Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τεράστιο!

Κοντά στο 1.1 Gb...

Οπότε να το αφήσουμε προς το παρόν και άν είναι μεγάλη ανάγκη θα βρούμε μια άκρη να το ανεβάσω, ok?

Πηγαινε στο wetransfer.com και ανεβασε το εκει. Εχει οριο 2GB και μενει μια βδομαδα, αν θυμαμαι καλα. Αλλοιως ενα σωρο ,,clouds και το κανεις share.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τέταρτη μέρα παρέα με το κινητό!

Παρατηρώ πως ανα δύο μέρες θέλει φόρτισμα, κάνω αρκετά τηλέφωνα λόγω δουλειάς και μπαίνω και λίγο internet (είτε με δεδομένα, είτε με wifi)

Στο ψητό τώρα:

- Δεν έχει ήχους κλίσης βρε παίδες? Έχω ψάξει παντού και βρίσκω κάτι χαζά fire siren και police...5 ήχοι όλοι και όλοι!

- Μετέφερα όλα τα προγράμματα στην sd και η εναλλαγή των οθονών γίνεται πολύ καλύτερα.

- Είμαι με την S119. Αν αλλάξω rom, σε ποιά μου προτείνεται να πάω, στην S118 ή στην vanilla aosp 2.7? Περισσότερο με ενδιαφέρει να κρατάει η μπαταρία, δεν παίζω ποτέ κανένα παιχνίδι και γενικά το έχω σαν τηλέφωνο, sms και αρκετό internet.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Τέταρτη μέρα παρέα με το κινητό!

Παρατηρώ πως ανα δύο μέρες θέλει φόρτισμα, κάνω αρκετά τηλέφωνα λόγω δουλειάς και μπαίνω και λίγο internet (είτε με δεδομένα, είτε με wifi)

Στο ψητό τώρα:

- Δεν έχει ήχους κλίσης βρε παίδες? Έχω ψάξει παντού και βρίσκω κάτι χαζά fire siren και police...5 ήχοι όλοι και όλοι!

- Μετέφερα όλα τα προγράμματα στην sd και η εναλλαγή των οθονών γίνεται πολύ καλύτερα.

- Είμαι με την S119. Αν αλλάξω rom, σε ποιά μου προτείνεται να πάω, στην S118 ή στην vanilla aosp 2.7? Περισσότερο με ενδιαφέρει να κρατάει η μπαταρία, δεν παίζω ποτέ κανένα παιχνίδι και γενικά το έχω σαν τηλέφωνο, sms και αρκετό internet.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Εαν θες μπαταρια βαλε την aosp.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την aosp με μέτρια χρήση παλι στις δυο μέρες είμαι. Βέβαια παρατηρώ οτι σε κατάσταση αναμονής η μπαταρία ξεχνάει να κατέβει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και αν κάποιος καταφέρει να παει απο την aosp στην εργοστασιακη ας μας το πει..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την aosp με μέτρια χρήση παλι στις δυο μέρες είμαι. Βέβαια παρατηρώ οτι σε κατάσταση αναμονής η μπαταρία ξεχνάει να κατέβει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 106 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α και αν κάποιος καταφέρει να παει απο την aosp στην εργοστασιακη ας μας το πει..

 

Δες αυτό τον οδηγό για να περάσεις την εργοστασιακή που θες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Πατώντας δύο φορές το βελάκι κάτω αριστερά στο πληκτρολόγιο
Link to comment
Share on other sites

εχω προβλημα παιδια.. πηραμε ενα Α850+ απο το γνωστο site για ενα φιλαρακι μου..αψογο το τηλ..ο δικος μου εχει καρτα cosmote.. εγω vodafone.. παρελαβε σημερα με μεγαλη χαρα το ανοιξε εβαλα την καρτα του το κινητο τπτ..δεν εχει σημα.. βγαζει χ πανω στην μπαρα..μου το φερνει δοκιμαζω την δικη μου καρτα φουλ σημα 3G ... δοκιμαζω μια wind τπτ..χωρις σημα παλι..ξαναβαζω την vodafone.. εχει σημα.. !!

 

καθησαμε σχεδον μιση μερα.. κατεβασαμε αλλες 2 ρομ τις τελευταιες που βγηκαν τις περασαμε το προβλημα το ιδιο..παιζει η καρτα vodafone ..δεν παιζει cosmote wind.. αυτο και στην sim 1 kai sim 2!

 

γνωριζει κανεις τι παιζετε τωρα.?? εχει τυχει σε αλλον κατι τετοιο?? και τι μπορω να κανω τωρα για να παιξει το τηλ κοσμοτε???

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

έχετε βάλει αυτόματη επιλογή δικτύου;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

έχετε βάλει αυτόματη επιλογή δικτύου;;

 

και να ειχαμε βαλει φιλε μου με τις ρομ που αλλαξαμε δεν θα επρεπε να ειχε διορθωθει??πιστευω πως ναι!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Τις κάρτες τις βάζετε σωστά?

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση?

Τις κάρτες τις βάζετε σωστά?

 

ολοσωστα... μα σας λεω κουφαθηκα και γω..βαζουμε vodaf...κανονικα φουλ σημα.. με κοσμοτε και wind που δοκιμασα τπτ..νεκρο το τηλ. μαλιστα οταν παω διαχειρισει σιμ γραφει πανω κοσμοτε gr.. αλλα απο σημα τπτ..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

και να ειχαμε βαλει φιλε μου με τις ρομ που αλλαξαμε δεν θα επρεπε να ειχε διορθωθει??πιστευω πως ναι!

λογικότατο αυτό που λες....

 

πλην όμως το όλο πρόβλημα ακούγεται πολύ περίεργο....

 

υγ.... το sim lock το κοίταξες;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

λογικότατο αυτό που λες....

 

πλην όμως το όλο πρόβλημα ακούγεται πολύ περίεργο....

 

για αυτο εγραψα εδω..μπας και βγαλουμε ακρη ολοι μαζι..!!δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα κόπο.. Κατέβασε το mobile uncle και μέσω αυτου μπες σε engineer mode βρες τις καρτέλες network και πες μας τι γραφει

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την κάρτα την αναγνωρίζει ζητάει pin? Αλλη κάρτα cosmote υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ενα κόπο.. Κατέβασε το mobile uncle και μέσω αυτου μπες σε engineer mode βρες τις καρτέλες network και πες μας τι γραφει

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Την κάρτα την αναγνωρίζει ζητάει pin? Αλλη κάρτα cosmote υπάρχει?

 

ναι γραφω το πιν κανονικα.. ναι δοκιμασαμε και αλλη καρτα σιμ..και με παλιο ας πουμε τσιπακι και με καινουργιο..!!βαζουμε το πιν τις καρτας το δεχετε αλλα δεν εχει σημα..με vodafo ola komple.! για το πρωτο σου απανταω αμεσως..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Λοιπόν συγκριτικά με το δικό μου βλέπω τις εξής διαφορές, δοκιμασε τες και πες μας :

 

1) Στην καρτέλα network selecting βάλε το : GSM/WCDMA(preferred).

2) Στην καρτέλα phone info βάλε το ίδιο στο κάτω μέρος.

3) Κάνε επανεκίνηση και δοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν συγκριτικά με το δικό μου βλέπω τις εξής διαφορές, δοκιμασε τες και πες μας :

 

1) Στην καρτέλα network selecting βάλε το : GSM/WCDMA(preferred).

2) Στην καρτέλα phone info βάλε το ίδιο στο κάτω μέρος.

3) Κάνε επανεκίνηση και δοκίμασε.

 

ΤΠΤ φιλαρακι..μια απο τα ιδια.. δοκιμασα και τις αλλλες επιλογες αλλα τα ιδια..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερες.. υπαρχει δυνατοτητα να παρω απο αλλο τηλεφωνο που λειτουργει σωστα ολοκληηρη την ρομ και να την περασω μεσα στο δικο μας.? μηπως και λειτουργησει σωστα??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπαρχουν κάποια θέματα κοιτά το ποστ 874

 

ευχαριστω αλλ αδεν βγαζω ακρη...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο Mobileuncle tools>Engineer Mode>Engineer Mode (MTK)>BandMode> Μπες από εδώ στην SIM1 & SIM2 και τικάρισε όλες τις επιλογές που σου δίνει την δυνατότητα αν δεν είναι τικαρισμένες σε κάθε SIM πατάς το SET για επιβεβαίωση αλλαγών.

 

Αν θες καθαρή rom που να παίζουν σίγουρα οι κάρτες (τουλάχιστον σε εμένα αυτό γίνεται) ακολούθα τον οδηγό που θα βρεις στο πρώτο ποστ του θέματος εκεί που λέει για AOSP Vanilla 2.7

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Pisons το κουμπί του handsfree σου δουλεύει με αυτή τη Ρομ η οχι? Εμένα ούτε το δικό του ούτε άλλο aftermarket που δοκιμασα δουλεύουν
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...