Jump to content

Lenovo S650 VIBE


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για κανε ενα update στο contact manager γιατί έχει διορθωθεί αυτό το πρόβλημα νομίζω.

Μέσα στον dialer πήγαινε settings/about και δες εκει μέσα αν έχει επιλογή για update.

 

Το εχω κανει και ειμαι στην τελευταια εκδοση, καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν πρεπει να κανεις update τον contact manager

Κανε απεγκατασταση και με τον παλιο και θα ειναι οκ

Αν οχι πρεπει να βαλεις το 0030 μπροστα στα τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να κανεις update τον contact manager

Κανε απεγκατασταση και με τον παλιο και θα ειναι οκ

Αν οχι πρεπει να βαλεις το 0030 μπροστα στα τηλεφωνα

 

Αν βαλω 0030 μπροστα απο ολα τα τηλεφωνα δεν θα εμφανιζει ονομα στις εισερχομενες αφου η κληση ερχεται ως 69 κτλ....

Δηλαδη εγω αν παρω τηλ στο κινητο που εχει το θεμα στην οθονη δειχνει 69 κτλ. ενω στο δικο μου που δεν εχει θεμα ερχεται ως +3069 κτλ

Link to comment
Share on other sites

με τον αρχικο contact manager δεν υπαρχει αυτο το προβλημα

Επισης βαλτε αυτη την εφαρμογη για κλησεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pixelrush

Ειναι σουπερ γρηγορη και ευχρηστη

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

με τον αρχικο contact manager δεν υπαρχει αυτο το προβλημα

Επισης βαλτε αυτη την εφαρμογη για κλησεις

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pixelrush

Ειναι σουπερ γρηγορη και ευχρηστη

 

Δεν αντιλεγω, πως ομως στο δικο μου και φανταζομαι σε ολους δεν υπαρχει θεμα που εχουμε την τελευταια εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

Για κανε ενα update στο contact manager γιατί έχει διορθωθεί αυτό το πρόβλημα νομίζω.

Μέσα στον dialer πήγαινε settings/about και δες εκει μέσα αν έχει επιλογή για update.

Το εχω κανει και ειμαι στην τελευταια εκδοση, καμια αλλη ιδεα?

Ποια έκδοση του contact manager έχεις τώρα; Η τελευταία είναι η v3.4.527.140829.4152a8f_all και εφόσον έχεις αυτή, μπαίνεις στις ρυθμίσεις του και πας More features and settings - More display features - Number match bits - By 7 και θα σου αναγνωρίζει όλες τις επαφές σου.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του contact manager έχεις τώρα; Η τελευταία είναι η v3.4.527.140829.4152a8f_all και εφόσον έχεις αυτή, μπαίνεις στις ρυθμίσεις του και πας More features and settings - More display features - Number match bits - By 7 και θα σου αναγνωρίζει όλες τις επαφές σου.

 

εχω αυτην την εκδοση αλλα στο more display features, εχει Call log display method, Text Avatar, location...τιποτα αλλο!!!

Link to comment
Share on other sites

εχω αυτην την εκδοση αλλα στο more display features, εχει Call log display method, Text Avatar, location...τιποτα αλλο!!!

 

Μια απο τα ιδια. Ιδια εκδοση , πουθενα 7 bits

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η λειτουργία αυτή του contact manager δεν είναι συμβατή με τις παλιές ROM, προ VIBE εποχής εννοώ, στη VIBE υπάρχει αυτή η επιλογή. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει VIBE ROM.
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια. Ιδια εκδοση , πουθενα 7 bits

 

υποψιαζομαι πως αυτο που λεει ο φιλος παιζει μονο για την 4.4.2...εμεις στην 4.2.2 δεν το αναγνωριζει...

 

EDIT: με προλαβες...S123_131105

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς η λειτουργία αυτή του contact manager δεν είναι συμβατή με τις παλιές ROM, προ VIBE εποχής εννοώ, στη VIBE υπάρχει αυτή η επιλογή. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει VIBE ROM.

 

Το 2ο κινητο που εχει και το θεμα γραφει Android 4.4.2 Baseband version S650.V104, 2014/02/24 Build Number VIBEUI_S650_www.sjrom.cn

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κάνεις και uninstall το contact manager να γυρίσει στην εργοστασιακή μπας και φτιάξει.

----------

 

Έχει βρει κανείς λύση για 160 χαρακτήρες στη μαμά εφαρμογή για να ξηλωσω το handcent;

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς λύση για 160 χαρακτήρες στη μαμά εφαρμογή για να ξηλωσω το handcent;

Εξαρτάται τι ζητάς. Αν θες πληκτρολόγιο με ορθογραφικό έλεγχο και προβλέψεις λέξεων, από όσο εγώ έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Εγώ που δεν έχω τέτοιες αναζητήσεις, έχω βάλει το Greek keyboard και γράφω κανονικά με 160 χαρακτήρες χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ζητάς. Αν θες πληκτρολόγιο με ορθογραφικό έλεγχο και προβλέψεις λέξεων, από όσο εγώ έχω ψάξει δεν έχω βρει κάτι τέτοιο. Εγώ που δεν έχω τέτοιες αναζητήσεις, έχω βάλει το Greek keyboard και γράφω κανονικά με 160 χαρακτήρες χωρίς πρόβλημα.

 

Ναι το SwiftKey έχω και δεν θέλω να το αλλάξω.

Στο handcent υπάρχει ρύθμιση αλλά στην εργοστασιακή του κινητού δεν βρήκα επιλογή μετατροπής.

 

Έχει πέσει πολύ σκούπα στις εφαρμογές καθαρίζω το κινητό και έλεγα μπας και σβήσω και το handcent γιατί pop up που θέλω έχει έτσι και αλλιώς και η εργοστασιακή.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στην πράξη τι επηρροή έχει η μη υποστήριξη από το s650 κάποιων συχνοτήτων 3G; από το WCDMA 850/900/1900/2100MHz υποστηρίζει μόνο 900/2100 στα χαρτιά.
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να κάνεις και uninstall το contact manager να γυρίσει στην εργοστασιακή μπας και φτιάξει.

----------

 

Έχει βρει κανείς λύση για 160 χαρακτήρες στη μαμά εφαρμογή για να ξηλωσω το handcent;

 

εδω ειναι η λυση...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

 

απλως εγκατασταση το απκ που δινει, disable το μαμισιο, και αν θελεις copy paste στο system/apps... το τελευταιο δεν το ειχα κανει και δουλευε ετσι κι αλλιως...απλως μετα ειπα ας το κανω και αυτο...κανενα προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το είχαμε συζητήσει και παλιότερα αυτό ότι το mms .apk δεν μπορεί να κάνει αντικατάσταση του εργοστασιακου γιατί δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο και υποχρεωτικά έχεις και τα δύο αρχεία mms και contact.

Άσε που έχει άλλο ένα πρόβλημα τώρα που το έβαλα ότι δεν διαβάζει σωστά τις επαφές.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στην πράξη τι επηρροή έχει η μη υποστήριξη από το s650 κάποιων συχνοτήτων 3G; από το WCDMA 850/900/1900/2100MHz υποστηρίζει μόνο 900/2100 στα χαρτιά.

cosmote - wind υποστηριζουν το 2100. Η vodafone υποστηριζει 900/2100

 

 

Δες και εδω ;) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=382798&page=64

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το είχαμε συζητήσει και παλιότερα αυτό ότι το mms .apk δεν μπορεί να κάνει αντικατάσταση του εργοστασιακου γιατί δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο και υποχρεωτικά έχεις και τα δύο αρχεία mms και contact.

Άσε που έχει άλλο ένα πρόβλημα τώρα που το έβαλα ότι δεν διαβάζει σωστά τις επαφές.

 

 

δεν εχω τετοιο προβλημα...εχω 4.2.2, εβαλα το v2.apk...

Link to comment
Share on other sites

Τι θες να κάνεις μάλλον δεν καταλάβαμε την ερώτηση.

Πληκτρολόγιο με αυτόματη διόρθωση θες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...