Jump to content

Σχέση εξ' αποστάσεως!


johner
 Κοινοποίηση

Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;  

268 members have voted

  1. 1. Μπορεί να υπάρξει σχέση εξ'αποστάσεως;

    • Ναί
      130
    • Όχι
      138


Recommended Posts

Αυτό το τρομερό ερώτημα που απασχολεί χιλιάδες νεαρά άτομα πρέπει να απαντηθεί! :happy:

Μπορεί να υπάρξει σχέση όταν τα δύο άτομα ζούν σε διαφορετικές πόλεις και εκατοντάδες χιλιόμετρα τους χωρίζουν; :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 261
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λίγο πολύ όλοι το έχουμε περάσει αυτό σαν διαδικασία σε κάποια φάση της ζωής μας. Γνώμη μου είναι ότι, δύσκολα μπορεί να κρατηθεί μια τέτοια σχέση, στις περισσότερες των περιπτώσεων. Έχω γνωστούς που έχουν κρατήσει την σχέση για αρκετό διάστημα που ήταν μακριά και συνέχισαν κανονικά μετά από αρκετό καιρό που δεν ήταν σε συχνή επαφή από κοντά.

 

Αν και δεν κατάλαβα αν εννοείς, το να υπάρχει ήδη μια σχέση και μετά να έρθει η "απόσταση" για διάφορους λόγους και για ένα διάστημα στην ζωή ενός ζευγαριού ή να δημιουργηθεί μια σχέση εξ' αποστάσεως από το μηδέν; (εγώ κατάλαβα δηλαδή :happy: , αλλά το λέω για τους υπόλοιπους φίλους που ίσως το δούνε προς μία κατεύθυνση το θέμα, αν και δεν θα υπάρχει πρόβλημα ως προς το αποτέλεσμα αυτής)

 

(Άτιμη απόσταση...) :worry:

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Όχι...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον florinaperis

(εγώ κατάλαβα δηλαδή :happy: , αλλά το λέω για τους υπόλοιπους φίλους που ίσως το δούνε προς μία κατεύθυνση το θέμα, αν και δεν θα υπάρχει πρόβλημα ως προς το αποτέλεσμα αυτής)

:happy: Κάτι ξέρεις εσύ!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα στο να χαλάσει μια σχέση ποιο είναι όμως?? Το να πάει ένας απο τους δύο με κάποιον άλλο? Η να ερωτευτεί και να τον ξεχάσει?

 

Για έναν άντρα έιναι πολύ απλό να κάνει την κουτσουκέλα με μια γκομενάρα που θα πέσει στα πόδια του, και την άλλη μέρα να μην τρέχει τίποτα. Οι γυναίκες στην πλειοψηφία τους κολλάνε, και το βλέπουν συναισθηματικά. Πάντωτς τουλάχιστον για τους άντρες, η ζωή είναι μικρή,και δεν αξίζει να βάζεις λουκέτο για καμία.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Siemens s55: SIE-S55/20 UP.Browser/6.1.0.5.c.6 (GUI) MMP/1.0)

 

distixos opos xeroume oi sxeseis ex apostaseos exoun imerominia lixeos.(xoris fisika na leipoun kai oi exereseis)

eixa etoimasei ena megalo keimeno alla den ginotan post.(20 lepta to egrafa sto kinito,tha klapso :( )

http://www.myphone.gr/forum/image/smilies/ban.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν το θέλουν πραγματικά σαφώς και γίνεται. Έστω και με δυσκολια.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον gkr41

 

Αν το θέλουν πραγματικά σαφώς και γίνεται. Έστω και με δυσκολια.

 

 

Συμφωνώ απολύτως!..

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω βέβαια το πιο σημαντικό θα ήταν να απαντούσαν στον γκάλοπ άτομα που με κάποιον τρόπο είχαν μια τέτοια εμπειρία και όχι να απαντούν μερικοί σε υποθετικές περιπτώσεις τι θα ή δεν θα έκαναν. θα μπορούσε να ήταν και διπλο το γκάλοπ.

 

1.ναι με εμπειρια

2.ναι χωρις εμπειρια

3.οχι με εμπειρια

4. οχι χωρις εμπειρια.

~j77
Link to comment
Share on other sites

eks apostaseos sxesi diatirite... an iparxei ena ipovathro arketon xronon kai sinidisiaka kanoun ipomoni kai oi dio gia kapoio xroniko diastima gnosto kai stous dio (2-3 xronia)...

to ligo xroniko diastima kai apostasi tha dimiourgisoun mia sxesi pou tha stirizete se sizitiseis kai oxi simvioseis... ara iparxei megali periptosi apotixias opos episis kai psevdesthisis...

megalo thema... ligos xronos...

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και γίνεται!

από εμπειρία λέω ότι όταν ένα ζευγάρι χωρίζει σε τέτοια περίπτωση ΠΟΤΕ δεν φταίει η απόσταση αλλά κάτι άλλο πήγαινε στραβά στη σχέση τους,

το μάτια που δεν βλέπονται κτλ τα ακούω βερεσέ! ΑΝ ΑΓΑΠΑΣ δεν ξεχνάς αν έχεις σωστή σχέση, εμπιστοσύνη κατανόηση κλπ τότε μια χαρά τα καταφέρνεις και από μακριά, βέβαια όντως ακούς πολλούς να μην τα καταφέρνουν αλλά ξέρετε πολλά ζευγάρια να έχουν σωστή σχέση;

 

ΔΕΝ ΦΤΑΙΕΙ Η ΑΠΟΣΤΑΣΗ καλύτερα ψάξτε να βρείτε το πρόβλημα αλλού και μη τα ρίχνετε στα εύκολα, καλύτερα βρείτε τι κάνατε λάθος για να μην το ξανακάνετε

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την παρατήρηση του j77 για τη δημοσκόπιση!!!!!

 

 

Εγώ εκ πείρας λεω ότι δεν γινετε.. Βγαίνει μεγάλη κούραση και συναισθηματική φόρτιση ειδικά μετά το πρώτο εξάμηνο και μετά αρχίζει η κάτω βόλτα :wacko: Βέβαια οπως είπατε όλοι... υπάρχουν και εξερέσεις......

[sIGPIC][/sIGPIC]...μα πως να μην ξεχάσεις την αυλή σου και την παλιά τη γνώμη καθενός όσους κρυφά περπάτησαν μαζί σου να σημαδεύουν πάλι τη ζωή σου και να 'σαι το πουλί κι ο κυνηγός στις μαύρες λαγκαδιές του παραδείσου...

Μάνος Ελευθερίου Ακούστε το

Link to comment
Share on other sites

dr maslow και έφταιγε η απόσταση?

γιατί χωρίσατε τελικά?

 

σε μια υγιή σχέση ο κάθε ένας μπορεί να σταθεί και μόνος του, το να εξαρτάσαι απ τον άλλον δεν είναι υγιές

 

λέω εγώ που έχω 3 χρόνια σχέση από απόσταση, βέβαια πρέπει να υπάρχει προοπτική στη σχέση αυτή αλλιώς είναι μάταιο να προσπαθείς

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα μια τετοια σχεση για τρεις μηνες και χαλασε, αυτη το θελησε, ακριβως γι'αυτο τον λογο ΑΠΟΣΤΑΣΗ

τελικα συνεχιζουμε να κραταμε επαφη καθημερινα (απο msgs, τηλεφωνο και e-mails) αλλα το προβλημα παραμαινει Αυτη η γ..... η αποσταση :(

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον SuRfeRCy

 

εγω ειχα μια τετοια σχεση για τρεις μηνες και χαλασε, αυτη το θελησε, ακριβως γι'αυτο τον λογο ΑΠΟΣΤΑΣΗ

τελικα συνεχιζουμε να κραταμε επαφη καθημερινα (απο msgs, τηλεφωνο και e-mails) αλλα το προβλημα παραμαινει Αυτη η γ..... η αποσταση :(

 

 

δηλαδή το μόνο σας πρόβλημα ήταν ότι θέλατε να βλέπεστε από κοντά και δεν γινοταν;

τελικά κρατάτε καθημερινή επαφή αλλά χωρίσατε γιατί προτιμάτε κάποιον να μπορείτε να τον έχετε δίπλα σας οκ κατάλαβα :o

η γιατί έτσι δεν νοιώθετε ανασφάλεια μήπως;

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thehobbit

 

δηλαδή το μόνο σας πρόβλημα ήταν ότι θέλατε να βλέπεστε από κοντά και δεν γινοταν;

τελικά κρατάτε καθημερινή επαφή αλλά χωρίσατε γιατί προτιμάτε κάποιον να μπορείτε να τον έχετε δίπλα σας οκ κατάλαβα :o

η γιατί έτσι δεν νοιώθετε ανασφάλεια μήπως;

 

 

ακου φιλε, χωρισαμε γιατι οπως ειπες, απλα δεν μπορουσαμε να ιδωθουμε, δηλαδη πρωτη και τελευταια φορα που την ειδα ηταν την περα που τα φτιαξαμε...αυτο φισικα εγινε πριν 1,5 χρονο περιπου

την ξαναειδα φετος λιγο πριν το πασχα.... τωρα απο το καλοκαιρι μηλαμε καθημερινα(οπως ειπα και πιο πανω(αυτη με θημηθηκε για καποιο λογω, ας μην τον αναφερω...)

τωρα το αν τα εχουμε ή ξερω γω δεν μπορω να σου απαντησω γιατι "ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ" .......

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:lEYIzMDZH05CHM:http://www.boston.com/ae/movies/blog/surfer.gif

 

SuRf to the EdGe!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ

 

Το χω ξαναπει σε τοπικ παλιοτερο αλλα με το ιδιο θεμα

Σε αλλου λειτουργει καλα

 

Εμένα δεν αντέχει , δε μου βγαινει καλα ρε παιδι μου

Οποτε επειδη το χω δει το εργο , ψηφιζω δαγκωτα Ο Χ Ι !

:X
Link to comment
Share on other sites

ναι έχεις δίκιο απ την στιγμή που δεν υπάρχει προοπτική τότε καλά κάνατε,

ευχομαι η επόμενη πιο κοντα!

I love honda jazz!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον mplip^

Εμένα δεν αντέχει , δε μου βγαινει καλα ρε παιδι μου

Οποτε επειδη το χω δει το εργο , ψηφιζω δαγκωτα Ο Χ Ι !

Με το παρδόν Μπλιπ^ αλλά εκεί που μένεις πως θες να στεριώσεις σχέση και συ :p :D
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και μια ερώτηση πάνω σε αυτό.

 

Αν βγάλουμε απ'έξω του ελάααχιστους άντρες που συνειδητά μένουν πιστοί, όταν κατσει μια καλή φάση σε καποιον που είναι σε απόσταση (για κανα δυο ξεπέτες όχι για έρωτες) τι πρέπει να κάνει; να κάτσει ή να πιέσει τον εαυτό του να μην το κάνει;;

 

Κατά την γνώμη μου καλό είναι να αρπάζουμε όλες τις ευκαιρίες, μια ζωή την έχουμε. Προυπόθεση οτι το έτερον ήμισυ δεν θα μάθει τίποτα, και ότι δεν θα αλλάξει η στάση του άπιστου απέναντι της.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω οτι κραταει μια τετοια σχεση...

 

Προσωπικα σε λιγο καιρο θα βρεθω στην κατασταση αυτη και ειναι κριμα να χαλασω μια σχεση 3,5 ετων για την αποσταση αλλα απο την αλλη δεν ειμαι και τοσο αισιοδοξος...

 

Αυτο που ΔΕΝ θα κανω ειναι να την καταστρεψω πριν ακομα δω τι γινετε και πως το αντιλαμβανετε και η κοπελα μου. Αν ομως ερθουν τα πρωτα σημαδια "ξενερας" τοτε θα ειμαι ο πρωτος που θα πει "αντιο" στη σχεση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...