Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άκυρο παιδιά, κι εμένα αφού ξεκινά με 160 και σταδιακά μειώνεται, μόλις φτάσει 157 περίπου μετά πάει στο 60.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα, υπαρχει περιπτωση να μπορω να βλεπω τις επαφες μου και τα τηλεφωνα μαζι? γιατι τωρα μονο ονοματα βλεπω! προσπαθησα τις ρυθμισεις ομως δεν βρηκα ακρη!!! εαν συρω με τα δαχτυλα πανω στις επαφες μου δειχνει τα τηλ, ομως θελω κατι μονιμο!!! Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

γιατι δν μπορω να στειλλω κενο μηνυμα που θελω;;; να δω ποσο MB εχω ακομα στην vodafon και επισης εκει που επαιζα ενα παιχνιδι μου εμφανισε στα δεξια της οθονης ενα παραθυρακι με δυο τετραγωνακια και μαλλον ειναι κατι σαν συντομευση αλλα δν βρισκω πουθενα πως να το βγαλω....
Link to comment
Share on other sites

εκει που επαιζα ενα παιχνιδι μου εμφανισε στα δεξια της οθονης ενα παραθυρακι με δυο τετραγωνακια και μαλλον ειναι κατι σαν συντομευση αλλα δν βρισκω πουθενα πως να το βγαλω....

 

Πατάς συνεχόμενα το πλήκτρο της επιστροφής για να το απενεργοποιήσεις και αντίστοιχα για να το ενεργοποιήσεις. Είναι για multitasking.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι δν μπορω να στειλλω κενο μηνυμα που θελω;;; να δω ποσο MB εχω ακομα στην vodafon και επισης εκει που επαιζα ενα παιχνιδι μου εμφανισε στα δεξια της οθονης ενα παραθυρακι με δυο τετραγωνακια και μαλλον ειναι κατι σαν συντομευση αλλα δν βρισκω πουθενα πως να το βγαλω....

 

Κατέβασε την κουρτίνα και απενεργοποίησε το multiwindow.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ, έβαλα και εγώ TWRP recovery με τον τρόπο που πρότεινε ο aloialone. Κατόπιν ξήλώσα το RootGenius και είπα να κάνω install μέσω TWRP το SuperSU.zip (version 2.04). Πάπαλα.. αφού κάνει εγκατάσταση βγαίνει το γνωστό μήνυμα Binaries need to update και φυσικά δεν γίνεται.

ΝΕΩΤΕΡΑ.

Εαν κάνεις εγκατάσταση παλιά έκδοση π.χ. 0.92 και κόψεις το auto update τότε παίζει μια χαρά.

Δεν ξέρω ποιό είναι το μειονέκτημα μένοντας σε τόσο παλιά έκδοση.

Edited by kontax
update
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ, έβαλα και εγώ TWRP recovery με τον τρόπο που πρότεινε ο aloialone. Κατόπιν ξήλώσα το RootGenius και είπα να κάνω install μέσω TWRP το SuperSU.zip. Πάπαλα.. αφού κάνει εγκατάσταση βγαίνει το γνωστό μήνυμα Binaries need to update και φυσικά δεν γίνεται.

 

κατεβασε απο εδω http://www.4shared.com/get/vzDN6B6h/su-bb-installer.html και φλασαρισε με TWRP rebοot και εισαι ετοιμος. μετα απενεργοποιησε τις αυτοματες ενημερωσεις απο το google play

Ακυρο ναι μεν ξεμπλοκαρει και αναβαθμιζει το SU ομως δειχνει να μην εχει δικαιωματα ROOT

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω οτι μπορώ πλέον να κάνω update σε εκδοση 1433 (Baralajbi edition) απο 1429 μέσω zip instal απο twrp recovery χωρίς να χάσω δεδομένα?

Μόλις πήρα φρέσκο backup σε ενα OTG usb flash , πάρα πολύ πρακτικό.

http://www.you.gr/proionta/pc-parts/apothikeftika-mesa/usb-flash-drives/usb-flash-kingston-usb-microusb-32g

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην 1429 που είσαι βάλε TWRP, πάρε full backup, πέρασε την 1433 (Baralajbi edition) και μετά ξαναβάλε το twrp με τη διαδικασία που έχουμε αναρτήσει στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την 1433 και αφου βγώ στην welcome screen και επιλέξω γλώσσα δεν προχωρά...

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με την συγκεκριμένη έκδοση 1433 του baralajbi , γιατι στη σελίδα του NeedRom

είδα οτι το έπαθαν και άλλοι. Αρα μείνετε στην 1431.

Edited by kontax
update
Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να γίνει επέκταση μνήμης στη συγκεκριμένη συσκευή? Μερικά sites λένε γίνεται και αλλά λένε το αντίθετο.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μπορεί να γίνει επέκταση μνήμης στη συγκεκριμένη συσκευή? Μερικά sites λένε γίνεται και αλλά λένε το αντίθετο.

 

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αγοράσεις ένα OTG usb stick..

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγκατασταση την 1433 και αφου βγώ στην welcome screen και επιλέξω γλώσσα δεν προχωρά...

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα με την συγκεκριμένη έκδοση 1433 του baralajbi , γιατι στη σελίδα του NeedRom

είδα οτι το έπαθαν και άλλοι. Αρα μείνετε στην 1431.

 

drsnuggles on 08/20/2014 @ 6:34 pm

Updated from stock to 1433. Erased cache and wiped date, restarted and now I'm stuck. Stuck in the "select language" screen. What to do?

Reply

 

08/13/2014

Posts: 4

drsnuggles on 08/20/2014 @ 6:58 pm

Fixed being stuck in "select language" by going into recovery mode and do a factory reset.

 

αυτο το δοκιμασες?

Link to comment
Share on other sites

drsnuggles on 08/20/2014 @ 6:34 pm

Updated from stock to 1433. Erased cache and wiped date, restarted and now I'm stuck. Stuck in the "select language" screen. What to do?

Reply

 

08/13/2014

Posts: 4

drsnuggles on 08/20/2014 @ 6:58 pm

Fixed being stuck in "select language" by going into recovery mode and do a factory reset.

 

αυτο το δοκιμασες?

 

το δοκίμασα και user data reset και factory reset , πάπαλα.

Ετσι κατα τα γνωστά, SDFUSE και πίσω σε 4.2.2, μετά με custom recovery εγκατάσταση την 1431 και μετά TWRP.

Ολα καλά..

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει την αναπαραγωγή αρχείων Flac (είτε με το Google Play Music) είτε με την εφαρμογή της Lenovo; Χρησιμοποιώντας την έκδοση λογισμικού 1433 (που στηρίζεται σε android 4.4.2), η αναπαραγωγή είναι διακοπτόμενη. Εάν δεν κάνω λάθος είναι bug της 4.4.2;
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε που εισάγουμε πόλη για το widget του καιρού όταν είναv σε mode με κλειστό flip cover ,που γράφει μονο την ώρα κ αυτό.???
Nokia 5800-->Sony xperia st15-->Lenovo p780-->Lenovo K910-->Samsung Note4 Duos-->Samsung Note 8 Duos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εκανα εγκατασταση την 1433 και αφου βγώ στην welcome screen και επιλέξω γλώσσα δεν προχωρά...

 

Το αντιμετώπισα και εγώ. Έκανα λίγη υπομονή, μερικά swype στην οθόνη προς όλες τις κατευθύνσεις και εντελώς τυχαία ξεκόλησε και συνέχισε μετά κανονικά. Ούτε factory reset ούτε τίποτα.

 

Γνωρίζετε που εισάγουμε πόλη για το widget του καιρού όταν είναv σε mode με κλειστό flip cover ,που γράφει μονο την ώρα κ αυτό.???

 

Αν βάλεις από τις τελευταίες rom με το VibeUI 2.0 και μετά xposed framework και VibeXpert, στο τελευταίο υπάρχει επιλογή ενεργοποίησης περισσότερων χωρών στον καιρό και μπορείς να έχεις κανονικά και την πόλη σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω και την απάντηση του baralajbi στο πρόβλημα μου.

I have a problem:

updating to V5,1433 from 1429 my phone reboots and stays blocked on the page of languages.

- Choose a language, and have to clicking on top of the page, I mean on the picture or on the select language words,

and some sec later the launcher will start -

Στην δική μου περίπτωση πάντως οπου και να έκανα click δεν προχωρούσε.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην δική μου περίπτωση πάντως οπου και να έκανα click δεν προχωρούσε.

 

Αν περίμενες λίγο παραπάνω... θα ξεκολλούσε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν περίμενες λίγο παραπάνω... θα ξεκολλούσε.

 

και σε μενα κολλησε και περιμενα κανα 3λεπτο και ξεκολλησε...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγήκε η 1435 official stable.

 

Την εβαλα, αλλα play store δεν εχει. Θα δοκιμασω με GMS Tools.

Edited by telnet05
Link to comment
Share on other sites

Εχω TWRP και εχω την VIBEUI_V2.0_1433_4_ST_K910_baralajbi, και θελω να περασω την καινουρια 1435 st, γινεται ?

Η να φλασαρω με CWM recovery με τον οδηγο στο πρωτο post

Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...