Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά θα τον τρελαίνεται τον άνθρωπο, χαχαχα. Φίλε δεν είσαι ο μόνος, ούτε εμένα κάνει φακέλους.
«Κρύπτειν αμαθίην κρέσσον ή ες το μέσον φέρειν»
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλά θα τον τρελαίνεται τον άνθρωπο, χαχαχα. Φίλε δεν είσαι ο μόνος, ούτε εμένα κάνει φακέλους.

 

Καλά δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται, έχω τρεις φίλους και αύριο θα ψάξω να δω αν μπορούν τα δικά τους κινητά μπορούν να δημιουργήσουν φακέλους. Πάντως δεν υπάρχει περίπτωση να είναι κινητά δύο ταχυτήτων. Παραθέτω και εικόνα για του λόγου το αληθές . Οσον αφορά το root το μόνο που πρέπει να προσέξεις είναι να ΜΗ μπορέσεις τελικά να το κάνεις, είναι θέμα ενός λεπτού να γίνει root.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μπορέσεις να κάνεις φακέλους στο μενού πρέπει πάνω αριστερά να έχεις επιλέξει προσαρμοσμένη ταξινόμηση!! Στις υπόλοιπες επιλογές δεν μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μπορέσεις να κάνεις φακέλους στο μενού πρέπει πάνω αριστερά να έχεις επιλέξει προσαρμοσμένη ταξινόμηση!! Στις υπόλοιπες επιλογές δεν μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους!

 

Έτσι ακριβώς είναι.... Επιβεβαιώνω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να μπορέσεις να κάνεις φακέλους στο μενού πρέπει πάνω αριστερά να έχεις επιλέξει προσαρμοσμένη ταξινόμηση!! Στις υπόλοιπες επιλογές δεν μπορείς να δημιουργήσεις φακέλους!

 

Έτσι ακριβώς είναι.... Επιβεβαιώνω.

 

Ακριβως!!

+1

αν κ ανεπιφυλακτα βαλτε τον modded launcher... Πολυ καλος χωρις προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Τωωωρα μαλιστα!γινεται μια χαρα!!!μα θα τρελενομουν λεεμεεεεε!!!!:-Bευχαριστωωω!!!!!επιτελους!!!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

και στην αρχική οθόνη γίνεται και μέσα στα apps γίνεται.

 

για την αρχική οθόνη γίνεται αν σύρεις το ένα app πάνω σε ένα άλλο.

Τότε θα φτιάξει ένα φάκελο και θα βάλει τα δύο apps.

 

από τις οθόνες των apps, αν ορίσεις προσαρμοσμένη ταξινόμηση τότε με τον ίδιο τρόπο κάνεις και φακέλους δηλαδή σέρνεις ένα app πάνω από άλλο

 

edit: οι μπύρες φταίνε, τα γράφουν και άλλοι :)

Link to comment
Share on other sites

Δες και εδώ αν σε ενδιαφέρει http://www.obostore.com/index.php?main_page=advanced_search_result&inc_subcat=1&search_in_description=0&keyword=case+for+Sony+xperia+z

Το site είναι αξιόπιστο, έχω κάνει αρκετές αγορές χωρίς πρόβλημα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Άλλο site δεν υπάρχει για τη λεπτή θήκη που μπαίνει και στο dock; γιατί εδώ βλέπω μόνο την άσπρη έχουν.. Μαύρη καπουτ :/

 

Μια ερώτηση. Αν και θα ακουστεί κάπως.

Παλιότερα στο Samsung galaxy S plus είχα βάλει την broodrom (η κάπως έτσι λεγόταν ) και είχε το παρακάτω bonus.

Όταν πήγαινες στον dialer αν ήθελα πχ να γράψω "Παπαδόπουλος" (για να μην το ψάχνω μέσα στις επαφές ) πάταγα "7272" και το εμφανιζε (αναγραμματισμος στο τ9 ) αντιστοιχα και τα ξένα ονόματα.

Παίζει να υπάρχει καμία εφαρμογή που να ρυθμίζει το dialer κάπως έτσι η να μας κάνουν κάνα τρελιαρικο mod οι xda;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Root και adfree ή adaware

και το AdΑway ειναι πολύ δυνατό !

 

Καλά θα τον τρελαίνεται τον άνθρωπο, χαχαχα. Φίλε δεν είσαι ο μόνος, ούτε εμένα κάνει φακέλους.

Απο που το εχετε αγορασμενο ρε παιδια ? :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Άλλο site δεν υπάρχει για τη λεπτή θήκη που μπαίνει και στο dock; γιατί εδώ βλέπω μόνο την άσπρη έχουν.. Μαύρη καπουτ :/

 

Μια ερώτηση. Αν και θα ακουστεί κάπως.

Παλιότερα στο Samsung galaxy S plus είχα βάλει την broodrom (η κάπως έτσι λεγόταν ) και είχε το παρακάτω bonus.

Όταν πήγαινες στον dialer αν ήθελα πχ να γράψω "Παπαδόπουλος" (για να μην το ψάχνω μέσα στις επαφές ) πάταγα "7272" και το εμφανιζε (αναγραμματισμος στο τ9 ) αντιστοιχα και τα ξένα ονόματα.

Παίζει να υπάρχει καμία εφαρμογή που να ρυθμίζει το dialer κάπως έτσι η να μας κάνουν κάνα τρελιαρικο mod οι xda;

Μπορεις να δεις και δω

 

http://Www.brando.com

 

Καλημέρα!να ρωτήσω κατι άλλο?το ακουστικο του κινητου δεν ειναι τοσο καθαρο αλλα κανει σαν παρασιτα!ειναι καποια ρυθμιση ή έτσι είναι σε όλους?αλλά κ το σημα του WiFi σεν ειναι ισχυρο.ακομα και δίπλα στο router,δεμ ειναι full το σημα..

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!να ρωτήσω κατι άλλο?το ακουστικο του κινητου δεν ειναι τοσο καθαρο αλλα κανει σαν παρασιτα!ειναι καποια ρυθμιση ή έτσι είναι σε όλους?αλλά κ το σημα του WiFi σεν ειναι ισχυρο.ακομα και δίπλα στο router,δεμ ειναι full το σημα..

Γενικα τα ακουστικά του δεν ειναι και τα καλυτερα... τα δικα μου τα αλλαξα την 2η ημερα... απο τοτε χρησιμοποιω τα ακουστικα του iPhone4s τα οποια ειναι κλάσεις ανώτερα...

 

Οσο για το wifi μηπως εχεις ενεργοποιησει stamina... τινει να ριχνει την αποδοση... εναλλακτικα μπορεις να κανεις ρυθμισεις αν εισαι root μεσω του Build.prop αλλά σιγουρεψω πρωτα οτι δεν φταιει το router σου... και τα ξανα λεμε..

Link to comment
Share on other sites

Εχω το stamina... Στο ακουστικο της συσκευης αναφερομαι..το router δεν ειναι γιατι με το galaxy s3 mini που εχει εχει full σημα.αν κανω root το κιν,οδηγους για διαφορες τροποποιήσεις,βρισκω εδω στο forum ή στο xda? Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το stamina... Στο ακουστικο της συσκευης αναφερομαι..

Αν ειναι ετσι τοτε βαλε το SoundMOD απο τον οδηγο της υπογραφης μου... θα νομιζεις οτι εχεις αλλο κινητο... επελεξε το 44,1 khz file

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις οδηγιες κ συγγνωμη που σε ζαλιζω...θα φτιαξει και ο ηχος οταν μιλαω με καποιον?η ποιοτητα του ηχου καυα τη διαρκεια ομιλιας?αξιζει να κανω root?με. Μπερδευουν λιγο ολα αυτα π.χ cwm κλπ.ελπιζω να μην τα κανω θαλασσα....

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για τις οδηγιες κ συγγνωμη που σε ζαλιζω...θα φτιαξει και ο ηχος οταν μιλαω με καποιον?η ποιοτητα του ηχου καυα τη διαρκεια ομιλιας?αξιζει να κανω root?με. Μπερδευουν λιγο ολα αυτα π.χ cwm κλπ.ελπιζω να μην τα κανω θαλασσα....

Αν ακολουθησεις επακριβως τις οδηγιες δεν θα εχεις προβλημα...

 

Ο ηχος γενικοτερα οχι απλώς φτιαχνει αλλα εκτοξευεται... Τοσα χρονια root δεν εχω δει να brickari συσκευη... εσυ ομως πρεπει να κανεις και TWRP (οχι CWM) ... οπου με εγκατασταση του apk δεν θα εχεις προβλημα ;)... Οπως και να εχει ολα αυτα it's up 2 u ... Καταλαβαινω οτι παιζεις με μια συσκευη ενος μηνιατικου αλλα αργα ή γρηγορα θα αναγκαστεις εκ των πραγματων να κανεις τα παραπανω.. οπλισου λοιπον με κουραγιο και υπομονη και προχωρα το...

Link to comment
Share on other sites

μπορω δηλαδή να βαλω μόνο το TWRP και όχι το cmw?ωραια...αρχίζω...θα ειναι μια μεγάλη μερα...:lol::lol::lol:

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

μπορω δηλαδή να βαλω μόνο το TWRP και όχι το cmw?ωραια...αρχίζω...θα ειναι μια μεγάλη μερα...:lol::lol::lol:

ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ

Εχω καμια ωρα κενο... αν θες δωσε με pm ενα σταθερο και στησε teamviewer να το κανουμε παρεα ;)

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Για wireless mirroring θελεις αν δεν το υποστηριζει η τηλεοραση σου miracast adapter νομιζω κανα 30 αρι κανει. Για ενσυρματο mirroring ενα καλωδιακι MHL και το ΗDMI της τηλεορασης σου. Απο εκει και περα για video k photos dnla ασυρματα και ευκολα σχεδον σε ολες τις smart τηλεορασεις και σε xbox ps3:)
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση οσι για τα πιξελ ειναι 3 καμμενα το επιβεβαιωσε σερβις ποιντ της σονι και παει για αντικατασταση : ))

 

Ναι αυτή με το logo είναι μανίσια φορεμένη από το εργοστάσιο, αλλά στο you tube που δείχνουν φαίνεται πολύ ευάλωτη στις απλές γρατσουνιές, και καλό είναι να μπει μια ακόμη, στα Ελληνικά τηλ η συσκευασία δεν είχε μέσα έξτρα ζελατίνες, αντίθετα σε αυτό που πήρα εγώ αλλά ήταν από Αγγλία είχε.

 

Όσον αφορά την προστασία εγώ είμαι μέσα για ομαδική αγορά μιας καλής θήκης.

 

φιλε μου περιμενε την puro απο ιταλια και θα δεις προστασια εχει iso απο δυο παιδια(δικα μου) σε iphone4 kai galaxy s3 υπομονη : P

 

To MW600 ειναι μια καλη και φτηνη επιλογη ,αν και το ακριβυναν κατα 10+Ε λογω Sony logo ???,

..απο το Ζ απενεργοποιησε μονο την φωνητικη κληση <voice dialer> γιατι σε καθε τυχαιο πατημα του κουμπιου του θα καλει οτι θελει απο τις επαφες σου

Σχετικα με τα πιξελακια ,νομιζω απο 2 και πανω γινεται αντικατασταση ,εισαι μεσα νομιζω κυνηγησε το αν σε ενοχλει

 

ευχαριστω φια τις πληροφοριες οσο για τα πιξελ ειναι 3 καμμενα και θα γινει αντικατασταση ακομη και ενα να ειναι μπορειτε να διεκδικησετε αντικατασταση συσκευης

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φια τις πληροφοριες οσο για τα πιξελ ειναι 3 καμμενα και θα γινει αντικατασταση ακομη και ενα να ειναι μπορειτε να διεκδικησετε αντικατασταση συσκευης

 

Πως βλέπεις πόσα πιξελς είναι καμμένα; Η αντικατάσταση ισχύει απ' όπου κι αν το έχεις αγοράσει;

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου περιμενε την puro απο ιταλια και θα δεις προστασια εχει iso απο δυο παιδια(δικα μου) σε iphone4 kai galaxy s3 υπομονη : P
για αυτο εδω λες?
Link to comment
Share on other sites

για αυτο εδω λες?

 

Όχι Μπάμπη για την προστασία της οθόνης αλλά για την προστασία όλου του τηλ, για την θήκη της puro λέει η σειρούλα, αυτή εδώ δλδ http://en.puro.com/en/store/mobile-phone-accessories/covers/sony/sony-xperia-z/silicon.jsp

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...