Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μακριά... Lenovo P780+ δεν έχει βγάλει η εταιρία. Πρόκειται για κλώνο που στο εσωτερικό του σίγουρα δεν έχει αυτά που υπόσχεται.

 

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

..

Φίλε nek4d τελικά στην LiFe έκανες διαμερισμό της μνήμης με (P780_LiFe_v02_ReParted_Data_aroma.zip) δουλεύει εντάξει ή όχι;

Ελα αγαπητε papg, τωρα το ειδα αυτο, μαλλον λογω τροποποιησης, οχι δεν εκανα repartition στην life γιατι με το πηξιμο στην δουλεια μου ειναι δυσκολο να βρω χρονο τωρα, θα το δοκιμασω πιθανον, μετα την σεζον.

Εως τωρα ειχα 2 διαφορετικες αρνητικες εμπειριες με repartition, το κακο ειναι οτι στην αρχη φαινονται να δουλευουν οκ, θελει καποιο χρονικο διαστημα χρησης πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το κινητο αν μπορει καποιος να βοηθησει. Εχω την τελευταια 1434 st αλλα και σε πιο παλια ρομ που ειχα παλι ειχα αυτο το προβλημα. Ανοιγω hotspot και ενω το ταμπλετ μου συνδέεται κανονικα δεν μου δινει ιντερνετ το κινητο.Εχω δοκιμασει να κανω hotspot και με κλειδι ασφαλειας και open αλλα δεν μου δινει ιντερνετ. Εννοειται εχω ανοιχτο το data και το κινητο εχει κανονικα ιντερνετ. Στο Κ910 δεν μου το κανει αυτο. Μου το κανει και το S820...

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με το κινητο αν μπορει καποιος να βοηθησει. Εχω την τελευταια 1434 st αλλα και σε πιο παλια ρομ που ειχα παλι ειχα αυτο το προβλημα. Ανοιγω hotspot και ενω το ταμπλετ μου συνδέεται κανονικα δεν μου δινει ιντερνετ το κινητο.Εχω δοκιμασει να κανω hotspot και με κλειδι ασφαλειας και open αλλα δεν μου δινει ιντερνετ. Εννοειται εχω ανοιχτο το data και το κινητο εχει κανονικα ιντερνετ. Στο Κ910 δεν μου το κανει αυτο. Μου το κανει και το S820...

Τι χαμπάρια,φίλε;

Σε είδα και στο νήμα του zenfone 5.Ενδιαφέρον τηλεφωνάκι.Θα ήθελα κι εγώ να το τσιμπήσω,αν μπορέσω...

Στο θέμα μας τώρα.Αν και δεν χρησημοποιώ πολύ το hotspot,στην s125 και στην 1347 του minideal δεν είχα θέμα.Στην τελευταία official 1433 stable που δοκίμασα για λίγο,δεν το χρησιμοποίησα.

Να είναι κάποια ρύθμιση στο firewall του security της lenovo;

Αν όχι,δοκίμασε το foxfi απο το play store.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Λοιπόν παιδιά, αν και γενικότερα δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα με το κινητό, αυτό που μου συμβαίνει σήμερα είναι ότι το 3g σέρνεται, όπου και να είμαι. Παράλληλα όταν πάω να συνδεθώ κάπου, την ώρα που περιμένω χάνω το δίκτυο από την sim2. Και μετά κάποια στιγμή επανέρχεται ξαφνικά.. Με reboot κάπως σταθεροποιούνται τα πράγματα. Μήπως το 3g σέρνεται λόγω της προσφοράς της Cosmote?

 

Από ρομ το εχω όπως ήλθε από minideal. Με την vibe 1347 δηλ.

Link to comment
Share on other sites

Παρόμοιο μου συνέβη στις διακοπές μου. Κι εμένα μου φαινόταν ότι με reboot κάπως έφτιαχνε μερικές φορές. Υπέθεσα ότι χάλασε το κινητό. Όταν γύρισα ξανά στην πόλη μου όμως, δούλεψε και πάλι ρολόι.

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Λοιπόν παιδιά, αν και γενικότερα δεν έχω αντιμετωπίσει θέματα με το κινητό, αυτό που μου συμβαίνει σήμερα είναι ότι το 3g σέρνεται, όπου και να είμαι. Παράλληλα όταν πάω να συνδεθώ κάπου, την ώρα που περιμένω χάνω το δίκτυο από την sim2. Και μετά κάποια στιγμή επανέρχεται ξαφνικά.. Με reboot κάπως σταθεροποιούνται τα πράγματα. Μήπως το 3g σέρνεται λόγω της προσφοράς της Cosmote?

 

Από ρομ το εχω όπως ήλθε από minideal. Με την vibe 1347 δηλ.

Δεν έχει πρόβλημα το κινητό σου. Είναι ακριβώς αυτό που είπες για την προσφορά της Cosmote. Κι εγώ το αντιμετώπισα το ίδιο πρόβλημα. Ειχα 3g ενεργοποιημένο και η ταχύτητα ήταν στην καλύτερη 2g:p

Το πρόβλημα είναι προφανές τον Αύγουστο, και λόγω της προσφοράς της Cosmote αλλά και ότι ο τουρισμός καλά κρατεί και το δίκτυο χρησημοποιείται και από τους τουρίστες.

Edit : Έχει δοκιμάσει κανείς αυτή την ρομ http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/

Έχει πλέον ενοποιηθεί και ο αποθηκευτικός χώρος σε 4gb.

Edited by vortex78

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

σε καποιες περιπτωσεις free wifi μου βγαζει μηνυμα ''αποφυγη κακης συνδεσης στο διαδικτυο'' και δεν εχω βρει μεσα στο μενου του τηλεφωνου που το κανεις επιλογη αυτο

μπορει καποιος να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

σε καποιες περιπτωσεις free wifi μου βγαζει μηνυμα ''αποφυγη κακης συνδεσης στο διαδικτυο'' και δεν εχω βρει μεσα στο μενου του τηλεφωνου που το κανεις επιλογη αυτο

μπορει καποιος να βοηθησει??

Στο μενου του wifi > advanced, δεν βλεπεις επιλογη?

(πες και ποια ρομ εχεις, για να σου πει καποιος που εχει ιδια)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Εχω το κινητο καμια 10αρια μερες και μου δουλευε μια χαρα. Ξεκινησα να διαβαζω το νημα για να αρχισω και εγω να το σκαλιζω μελλοντικα και να δοκιμαζα αλλες ROM. Εχω φτασει στην 90 σελιδα και ξαφνικα το τηλ. αρχιζει να χανει το σημα του και απο τις 2 καρτες. Σε εσωτερικους χωρους καθολου σημα και εξω πολυ λιγο εως καθολου αρκετες φορες. Δεν ηθελα να ξεκινησω ερωτησεις πριν να ολοκληρωσω το διαβασμα ολων των σελιδων, αλλα με αυτο το προβλημα αναγκαστικα θα χρειαστω λιγο απο την βοηθεια σας. Του εκανα αρκετα reboot και επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων, αλλα το προβλημα παραμενει. Δεν ανησυχω και πιστευω οτι ειναι θεμα ROM. Αγορα απο minideal και φοραει την viberom 1347. Αυτο που με παραξενευει ειναι οτι οταν παταω το superSU μου λεει οτι: (Δεν υπαρχει SU binary εγκατεστημενο και ο superSU δεν μπορει να το εγκαταστησει. Αυτο ειναι προβλημα) Επισης οταν εκανα εγκατασταση το Titanium back up μου γραφει οτι η συσκευη δεν ειναι root. Πιστευω οτι ο κινεζος δεν περασε σωστα την ROM γι'αυτο και τα προβληματα. Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει καλυτερη ROM απο την vibe1347 με ελληνικα και λιγο τα βηματα που πρεπει με τη σειρα να ακολουθησω. Σας ευχαριστω........
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Στο μενου του wifi > advanced, δεν βλεπεις επιλογη?

(πες και ποια ρομ εχεις, για να σου πει καποιος που εχει ιδια)

 

p780_row_s116_130828

πηγαινω all settings ->wi fi> συνθετα αλλα εκει μεσα δεν εχει τετοια επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει επισημη international rom kit kat?, και πως την περναμε? Πρεπει να ειναι root το τηλεφωνο η οχι? Σ
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα μετά από καμιά 10αριά μέρες να διαβάσω όλο το νήμα. Πρέπει να περάσω άλλη ROΜ στο κινητό, διότι χάνει το σήμα από τις κάρτες SIM ελπίζοντας να διορθωθεί το πρόβλημα. Το κακό είναι ότι με μια φορά διάβασμα 143 σελίδες, μπερδεύτικα τόσο που δεν ξέρω από που να ξεκινήσω και τι να κατεβάσω? Μάλλον πρέπει να πέσει πολύ μελέτη και διάβασμα ξανά και ξανά μέχρι να καταλάβω τα βήματα. Δεν είμαι άσχετος, αλλά υπάρχουν τόσες πολλές πληροφορίες εδώ μέσα που πραγματικά μπερδεύουν. Ξεκινάω μελέτη.......... και ο Θεός βοηθός!!!!!!!!
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα σου δεν θα διορθωθει με ROM αλλα με αλλαγη του RADIO. Υπαρχουν διαφορες επιλογες να δοκιμασεις και να επιλεξεις με ποια εχεις καλυτερο σημα σε δικτυα 3G, wifi κλπ. Εγω το ειχα ψαξει αρκετα στο ρωσικο forum, αλλα και εδω μεσα υπηρχαν αναφορες. Το απογευματακι θα ψαξω και θα ποσταρω τις επιλογες απο το Ρωσικο forum.
Link to comment
Share on other sites

To προβλημα σου δεν θα διορθωθει με ROM αλλα με αλλαγη του RADIO. Υπαρχουν διαφορες επιλογες να δοκιμασεις και να επιλεξεις με ποια εχεις καλυτερο σημα σε δικτυα 3G, wifi κλπ. Εγω το ειχα ψαξει αρκετα στο ρωσικο forum, αλλα και εδω μεσα υπηρχαν αναφορες. Το απογευματακι θα ψαξω και θα ποσταρω τις επιλογες απο το Ρωσικο forum.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τι είναι το RADIO και πως κάνουμε αλλαγή? Στο wifi δεν έχω κανένα πρόβλημα στο σήμα του.

 

Εχω απογοητευτή τελείως. προσπαθω με flashtool να περασω νεα rom αλλα τίποτα. το τηλεφωνο θα μεινει στο ντουλαπι

 

Κανείς από Χανιά?????

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Εχω απογοητευτή τελείως. προσπαθω με flashtool να περασω νεα rom αλλα τίποτα. το τηλεφωνο θα μεινει στο ντουλαπι

 

Drivers εχουν περαστει σωστα ?

Ξηλωσε τους και περνα τους απο την αρχη.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τι είναι το RADIO και πως κάνουμε αλλαγή? Στο wifi δεν έχω κανένα πρόβλημα στο σήμα του.

 

Διορθωση δικια μου, εγραψα radio αντι για modem. Δες εδω μερικες επιλογες και δοκιμασε με δικη σου ευθυνη αυτη που σου ταιριαζει:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2483303

 

Το καλυτερο για αυτα ειναι το ρωσικο forum, με autotranslate θα βγαλεις ακρη:

 

http://lenovo-forums.ru/topic/1702-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%BA%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BB%D1%8F-p780/

 

To update του modem γινεται ευκολα μεσω recovery (εγω ετσι δοκιμασα 2-3 μεχρι να βρω αυτο που θελω), ειτε μεσω root explorer. Επισης να εχεις υποψιν σου οτι η αποδοση του modem update εξαρταται πολυ και απο την rom που εχεις, καθως καποια δουλευουν καλυτερα με κινεζικη (vibe) και αλλα με ευρωπαικες (row κλπ).

Edited by crusader-21-
Link to comment
Share on other sites

Χαλό και τρεις αλό και από μένα…

 

Θα παραγγέλλω το κινητάκι/άρα από minideal…θα τους πω να αφαιρέσουν ότι κινέζικο app έχει….να το rootάρουν…και η βασική γλώσσα να είναι στα Αγγλικά.

Στο θέμα μας τώρα…

 

α) Τι άλλο θα πρέπει να τους πω ;

(τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν ….βάζω απλά ελληνικό keyboard…το μενού/settings τα θέλω όλα στα αγγλικά)

 

β) Θα πρέπει να τους πω να μου βάλουν κάποιο δικό τους παλιό firmware γιατί είναι πιο stable; Και αν ναι ποιο;

 

γ) Και όταν θα έρθει το γαργαλείο….θα έχω κάποιο κέρδος να του βάλω κάποιο άλλο firmware?

Υπάρχει κάποιο custom που είναι πιο stable/ γρήγορο/ τρώει λιγότερη μπαταρία? (π.χ. LIFE / X-VIBE κλπ)

 

δ) To KitKat αξίζει για αυτό κινητό (VIBE UI 2) και αν ναι γιατί;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Link to comment
Share on other sites

Χαλό και τρεις αλό και από μένα…

 

Θα παραγγέλλω το κινητάκι/άρα από minideal…θα τους πω να αφαιρέσουν ότι κινέζικο app έχει….να το rootάρουν…και η βασική γλώσσα να είναι στα Αγγλικά.

Στο θέμα μας τώρα…

 

α) Τι άλλο θα πρέπει να τους πω ;

(τα ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν ….βάζω απλά ελληνικό keyboard…το μενού/settings τα θέλω όλα στα αγγλικά)

 

β) Θα πρέπει να τους πω να μου βάλουν κάποιο δικό τους παλιό firmware γιατί είναι πιο stable; Και αν ναι ποιο;

 

γ) Και όταν θα έρθει το γαργαλείο….θα έχω κάποιο κέρδος να του βάλω κάποιο άλλο firmware?

Υπάρχει κάποιο custom που είναι πιο stable/ γρήγορο/ τρώει λιγότερη μπαταρία? (π.χ. LIFE / X-VIBE κλπ)

 

δ) To KitKat αξίζει για αυτό κινητό (VIBE UI 2) και αν ναι γιατί;

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων :D

Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις το διάβασμα πρώτα!!!!!!! Εγώ διάβασα 144 σελίδες και τώρα έιμαι στις επαναλήψεις και έχει ο Θεός.......

Πάντος από ότι έχω καταλάβει ώς τώρα, το κινητό είναι τούμπανο και αν γίνεις καλός μαθητής του περνάς και του κάνεις ότι θέλεις, όπως και να στο στείλουν.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

man....το forum δεν έχει search για να ψάχνω να βρω απάντηση στο συγκεκριμένο "θέμα"/post και δεν έχω χρόνο να το διαβάσω όλο ...

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Edited by unicorn7
Link to comment
Share on other sites

man....το forum δεν έχει search για να ψάχνω να βρω απάντηση στο συγκεκριμένο "θέμα"/post και δεν έχω χρόνο να το διαβάσω όλο ...

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

για δες πάνω δεξιά έχει αναζήτηση στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

man....το forum δεν έχει search για να ψάχνω να βρω απάντηση στο συγκεκριμένο "θέμα"/post και δεν έχω χρόνο να το διαβάσω όλο ...

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Τhnx τώρα το είδα....

Link to comment
Share on other sites

Τhnx τώρα το είδα....

Καλή αρχή!!!!!! Πάντος κατάφερα και πέρασα νέα ROM με Flashtool και γενικά κατάλαβα πολλά πράγματα που είχα μπερδέψει, με τη βοήθεια του aloialone!!!!! (aloialone όταν επιστρέψεις από άδεια κερνάω καφέ) Δυστυχός όμως μετά από πολλές δοκιμές με κάποιες ROM και MODEM συνεχίζει και δεν βλέπει καθόλου σήμα και από τις 2 sim, οπότε πάμε για επιστροφή και επισκευή με εγγύηση από το minideal. Ελπίζω να έχει επιστρέψει μέχρι τα Χριστούγεννα!!!!!!

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...