Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φιλε μου προσπαθω να ανεβασω φωτο εδω και 2 μερες και δε μπορω...αν θες στειλε μου πμ το μαιλ σου να στις στειλω και αν κατεχεις να τις ανεβασεις στο μιτο...

Με τον redmi note δε μπορω να βρεθω ακομα λογω δουλειας.Ελπιζω συντομα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αληθεια ο immortal που χαθηκε????

Πηρε το τηλ και εφυγε για τα ξενα???

Link to comment
Share on other sites

κάποιος μου έλεγε ότι 2 άτομα γνωστοί του πήραν lenovo και του ενός χάλασε το ακουστικό και μιλάει μόνο με hands free και ο άλλος έχει θέμα με το σήμα.

 

έχετε παρόμοιες εμπειρίες;

 

Ευχαριστώ

έχω ένα Α820 εδώ και αρκετό καιρό....

 

μιλάμε σκυλί μαύρο το τηλέφωνο, δεν καταλαβαίνει τίποτα....

 

άριστη ποιότητα, κανένα πρόβλημα....

 

τώρα ζαχαρωνω κάποιο άλλο πάλι λενοβο.... ίσως αυτό του θέματος ίσως το Α916....η διπλή σιμ είναι πολύ χρήσιμη

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει να περασει την τελευταια rom μπορει απο το παρακατω λινκ...εχει και οδηγιες στα αγγλικα. ΠΡΟΣΟΧΗ το update που κυκλοφορει αυτη τη στιγμη εχει μονο αγγλικα και κινεζικα οποτε αν θελετε ελληνικα μην το δοκιμασετε ακομα.

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-a806-vibeui-2-0/

 

Υ.Γ: Στο λινκ αξιζει να δειτε το changelog της νεας rom εχει αρκετες αλλαγες...

 

Ξέρεις αν αυτή η rom έχει ελληνικά; Θέλω να του κάνω root. Γιατί παρήγγειλα το κινητό για ένα ξαδελφό μου και έχει δύο θέματα. Πρώτον δεν μας αφήνει να αλλάξουμε ταπετσαρία (όταν το κάνουμε βγάζει ότι η εφαρμογή Theme Center σταμάτησε να λειτουργεί) Το ίδιο κάνει και αν πάω να τρέξω την εφαρμογή αυτή και δεύτερον δεν μας αφήνει να μπούμε στις ρυθμίσεις του Δικτύου όταν είναι στα ελληνικά. Ή ξέρει κανείς μια λύση. Η σελίδα αυτή (Needrom) είναι πολύ καλή γιατί εγώ έχω το Lenovo S650 και κατέβασα και εγκατέστησα την ΚΙΤ ΚΑΤ και είναι τέλεια

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν αυτή η rom έχει ελληνικά; Θέλω να του κάνω root. Γιατί παρήγγειλα το κινητό για ένα ξαδελφό μου και έχει δύο θέματα. Πρώτον δεν μας αφήνει να αλλάξουμε ταπετσαρία (όταν το κάνουμε βγάζει ότι η εφαρμογή Theme Center σταμάτησε να λειτουργεί) Το ίδιο κάνει και αν πάω να τρέξω την εφαρμογή αυτή και δεύτερον δεν μας αφήνει να μπούμε στις ρυθμίσεις του Δικτύου όταν είναι στα ελληνικά. Ή ξέρει κανείς μια λύση. Η σελίδα αυτή (Needrom) είναι πολύ καλή γιατί εγώ έχω το Lenovo S650 και κατέβασα και εγκατέστησα την ΚΙΤ ΚΑΤ και είναι τέλεια

Ευχαριστώ

 

Δεν εχει ακομα ελληνικα αυτη η ρομ.Η ταπετσαρια αλλαζει στην αρχικη οθονη αν την πιασεις απο μια γωνια και την ξεφυλλιζεις σαν βιβλιο.Εγω θα σου προτεινα να αλλαξεις launcher.Εγω εβαλα nova launcher και ειναι καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

[/color]Αληθεια ο immortal που χαθηκε????

Πηρε το τηλ και εφυγε για τα ξενα???

Εδώ είμαι........προσπαθώ να το στρώσω!

Η κάμερα το βράδυ είναι τουλάχιστον καλύτερη από i phone-άκι.:X

Θα με πεις,και πιο είναι χειρότερο από αυτό στις νυχτερινές???

Έφαγα και κανα 2 μέρες μέχρι να καταλάβω γιατί στο ξεκλείδωμα,εμφανίζονται τα μυνήματα !!!!!:lol::p

pater_79,το widget του καιρού που έχεις,πως το βρίσκω?

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

[/color]

Εδώ είμαι........προσπαθώ να το στρώσω!

Η κάμερα το βράδυ είναι τουλάχιστον καλύτερη από i phone-άκι.:X

Θα με πεις,και πιο είναι χειρότερο από αυτό στις νυχτερινές???

Έφαγα και κανα 2 μέρες μέχρι να καταλάβω γιατί στο ξεκλείδωμα,εμφανίζονται τα μυνήματα !!!!!:lol::p

pater_79,το widget του καιρού που έχεις,πως το βρίσκω?

 

Στο play store και λεγεται weather and clock widget.Στο ξεκλειδωμα εχει συντομευσεις που σε πανε απευθειας σε εφαρμογες(μηνυματα,καμερα κτλ).

Tι προσπαθεις να στρωσεις;

Πες εντυπωσεις που τοσες μερες προσπαθω εδω μονος να τους παλεψω ολους...

Link to comment
Share on other sites

Στο play store και λεγεται weather and clock widget.Στο ξεκλειδωμα εχει συντομευσεις που σε πανε απευθειας σε εφαρμογες(μηνυματα,καμερα κτλ).

Tι προσπαθεις να στρωσεις;

Πες εντυπωσεις που τοσες μερες προσπαθω εδω μονος να τους παλεψω ολους...

Τι εντυπώσεις να πω? Το προηγούμενο είναι ένα Sony Experia Neo V !!!!

Είμαι και άσχετος από root-ROM-Launcher και λοιπά σουαχίλι για μένα.

Προσπαθώ να συντονιστώ με γνώστες(μαστροχαλαστές... :p) τέτοιων "κόλπων" μπας και το βελτιώσω στο μέλλον.Για την ώρα ,όπως καταλαβαίνεις,είναι θετικότατες οι εντυπώσεις μου για τη συσκευή.

Πατάς οτιδήποτε που θέλεις να δεις και ανταποκρίνεται.

Δεν χρειάζεται να ανάψω τσιγάρο μέχρι να ανοίξει η λειτουργία που επέλεξα.

Όταν μπαίνω σε κανα Facebook, δεν πάω να κάνω καφέ μέχρι να κάνει ενημέρωση.Την έχω σε 2-3 " ...........

Και η κάμερα μια χαρά είναι.Κινητό είναι,κινεζικό είναι,τέτοιες φωτο θα βγάζει.

Όποιος θέλει καλύτερες φωτο, ας πάρει φωτογραφική.Θα είναι και μικρότερη από το κινητό!

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει ακομα ελληνικα αυτη η ρομ.Η ταπετσαρια αλλαζει στην αρχικη οθονη αν την πιασεις απο μια γωνια και την ξεφυλλιζεις σαν βιβλιο.Εγω θα σου προτεινα να αλλαξεις launcher.Εγω εβαλα nova launcher και ειναι καλυτερο.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ. Απλά επειδή είμαι λίγο άσχετος με αυτό, το κατέβασα στο δικό μου κ μου άλλαξε όλο το κινητό. Εγώ απλά θέλω να βάλω μια δική μου φωτογραφία ως wallpaper θα γίνει με αυτό; Κ επίσης κάτι άλλο επιλογή να έχεις μόνο 2G και όχι υποχρεωτικά 3G ; έχει δεν το έχω βρει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους. Έχετε δοκιμάσει το OTG; Μίλησα με την Selina απο Vickmall πριν απο καμιά δεκαριά μέρες και μου απάντησε οτι δεν υποστηρίζει. Εχει τοποθετήσει κάποιος κανένα φλασάκι η mouse να δει αν όντως λειτουργεί η οχι;
Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω τον pater_79 για της φωτογραφιες που μου εστειλε :)

Τα δειγματα ειναι ---->εδω<----

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα. Μια ερώτηση προς τους κατόχους. Έχετε δοκιμάσει το OTG; Μίλησα με την Selina απο Vickmall πριν απο καμιά δεκαριά μέρες και μου απάντησε οτι δεν υποστηρίζει. Εχει τοποθετήσει κάποιος κανένα φλασάκι η mouse να δει αν όντως λειτουργεί η οχι;

 

ναι φίλε τσέκαρε

Link to comment
Share on other sites

ναι φίλε τσέκαρε

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Αρα το κινητό όντως δεν υποστηρίζει OTG. Απλά επειδή ειπώθηκε πριν απο το παιδί που το παρέλαβε οτι υποστηρίζει για αυτό καλύτερα να ξεκαθαριστεί για τους υποψήφιους μελλοντικούς κατόχους οτι OTG γιοκ.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο μένα. Μόλις παρέλαβα το κινητό απο vickmall και βλέπω ότι έχει καποιες προεγκατεστημενες εφαρμογες και παιχνιδια τα οποια δεν μπορω να σβήσω. Μπορώ να κάνω κατι? Edited by reggae_b0y
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν απο λίγο για ένα φίλο απο minideal! Για κάποιο λόγο δε δουλεύει το power manager και το theme center. Βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει". Τι κανω;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα κι εγώ πριν απο λίγο για ένα φίλο απο minideal! Για κάποιο λόγο δε δουλεύει το power manager και το theme center. Βγάζει μήνυμα "Δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει". Τι κανω;

 

Μια από τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχουν κάνει καμία λαλακια με τη rom στο minideal?

Ποια rom έχετε? Είναι με ελληνικά?

-------------------------------------------------

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-a/serial-a800/a806/

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Όχι μηπως, σίγουρα έχουν κάνει μ.... ια! Το θέμα είναι ότι αυτες οι 2 rom που εχουν στο needrom ειναι αγηλοκινεζικες κι ο φίλος μου δε το κατέχει με τ αγγλικά! Θα βαλω το recovery κι αν βγει κάποια ρομ τη περναω. Το μονο πρόβλημα τώρα είναι οτι δεν αλλάζει η ταπετσαρία με τίποτα!!!! Αλλαξα και launcher αλλά και πάλι τίποτα! Το power manager το παγωσα μεσα απο το security, δε μ απασχολεί! Η ρομ ειναι multi με ελληνικα... Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Τα κάνει κάτι τέτοια το MiniDeal... Σε ένα Lenovo A660 και τρία(!) Jiayu G3S αγορασμένα πέρυσι το καλοκαίρι (και στα οποία είχαν περάσει "δική τους" ROM) δεν έπαιζε το mail.

Τα... σώσαμε τελικά κατεβάζοντας άλλη ROM από το NeedRom (ή μάλλον "άλλες", μιας και το πρόβλημα υπήρχε με 2 διαφορετικούς τύπους τηλεφώνων) και "μεταμοσχεύοντας" το exchange.apk (και το exchange.odex) από τις φρεσκο-κατεβασμένες ROM στις συσκευές.

 

Χμμ... Τώρα που το σκέφτομαι... Λέτε να πιάνει παρόμοια προσέγγιση και με το A8 και τις εφαρμογές που "διαμαρτύρονται"...;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μήπως υπάρχει τρόπος μ ανεβάσει κάποιο παιδί τη ρoμ που έχει για να τη φλασαρω με recovery?
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι θεμα minideal 'η lenovo τα προβληματα? Αν το παρουμε απο αλλο μαγαζι θα ειναι οκ? Και γενικα βγαζει αλλα προβληματα το κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...