Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες να ρωτήσω αν έχει τσεκάρει κάποιο παιδί τι παίζει με το Miracast.

Εχει κανένας TV με Miracast ή WiDi support και πως συνεργάζεται με το Z.

 

Αλέξη το widi φίλος που το τσέκαρε δουλεύει κανονικά...

Εγώ δυστυχώς η τηλεόραση μου δεν το υποστηρίζει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά!!!! θέλω να πάρω μια θήκη τύπου που να ανοίγει το κινητό σαν βιβλίο!!!!! Άλλα θέλω να σας κάνω μια ερώτηση επειδή το κινητό φωλιάζει μέσα στην θήκη, μήπως υπάρχει η θα υπάρξει πρόβλημα υπερθερμασνης!!!! μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??? Να την πάρω η θα δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα στο κινητό μελλοντικά???????
Link to comment
Share on other sites

Αλέξη το widi φίλος που το τσέκαρε δουλεύει κανονικά...

Εγώ δυστυχώς η τηλεόραση μου δεν το υποστηρίζει...

 

Το τσεκάρε με το Xperia και όλα κόμπλε δηλαδή στην ασύρματη μετάδοση περιεχομένου του κινητού στην tv ή μέσω WiDi adaptor πχ Belkin.

Ας πούμε καμία ταινία από κινητο στην tv ή πχ φωτό τραβηγμενες από το κινητο και μετάδοση στην tv.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το τσεκάρε με το Xperia και όλα κόμπλε δηλαδή στην ασύρματη μετάδοση περιεχομένου του κινητού στην tv ή μέσω WiDi adaptor πχ Belkin.

Ας πούμε καμία ταινία από κινητο στην tv ή πχ φωτό τραβηγμενες από το κινητο και μετάδοση στην tv.

 

Με φωτογραφίες που το τσέκαρε πήγαινε σφαίρα... Βίντεο δεν είχε πρόχειρο...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!!!! θέλω να πάρω μια θήκη τύπου που να ανοίγει το κινητό σαν βιβλίο!!!!! Άλλα θέλω να σας κάνω μια ερώτηση επειδή το κινητό φωλιάζει μέσα στην θήκη, μήπως υπάρχει η θα υπάρξει πρόβλημα υπερθερμασνης!!!! μπορεί κάποιος να με βοηθήσει??? Να την πάρω η θα δημιουργήσω κάποιο πρόβλημα στο κινητό μελλοντικά???????

 

Δεν θα εχεις κανενα θεμα ,αυτην εχω αρκετα βολικη

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z-book-style-flip-case-black-sma5127b.html

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτή με το logo είναι μανίσια φορεμένη από το εργοστάσιο, αλλά στο you tube που δείχνουν φαίνεται πολύ ευάλωτη στις απλές γρατσουνιές, και καλό είναι να μπει μια ακόμη, στα Ελληνικά τηλ η συσκευασία δεν είχε μέσα έξτρα ζελατίνες, αντίθετα σε αυτό που πήρα εγώ αλλά ήταν από Αγγλία είχε.

 

Όσον αφορά την προστασία εγώ είμαι μέσα για ομαδική αγορά μιας καλής θήκης.

 

A τώρα το λέτε ρε παιδιά; Είχα παραγγείλει ένα Ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας και το ακύρωσα για να πάρω Ελληνικό! :p

Καλά ούτως η άλλως θα πάρω θήκη αλλά γιατί να μην έχουμε και αυτές αφού τις πληρώνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

+1 στον nick2crete

H θηκη πρεπει να μην εμποδιζει το κινητο να μπει στο dock αλλα να εχει κ μια καποια προστασια..

 

Να δωσω αλλο ενα μοντ στον ROOT λαο..

Για οποιον θελει stock browser (με Flash support) και πινελιες απο Sony (ported απο Xperia Z της Three mobile Αγγλιας!!)

Ναι, στην Αγγλια σε καποια branded μοντελα ειχαν μαυρες StatusBar και Navbar με Stock Browser...!!

 

1)Σβηνουμε (ή Rename σε *.bak) απο το /system/app τον "Browser.apk" (Chrome δηλαδη)

καθως και το "BrowserProviderProxy.apk"

Επισης απο το "data/data/" σβηνουμε τους φακελους

"com.android.browser.provider" και

"com.android.browser"

 

2) Τελος περναμε τα:

"ChromeBookmarksSyncAdapter.apk"

http://www.mediafire.com/?x85v0xq2sl9iqaq

 

και "Browser.apk"

http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=1800219&d=1363121846

 

στο \system\app και ΦΤΙΑΧΝΟΥΜΕ ΤΑ permissions!!:p

 

VOILA!! Stock sony browser με bookmarks απο το desktop chrome

Μακραν ταχυτερος απο ολους και με flash support!

Ωραιος ο Anti... προστεθηκε στον οδηγό με τα αντίστοιχα credits !! :)

Link to comment
Share on other sites

A τώρα το λέτε ρε παιδιά; Είχα παραγγείλει ένα Ευρωπαϊκής αντιπροσωπίας και το ακύρωσα για να πάρω Ελληνικό! :p

Καλά ούτως η άλλως θα πάρω θήκη αλλά γιατί να μην έχουμε και αυτές αφού τις πληρώνουμε;

 

Αστα.. κ εγω ετσι περιπου την πατησα..

Πριν περιπου ενα μηνα το πηρα ελληνικο τρομαρα μου. Και παω 2,5 εβδομαδες πριν σε ενα κινητομαγαζο στην Ομονοια και ειχε 2 κομματια (SXZ) απ εξω προφανως τα χε φερει, με ΒΑΣΗ κ ΖΕΛΑΤΙΝΕΣ μεσα στην συσκευασια... 670euro οταν σε αλλα μεγαλα μαγαζια το ελληνικο ειχε 700!

ελεος πια μας κοροιδευουν μπροστα στα ματια μας :mad:

ας μην ειχα επιδοτηση κ εξτρα εκπτωση κ σιγα μην εδινα τα ευρω μου στον ταδε ελληνα μαγαζατορα

 

Ωραιος ο Anti... προστεθηκε στον οδηγό με τα αντίστοιχα credits !! :)

 

Να σαι καλα φιλε!! Οτι βρισκω για το SXZ μας, αφου το δοκιμασω για σιγουρια, επι τοπου το σερβιρω!:D

"Η γνωση ειναι δυναμη" κι οπως λενε κ τα παιδια του PirateBay:

 

:!:Sharing is Caring!!!:!:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι....μέσα στο app draw,μπορω να κα΄νω φακέλους?σερνω τοην μια πανω στην αλλη αλλα δεν κανει φακέλους και η μονη επιλογή ειναι προσθήκη στην κεντρικη οθόνη..

και κατι αλλο...ειναι τελικα εύκολο να κάνω root το κιν και να μπορω επιτέλους να αλλαξω εικονιδια κλπ..υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω?

 

Ευχαριστώ!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Με τα dock τι γίνεται; πότε θα φέρουν τα ελληνικά μαγαζιά; γιατί πονάει η καρδιά μου να το πάρω 50 ευρώ από εξπανσις..

 

Ψάχνω ψάχνω (στα παλιότερα ) δεν μπορώ να βρω τη θήκη που λέγατε ότι μπαίνει στο dock. Έχετε κανένα link πρόχειρο; να δω εάν θα καλύπτει τα σημάδια

.
Link to comment
Share on other sites

Με τα dock τι γίνεται; πότε θα φέρουν τα ελληνικά μαγαζιά; γιατί πονάει η καρδιά μου να το πάρω 50 ευρώ από εξπανσις..

 

Ψάχνω ψάχνω (στα παλιότερα ) δεν μπορώ να βρω τη θήκη που λέγατε ότι μπαίνει στο dock. Έχετε κανένα link πρόχειρο; να δω εάν θα καλύπτει τα σημάδια

 

http://dtstorehk.com/products/%252bsimplism-Ultra-Thin-Cover-Set-for-Xperia%E2%84%A2-Z.html?setCurrencyId=6

Link to comment
Share on other sites

Με τα dock τι γίνεται; πότε θα φέρουν τα ελληνικά μαγαζιά; γιατί πονάει η καρδιά μου να το πάρω 50 ευρώ από εξπανσις..

 

Ψάχνω ψάχνω (στα παλιότερα ) δεν μπορώ να βρω τη θήκη που λέγατε ότι μπαίνει στο dock. Έχετε κανένα link πρόχειρο; να δω εάν θα καλύπτει τα σημάδια

 

Και το expansys δεν το έχει ετοιμοπαραδοτο...

Οπότε περίμενε λίγο ακόμα...

Όντως είναι ληστές ρε φίλε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και το expansys δεν το έχει ετοιμοπαραδοτο...

Οπότε περίμενε λίγο ακόμα...

Όντως είναι ληστές ρε φίλε...

Απαραδεκτοι κατ'εμε ,καθαρη αυτο-δυσφημηση ,25-27Ε κανει κανονικα

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Απαραδεκτοι κατ'εμε ,καθαρη αυτο-δυσφημηση ,25-27Ε κανει κανονικα

 

Ετσι ακριβώς Νικο οπως τα λες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

επανέρχομαι....μέσα στο app draw,μπορω να κα΄νω φακέλους?σερνω τοην μια πανω στην αλλη αλλα δεν κανει φακέλους και η μονη επιλογή ειναι προσθήκη στην κεντρικη οθόνη..

και κατι αλλο...ειναι τελικα εύκολο να κάνω root το κιν και να μπορω επιτέλους να αλλαξω εικονιδια κλπ..υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέχω?

 

Ευχαριστώ!

 

Ρε συ Βασίλη έλεος, κάθομαι και έχω γεμίσει το app draw με φάκελους, που είναι η δυσκολία. Πιάσε μια εφαρμογή και πήγαινε την κύλισε την προς μια άλλη και θα δεις πως γίνεται φάκελος, πόσο πιο απλά να το πω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Βασίλη έλεος, κάθομαι και έχω γεμίσει το app draw με φάκελους, που είναι η δυσκολία. Πιάσε μια εφαρμογή και πήγαινε την κύλισε την προς μια άλλη και θα δεις πως γίνεται φάκελος, πόσο πιο απλά να το πω.

 

Κωστα, μηπως εχεις κανει καμια μοντα με αλλον launcher και εχεις αυτη τη δυνατοτητα? Ειναι οντως πολυ περιεργο να μην μπορει να το κανει ο φιλος. Και ανεκαθεν στον μαμα launcher η σονυ δ αφηνε φακελους στο draw

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κωστα, μηπως εχεις κανει καμια μοντα με αλλον launcher και εχεις αυτη τη δυνατοτητα? Ειναι οντως πολυ περιεργο να μην μπορει να το κανει ο φιλος. Και ανεκαθεν στον μαμα launcher η σονυ δ αφηνε φακελους στο draw

 

Και εγω τον μαμα εχω και το κανει κανονικά...Κατι λάθος κανει ο φιλος

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπερα σε ολη την παρεα μπορη καποιος να μου πει καμια απ για να μη μπαινουν διαφημησεις στο κινητο ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα μπορη καποιος να μου πει καμια απ για να μη μπαινουν διαφημησεις στο κινητο ευχαριστω εκ των προτερων

 

Root και adfree ή adaware

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τον μαμα εχω και το κανει κανονικά...Κατι λάθος κανει ο φιλος

 

παιδια,πως μπορω κ κανω φακελους στην αρχικη οθονη και οχι μεσα στις εφαρμογες??γενικα ασχολουμαι με κινητα,δεν ειμαι ασχετος.ξερω πως σερνεις την μια εφαρμογη πανω στην αλλη αλλα δεν γινεται εδω..ευχαριστω παντως.@

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

παιδια,πως μπορω κ κανω φακελους στην αρχικη οθονη και οχι μεσα στις εφαρμογες??γενικα ασχολουμαι με κινητα,δεν ειμαι ασχετος.ξερω πως σερνεις την μια εφαρμογη πανω στην αλλη αλλα δεν γινεται εδω..ευχαριστω παντως.@

 

Σε ευχαριστω konstantinos γιατην αμεση απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Κωστα, μηπως εχεις κανει καμια μοντα με αλλον launcher και εχεις αυτη τη δυνατοτητα? Ειναι οντως πολυ περιεργο να μην μπορει να το κανει ο φιλος. Και ανεκαθεν στον μαμα launcher η σονυ δ αφηνε φακελους στο draw

 

Κώστα τον μαμίσιο έχω και φτιάχνει μια χαρά φακέλους μέσα στο app draw. Αυτό που είπες ότι δεν άφηνε η Sony να γίνονται φάκελοι, ναι προϋπήρχε. Αλλά μετά τον συγκεκριμένο launcher πλέον μπορείς να το κάνεις και αυτό.

 

παιδια,πως μπορω κ κανω φακελους στην αρχικη οθονη και οχι μεσα στις εφαρμογες??γενικα ασχολουμαι με κινητα,δεν ειμαι ασχετος.ξερω πως σερνεις την μια εφαρμογη πανω στην αλλη αλλα δεν γινεται εδω..ευχαριστω παντως.@

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω, ακόμη και ο Νίκος πιο πάνω επαλήθευσε ότι μια χαρά γίνονται οι φάκελοι. Είναι πάντως πολύ εύκολο, προσπάθησε να σύρεις αργά την εφαρμογή προς το μέρος της άλλης και θα δεις ότι πρασινίζει εκείνο το σημείο και ουσιαστικά σου λέει πως πλέον πάει να γίνει φάκελος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτο μπορεί να γίνει μετα την αναβάθμιση?Γιατί εγω δεν εχω πάρει ακομα την αναβάθμιση..παντα εκανα φακελους απο iphone και στο s3 εκανα κ εδω στην αρχικη οθονη μια χαρα!πως μπορώ να πάρω το update π δειχνει στο site I sony?συνδεω το κινητο στο pc και λεει πως εχω την τελευταια αλλα δεν ειναι αυτη π δινει η sony

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως αυτο μπορεί να γίνει μετα την αναβάθμιση?Γιατί εγω δεν εχω πάρει ακομα την αναβάθμιση..παντα εκανα φακελους απο iphone και στο s3 εκανα κ εδω στην αρχικη οθονη μια χαρα!πως μπορώ να πάρω το update π δειχνει στο site I sony?συνδεω το κινητο στο pc και λεει πως εχω την τελευταια αλλα δεν ειναι αυτη π δινει η sony

 

Καμιά σχέση δεν έχει αυτό, κάνε μου μια χάρη πήγαινε εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2103403 κατέβασε αυτόν τον launcher που ουσιαστικά είναι ο ίδιος με τον μαμίσιο αλλά έχει και ρυθμίσεις, κάνε τον μια απλή εγκατάσταση και δοκίμασε να δεις αν μπορείς να κάνεις φακέλους . Για το update θα το συνδέσεις στον υπολογιστή σου και λογικά θα σου πει πως είναι έτοιμη ενημέρωση για το τηλέφωνο σου.

Για τα εικονίδια που ζήτησες ξεκινά και ψάχνε από εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2184436

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...