Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!θα το δοκιμάσω άυριο και ελπίζω όλα να πάνε καλά...πέρασα σήμερα την VIBEUI_V1.5_1427_ST_S820, δεν είμαι όμως καθόλου ευχαριστημένος!δεν είναι root και τώρα είμαι λίγο στο ψάξιμο για να δώ τι θα περάσω.Δεν έχω όμως πολύ χρόνο οπότε η κάθε βοήθεια θα είναι πολύτιμη!

 

Φίλε μου έχω την εντύπωση αυτή αυτή η rom που αναφέρεις είναι για το lenovo s820 και όχι για το α820. Θα σου πρότεινα να περάσεις την lambda η την holodark. Χρησιμοποιούσα την πρώτη και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Το ίδιο έχουν πει αρκετοί χρήστες για την δεύτερη.

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-12/

http://www.needrom.com/mobile/lenovo-a820-20/

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρά την προσπάθεια το ακουστικό παραμένει νεκρό...επικοινώνησα με to2c..προσπάθησα τουλάχιστον αλλά ακόμα δεν έχω πάρει καμία απάντηση!περιμένω να δώ τι θα μου πούν!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αποθηκεύσεις την ρομ που είχες πριν κάνοντας backup μέσω recovery. Στην recovery μπαίνεις είτε μέσω mobileuncle tools είτε με κλειστό τηλέφωνο κρατώντας πατημένα τα Power Button + Volume Up. Αν κρατήσεις το back up μπορείς ανα πάσα ώρα να επιστρέψεις στην ρομ που θέλεις κάνοντας restore.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν μπορώ να καταλάβω ποια recovery έχεις περασμένη στο κινητό σου. Σου προτείνω να πας εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2264398 και να περάσεις μια από τις προτεινόμενες cwm μέσω mobileuncle tools.

Θα πρέπει φίλε να ξεκλειδώσω bootloader ή είναι ήδη ξεκλειδωμένος;πως μπορώ να το τσεκάρω αυτό;Σ ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ότι υπάρχει τώρα σχετικά με την κινητάρα μας είναι είτε στα κινέζικα είτε στα ρώσσικα, αποφάσισα ως ο πρώτος κάτοχος της συσκευής να γράψω οδηγίες φλασαρίσματος του κινητού για να διευκολύνω τους φίλους συμφορουμίτες που σύντομα θα έχουν στα χέρια τους την συσκευή ή για μελλοντικούς κατόχους του κινητού αυτού. Όλες τις διαδικασίες τις έκανα ο ίδιος προσωπικά στην συσκευή μου. Απλά να ξεκαθαρίσω πως προχωράτε στην διαδικασία φλασαρίσματος με δική σας αποκλειστικά ευθύνη και δεν ευθύνομαι για οποιαδήποτε βλάβη προκαλέσετε στην συσκευή σας κατά την προσπάθεια σας αυτή.

Ο οδηγός περιλαμβάνει 3 μέρη. Σταδιακά θα παραθέτω τα μέρη αυτά και θα τα ενημερώνω όποτε αυτό κρίνεται απαραίτητο φυσικά και με δικές σας υποδείξεις.

 

ΜΕΡΟΣ Α: Εγκατάσταση USB-driver στο PC:

1. Κάνουμε εγκατάσταση το αρχείο LenovoUsbDriver 1.0.1.

2. Κάνουμε επανεκκίνηση το pc.

3. Βγάζουμε την μπαταρία από το κινητό και το συνδέουμε στο pc.

4. Για 2-3 δευτερόλεπτα βγάζει μία άγνωστη συσκευή (mt65xx preloader) στην Διαχείριση Συσκευών του Πίνακα Ελέγχου, πρέπει να είμαστε γρήγοροι και να κάνουμε αναβάθμιση του driver με αυτόν που βρίσκεται στο φάκελο updated usb driver ανάλογα με το λειτουργικό του pc μας.

5. Αποσυνδέουμε το κινητό.

6. Κάνουμε επανεκκίνηση το pc.

7. Επανασυνδέουμε το κινητό μέχρις ότου να εμφανιστεί στην Διαχείριση Συσκευών στο πεδίο θύρες (com & lpt) το κινητό μας. Μπορεί να μη γίνει με την πρώτη φορά, επανασυνδέουμε το κινητό μέχρι να μας το εμφανίσει στο πεδίο στην διαχείριση Συσκευών στο προαναφερθέν πεδίο.

 

http://dfiles.eu/files/jdhxbesrv

 

ΜΕΡΟΣ Β: Εγκατάσταση Recovery:

Να επισημανθεί πως η ρομ που έχει το κινητό έχει recovery αλλά είναι στα κινέζικα οπότε είναι ουσιαστικά άχρηστη.

1. Τρέχουμε το Flashtool_v3.1304.0.119201302061.

2. Επιλέγουμε το πεδίο Scatter-loading και ψάχνουμε να βρούμε το αρχείο MT6589_Android_scatter_emmc. Υπάρχουν 2 επιλογές : είτε το Advanced CWM είτε το TWRP Recovery. Προσωπικά χρησιμοποιώ το 2ο γιατί υποστηρίζει οθόνες αφής και δεν χρειάζεται να χρησιμοποιώ τα πλήκτρα της έντασης για να ανεβοκατεβαίνω στις διαθέσιμες επιλογές. Όπως και να έχει επιλέξτε το emmc αρχείο από τον φάκελο της επιλογής σας.

3. Τσεκάρουμε το πεδίο DA DL ALL WITH CHECK SUM (ΠΡΟΣΟΧΗ αν το ξεχάσετε θα μπρικάρει το κινητό!)

4. Επιλέγουμε το κουμπί Download.

5. Βγάζουμε την μπαταρία από το κινητό και το συνδέουμε στο pc.

6. Ξεκινάει η διαδικασία φλασαρίσματος του recovery.

7. Μόλις ολοκληρωθεί θα εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος.

8. Αποσυνδέουμε το κινητό.

9. Τοποθετούμε την μπαταρία.

10. Πατάμε μαζί POWER + VOLUME UP + VOLUME LOW για να μπούμε στο recovery.

 

http://dfiles.eu/files/0r18sj0rc

 

ΜΕΡΟΣ Γ: Εγκατάσταση Custom Rom:

1. Κατεβάζουμε την ρομ της επιλογής μας από εδώ: http://www.needrom.com/phone-roms/lenovo/a820/

2. Αποσυμπιέζουμε την ρομ.

3. Τρέχουμε το Flashtool_v3.1304.0.119201302061.

4. Επιλέγουμε το πεδίο Scatter-loading και ψάχνουμε να βρούμε το αρχείο MT6589_Android_scatter_emmc που βρίσκεται μέσα στον αποσυμπιεσμένο φάκελο.

5. Τσεκάρουμε το πεδίο DA DL ALL WITH CHECK SUM (ΠΡΟΣΟΧΗ αν το ξεχάσετε θα μπρικάρει το κινητό!)

6. Επιλέγουμε το κουμπί Firmware==>Upgrade.

7. Βγάζουμε την μπαταρία από το κινητό και το συνδέουμε στο pc.

8. Ξεκινάει η διαδικασία φλασαρίσματος της ρομ.

9. Μόλις ολοκληρωθεί θα εμφανιστεί ένας πράσινος κύκλος.

10. Αποσυνδέουμε το κινητό.

11. Τοποθετούμε την μπαταρία.

12. Αφήνουμε το κινητό να μπουτάρει.

Οι οδηγίες αυτές ισχύουν για την πλειοψηφία των ρομ που υπάρχουν διαθέσιμες, ωστόσο κυρίως όσον αφορά rom updates καλό είναι να διαβάζετε τις όποιες διευκρινήσεις του εκάστοτε rom cooker.

Φίλε καλημέρα!Μια ερώτηση:όλα αυτά με την προυπόθεση οτι είναι ξεκλείδωτος ο bootloader;Εγω το είχα παραγγείλει από minideal ρουταρισμένο αλλά δεν ξέρω αν είναι ξεκλείδωτος...Υπάρχει κάποιος τρόπος να το μάθω;Θέλω να του αλλάξω ρομ και την stock recovery που φοράει αλλά δεν ξέρω για τον bootloader και φοβάμαι πως αν ξεκινήσω την διαδικασία αυτή ενώ αυτός είναι κλειδωμένος τότε θα μπρικάρει το κινητό.Σ ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει φίλε να ξεκλειδώσω bootloader ή είναι ήδη ξεκλειδωμένος;πως μπορώ να το τσεκάρω αυτό;Σ ευχαριστώ!

 

Έχω την εντύπωση ότι για αυτή τη συσκευή ο bootloader είναι ξεκλείδωτος. Δεν έχει αναφερθεί πουθενά μέσα στο νήμα ότι υπήρχε πρόβλημα φλασαρίσματος νέας rom η recovery λόγω κλειδωμένου bootloader χωρίς φυσικά να θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου. Απλά θεωρώ ότι εφόσον ήρθε από το minideal ήδη ρουταρισμένο και πιθανώς με περασμένη custom rom θα ήδη είχαν μπει στη διαδικασία να ξεκλειδώσουν οι ίδιοι τον bootloader εάν ήταν κλειδωμένος.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι για αυτή τη συσκευή ο bootloader είναι ξεκλείδωτος. Δεν έχει αναφερθεί πουθενά μέσα στο νήμα ότι υπήρχε πρόβλημα φλασαρίσματος νέας rom η recovery λόγω κλειδωμένου bootloader χωρίς φυσικά να θέλω να σε πάρω και στο λαιμό μου. Απλά θεωρώ ότι εφόσον ήρθε από το minideal ήδη ρουταρισμένο και πιθανώς με περασμένη custom rom θα ήδη είχαν μπει στη διαδικασία να ξεκλειδώσουν οι ίδιοι τον bootloader εάν ήταν κλειδωμένος.

Φίλε σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!Μακάρι να είναι,πρέπει να το μάθω με κάποιο τρόπο... :(

 

Ακολούθησα κι εγώ την μέθοδο του φίλου EGRANEROE αλλά δυστυχώς το τηλέφωνο μπρίκαρε μετά το φλασάρισμα της recovery...Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;Δοκίμασα να περάσω την ρώσικη ρομ όπως πρότεινε ο φίλος Αλέξης αλλά τα κουτάκια είναι όλα ξετικαρισμένα στο flash tool και δεν ξέρω ποια να τικάρω.Βγάζει μαλιστα το μηνυμα "please make sure all necessary images are checked to be downloaded for "firmware upgrade".

Απογοήτευση,το κινητό πέθανε.

Edited by keynes
Link to comment
Share on other sites

Φίλε σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου!Μακάρι να είναι,πρέπει να το μάθω με κάποιο τρόπο... :(

 

Ακολούθησα κι εγώ την μέθοδο του φίλου EGRANEROE αλλά δυστυχώς το τηλέφωνο μπρίκαρε μετά το φλασάρισμα της recovery...Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει;Δοκίμασα να περάσω την ρώσικη ρομ όπως πρότεινε ο φίλος Αλέξης αλλά τα κουτάκια είναι όλα ξετικαρισμένα στο flash tool και δεν ξέρω ποια να τικάρω.Βγάζει μαλιστα το μηνυμα "please make sure all necessary images are checked to be downloaded for "firmware upgrade".

Απογοήτευση,το κινητό πέθανε.

 

Χαλάρωσε αδελφέ ακολούθησε αυτόν τον οδηγό και σε 5 λεπτά το κινητό σου θα είναι πάλι ζωντανό.

Για να ξαναδουλέψει το κινητό σου πρέπει να φλασάρεις με SPFT την stock rom.

Θα την βρεις εδώ http://www.ulozto.cz/x3uYt...38-stock-v3-7z

Κατέβασε τους drivers για το κινητό και βεβαιώσου οτι έχουν εγκατασταθεί σωστά.

Μετά τρέχεις το flash tool στο pc φορτώνεις το scatter από την stock rom, τσεκάρεις το DL DA, αφήνεις όλα τα αρχεία όπως είναι τσεκαρισμένα, συνδέεις το κινητό χωρίς την μπαταρία και είσαι κομπλέ.

Το κινητό σου θα ζωντανέψει αλλά θα είναι full στα κινέζικα. Βάλτου αγγλική γλώσσα και προχώρα σε φλασαρισμα recovery και εν συνεχεία custom rom και τελείωσες.

edit: Το σωστό Link είναι αυτό http://www.ulozto.cz/x3uYtRYt/a820-s138-stock-v3-7z

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Χαλάρωσε αδελφέ ακολούθησε αυτόν τον οδηγό και σε 5 λεπτά το κινητό σου θα είναι πάλι ζωντανό.

Για να ξαναδουλέψει το κινητό σου πρέπει να φλασάρεις με SPFT την stock rom.

Θα την βρεις εδώ http://www.ulozto.cz/x3uYt...38-stock-v3-7z

Κατέβασε τους drivers για το κινητό και βεβαιώσου οτι έχουν εγκατασταθεί σωστά.

Μετά τρέχεις το flash tool στο pc φορτώνεις το scatter από την stock rom, τσεκάρεις το DL DA, αφήνεις όλα τα αρχεία όπως είναι τσεκαρισμένα, συνδέεις το κινητό χωρίς την μπαταρία και είσαι κομπλέ.

Το κινητό σου θα ζωντανέψει αλλά θα είναι full στα κινέζικα. Βάλτου αγγλική γλώσσα και προχώρα σε φλασαρισμα recovery και εν συνεχεία custom rom και τελείωσες.

edit: Το σωστό Link είναι αυτό http://www.ulozto.cz/x3uYtRYt/a820-s138-stock-v3-7z

Φιλε σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και για το λινκ που μου υπεδειξες!Δουλεψε κ επιτελους το κινητο ξαναδουλεψε!Χιλια ευχαριστω!

Ως γκαντεμης ωστοσο αλλο ενα προβλημα ειναι πως το κινητο δεν παιρνει custom recovery ο,τι κ αν κανω.Καθε φορα που με το φλαστουλ παω να του περασω recovery αυτο μπρικαρει.Κ ακολουθω κατα γραμμα τις προβλεπομενες οδηγιες.Το καλο ομως ειναι οτι ξαναδουλεψε το κινητο!

Να εισαι παντα καλα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και για το λινκ που μου υπεδειξες!Δουλεψε κ επιτελους το κινητο ξαναδουλεψε!Χιλια ευχαριστω!

Ως γκαντεμης ωστοσο αλλο ενα προβλημα ειναι πως το κινητο δεν παιρνει custom recovery ο,τι κ αν κανω.Καθε φορα που με το φλαστουλ παω να του περασω recovery αυτο μπρικαρει.Κ ακολουθω κατα γραμμα τις προβλεπομενες οδηγιες.Το καλο ομως ειναι οτι ξαναδουλεψε το κινητο!

Να εισαι παντα καλα![/Q]

 

Τίποτα φίλε μου χαίρομαι που επανέφερες το κινητό σου αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν μπορείς να περάσεις την recovery. Κατ'αρχήν αφού φλάσαρες την stock rom είναι βέβαιο οτι πέρασες με επιτυχία τους drivers. Αρα για να φλασάρεις custom recovery πας εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2264398 και κατεβάσεις την cwm (post 3). Ξεζιπάρεις το αρχείο και στην συνέχεια τρέχεις το flash tool φορτώνεις το scatter, τσεκάρεις απο τα κουτάκια μονο αυτό που λεει recovery τσεκάρεις επίσης το da dl with checksum πατάς download και μόλις βγει ο πράσινoς κύκλος είσαι έτοιμος.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και για το λινκ που μου υπεδειξες!Δουλεψε κ επιτελους το κινητο ξαναδουλεψε!Χιλια ευχαριστω!

Ως γκαντεμης ωστοσο αλλο ενα προβλημα ειναι πως το κινητο δεν παιρνει custom recovery ο,τι κ αν κανω.Καθε φορα που με το φλαστουλ παω να του περασω recovery αυτο μπρικαρει.Κ ακολουθω κατα γραμμα τις προβλεπομενες οδηγιες.Το καλο ομως ειναι οτι ξαναδουλεψε το κινητο!

Να εισαι παντα καλα![/Q]

 

Τίποτα φίλε μου χαίρομαι που επανέφερες το κινητό σου αλλά μου κάνει εντύπωση που δεν μπορείς να περάσεις την recovery. Κατ'αρχήν αφού φλάσαρες την stock rom είναι βέβαιο οτι πέρασες με επιτυχία τους drivers. Αρα για να φλασάρεις custom recovery πας εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2264398 και κατεβάσεις την cwm (post 3). Ξεζιπάρεις το αρχείο και στην συνέχεια τρέχεις το flash tool φορτώνεις το scatter, τσεκάρεις απο τα κουτάκια μονο αυτό που λεει recovery τσεκάρεις επίσης το da dl with checksum πατάς download και μόλις βγει ο πράσινoς κύκλος είσαι έτοιμος.

Ελα φίλε μου!Μετά από ατέλειωτες προσπάθειες και νεύρα τεντωμένα,κατάφερα να περάσω και την custom recovery!Εσυ το είπες μια χαρά αλλά μόλις χθες το βράδυ το παρατήρησα.Επρεπε ΜΟΝΟ το κουτάκι RECOVERY να είναι τικαρισμένο ενώ σε μένα ήταν και το bootloader τικαρισμένο από τη μάνα του.Γι αυτό δεν μπορούσα να την περάσω...ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!Τωρα κατάφερα και πέρασα μια πολύ καλή ρομ και επιτέλους να την κάνω μπακ απ!Να είσαι πάντα καλά για την υπερπολύτιμη βοήθεια σου και να περάσεις ένα πολύ καλό τριήμερο!Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα πρόσθεσα δεύτερο λογαριασμό Gmail στο τηλέφωνο και θέλω τωρα να τον διαγράψω ξέρει κανείς να με βοηθήσει; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ελα φίλε μου!Μετά από ατέλειωτες προσπάθειες και νεύρα τεντωμένα,κατάφερα να περάσω και την custom recovery!Εσυ το είπες μια χαρά αλλά μόλις χθες το βράδυ το παρατήρησα.Επρεπε ΜΟΝΟ το κουτάκι RECOVERY να είναι τικαρισμένο ενώ σε μένα ήταν και το bootloader τικαρισμένο από τη μάνα του.Γι αυτό δεν μπορούσα να την περάσω...ΧΙΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!Τωρα κατάφερα και πέρασα μια πολύ καλή ρομ και επιτέλους να την κάνω μπακ απ!Να είσαι πάντα καλά για την υπερπολύτιμη βοήθεια σου και να περάσεις ένα πολύ καλό τριήμερο!Καλημέρα!

 

Τίποτα φίλε μου και εσύ να είσαι καλά!Καλό τριήμερο και απο εμένα.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τελικα μπορουμε να περασουμε 4.4 στο a820?

Ψαχνοντας τις τελευταιες μερες βρηκα αυτο αλλα ειναι για a820t που ειναι πανομοιοτυπο με το a820 εκτος οτι δεν υποστηριζει 3g..

Link to comment
Share on other sites

παίδες, πείτε καμμια καλή ρομ χωρίς προβλήματα για να δοκιμάσω .....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα στην παρέα

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και καμιά δεκαπενταριά μέρες έχει νεκρώσει η αριστερή πλευρά της οθόνης χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα σε software και χωρίς τουλάχιστον εν γνώσει μου να έχει πέσει πουθενά. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και καμιά δεκαπενταριά μέρες έχει νεκρώσει η αριστερή πλευρά της οθόνης χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα σε software και χωρίς τουλάχιστον εν γνώσει μου να έχει πέσει πουθενά. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

 

Έτσι όπως το λες υποψιάζομαι hardware πρόβλημα. Για να βεβαιωθείς κάνε ένα factory reset η ακόμα καλύτερα ξαναπέρνα την rom που έχεις (ή και κάποια άλλη). Αν δεν στρώσει μάλλον πας για αλλαγή οθόνης.

Sony Ericsson GA 628-Sony Ericsson T10s-Nokia 8850-Panasonic X70-Motorola V3-Samsung D500-Sony Ericsson K750i-Sony Ericsson Hazel-Lenovo A660-Lenovo A820-Coolpad F1-THL 5000-Elephone P8000- Oukitel k6000 Plus - Xiaomi Redmi 9 4gb/64gb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα

 

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα και θα ήθελα τα φώτα σας. Εδώ και καμιά δεκαπενταριά μέρες έχει νεκρώσει η αριστερή πλευρά της οθόνης χωρίς να έχω αλλάξει τίποτα σε software και χωρίς τουλάχιστον εν γνώσει μου να έχει πέσει πουθενά. Γνωρίζει κανείς τίποτα;

αυτό στα καλά καθούμενα η σου έπεσε κάτω;;;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε κάτω μου έπεσε ούτε και έπεσε τίποτα επάνω του. Για να δώσω λίγες περισσότερες πληροφορίες, δείτε το παρακάτω βίντεο. https://www.youtube.com/watch?v=hABOV2_DdOg. Μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα αλλά για την αριστερή πλευρά της οθόνης. Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους πρόκειται να ασχοληθούν με το θέμα μου και φυσικά όσους έχουν ήδη ασχοληθεί
Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά αυτό το πρόβλημα κάποιος το είχε αναφέρει παλιότερα....

 

φοβάμαι και εγώ ότι είναι πρόβλημα στο υλικό.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχει η αδερφή μου το τηλέφωνο εδώ και ένα χρόνο, αγορασμένο από το geekbuying.com, κανένα απολύτως πρόβλημα...Πλέον όμως, χωρίς να έχει κάποια εφαρμογή επιπλέον, της βγάζει πως δεν έχει χώρο, με αποτέλεσμα να μην μπορεί να ανοίξει, ούτε να τρέξει κάτι άλλο.. Υπάρχει κάποια βοήθεια σ'αυτό??? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
Link to comment
Share on other sites

θέλεις repartioning..... ψάξτo λίγο.... repartitioning MTK 6589

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα έκανα μ@λ@κι@...εκανα update OTA και τώρα έχει χαλάσει όολη η φάση..... Υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου πει βήμα βήμα τι θα κάνω?Ακολουθώ τον οδηγό που είδα πιο πρίν??? Help dudes γιατι η αδερφή μου τρελαίνεται....Αν καποιος μπορει να βοηθησει να κανω κατι, γτ ουτε το εχω ξανακανει, ουτε καν ποια rom εχει ελληνικα δν ξερω.., Edited by aiwnios_psaras
Link to comment
Share on other sites

διάβασε το θέμα υπάρχουν λύσεις για το πρόβλημα σου.... και εγώ έκανα οτα και χρειάστηκε να περάσω νέα ρομ....

 

μέσα στο θέμα έχουν γράψει κάποιοι αναλυτικόυ ς οδηγούς, δεν μπορώ να τους βρω διότι είναι με κινητό....

 

ψάξε και θα βρεις

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...