Jump to content

Lenovo S860


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κυκλοφορήσει Ελληνική ROM για μετατροπή του από την κινέζικη έκδοση; Και αν ναι, μοιάζει με αυτή των minideal κτλ ή είναι η Vibe; Η ελληνική θα αναβαθμιστεί σε kitkat;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 180
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κυκλοφορήσει Ελληνική ROM για μετατροπή του από την κινέζικη έκδοση; Και αν ναι, μοιάζει με αυτή των minideal κτλ ή είναι η Vibe; Η ελληνική θα αναβαθμιστεί σε kitkat;

 

Ναι ή Ελληνική έχει πάρει την 4.4

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Ναι ή Ελληνική έχει πάρει την 4.4

Υπάρχει link και/ή οδηγίες για κατέβασμα και εγκατάσταση;

Link to comment
Share on other sites

Και άσμα το έχεις αγορασμένο από το εξωτερικό;

 

Προφανώς και εκεί θα γίνει update μέσω ΟΤΑ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε ένα φόρουμ που παρακολουθώ το συγκεκριμένο κινητό ,σε όλες τις χώρες Έχει πάρει την 4.4.2 αλλά με προβλήματα και ο κόσμος κάνει παράπονα

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμουν σε αγορά από Ασία (Κίνα/Ταϊβάν, Σινγκαπούρη κτλ) όπου τα κινητά πουλιούνται με πειραγμένα firmware. Δεν ξέρω αν αυτά αναβαθμίζονται ή αν αναβαθμίζονται αν έχουν Ελληνικά... Εξ' ου και οι ερωτήσεις παραπάνω.

 

Οπότε το ρεσουμέ είναι ότι για d/l δεν υπάρχει firmware, μόνο ΟΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

Αναφερόμουν σε αγορά από Ασία (Κίνα/Ταϊβάν, Σινγκαπούρη κτλ) όπου τα κινητά πουλιούνται με πειραγμένα firmware. Δεν ξέρω αν αυτά αναβαθμίζονται ή αν αναβαθμίζονται αν έχουν Ελληνικά... Εξ' ου και οι ερωτήσεις παραπάνω.

 

Οπότε το ρεσουμέ είναι ότι για d/l δεν υπάρχει firmware, μόνο ΟΤΑ.

Στα κινέζικα δεν υπάρχουν μόνο πειραγμένα firware, αλλά και τα εργοστασιακά. Συνήθως σε αυτές τις συσκευές πρώτα βγαίνει το firmware για την κινεζικη έκδοση του κινητού και μετά την ευρωπαϊκή. Στο needrom http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-s/s860/ υπάρχει η 4.4.2 με Ελληνικά (για την έκδοση του 1gb)

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, δεν είχα προσέξει ότι η ευρωπαϊκή έκδοση έχει 2GB μνήμη...

 

Προφανώς η κινέζικη έκδοση του κινητού λοιπόν, θα παίρνει μόνο είτε EN/CN official είτε hacked multilang, σωστά;

 

Έλπιζα να υπάρχει για την 1Gb official multilang, και ας μην είναι και KK...

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, δεν είχα προσέξει ότι η ευρωπαϊκή έκδοση έχει 2GB μνήμη...

 

Προφανώς η κινέζικη έκδοση του κινητού λοιπόν, θα παίρνει μόνο είτε EN/CN official είτε hacked multilang, σωστά;

 

Έλπιζα να υπάρχει για την 1Gb official multilang, και ας μην είναι και KK...

οι πειραγμένες συνήθως είναι καλύτερες και έχουν αφαιρεθεί οι βλακείες που φορτώνουν οι εταιρίες τα κινητά, ενώ έχουν προστεθεί τα απαραίτητα (google store, root ) που συνήθως δεν έχουν οι rom του εργοστασίου. Καλύτερα να έχεις πολλές επιλογές σε rom παρά να υπάρχει μόνο του εργοστασίου.

Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα λίγο χτες στο σπίτι ενός φίλου μου. Είναι μεγάλο, στιβαρή κατασκευή, δεν έδειξε να κολλάει. Με το που άνοιξε ήρθε ενημέρωση ΟΤΑ αν και είχε ήδη την 4.4.2 (το πήρε από το site της lenovo). Καλή οθόνη και ίσως ό,τι πιο δυνατό σε εξωτερικό ηχείο έχω ακούσει. Αν ξέρει κάποιος, υπάρχει η δυνατότητα να προκαθορίζεις από ποια από τις δυο κάρτες μπορείς να καλέσεις συγκεκριμένα νούμερα?
Link to comment
Share on other sites

Το περιεργάστηκα λίγο χτες στο σπίτι ενός φίλου μου. Είναι μεγάλο, στιβαρή κατασκευή, δεν έδειξε να κολλάει. Με το που άνοιξε ήρθε ενημέρωση ΟΤΑ αν και είχε ήδη την 4.4.2 (το πήρε από το site της lenovo). Καλή οθόνη και ίσως ό,τι πιο δυνατό σε εξωτερικό ηχείο έχω ακούσει. Αν ξέρει κάποιος, υπάρχει η δυνατότητα να προκαθορίζεις από ποια από τις δυο κάρτες μπορείς να καλέσεις συγκεκριμένα νούμερα?

 

Στις ρυθμίσεις κλήσης

Επιλέγεις με ποια κάρτα θα στείλει μυνήματα με ποια φωνητική κλήση ή αν θέλεις ερώτηση κάθε φορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το περιεργάστηκα λίγο χτες στο σπίτι ενός φίλου μου. Είναι μεγάλο, στιβαρή κατασκευή, δεν έδειξε να κολλάει. Με το που άνοιξε ήρθε ενημέρωση ΟΤΑ αν και είχε ήδη την 4.4.2 (το πήρε από το site της lenovo). Καλή οθόνη και ίσως ό,τι πιο δυνατό σε εξωτερικό ηχείο έχω ακούσει. Αν ξέρει κάποιος, υπάρχει η δυνατότητα να προκαθορίζεις από ποια από τις δυο κάρτες μπορείς να καλέσεις συγκεκριμένα νούμερα?

 

Από μπαταρία Πώς πάει;

Edited by spinterman
απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Πηγα και εγω και το ειδα στον Κωστο και στο Public.

Το κινητο ειναι μεγαλο. Περιπου σαν Note 3 και Asus Zenphone 5. Πολυ στιβαρο και καλη κατασκευη λογο και του αλουμινιου στο πισω μερος.

Δεν μου εκανε κανενα κολλημα και το δουλεψα αρκετα. Φωτογραφικη οσο μπορουσα να τραβήξω καλη.

Βεβαια το ατου της συσκευης ειναι η μπαταρια και τα ηχεια. Η τιμη σε αυτα τα καταστηματα απλα απαγορευτικη αλλα απο τους σχιστοματιδες ειναι πολυ καλη.

Εγραφε 2G βεβαια ενω οι Κινεζοι το δινουν με 1G. Δεν νομιζω να εχει τρελη διαφορα στο performance, αναλογως χρησης βεβαια.

Τελος πολυ καλη - μεγαλη συσκευη για τα λεφτα της οχι απο Ελλαδα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις κλήσης

Επιλέγεις με ποια κάρτα θα στείλει μυνήματα με ποια φωνητική κλήση ή αν θέλεις ερώτηση κάθε φορά

 

Αυτό που θέλω να κάνω είναι πχ να ορίσω κάποιες επαφές μέσα από τον κατάλογο ώστε να γίνεται η κλήση σε αυτές από τη sim1 και τις υπόλοιπες από τη sim 2.

Link to comment
Share on other sites

καλύτερη τιμή (για το κινέζικο) από όσο ψάχνω αυτή τη στιγμή είναι στα 182 δολλάρια εδώ http://www.pandawill.com/search/result/?c=&q=s860 . Έχει βρει κάπου αλλού κανείς φτηνότερα;
Link to comment
Share on other sites

To περιεξεργάστηκα κι εγώ σήμερα στον Κωτσόβολο το συγκεκριμένο τουμπανάκι...Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις. Πολύ καλή κάμερα ακόμα και στον δύσκολο εκεί λόγω φωτισμού χώρο, γρήγορο σκρολάρισμα και ιντερνετ, ακόμα και η εμπρόσθια κάμερα πολύ καλή. Για όσους αντέχουν το μέγεθος αυτό μιας και δεν είναι και πολύ μικρή συσκευή νομίζω είναι πολύ καλή επιλογή...
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ δουμε ποτε και αν το φερουν οι Κινεζοι σε 2G αλλιως 300 ειναι πολλα για να το παρει κανει απο εδω.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

ΝΑ δουμε ποτε και αν το φερουν οι Κινεζοι σε 2G αλλιως 300 ειναι πολλα για να το παρει κανει απο εδω.

 

Το εχει το ibuygou.com 250 δολλαρια, δες το ποστ #31

Link to comment
Share on other sites

Το εχει το ibuygou.com 250 δολλαρια, δες το ποστ #31

 

Δεν το εμπιστεύομαι φιλε μου. Σε ολα τα γνωστα μαγαζακια που ρωτησα δεν το εχει φερει κανενας 2G. Και το merimobiles το εγραφε αλλα ηταν λαθος. Ποσο μαλλον αυτο. Οταν δω κοινή διαθεση απο πολλούς θα το παρω.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εμπιστεύομαι φιλε μου. Σε ολα τα γνωστα μαγαζακια που ρωτησα δεν το εχει φερει κανενας 2G. Και το merimobiles το εγραφε αλλα ηταν λαθος. Ποσο μαλλον αυτο. Οταν δω κοινή διαθεση απο πολλούς θα το παρω.

 

Μα ειναι απο τα σοβαροτερα μαγαζια...δεν χανεις τιποτα να κανεις μια ερωτηση αφου σε ενδιαφερει πολυ. Ζητα τους screen shot που να φαινεται το μεγεθος της ραμ για επικυρωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αξίζει τα 140 ευρά με 1gb ram? θα μού πείς με δύο γίγα κάνει 300ευρά στην Ελλάδα, δεν ξέρω!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί στην ίδια τιμή υπάρχει καί αυτό. Lenovo S960 Vibe X.

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα 140 ευρά με 1gb ram? θα μού πείς με δύο γίγα κάνει 300ευρά στην Ελλάδα, δεν ξέρω!!!!!!!!!!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί στην ίδια τιμή υπάρχει καί αυτό. Lenovo S960 Vibe X.

σκέφτομαι να το παραγγείλω κι εγώ από εδώ http://www.1949deal.com/lenovo-s860-mtk6582-quad-core-1-3ghz-android-4-2-smartphone-2gb-ram-16gb-rom-5-3-inch-hd-ips-screen-3g-otg-silver.html , 180 δολλάρια με την έκπτωση 3$ που δίνουν μέχρι τις 7/10. Σαφώς το συγκεκριμένο τηλέφωνο δεν το παίρνει κανείς για τις τρελές του επιδόσεις, αν θέλει επιδόσεις πάει σε οχταπύρηνο lenovo ή στο lenovo k910. Αυτό που το ξεχωρίζει είναι η ποιότητα κατασκευής και η μπαταρία. Αν θέλετε τρελές επιδόσεις σε lenovo μονόδρομος είναι το k910. Και στα δύο το πρώτο που πρέπει να συνηθίσει κανείς είναι το μέγεθος... Αυτό με προβληματίζει - το είδα και το δούλεψα λίγο στον Κωτσόβολο- δεν ξέρω αν θα βολέψει για καθημερινή χρήση... Τώρα επειδή δουλεύω smartphone με 1gb και δούλεψα πολλά (και κινέζικα και οχταπύρηνα με 1gb) δεν υπάρχει πρόβλημα με το 1gb, εξάλλου το συγκεκριμένο lenovo s860 εάν το φορτώσεις πολλλά θα σε προδώσει και ο επεξεργαστής....

Link to comment
Share on other sites

[/color]Εδω μονο το βρισκω με 2G Μνημη http://www.thedostore.com/smartphones/style-and-substance/s-series-s860-titanium.html Edited by gilera1973
λαθος
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...