Jump to content

Lenovo S660


qash75
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου είπαν οτι sorry δεν μπορεί να αντικατασταθεί, να το στείλω σε αυτούς κι απο εκεί στη Lenovo. Σκέτο χωρίς καπάκι και μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 840
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οτι μου ειπε κι εμενα το to2c.... Οπλισου με υπομονη. Θα σου χρειαστει.

Και δυστυχως μην το περιμενεις να σου γυρισει πριν τους 2 μηνες τουλαχιστον.

Εγω παντως εκλεισα ηδη 2 μηνες και ουτε φωνη, ουτε ακροαση.

Οποτε εστειλα email στην lenovo και περιμενω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το κινητο εχει πληρες ελληνικο μενου ή υπαρχει ελληνικη ρομ?αξιζει την αγορα του?ευχαριστω.

 

Με την ρομ που το πηρα απο το minideal τον περασμενο Μάϊο εχει ελληνικα απλα εδω και εκει υπαρχουν καποια ξεχασμενα αγγλικα...δεν νομιζω οτι θα δημιουργει προβλημα σε καποιον εκτος και αν πρωτη φορα θα δει αγγλικα μπροστα του.

 

Για αναβαθμισεις δεν το εχω ψαξει καθολου (κατι θα εχει βγει οσο να ναι) γιατι ειναι αψογο σε ολα αυτα που με ενδιαφερουν, και ναι αξιζει με το παραπανω αν σε ενδιαφερει η αυτονομια και η καλη κατασκευη. Τωρα περιστατικα οπως του φιλου πιο πανω συμβαινουν και στις καλυτερες οικογενειες...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μου κάνει εντύπωση που δεν έχουν φτιάξει κάποια custom ROM ακόμα με kitkat!

Αν περιμένουμε την εργοστασιακή από τη Lenovo, μπορεί να μην την δούμε και ποτέ. Ίσως ήταν φήμες αυτό που είχα γράψει πιο πίσω περί αναβάθμισης σε kitkat. Οπότε αν μείνουμε με την jb θα αρχίσουν οι ασυμβατότητες αύριο μεθαύριο με εφαρμογές. (αν και θα αργήσει αυτό πιστεύω) Εδώ το 4.1.1 που τρέχει το δεύτερό μου κινητό, και δεν έχει θέματα ασυμβατότητας νέων εφαρμογών (τουλάχιστον ως προς τα θέλω μου)

Ας ελπίσουμε πως θα το κάνουν το βήμα η Lenovo ή κάνας προγραμματιστής γιατί την έχω καταβρεί με το κινητό! Ειδικά με την αυτονομία του που σταμάτησα πλέον να αγχώνομαι αν θα την βγάλει την μέρα! Τώρα βγάζω άνετα 2 μέρες κι έχω και για την 3η μέρα (συνήθως την βγάζω και αυτή)

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το κινητο εχει πληρες ελληνικο μενου ή υπαρχει ελληνικη ρομ?αξιζει την αγορα του?ευχαριστω.

 

Τα τηλέφωνα έρχονται με Ελληνικό μενού. Πλήρες Ελληνικό δεν είναι. Τα καθημερινά βασικά και αυτά που χρησιμοποιείς πιο συχνά είναι στα Ελληνικά φυσικά. Όσο προχωράς σε υπομενού θα βρεις αρκετά Αγγλικά. Είναι κλασικό σε όλα τα Lenovo. Τα βασικά (περίπου 80%) είναι Ελληνικά και τα υπόλοιπα (περίπου 20%) είναι στα Αγγλικά.

Η rom είναι αρκετά καλή και χωρίς προβλήματα-κολλήματα. Δεν είναι ανάγκη να ψάξεις για άλλη. Όπως θα το πάρεις έτσι θα το δουλέψεις.

Κατά κοινή ομολογία αξίζει σαν αγορά. Καλή μάρκα (Lenovo), καλή και ποιοτική κατασκευή, απροβλημάτιστη λειτουργία, όπως σου έρχεται το δουλεύεις, καλά spec, καλή αίσθηση, ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ.

 

Υ.Γ. Προσωπικά δεν περιμένω "επίσημο" Kit-Kat από την Lenovo ούτε στο S660 και ούτε σε άλλα αυτής της κατηγορίας. Σε ένα χρόνο θα βγάλουν αντικαταστάτη. Δεν θα κάτσουν να αναβαθμίσουν τα παλαιά μοντέλα. Για πιο ακριβά μοντέλα (x2, x3) ίσως. Το πολύ που έχουμε να περιμένουμε είναι πιο "Ελληνικές" rom από την Lenovo αν έχει σκοπό να πάρει μερίδιο αγοράς στην Ελλάδα (και γενικός στην Ευρώπη)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή είδα πως αναφέρετε προβλήματα με το σήμα. Εγώ έχω ένα Ρ780 και μου κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα. Στο άσχετο χάνει το σήμα. Αν πίσω στο σημείο που είναι οι κάρτες, τότε το ξαναβρισκει. Δυστυχώς, το δικό μου έχει φάει κάτι καλές τούμπες και πιστεύω πως εκεί οφείλεται, γιατί προφανώς κάτι έχει κουνησει και δεν κάνει επαφή. Είναι 7 μηνών.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν περιμένω "επίσημο" Kit-Kat από την Lenovo ούτε στο S660 και ούτε σε άλλα αυτής της κατηγορίας.

Το S660 είναι λίγο-πολύ μια βελτίωση του S650, το οποίο S650 έχει πάρει επίσημα 4.4.2 εδώ και καιρό, δε βρίσκω το λόγο να μη πάρει και το S660...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ξερουμε αν υπαρχει αναβαθμιση για το firmware? που τη βρισκουμε ? μου κανει κατι νουμερα με τα δεδομενα απ το 3G. ανοιγοκλεινει μονο του μαλλον.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα,χθες παρελαβα το δικο μου s660 πριν μπω στο θεμα να περιγραψω τη συσκευη ας αναφερθω λιγο στο site απο οπου το πειρα.

Το site ειναι το minideadl.net το δεμα ηρθε την 17 μερα απο την ημερομηνια αποστολης και η συσκευασια ηταν καλη χωρις τελη εκτελονισμου. Παρα ταυτα παροτι ειχα ζητηση να αφερεθουνε ολλα τα κινεζικα app 4 απο αυτα (δεν γνωριζω εαν ειχε περισοτερα) υπαρχουν ακομα στη συσκευη και αδυνατο να τα απεγγαταστησω. Ειχα ζητηση μια θηκη niklin δερματινη για το συγκεκριμενο κινητο η οποια ειρθε σε διαστασεις 5+ ιντζες....οπως καταλαβαινεται ειναι για αλλο κινητο και οχι για το s660.

 

Λιγα πραγματα για το τηλεφωνω,η πρωτη μου παρατηρηση ειναι οτι η Μπαταρια ζεσταινεται 45+ βαθμους μεχρι 55 οπως ετυχε να παρατηρησω.

Δευτερων οσων αφορα το σημα κανει καποια κολπα απο εκει που σε 3g εχει 5 γραμες ξαφνικα πεφτει στη μια - καμια γραμη δοκιμασα να το αλαξω σε Μη αυτοματο 2g κατι το οποιο ηταν αδυνατο(στην παλαι μου συσκευη δουλευε κανονικα Ηuawei ideos x3) με το που επελεγα εγγραφη σε Cosmote 2g και εκανα επιστροφη στο αρχικο μενου αυτο επεστρεφε σε 3g υπηρεσια. Ο λογος για τον οποιο το εκανα αυτο ειναι γιατι το 3g στην περιοχη μου εμφανιζει κατα καιρους προβληματα και λογο οτι πολες φορες μετακινουμε σε ορεινες περιοχες η ποιοτητα το σηματος 2g ειναι για μενα η καλητερη επιλογη. Δοκιμασα να εγκαταστησω app για ευκολη εναλαγη απο 3g σε 2g αλλα δεν δουλεψε.

Ενα αλλο πραγμα που παρατηρησα ειναι οτι απο εχθες μεχρι σημερα εκανα περιπου 10 τηλεφωνα και απο τα οποια με το που απομακρυνα το κινητο απο το αυτι 2 στις 10 φορες η οθονη δεν αναβε προκειμενου να τερματισω την κληση.

 

Επιπλεον επειδη στο κινητο διαβαζω βιβλια εγκατεστησα 2 εφαρμογες για να ανοιξω τa epub που διαθετο,το αποτελεσμα και οι δυο απετυχαν (adliko και eReader Prestigio) πηγα να κανω εισαγωγη τον αρχειων μεσω της επιλογης Files που διαθετουν τα προγραματα και ΔΕΝ μου εμφανιζε μεγαλο αριθμο των φακελων τις SD δοκιμασα τοτε να παω απο το File manager να τα ανοιξω απο εκει και το μυνημα που επερνα ηταν "Δεν υπαρχει συσχετισμος αρχειων".

 

Περα απο αυτα το Google Play Store Δεν δουλευε αναγκαστηκα να κανω παλι χειροκινητη εγκατασταση (Λαμβανα συνεχεια RPC errors οτι και εαν εκανα).

 

Αυτα προς το παρον εαν θελετε να ρωτησετε κατι η εαν καποιος εχει να τονισει κατι που μου διαφευγει (πχ πως γινετε να κρατα μονιμα την επιλογη 2g) θα τον ακουσω ευχαριστως.

 

ΥΓ.

Υπαρχει cyanogenmod για αυτη τη συσκευη?

Edited by moyia
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Προσωπικά δεν περιμένω "επίσημο" Kit-Kat από την Lenovo ούτε στο S660 και ούτε σε άλλα αυτής της κατηγορίας. Σε ένα χρόνο θα βγάλουν αντικαταστάτη. Δεν θα κάτσουν να αναβαθμίσουν τα παλαιά μοντέλα. Για πιο ακριβά μοντέλα (x2, x3) ίσως. Το πολύ που έχουμε να περιμένουμε είναι πιο "Ελληνικές" rom από την Lenovo αν έχει σκοπό να πάρει μερίδιο αγοράς στην Ελλάδα (και γενικός στην Ευρώπη)

Αν δεν κάνω λάθος, πριν 1-2 μήνες είχε βγει επίσημη ανακοίνωση που έλεγε οτι τα μόνα μοντέλα που δεν θα πάρουν αναβάθμιση σε kit-kat είναι τα μοντέλα με intel επεξεργαστή (τα έλεγε ακριβώς ποια ειναι αλλα αυτη τη στιγμή δεν τα θυμάμαι) και ίσως και κάποια απ'τη σειρά Α(?). απλώς δεν έλεγε αν θα γίνει σύντομα ούτε έδινε ακριβή ημερομηνία για το κάθε μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

@moya

 

απο αυτα που διαβαζω απορω αν προκειται για την ιδια συσκευη που εχω....αν εξαιρεσουμε την δυνατοτητα για χειροκινητη επιλογη 2g/3g που οντως δεν την βλεπω καπου τα υπολοιπα σημαινουν προβληματικο firmware. Βγαλε ενα screen shot ή πες την εκδοση ρομ που εχεις. Για την θηκη κραξτους και ζητα να στειλουν την κανονικη ή ζητα refund την αξια της. Ζεσταμα δεν εχω παρατηρησει, μονο σε παρατεταμενη χρηση gps.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, πριν 1-2 μήνες είχε βγει επίσημη ανακοίνωση που έλεγε οτι τα μόνα μοντέλα που δεν θα πάρουν αναβάθμιση σε kit-kat είναι τα μοντέλα με intel επεξεργαστή (τα έλεγε ακριβώς ποια ειναι αλλα αυτη τη στιγμή δεν τα θυμάμαι) και ίσως και κάποια απ'τη σειρά Α(?). απλώς δεν έλεγε αν θα γίνει σύντομα ούτε έδινε ακριβή ημερομηνία για το κάθε μοντέλο.

 

Εγώ απλώς εξέφρασα τις προσωπικές μου εκτιμήσεις. Έχετε κάθε λόγο να πιστεύεται τις επίσημες ανακοινώσεις και όχι εμένα. Και εγώ να κάνω λάθος θέλω.

Από την άλλη πολύ αόριστες μου ακούγονται τέτοιες δηλώσεις. ΚΑΠΟΤΕ, ΘΑΑΑ πάρουν. Σαν προεκλογικές δηλώσεις. Ψυφιστε με τώρα και όλα ΘΑΑΑ τα φτιάξουμε ΚΑΠΟΤΕ (σε βάθος χρόνου). Αγόρασε σήμερα το τηλεφώνο και ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ πάρει Kit-Kat.

Αν δεν το κάνει τώρα που έχει κίνητρο για να πουλήσει ποιες είναι οι πιθανότητες να το κάνει σε ένα χρόνο από τώρα όταν λογικά θα το έχει αντικαταστήσει με κάποιο άλλο?

Έτσι και αλλιώς δεν έχει και μεγάλη σημασία αν θα πάρει Kit-Kat ή όχι. Η Rom ειναι καλή, χωρίς προβλήματα - bugs. Ποια είναι η πρακτική σημασία αν θα πάρει Kit-Kat? Για εμένα καμία. Κουβέντα να γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

Διαβάσω καιρό τώρα αυτο το φόρουμ αλλά αυτό είναι το πρώτο μου μήνυμα.

Αγορασα πριν μισο μηνα ενα lenovo s660 απο κινα ...

Το κινητο ειναι μια χαρα απλως εχει ενα προβλημα...

Οποτε να ναι κανει αυτοματα reboot πολυ γρηγορα κ ξαναφορτωνει την αρχικη οθονη χωρις να μου ζητησει pin

Μπηκα στο site της lenovo και βρηκα το συγκεκριμενο προβλημα .. Λεει οτι μπορει να φταιει καποιο third party app .. Εχω social media apps (fb skype instagramm. Fb messenger) + google drive .. Wpa finder και καποια παιχνιδια + μια εφαρμογη με προγνωση καιρου...

Υποψην τ κινητο ειναι rootαρισμενο ...

Τι μπορει να φταιει?? Εχω κανει 4 φορματ χωρις καμια βελτιωση παρα μονο τν τριτη φορα π οταν μετα αππ 5 μερες εκανα download κατι απο μτορρεντ ξεκινησε παλι το προβλημα ... Μετα το ξαναεκανα φορματ και το ιδιο προβλημα ... Κοιταξα για ιους .. Μα τιποτα

Παρακαλώ λίγη βοήθεια.

:worry:

Link to comment
Share on other sites

@antdel_

 

Lenovo s660

Android 4.2.2

Εκδοση S660.V32,2014/5/5 15:24

Αριθμος εκδοσης S669_S032_140505

 

θα βγαλω και screenshot και θα τα αναρτησω.

 

ΥΓ. Απο προχθες προσπαθω να μιλησω με καποιον απο το minideal και δεν απαντα κανεις εκπροσωπος τους στο chat.

Εχουν αφησει κατι εφαρμογες για pocker και κατι αλλα συναφι στο τηλεφωνω και με δεν μπορω να τα βγαλω ουτε με root uninstaller.

Υπαρχει καποιο upgrade απο τη Lenovo για την συσκευη?

Edited by moyia
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε έκδοση Kit kat 4.4.2.

http://www.needrom.com/download/s660-4-4-2-vibe2

Η συσκευή μου ταξιδεύει για Κίνα μετά από τη βλάβη που έχω αναφέρει παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε έκδοση Kit kat 4.4.2.

http://www.needrom.com/download/s660-4-4-2-vibe2

Η συσκευή μου ταξιδεύει για Κίνα μετά από τη βλάβη που έχω αναφέρει παραπάνω.

 

Με Αγγλικά & Κινέζικα όχι όμως με Ελληνικά έτσι για να μην γίνονται παρεξηγήσεις μετά.:chair:

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

@antdel_

 

Lenovo s660

Android 4.2.2

Εκδοση S660.V32,2014/5/5 15:24

Αριθμος εκδοσης S669_S032_140505

 

θα βγαλω και screenshot και θα τα αναρτησω.

 

ΥΓ. Απο προχθες προσπαθω να μιλησω με καποιον απο το minideal και δεν απαντα κανεις εκπροσωπος τους στο chat.

Εχουν αφησει κατι εφαρμογες για pocker και κατι αλλα συναφι στο τηλεφωνω και με δεν μπορω να τα βγαλω ουτε με root uninstaller.

Υπαρχει καποιο upgrade απο τη Lenovo για την συσκευη?

 

Εγω και καποιοι αλλοι εχουμε την ρομ:

4.2.2

s660.V26, 2014/02/28 17:50

S660_S026_140228

 

Δεν ξερω αν μπορει να βρεθει καπου, ενδεχομενως στο minideal αφου και εγω απο εκει το πηρα. Στειλε email στο service τους αναφεροντας αριθμο παραγγελιας και οτι εισαι μελος του myphone.gr (μηπως φοβηθουν το κραξιμο).

 

Προσωπικα ψαχνω για bug με το τουφεκι (δεν εχω βρει).

Δεν υπαρχουν κινεζικα πουθενα ουτε ασχετες κινεζικες εφαρμογες επισης. Για εναλλαγη απο 2g /3g δοκιμασε μια μια τις εφαρμογες στο store μηπως και δουλεψει καποια.

Link to comment
Share on other sites

@@antdel_

 

Για παραδειγμα.

 

boyaa texas Poker

Baibu broswer

Mobo Market

και μερικες ακομα με κινεζικα γραματα καποιες απο τις οποιες καταφερα να τις απεγκαταστησω τελικα.

(Δεν βρισκω πως περνω screenshot)

 

Οταν κοιταξα τους ορους χρησης (στα αγγλικα) ελεγε πως αυτες οι εφαρμογες "υπαρχει" περιπτωση να σε χρεωνουνε κατα τη χρηση τους.

Link to comment
Share on other sites

@@antdel_

 

(Δεν βρισκω πως περνω screenshot)

 

Οταν κοιταξα τους ορους χρησης (στα αγγλικα) ελεγε πως αυτες οι εφαρμογες "υπαρχει" περιπτωση να σε χρεωνουνε κατα τη χρηση τους.

 

Στο jelly bean μπορείς να κάνεις screenshot πατώντας το κουμπί power και volume down ταυτόχρονα(σύμφωνα με εδώhttp://androidfact.com/how-to-screenshot-on-android-4-1-jelly-bean/

Edited by derveni1969

xiaomi Redmi Note 3 PRO

TV BOX CS918II

Link to comment
Share on other sites

... η εαν καποιος εχει να τονισει κατι που μου διαφευγει (πχ πως γινετε να κρατα μονιμα την επιλογη 2g) θα τον ακουσω ευχαριστως.

 

Ας τα παρουμε ενα ενα τα θεματα... δοκιμασα μεσα απο τις ρυθμισεις να απενεργοποιησω το 3g και να εχω μονο 2g και δουλευει κανονικα (δηλαδη μονο σε 2g). Αυτο με Q card.

 

Ρυθμισεις>Ασυρματο και Δικτυα>περισσοτερα>Δικτυα κινητης τηλεφωνιας>Υπηρεσια 3g>απενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

Εχει βγαλει κανεις ακρη για το πως διορθωνεται αυτο με την αναγνωριση κλησεων?

 

Εχω δοκιμασει τους dialers που προταθηκαν, τζιφος! Αναρρωτιεμαι αν αλλαζει κατι σε αυτο το κομματι με τη ROM που βγηκε προσφατα, αλλα δε βλεπω πουθενα σχολια κλπ, θα περιμενω λιγο...

 

http://www.needrom.com/download/s660-4-4-2-vibe2/

Link to comment
Share on other sites

Mε cosmote δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αναγνώριση. Πιθανόν έχει θέμα η εταιρία τηελφωνίας που έχεις. Το έχω ακούσει και από άλλους αυτό. Wind έχεις?

 

Πάντως ρε παίδες, πραγματικά κι εγώ δεν έχω κανένα bug! Κι αν εξαιρέσουμε την μόνη Κινέζικη εφαρμογή (που μου αρέσει κιόλας) την SECURit, δεν έχει καμία άλλη. (αγορά από to2c.com) Kαι το μόνο θέμα που έχει αυτή η Κινέζικη εφαρομγή Securit είναι που σου έχει μόνο Κινέζους providers να διαλέξεις για να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις. Χαζομάρα δηλαδή γιατί δνε με νοιάζει κιόλας να ρυθμίσω κάτι τέτοιο.

Εγώ έχω κάνει τον αντικλεπτικό λογαριασμό, βάζω κάθε μήνα όρια data για το ίντερνετ και με εξυπηρετεί πολύ!

 

Όσα ακούστηκαν παραπάνω, μάλλον πρόκειται για τηλέφωνα που ήρθαν με προβληματική ΡΟΜ ή και προβληματικό hardware.

Κάποια στιγμή πήρα ένα email από τo to2c.com ότι θα σταματήσουν να πουλάνε το εν λόγο τηλέφωνο γιατί πια δεν βρίσκουν λέει καινούρια. Κι ότι βρίσκουν μόνο επισκευασμένα από την lenovo για μεταπώληση. Τα λεγόμενα και refurbished.

 

Παίζει δηλαδή να έχουν πουληθεί τηλέφωνα από κάποια Κινεζομάγαζα που ΔΕΝ ήταν εντελώς καινούρια και να έφτασαν σε κάποιων τα χέρια!

Oneplus5 8/128 Android 10
Link to comment
Share on other sites

Mε cosmote δεν έχω κανένα πρόβλημα με την αναγνώριση. Πιθανόν έχει θέμα η εταιρία τηελφωνίας που έχεις. Το έχω ακούσει και από άλλους αυτό. Wind έχεις?

 

Πάντως ρε παίδες, πραγματικά κι εγώ δεν έχω κανένα bug! Κι αν εξαιρέσουμε την μόνη Κινέζικη εφαρμογή (που μου αρέσει κιόλας) την SECURit, δεν έχει καμία άλλη. (αγορά από to2c.com) Kαι το μόνο θέμα που έχει αυτή η Κινέζικη εφαρομγή Securit είναι που σου έχει μόνο Κινέζους providers να διαλέξεις για να κάνεις κάποιες ρυθμίσεις. Χαζομάρα δηλαδή γιατί δνε με νοιάζει κιόλας να ρυθμίσω κάτι τέτοιο.

Εγώ έχω κάνει τον αντικλεπτικό λογαριασμό, βάζω κάθε μήνα όρια data για το ίντερνετ και με εξυπηρετεί πολύ!

 

Όσα ακούστηκαν παραπάνω, μάλλον πρόκειται για τηλέφωνα που ήρθαν με προβληματική ΡΟΜ ή και προβληματικό hardware.

Κάποια στιγμή πήρα ένα email από τo to2c.com ότι θα σταματήσουν να πουλάνε το εν λόγο τηλέφωνο γιατί πια δεν βρίσκουν λέει καινούρια. Κι ότι βρίσκουν μόνο επισκευασμένα από την lenovo για μεταπώληση. Τα λεγόμενα και refurbished.

 

Παίζει δηλαδή να έχουν πουληθεί τηλέφωνα από κάποια Κινεζομάγαζα που ΔΕΝ ήταν εντελώς καινούρια και να έφτασαν σε κάποιων τα χέρια!

Για στειλε αυτο το email να το εχουμε εδω.

Γιατι εγω απο το to2c το πηρα και μου κανουν τους 'κινεζους'

Link to comment
Share on other sites

Κάποια στιγμή πήρα ένα email από τo to2c.com ότι θα σταματήσουν να πουλάνε το εν λόγο τηλέφωνο γιατί πια δεν βρίσκουν λέει καινούρια. Κι ότι βρίσκουν μόνο επισκευασμένα από την lenovo για μεταπώληση. Τα λεγόμενα και refurbished.

 

Παίζει δηλαδή να έχουν πουληθεί τηλέφωνα από κάποια Κινεζομάγαζα που ΔΕΝ ήταν εντελώς καινούρια και να έφτασαν σε κάποιων τα χέρια!

 

Θέμα με refurbished και clone δεν υπάρχει για το S660 αλλά με το S650 που δεν το βρίσκεις πια. Το S660 το πουλάνε κανονικά και δεν υπάρχει θέμα γνησιότητας. Ελατοματικα θα υπάρχουν φυσικά όπως σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...