Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τα 60 λεπτά που δίνει στην κοσμοκάρτα με αναέωση 10€ πως καταναλωνονται; ανα 3λεπτο/1λεπτο;

 

Ο ελάχιστος χρόνος διάρκειας ανά κλήση είναι 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και βιντεοκλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Σε περίπτωση κλήσης με διάρκεια μικρότερη των 3 λεπτών, ο χρόνος που αφαιρείται από το σύνολο του δωρεάν χρόνου ομιλίας είναι 3 λεπτά.

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=45ExtraFreeMinutes

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αφου σε αφαιρεσε παραπανω απο 5 ευρω. δεν γινεται?

 

Φίλε pexths,

σου παραθέτω την αλληλογραφία μέσω email που είχα με την τεχνική υποστήριξη της cosmote.

Κάποιες φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς εφόσον δεν έχεις να προσφέρεις τίποτα και να βοηθήσεις πραγματικά.

 

Φίλε eatmydust thanx a lot!

 

Subject: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΑΚΕΤΟΥ CALL THEM ALL 600 [#xxxxxx]

 

Καλησπέρα σας, ενεργοποίησα το πακετο call them all 600 κατα λάθος 2 φορες, στις 14/03/12 και 15/03/12 τηλεφωνώντας στο 1330 και χρεώθηκα 2 φορές από 5e. Ζητάω να μου πιστωθεί-επιστραφει η 2η ενεργοποίση των 5e.

 

 

Αγαπητέ Κύριε xxxxxxxx,

 

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Σχετικά με το θέμα που αναφέρετε να σας ενημερώσουμε ότι σε συνεργασία με το τεχνικό τμήμα αφαιρέθηκε το πακέτο χρόνου ομιλίας και πιστώθηκε το ποσό των 5€ στην καρτοκινητή σας σύνδεση .

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για να συζητήσουμε ό,τι περαιτέρω επιθυμείτε.

 

Με εκτίμηση,

xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx

Για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

Edited by powered
http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Φίλε pexths,

σου παραθέτω την αλληλογραφία μέσω email που είχα με την τεχνική υποστήριξη της cosmote.

Κάποιες φορές είναι καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς εφόσον δεν έχεις να προσφέρεις τίποτα και να βοηθήσεις πραγματικά.

 

Φίλε eatmydust thanx a lot!

 

Subject: ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΠΑΚΕΤΟΥ CALL THEM ALL 600 [#xxxxxx]

 

Καλησπέρα σας, ενεργοποίησα το πακετο call them all 600 κατα λάθος 2 φορες, στις 14/03/12 και 15/03/12 τηλεφωνώντας στο 1330 και χρεώθηκα 2 φορές από 5e. Ζητάω να μου πιστωθεί-επιστραφει η 2η ενεργοποίση των 5e.

 

 

Αγαπητέ Κύριε xxxxxxxx,

 

Σας ευχαριστούμε για το χρόνο που διαθέσατε για να επικοινωνήσετε μαζί μας.

Σχετικά με το θέμα που αναφέρετε να σας ενημερώσουμε ότι σε συνεργασία με το τεχνικό τμήμα αφαιρέθηκε το πακέτο χρόνου ομιλίας και πιστώθηκε το ποσό των 5€ στην καρτοκινητή σας σύνδεση .

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για να συζητήσουμε ό,τι περαιτέρω επιθυμείτε.

 

Με εκτίμηση,

xxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxx

Για το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

 

να μασαω οτι θες εφοσον δεν ξερω.

στην περιπτωση σου ομως απαντησα απλα στην απορια σου για την οποια ειχα αποψη και για την οποια επιβεβαιωθηκα, αρα ορθως την εξεφρασα.

ρωτησες αν γινεται να ενεργοποιησεις 2 πακετα σχεδον ταυτοχρονα. εκ των πραγματων, οπως διαπιστωσες ειναι εφικτο να ενεργοποιησεις 2 ιδια πακετα χωρις να εχει ληξει το πρωτο.

η οποια αφηρημαδα-ανικανοτητα σου, δεν με ενδιαφερει καθολου. αντι να αρκεστεις στο γεγονος οτι καποιος σου απαντησε, θεωρεις σκοπιμο να του την πεις σε ενα δημοσιο φορουμ. προφανως, ετσι εχεις μαθει να φερεσε. δικαιωμα σου.

σε καθε περιπτωση δεν θα δεχτω συστασεις-υποδειξεις απο εσενα.

και εσυ και εγω κρινομαστε απο τα υπολοιπα μελη του φορουμ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα σήμερα με το σετάρισμα 0,01 €/λεπτό προς 2 αριθμους;

 

μήπως έχεις κάρτα 2in1?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς άλλος πρόβλημα σήμερα με το σετάρισμα 0,01 €/λεπτό προς 2 αριθμους;
μήπως έχεις κάρτα 2in1?
Όχι, ήτανε παλιά σε 2in1 και το επιβεβαίωσα από την εξυπηρέτηση πως δεν εξακολουθεί να έχει τους περιορισμούς της (τραβηγμένο θα ήτανε αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

Από χθες δε λέει να περάσει τους αριθμούς... Από 1330 ενώ όλα δείχνουν να πάνε καλά στο τέλος με γειώνει, ενώ από το μήνυμα έρχεται μια πρώτη απάντηση πως το αίτημα είναι υπό επεξεργασία και μετά ένα δεύτερο λέει η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη αυτή την στιγμή, δοκιμάστε αργότερα.

Εάν τυχόν κάποιος από τους αριθμούς δεν ήταν Cosmote θα με ενημέρωνε για αυτό, έτσι δεν είναι;

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

Όχι, ήτανε παλιά σε 2in1 και το επιβεβαίωσα από την εξυπηρέτηση πως δεν εξακολουθεί να έχει τους περιορισμούς της (τραβηγμένο θα ήτανε αλλά ποτέ δεν ξέρεις).

Από χθες δε λέει να περάσει τους αριθμούς... Από 1330 ενώ όλα δείχνουν να πάνε καλά στο τέλος με γειώνει, ενώ από το μήνυμα έρχεται μια πρώτη απάντηση πως το αίτημα είναι υπό επεξεργασία και μετά ένα δεύτερο λέει η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη αυτή την στιγμή, δοκιμάστε αργότερα.

Εάν τυχόν κάποιος από τους αριθμούς δεν ήταν Cosmote θα με ενημέρωνε για αυτό, έτσι δεν είναι;

Κι αν μια στο εκατομμύριο έχει αλλάξει δίκτυο ο ένας; :worry:

Ρώτησε τους 2 αριθμούς να μάθεις. Αν έχεις κάποιον αριθμό Vodafone, μπορείς στέλνοντας τον αριθμό που σε ενδιαφέρει στο 1292 να μάθεις σε ποιο δίκτυο ανήκει.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βαριόμουν οπότε μπήκα στις σελίδες των παρόχων και παρήγγειλα δωρεάν πακέτα σύνδεσης, μέχρι τώρα σύνολο παρήγγειλα 9 :lol: Αφού δωρεάν είναι ας βρίσκονται!!

Πήγα και στην Cosmote να δω, αλλά δε δίνει, ε? :( Παλιοσπάγκοι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βαριόμουν οπότε μπήκα στις σελίδες των παρόχων και παρήγγειλα δωρεάν πακέτα σύνδεσης, μέχρι τώρα σύνολο παρήγγειλα 9 :lol: Αφού δωρεάν είναι ας βρίσκονται!!

Πήγα και στην Cosmote να δω, αλλά δε δίνει, ε? :( Παλιοσπάγκοι

 

μονο κιου βονταφον και γουιντ. Θα σμπρωχνονται οι κουριερ στην εξωπορτα σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο κιου βονταφον και γουιντ. Θα σμπρωχνονται οι κουριερ στην εξωπορτα σου

 

Όχι ρε συ, θα τους κανονίσω διαφορετικές ώρες όταν τηλεφωνήσουν να επιβεβαιώσουν τις παραγγελίες :lol:

OFFTOPIC παρήγγειλα 3 Vodafone, 2 Q και 4 WIND F2G :lol: Ούτε που ξέρω τι θα τα κάνω

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε συ, θα τους κανονίσω διαφορετικές ώρες όταν τηλεφωνήσουν να επιβεβαιώσουν τις παραγγελίες :lol:

OFFTOPIC παρήγγειλα 3 Vodafone, 2 Q και 4 WIND F2G :lol: Ούτε που ξέρω τι θα τα κάνω

 

μασουρια:lol::lol:

καπου θα χρειαστουν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ενω εχω 5€ στην καρτα μου οταν ενεργοποιω το 3g και το Ε (data) δεν παιρνει IP το κινητο .

Μηπως φταει το DAY END στο 1333 πως θα ενεργοποιησω το Internet αλλα χωρις να ειναι DAY PASS;;

Eυχαριστώ

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το day pass υπάρχει το πακέτο των 60ΜΒ και τα πακέτα των 100ΜΒ μαζί με μυνήματα . Αγοράζεις ένα πακέτο και μετά πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να σου ανοίξει το Internet διότι με το day OFF το internet κλείνει .
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το day pass υπάρχει το πακέτο των 60ΜΒ και τα πακέτα των 100ΜΒ μαζί με μυνήματα . Αγοράζεις ένα πακέτο και μετά πάρε την εξυπηρέτηση πελατών να σου ανοίξει το Internet διότι με το day OFF το internet κλείνει .

Δεν ενδιαφερομαι για καποιο πακετο γιατι εχω wifi και στο σπιτι και στη δουλειά, απλα θελω να μπαινω στο m.whatsup.gr για να βλεπω το υπολοιπο μου χωρις βεβαια να πληρώσω το 1€ του day pass γιατι δεν το χρειάζομαι.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Δεν ενδιαφερομαι για καποιο πακετο γιατι εχω wifi και στο σπιτι και στη δουλειά, απλα θελω να μπαινω στο m.whatsup.gr για να βλεπω το υπολοιπο μου χωρις βεβαια να πληρώσω το 1€ του day pass γιατι δεν το χρειάζομαι.

 

ειναι δυνατον να μην μπορεις να μπεις μεσω wi fi;; μου φαινεται απιστευτο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εστειλε μνμ σημερα η wu σε εμενα και σε ενα φιλο μου που ελεγε οτι αμα ανανεωσω με οποιαδιποτε ποσο μεχρι τελος μαρτιου δωρο 600 προς wu. Στα καταστηματα απο ποιο ποσο ξεκινανε οι ανανεωσεις? Εχει τυχει σε κανεναν αλλο?
Link to comment
Share on other sites

Εστειλε μνμ σημερα η wu σε εμενα και σε ενα φιλο μου που ελεγε οτι αμα ανανεωσω με οποιαδιποτε ποσο μεχρι τελος μαρτιου δωρο 600 προς wu. Στα καταστηματα απο ποιο ποσο ξεκινανε οι ανανεωσεις? Εχει τυχει σε κανεναν αλλο?

 

και σε μενα εχει ερθει αυτο το μηνυμα και μαλιστα σε 2 νουμερα, αλλα δεν εκανα ποτε χρηση αυτης της προσφορας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ειναι δυνατον να μην μπορεις να μπεις μεσω wi fi;; μου φαινεται απιστευτο

Μα αν εμπαινες απο wifi πως θα ηξερε το δικτυο το Νο το κινητού σου για να σου δειξει τις πληροφοριες ;;;\

Λογικο ειναι;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μα αν εμπαινες απο wifi πως θα ηξερε το δικτυο το Νο το κινητού σου για να σου δειξει τις πληροφοριες ;;;\

Λογικο ειναι;;

 

δεν εχω χρησιμοποιησει ποτε την εφαρμογη. καθε φορα που μπαινεις δεν βαζεις καποια στοιχεια για να σε αναγνωρισει το συστημα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τη νέα προσφορά της cu που πλέον δίνει χρόνο ομιλίας προς όλους την είδατε;Και πάνω που είχα ενεργοποιήσει ένα what's up, στα σκουπίδια θα πάει τελικά με τέτοια πακέτα που βγαλε το cu!!!Αυτά είναι!Επιτέλους κάτι θετικό και για την καρτοκινητή!!!
Link to comment
Share on other sites

Τη νέα προσφορά της cu που πλέον δίνει χρόνο ομιλίας προς όλους την είδατε;Και πάνω που είχα ενεργοποιήσει ένα what's up, στα σκουπίδια θα πάει τελικά με τέτοια πακέτα που βγαλε το cu!!!Αυτά είναι!Επιτέλους κάτι θετικό και για την καρτοκινητή!!!

 

ολο το φορουμ μιλαει για την προσφορα του cu

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι εξαιρετική η προσφορά στα πακέτα CU.

Η cosmote βέβαια κλασικά δεν ιδρώνει το αυτί της.

Δεν πειράζει. Τωρα υπάρχουν δυο εταιρίες με σοβαρές προσφορές στην καρτοκινητή. :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...