Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε να παίξεις κάποιο βίντεο ή μουσική και χαμήλωσε τέρμα το media volume. Όταν θα τραβήξεις μετα φωτογραφία δεν θα ακούγεται ο ηχος του κλειστρου.

 

μονιμη λυση:

-root the phone

-mount the system partition as r/w

-go to /system/media/audio/ui

-rename file camera_click.ogg

 

 

οχι ρε συ, δεν ηταν αυτο που ειχα κανει.

δεν ειχε σκαλισμα. ηταν μια απλη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και η κλασική ερώτηση του νέου. Παρέλαβα σήμερα (από Vickmall). Έβγαλα τη χοντρή ζελατίνα από την οθόνη. Έχει άλλην από μέσα ή πρέπει να του βάλω? Πως την καταλαβαίνει κανείς ρε παιδιά?
Link to comment
Share on other sites

Και η κλασική ερώτηση του νέου. Παρέλαβα σήμερα (από Vickmall). Έβγαλα τη χοντρή ζελατίνα από την οθόνη. Έχει άλλην από μέσα ή πρέπει να του βάλω? Πως την καταλαβαίνει κανείς ρε παιδιά?

 

δεν εχει. βαλε

Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει καλύτερο στην τιμή των 115 ευρώ από το LENOVO S660 και με τόσο καλή μπαταρία. Έχει κάποιο φοβερό μειον το κινητό που θα έκανε κάποιον από εσας που το έχετε....να μην τον ξαναπέρνατε αν σας δίνονταν τέτοια ευκαιρία ;;;
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι αν υπάρχει καλύτερο στην τιμή των 115 ευρώ από το LENOVO S660 και με τόσο καλή μπαταρία. Έχει κάποιο φοβερό μειον το κινητό που θα έκανε κάποιον από εσας που το έχετε....να μην τον ξαναπέρνατε αν σας δίνονταν τέτοια ευκαιρία ;;;

 

Όχι, με εξαίρεση την VGA μπροστινή κάμερα αν σε ενδιαφέρουν οι selfies.

Link to comment
Share on other sites

Video-Κλήσεις προς skype δεν κάνει ??? Αν κάνει μια χαρά είναι στα λεφτά του. Ακόμα και το inew v3 που είναι σαφως καλύτερο, έχει μείον την άθλια μπαταρία του !!!
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου κανει πολλα Mini reboot, συνηθως οταν ειναι απο αναμονη, συμβαινει και σε αλλους?

Η rom ειναι 026_140228

Edited by POUARO
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θα συνιστούσα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και αν το πρόβλημα συνεχίζεται, αλλαγή rom.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο μενα παιδια. Το παρηγγειλα κ εγω πριν λιγες μερες κ τωρα ειμαι στην αναμονη. Rom δεν αλλαζω γιατι δεν ειναι για μενα κ δεν θελω να κανω καμια βλακεια. Μια ερωτηση θελω να κανω στους κατοχους, εχει αγγλικο recovery? Αν οχι απο που το κατεβαζω? Να μπορω να κανω ενα backup να βρισκεται μην γινει καμια στραβη.. Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

τα αρνητικα του κινητου ειναι:

- η μπροστινη καμερα δεν ειναι τοσο καλη για selfies (ομως ειναι οκ για skype κτλ)

- υπαρχει ενα θεμα σχετικα με το πως αναγνωριζονται-γραφονται οι κλησεις-επαφες

 

ολα τα αλλα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν έχεις Vodafone / Wind, χρειάζεται να έχεις το +30 μπροστά σε κάθε τηλεφωνικό αριθμό στις επαφές σου. Αν έχεις Cosmote δεν πρέπει να υπάρχει αυτό το πρόθεμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις Vodafone / Wind, χρειάζεται να έχεις το +30 μπροστά σε κάθε τηλεφωνικό αριθμό στις επαφές σου. Αν έχεις Cosmote δεν πρέπει να υπάρχει αυτό το πρόθεμα.

Εγώ με WIND δεν έχω αποθηκεύσει το πρόθεμα +30 στις επαφές μου (από Gmail), αλλά εμφανίζονται κανονικά τα ονόματα τους, ΜΕ το +30 να εμφανίζεται αυτόματα στην κλήση από το κινητό μου.....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Με ποια rom είσαι;

 

S660_S026_140228

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχω και εγώ (απο minideal) κανένα πρόβλημα στην αναγνώριση ειτε έχει το +30 ειτε οχι (με Q).

Ενα άλλο που παρατήρησα είναι οτι καποιες φορες φορτίζει ταχύτατα ενω αλλες αργεί. Επειδή το φορτιζω σε διάφορες μπριζες ενδεχομένως να οφείλεται σε αυτό. Η αυτονομία δεν επηρεάζεται πάντως. Επίσης η ένδειξη της μπαταρίας αρνείται να κατέβει εύκολα κάτω απο το 10%.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια έχω και εγώ (απο minideal) κανένα πρόβλημα στην αναγνώριση ειτε έχει το +30 ειτε οχι (με Q).

Ενα άλλο που παρατήρησα είναι οτι καποιες φορες φορτίζει ταχύτατα ενω αλλες αργεί. Επειδή το φορτιζω σε διάφορες μπριζες ενδεχομένως να οφείλεται σε αυτό. Η αυτονομία δεν επηρεάζεται πάντως. Επίσης η ένδειξη της μπαταρίας αρνείται να κατέβει εύκολα κάτω απο το 10%.

 

οι πριζες να εισαι σιγουρος οτι ολες ειναι ιδιες,μηπως εχεις διαφορετικους φορτιστες σε καθε πριζα?

και εχουν διαφορετικη ενταση φορτισης?

εγω π.χ το φορτιζα με ενα 700mA που εχω και μου εκανε τον διπλασιο χρονο.(παντα φορτιζω με μικρο φορτιστη 500-750mA.καταπονειται λιγοτερο η μπαταρια)

Edited by aristidis540
siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το s660 μπορεί κάποιος να μου για ψείρα τι παίζει με τις κάμερες αν είναι καλής ποιότητας οι φώτο??? Ευχαριστώ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω το s660 μπορεί κάποιος να μου για ψείρα τι παίζει με τις κάμερες αν είναι καλής ποιότητας οι φώτο??? Ευχαριστώ!!!

 

Μην το σκεφτεσαι, παρτο και οταν το πιασεις στα χερια σου θα δεις...

Σε αυτην την κατηγορια, απο αυτα που λενε και τα παιδια σε διαφορα τοπικ, ισως καλυτερη καμερα να βρεις π.χ. σε καποιο iocean hd. Το λεω με επιφυλαξη μπορει το lenovo να ειναι οντως χειροτερο ή και καλυτερο. Παντως σε φως ημερας φωτο κ βιντεο μια χαρα για μενα (η πισω καμερα).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...