Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Τελικά γνωρίζει κανείς αν γίνεται και πως να γυρίσεις στην stock recovery;

 

Αν περάσεις οποιαδήποτε rom, εγκαθιστά και stock recovery.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θέλω να αποφύγω να εγκαταστήσω ρομ ξανά. Δεν υπάρχει δηλαδή τρόπος να την επαναφέρεις με άλλο τρόπο; Ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Γνωριζει κανεις αυτο το site?http://www.2lenovo.com.Γενικοτερα μπορειτε να μου προτεινετε αξιοπιστα sites,(π.χ.απο εκει που το αγορασατε εσεις.).Αυτο για να μην ψαχνω 45 σελιδες.Ευχαριστω.

 

Eγώ 2 lenovo από το minideal τα πήρα. Απόλυτα ευχαριστημένος! Εξίσου καλά είναι το vicmall, to2c, merimobiles, pandawill. Mέσα στο φόρουμ το κάθε ένα από αυτά τα sites έχει το δικό του τόπικ οπότε μπορείς να διαβάσεις και εκεί τι παίζει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καινουριο update του baralajbi 1437 V7 ειναι ετοιμο στο needrom......μολις το περασα,οι εντυπωσεις μου δεν ειναι και οι καλυτερες....τρωει γρηγορα την μπαταρια οταν ειμαι στο internet wifi ,δεν μπορω να απεγκαταστησω το secureit,για καποιο λογο ενω εγινε η εγκατασταση με twrp,οπως και στη προηγουμενη εκδοση 1435 V6, δεν εκανε απλο update με αποτελεσμα να χασω ολες της εφαρμογες μου....γινεται δηλαδη καθαρη εγκατασταση.Oποιος θελει να την δοκιμασει να μην ξεχασει να παρει οποσδηποτε backup με twrp.ενοειται πως γυρισα στην 1435 ξανα!!! Edited by tsarlam

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Από εχθές είμαι ένας ακόμα ενθουσιασμένος κάτοχος αυτού του κινητού.

Εάν δε σας κουράζω, θα ήθελα να ρωτήσω:

Έκανα backup (τα System, Data, Boot) με TWRP Recovery.

Αναβάθμισα στη νέα έκδοση του VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910_V7.

Όταν πάω να κάνω restore το παραπάνω backup που είχα κάνει πριν την αναβάθμιση, μου βγάζει πάλι τρεις επιλογές (System, Data, Boot).

Μόνο το Data κάνω restore, έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Mιας και ανέφερες το secureit, μπορούμε να το βγάλουμε από τη stock 4.2.2 ;

 

νομιζω πως οχι...μονο να το παγωσεις με το Titanium...θα εχεις errors στο google play νομιζω το ΄406' προβλημα στο κατεβαζμα των εφαρμογων...στην 1433,και 1435 του baralajbi χωρις κανενα προβλημα με απλη απεγκατασταση εφαρμογων,στην 1437 για καποιο λογο δεν βγαινει με τιποτα...

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπέρα στην παρέα!

Από εχθές είμαι ένας ακόμα ενθουσιασμένος κάτοχος αυτού του κινητού.

Εάν δε σας κουράζω, θα ήθελα να ρωτήσω:

Έκανα backup (τα System, Data, Boot) με TWRP Recovery.

Αναβάθμισα στη νέα έκδοση του VIBEUI_V2.0_1437_7.44.1_ST_K910_V7.

Όταν πάω να κάνω restore το παραπάνω backup που είχα κάνει πριν την αναβάθμιση, μου βγάζει πάλι τρεις επιλογές (System, Data, Boot).

Μόνο το Data κάνω restore, έτσι δεν είναι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Εξαρτάται από το τι θέλεις να επαναφέρεις. Αν απλά θέλεις να επαναφέρεις τα δεδομένα σου μόνο... ναι, επιλέγεις μόνο το data. Αν θέλεις να επαναφέρεις ολόκληρη τη rom, επιλέγεις τα πάντα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και αν μπορει καποιος να γραψει ποση ωρα βγαζει οθονη το κινητο...ειτε με wifi ειτε με δεδομενα ανοιχτα..
Link to comment
Share on other sites

Ίσως ήρθα λίγο αργά, όταν σε windows 8 δε δουλευε το adb με το σφάλμα device not found, ενώ είχα περάσει drivers και τα όλα του γενικά, το ubuntu το κατάφερε, και το τηλέφωνο σώθηκε.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,την παρασκευη πηρα και το δικο μου lenovo vipe z k910 και ειμαι οκ προς το παρον το μονο που θελω να ρωτησω ειναι πως δουλευουν ολα αψογα αλλα στις ρυθμισεις σχετκα με το τηλ που κανει update δεν μπαινει με πεταει εξω λεγοντας εκλεισε η εφαρμογη ρυθμισεις τι ειναι αυτο? φοραει την 4.2.2,επησεις στις ρυθμισεις δεν ειναι ολα ελληνικα εχει και μερικα αγγλικα,ευχαριστω πολυ!!
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,την παρασκευη πηρα και το δικο μου lenovo vipe z k910 και ειμαι οκ προς το παρον το μονο που θελω να ρωτησω ειναι πως δουλευουν ολα αψογα αλλα στις ρυθμισεις σχετκα με το τηλ που κανει update δεν μπαινει με πεταει εξω λεγοντας εκλεισε η εφαρμογη ρυθμισεις τι ειναι αυτο? φοραει την 4.2.2,επησεις στις ρυθμισεις δεν ειναι ολα ελληνικα εχει και μερικα αγγλικα,ευχαριστω πολυ!!

 

Για να λυθουν ολα δυστηχως θα πρεπει να περασεις μια πιο καινουρια ρομ.

 

Και εγω οταν το πηρα ειχε software θεματα το κινητο,ουτε playstore εμπαινε κανονικα.και στα update εκανε το ιδιο που κανει κ σε εσενα.Περασα την επομενη (που ειχε βγει τοτε) απο το pc και εφτιαξαν ολα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω το κινητο μου ερθε με 4.2.2 προσπαθησα να περασω την rom 4.4.2 και δεν την δεχεται την ωρα της εγκαταστασης ενω εχω μπει recovery κατι για kiton μου λεει δεν καταλαβαινω,μετα περασα την 4.2.2 ξανα που μου ειπε ενα μελος το εκανα και ξανα τα ιδια τωρα δεν εχω ουτε play store τι να φταιει??,εχω windows 8.1 και σε εναν φιλο με windows 7 64bit και τα δυο δεν μου κανει δουλεια τι πρεπει να κανω?
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου υπαρχουν οδηγιες στο 1ο post για ολους τους συνδιασμους.

Επισης στα win 8 νομιζω υπαρχει προβλημα .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια μια βοηθεια σας παρακαλω το κινητο μου ερθε με 4.2.2 προσπαθησα να περασω την rom 4.4.2 και δεν την δεχεται την ωρα της εγκαταστασης ενω εχω μπει recovery κατι για kiton μου λεει δεν καταλαβαινω,μετα περασα την 4.2.2 ξανα που μου ειπε ενα μελος το εκανα και ξανα τα ιδια τωρα δεν εχω ουτε play store τι να φταιει??,εχω windows 8.1 και σε εναν φιλο με windows 7 64bit και τα δυο δεν μου κανει δουλεια τι πρεπει να κανω?

 

Όπως ειπώθηκε ήδη... ακολούθησε τους οδηγούς που θα βρεις στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

@kosgreece

@platonas

Εγώ πάντως παιδιά (και) με MS Windows 8.1 ακολούθησα τη διαδικασία που αναφέρεται στο πρώτο post και έκανα ολική επαναφορά του τηλεφώνου (οπότε δεν είναι θέμα λειτουργικού αλλά ίσως configuration του κάθε Η/Υ π.χ antivirus, αλλαγές στη registry κ.ά)

Edited by inspigr
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι, οι οδηγοί δουλεύουν (δοκιμασμένα) και σε Windows 8.1 εκτός και αν αναφέρεται κάτι διαφορετικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω παλι ξεπερασα μερικα εμποδια οπως να περασει την rom αλλα μονο με αλλη recovery και αλλους drivers για windows 7 64bit σε ενα λαπτομ μου,δηλαδη χρεισιμοποιησα αυτους τους drivers και αυτη την recovery για windows 7

Drivers - http://koush.com/post/universal-adb-driver

recovery - http://www.mediafire.com/download/hv39odxjsa3grn8/cwm_recovery_custom.zip

 

με την recovery του οδηγου εδω δεν μου παιρναγε την rom με τιποτα,ευχαριστω παντως το παιδι που με βοηθησε,τωρα βεβαια ειμαι στην 1427 με αλλον οδηγο χωρις κανενα προβλημα,οταν παλι παιρναω την 1437 και βαζω su και gapps το κινητο κολλαει στο boot χωρις εγκατασταση αυτων ανοιγει η rom τελεια

 

Τωρα ενα αλλο μελος του φορουμ προσφερθηκε να με βοηθησει για την 1437 για να δουμε θα τα καταφερουμε να την περασουμε

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

ολα καλος 4.4.2 1435 πλεον να ναι καλα ο φιλος που με βοηθησε!!!

μολις περασα ολη την rom κανονικα 1435 με ενσωματομενα gapps εσβυσα πολλα απο τα google προγραμματα που δεν χρειαζομαι και παει σφαιρα το εργαλειο και δεν κανει κακο στην rom κανενα

 

Ευχαριστω και παλι

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έφτασε και το δικό.Χωρίς να ξέρω πολλά,έχω μείνει ενθουσιασμένος!

 

1 απορία μόνο.Έτσι όπως μου ήρθε με τη VIBEROM_V.0_1407_2_ST_K910 χωρίς να πειράξω τίποτα χτύπησε score στο Antutu 40110. Tι φάση? :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...