Jump to content

Lenovo A850+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους. Μια ερωτηση. Ειμαι κατοχος του S650 και απολυτα ευχαριστημενος . Θελω να παω στις 5.5 και στο συγκεκριμενο το Α850+. Το μονο που με κραταει ειναι η αναλυση της οθονης (~200 ppi pixel density) vs (~234 ppi pixel density). Υπαρχει καποιος που εχει δει ζωντανα και τα 2 ωστε να μας πει αν υπαρχει οπτικη διαφορα? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχω δει και τα δύο αλλά δεν νομίζω αυτή τη διαφορά που λες να τη βλέπεις με το μάτι, πάντως η οθόνη είναι μια χαρά και δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από αλλά τηλέφωνο με μεγαλύτερη ανάλυση.
Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα της ανάλυσης έχει συζητηθεί πολύ ήδη και εντέλει είναι και υποκειμενικό θεμα. Επειδή το είχα, και είχε τη μικρότερη ανάλυση απο όσα 5,5 ιντσών έχω δοκιμάσει, για μένα ήταν όντως μια χαρά. Συνυπολογίζω και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της, όπως φωτεινότητα, χρώμα, γωνίες θέασης κλπ που συμπληρώνουν την θετική εμπειρία.

Βέβαια, όχι πως δεν θα ζήλευε την μεγαλύτερη ανάλυση κάποιων άλλων.. υπερβολή ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από την εμπειρία σας, ποιά θεωρείτε ως καλύτερη ROM για το Α850+;

Θέλω να αναβαθμίσω τη συσκευή ενός φίλου.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δουλέψει μόνο την S119 και την vanila aosp rev 2.7, με κλειστά μάτια vanilla!

 

Ok thanks.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχοντας δουλέψει μόνο την S119 και την vanila aosp rev 2.7, με κλειστά μάτια vanilla!

+1 και μετα το φερνεις με κλειστα ματια στα μετρα σου..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.. Στη vanilla aosp όταν στελνεις η παίρνεις sms και εισαι στη σελιδα των μηνυμάτων με τις συζητήσεις κάτω δεξια απο κάθε μνμ βγαζει "άγνωστο όνομα καλλιτέχνη". Τι βλακεία είναι αυτή?
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=xzy.android.shakelight

 

Με το κοντά στο δέκτη (Near receiver) είναι το λιγότερο ενεργοβόρο για άνοιγμα της οθόνης χωρίς κουμπί μιας και δεν δουλεύει με σενσορες αλλά με την λογική ότι όταν πλησιάζουμε το χέρι στην συσκευή μειώνετε η ένταση του σήματος και ανάβει την οθόνη.

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Λιγο ακυρο αλλα το νεοτερο Α859 δεχεται ιδες Rom με το 850 ?

όχι με πρώτη και καλύτερη αιτία τον επεξεργαστή που είναι διαφορετικός

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω με την σειρα μου την AOSP Vanilla ROM 2.7 σε ευχαριστω πολυ pisons για τις οδηγιες!

Παιδια το κινητο τωρα εχει τον nova σαν launcher αλλα απο οσο βλεπω δινει δυνατοτητες που δινει ο nova prime(π.χ. να φτιαξω φακελους) ομως πηγαινοντας στο play store ειδα πως ειναι ο κανονικος και οτι μπορω να κανω update, φοβαμαι ομως οτι αν κανω το update θα χασω την δυνατοτητα να εχω φακελους, τι λετε να κανω το update στον nova ή οχι?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν miui theme? Η έστω παρόμοιο σε εμφάνιση?

 

Το vickmall με ποια Ρομ το στέλνει?

 

δεν γνωριζω για το vickmall.

παντως για MIUI υπαρχει launcher αν ενδιαφερεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τοτε. Με καλύψατε.

 

Το έχει πάρει κανείς από vickmall το τελευταίο διάστημα? Αν ναι ας με στείλει ένα πμ να λύσω κάτι απορίες

Link to comment
Share on other sites

Από vickmall το πήρα εγώ πρίν κανα μήνα... με την S119 μου το έστειλαν. Για ότι άλλο θές εδώ είμαστε!
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ απο vickmaill το πήρε πριν απο ενα μήνα περιπου και έχει την s118. Το τηλέφωνο γενικά είναι πολύ καλο, το μονο που δεν μου άρεσε ηταν τα πλήκτρα που δεν φωτίζονται και ότι δεν έχει καποιο led για τις εισερχόμενες, κατα τα αλλά το κινητό είναι αρκετά καλό.
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο ενα μήνα το πήρα απo minideal με την s118 Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

παιδιά σκέπτομαι να το παραγγείλω απο vickmall τους ζήτησα να το ρουταρουν και μου απάντησαν αυτο

 

Dear friend,

We can root the phone,

But due to it is android 4.4,the root not full root,some test it is rooted,some test it is not rooted.

And we can install Greek language and google play for you.thanks!

Have a good day!

 

 

 

 

 

ξερει κανεις τι εννοούν ???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...