκό...ατμοσφαιρικό και δυνατό...

 

Πάμε σε κάτι άλλο τώρα πιο βάρβαρο... μου 'χει μείνει η πρώτη σκηνή της ταινίας "το στοιχειωμένο πλοίο" που σπάει ένα συρματόσχοινο ενώ όλοι οι επιβαίνοντες στο κρουαζιερόπλοιο φοράνε τα καλά τους και χορεύουνε στο κατάστρωμα και...τους κόβει όλους στη μέση...και αρχίζουν και πέφτουν/γλυστρούν ανθρώπινα κομμάτια στο πάτωμα...όποιος έχει δει την ταινία θα με καταλάβει απόλυτα...είχα μείνει κάγκελο!

"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

Casablanka : Final scene "I think this is the beggining of a beautiful friendship"

 

O καλός ο κακός και ο άσχημος : Στις τελευταίες σκηνές στο νεκροταφείο που κάθονται και οι 3 γύρω γύρω και περιμένουν ποιός θα τραβήξει πρώτος όπλο.

 

Silver Dream Racer : Τελική σκηνή που σκοτώνεται ο David Essex με τη μηχανή. Cheesy ταινία αλλά τότε είχαμε κόλλημα με τις μηχανές και μας άρεσε.

 

Bladerunner : Προτελευταία σκηνή : Rutget Hauer : "........all those moments will be lost in time like tears in rain. Time to die."

 

Lord of the rings 1 : Gandalf : "You shall not pass" στη γέφυρα.

 

Matrix 1 : Η σκηνή στο bar όπου πάει η Trinity και μιλάει στο αυτί του Neo.

 

Θα επανέλθω. :O :p

Has anyone really been far even as decided to use even go want to do look more like?
Link to comment
Share on other sites

Godafather I : Η σκηνη στο τελος που ο Pacino γινεται νονος και αποτασσεται το σατανα(νομιζω) και ταυτοχρονα εκτελουνται οι εντολες του.....

 

Usual Suspects : Οταν ο agent Kujan βλεπει στον πινακα απεναντι του ολα τα ονοματα που του ειχε αναφερει ο Verbal Kint

 

Se7en : H σκηνη με τον ....σχεδον πεθαμενο πανω στο κρεβατι,με τα αποσμητικα αυτοκινητου σε ολο το σπιτι.

 

Blade I : Bloodbath...............

 

Bad Boys II : Οταν ο Will Smith λιωνει τη Ferrari Maranello..........

 

Life of Brian : Η σκηνη που ο Ρωμαιος εκαντονταρχος μαθαινει στον "αναρχικο" ιουδαιο ορθογραφια...

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Al Pacino, taxi driver "you talking to me?"

 

Aσχολίαστο....

 

 

Robert De Niro ισως......................?????

Screw you guys,I'm going home.........
Link to comment
Share on other sites

Se7en : H σκηνη με τον ....σχεδον πεθαμενο πανω στο κρεβατι,με τα αποσμητικα αυτοκινητου σε ολο το σπιτι.

Bad Boys II : Οταν ο Will Smith λιωνει τη Ferrari Maranello..........

Σημαδεμενος . μια απο τις αγαπημενες μου ταινιες, η σκηνη που ειναι αραχτος στην πολυθροναρα του με το μονογραμμα του και μετα ντουμπαρει την θηκη απο τα πουρα και μεσα ειναι γεματο κοκα , σχηματιζοντας ενα βουνο απο κοκα πανω στο γραφειο.

 

Μερικες που μου θυμισατε... :p

 

Επισης απο τον Αρχοντα μια απο τις αγαπημενες μου ειναι στο 3 που το Γκολουμ πεταξε το ψωμι για να παγιδεψει τον Σαμ...Εκει που ο Φροντο διωχνει τον Σαμ ειναι το αγαπημενο μου :cry:

Α παλι απο Αρχοντα :p ειναι στο 3 νομιζω παλι λιγο πριν μπουν τα ορκς στην πολη καθεται ο Γκανταλφ και το ενα χομπιτ και μιλανε για τον θανατο...Πολυ καλη σκηνη :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Life of Brian : Η σκηνη που ο Ρωμαιος εκαντονταρχος μαθαινει στον "αναρχικο" ιουδαιο ορθογραφια...

:lol: :lol: :lol: :lol: Κοντεψα να μαθω λατινικα :lol:

 

Matrix 1: Οταν ο Nio ξυπναει και βλεπει τις στηλες με τους ανθρωπους μπαταριες.

 

Αlien: Η σκηνη στην τραπεζαρια με το chestbuster, που δειχνει για πρωτη φορα πως βγαινουν τα alien απο τον ξενιστη...

 

Alien 2: Οταν εμφανιζεται η μανα alien κοβοντας το ανδροιδες στα δυο.

 

The batterfly effect: Οταν ξυπναει ο πρωταγωνιστης χωρις χερια...

 

Αν θυμηθω θα γραψω και αλλα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

H istorikoterh kinhmatografikh skhnh pantos einai ekeinh sto ntoys,opoy dolofoneitai h protagonistria,sthn tainia ''Psycho'' toy Alfred Hitchkock.

 

...Janet Leigh :cool:

 

Μου αρεσει πολυ το κινηγητο στο πυργο του Αιφελ με Ροτζερ Μουρ και Γκρεις Τζουνς, στο μοναδικο "A view to A Kill" :cool: Κλασσικο 007 ! ;)

 

Επισης, η κλασσικη στιγμη στο Superman οπου ο Κλαρκ γινεται για πρωτη φορα Superman :w00t: για να σωσει την Λοης που κρεμεται απο το ελικοπτερο στην ταρατσα της Daily Planet! Μουκη TOP :) (John Williams) και τρομερα εφε (για την δεκαετια του 70 παντα! :cool: )

Link to comment
Share on other sites

lord of the rings 2, otan ta xiliades orc etoimazonte gia epithesi,einai eksw apo to kastro kai arxizoun na xtypane ta opla tous.

lord of the rings ena,otan trexei i(den thimamai to onoma tis,)sto alogo tis mazi me ton aragkorn kai tous kynigane oi 3 nazgoul(?) kai sto telos kataligoun sto potami opou me kapoia magia tous parasernei to potami.

braveheart is skini tou basanismou kai apokefalismou me koryfaia stigmi otan anti gia eleos fwnazei eleytheria.

opws kai apo tin idia tainia prin ti prwti megali maxi..(den to thimamai akrivos alla epefte poly anatrixila se ayti ti skini)would you be willing to trade all your days of your life,for one chance,just one chance to come back here, and tell our enemies that they may take our life but they will never take our freedom.

6th sence, i skini pou katalavenoume oti o bruce willis einai kai aytos fantasma.

tha epanelthw.

Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Πολλες...οριστε μερικες προσφατες:

-Στο Μονομαχο,εκει που το Κομμοδος ρωταει το Μαξιμο ποιος ειναι & εκεινος απανταει "Πατερας σκοτωμενων παιδιων...αντρας δολοφονημενης γυναικας" ή καπως ετσι :p

-Στα Παθη του Χριστου η σκηνη που πεφτει ο Χριστος με το σταυρο & ακολουθει φλας μπακ με την Παναγια να θυμαται το γιο της να σκονταφτει οταν ηταν μικρος... :cry:

-Στον Εξολοθρευτη,το κλασικο αρνολντικο 'I'll be back" :cool:

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο σταυροπόδι της Στόουν στο "Βασικό Ενστικτο". :w00t:

Σωστος

Gods and Monsters,μια απο τις τελευταιες σκηνες,που ο πρωταγωνιστης βλεπει ενα σκιτσο που λεει κατι(δεν λεω παραπανω γιατι θα γαμισω την σκηνη σε οσους δεν την εχουν δει)

 

Διασωση του στρατιωτη Ραιαν.Πολλες σκληρες σκηνες,μου εχει μεινει παντως που μετα την αποβαση δειχνει καποιον να κραταει το κομμενο χερι του.

Link to comment
Share on other sites

Το απόλυτο σταυροπόδι της Στόουν στο "Βασικό Ενστικτο". :w00t:

 

Απιστευτο , την ειχα ξεχασει :mad: , αλλα να εισαι καλα anderson που μου την θυμησες., επισης αλλη μια σκηνη που μου εχει μεινει απο αυτο το εργο ειναι το σημειο που γυρναει ο Νταγκλας στο σπιτι της και αυτη ειναι αραχτη σε ενα τυπου μπαλκονι σαν εξεδρα που κοιταει τον ωκεανο..

Link to comment
Share on other sites

Robert De Niro ισως......................?????

:lol: Έτσι μπράβο!!

 

 

Στην ταινία ‘Αποχαιρετισμός Στα Όπλα’, όταν ο Rock Hudson λέει στην έγκυο νοσοκόμα (κοπέλα του ή γυναίκα του, δεν θυμάμαι) πριν μπουν στο νοσοκομείο ότι θα μπούμε δύο και θα βγούμε τρεις, η επόμενη σκηνή στο τέλος είναι που βγαίνει μόνος του :cry:

http://www.egs-avatars.com/e_gs_images/divers/gifs_jeux/image01.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...