Jump to content

Cosmote Calling Tunes


filippos
 Κοινοποίηση

Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;  

271 members have voted

  1. 1. Πόσο χρήσιμη/ωραία είναι αυτή η υπηρεσία;

    • Μου αρέσει. Πρωτότυπη
      149
    • Δεν μου αρέσει. Άλλος ένας τρόπος να κερδίσουν €
      66
    • Με αφήνει αδιάφορο!
      56


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ήδη αναφερθεί αλλά η Cosmote απόκτησε άλλη μια υπηρεσία στις ήδη παρεχόμενες.

Υπηρεσία Call Tunes.

Μέχρι τώρα, όταν αναμέναμε να απαντήσει κάποιος συνδρομητής Cosmote την κλήση μας, ακούγαμε τον χαρακτηριστικό ήχο-μπίπ. Αυτό αποτελεί παρελθόν μιας και μπορούμε να αντικαταστήσουμε τον μονότονο αυτόν ήχο με κάποιο τραγούδι ή μελωδία που επιθυμούμε.

Έτσι την επόμενη φορά που κάποιος θα καλέσει το Cosmote νούμερό μας, θα ακούει το τραγούδι της επιλογής μας μέχρι να δεχτούμε ή απορρίψουμε την κλήση του.

 

Κλήση στο 1414 για περισσότερες πληροφορίες.

Κόστος της όλης διαδικασίας:

- Το κόστος της κλήσης

- 1€ για κάθε τραγούδι που θα επιλέξουμε.

 

Μπορούμε να επιλέξουμε παραπάνω απο 1 τραγούδι, τις ώρες που θα ακούγονται (πχ απο τις 08:00 εως τις 13:00 το ένα , 13:00 έως 18:00 το άλλο), ποιός θα ακούει.

Η γκάμα των τραγουδιών απο την οποία μπορούμε να διαλέξουμε περιλαμβάνει τόσο ελληνικό όσο και ξένο ρεπερτόριο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι.

Η χρέωση (εκτός απο την κλήση στο 1414) είναι επιπλέον 1 € (ευρώ) για κάθε τραγούδι που θα επιλέγουμε.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι γκρινιαζαν εδω και καιρο για την Cosmote οτι ειχε μεινει πισω σε υπηρεσιες. Τωρα με αυτην τη νεα υπηρεσια, κανει κατι πρωτοτυπο στην Ελλαδα, που ειχε εμφανιστει στην Ευρωπη πριν λιγο καιρο.

 

Εγω το ρυθμισα μια χαρα, πολυ ευκολα και χωρις κανενα προβλημα.:cool:

Μετα απο λιγα λεπτα ερχεται και SMS που επιβεβαιωνει την ενεργοποιηση!:)

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι ποσοι γνωριζουν την υπαρξη αυτης της υπηρεσιας ετσι ωστε να μην το κλεινουν οταν, αντι για το "τουτ τουτ" ακουνε τραγουδι!

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μπιπ ακούγεται μεχρι να "φορτώσει" το τραγούδι.

Όταν έκανα την κλήση απο κινητό, ακουγόταν το τραγούδι,εκανε διακοπή για να ακουστεί το "τουτ" και μετα ξανα ακουγόταν το τραγούδι.

Όταν εκανα την κληση απο σταθερό, το τραγούδι ακουγόταν αδιάκοπτα και το "τουτ-τουτ" το άκουγα παράλληλα αλλά διακριτικά.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Φανταστικό!

 

Είμουν έτοιμος να επιλέξω το τραγούδι και εκεί την στιγμή μου τελείωσε η καρτα!

Δεν πειράζει τέλεια υπηρεσία! Φοβερή!! Πάρτα Βόντα!! :devil: :devil: :spam:

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ποιά τραγούδια έχετε διαλέξει;

Εγώ το πρώτο του Ρέμου "Χαμογέλασε..." για όλα τα νούμερα και για όλο το 24ωρο.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία είναι πραγματικά ενδιαφέρουσα. Ναι , το κάνουν για να μας τα πάρουν όμως τουλάχιστον έχει πλάκα. Ειναι σα να καλείς τηλεφωνικά κέντρα μεγάλων εταιριών. Και όντως πριν κανα τρίμηνο με τέσερις μήνες είχαμε κάνει ένα άρθρο για τον πανικό που προκαλεί η εν λόγω υπηρεσία στο εξωτερικό.

 

Τώρα απο εκεί και πέρα πιστευω ότι θα πάει καλά όταν τη μάθει ο κόσμος και κατανοήσει τι ακριβώς είναι η υπηρεσία (γιατί οι περισσότεροι ακόμη νομίζουν ότι πρόκεται για ringtones)

 

εγώ πάντως θα κατεβάσω κάτι σύντομα :)

 

αυτό που θέλω να ρωτήσω. Οταν κάνεις το "download", που πάει και κάθεται το ringtone? Στην sim ή στην συσκευή? Πχ αν κατεβάσεις ένα τραγούδι με ένα 6230 και μετά αλλάξεις την κάρτα και τη βάλεις σε ένα samsung, έχεις ακόμη την υπηρεσία ή πρέπει πάλι να κατεβάσεις απο την αρχή?

:X
Link to comment
Share on other sites

αυτό που θέλω να ρωτήσω. Οταν κάνεις το "download", που πάει και κάθεται το ringtone? Στην sim ή στην συσκευή? Πχ αν κατεβάσεις ένα τραγούδι με ένα 6230 και μετά αλλάξεις την κάρτα και τη βάλεις σε ένα samsung, έχεις ακόμη την υπηρεσία ή πρέπει πάλι να κατεβάσεις απο την αρχή?

 

Το ringtone "κάθεται" στο δίκτυο και όχι στη SIM ή τη συσκευή. Αν αλλάξεις συσκευή θα ακούγεται κανονικά και πάλι

...συνείδηση, κάθε γενιάς μανιφέστο...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα προσωπικά με αφήνει παγερά αδιάφορο. Αντί να κοιτάξουν να βγάλουν κανά πακέτο με μυνήματα μας λανσάρουν "καινοτομικές" ιδέες και λύσεις.

 

Πόσα δευτερόλεπτα κατά μέσο όρο όταν πέρνετε κάποιον τηλ. θα ακούσετε το σήμα της αναμονής; 5'';

 

Ας το προσφέρανε άνευ χρηματικού αντίτιμου για τους χρήστες καθαρά για λόγους διαφήμισης! (και των τραγουδιών και σαν μοναδική υπηρεσία Cosmote).

 

Πάντως η διαφήμιση πετυχημένη δε μπορώ να πω. Αν και θα έπρεπε να αλλάξουν την ατάκα σε "Μα γιατί το σήκωσες;" και όχι "Γιατί δε το σηκώνεις τόση ώρα" ;)

Link to comment
Share on other sites

Xμ που μπορούμε να δούμε τη λίστα με τα διαθέσιμα προς επιλογή τραγούδια.

Η χρέωση είναι 1 ευρώ που τα δίνεις στην ενεργοποίηση/επιλογή τραγουδιού και αυτό είναι όλο; Δεν πληρώνεις τίποτα άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι είναι πολύ ωραία και πρωτότυπη υπηρεσία !επέλεξα το Vertigo των U2 για όλες τις κλήσεις όλη την ημέρα !εντύπωση μου έκανε η πολλεεεεεεες επιλογές που διαθέτει ;) :cool: :cool:

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Xμ που μπορούμε να δούμε τη λίστα με τα διαθέσιμα προς επιλογή τραγούδια.

Η χρέωση είναι 1 ευρώ που τα δίνεις στην ενεργοποίηση/επιλογή τραγουδιού και αυτό είναι όλο; Δεν πληρώνεις τίποτα άλλο;

1 Ευρω+0,30 ανα λεπτο μεχρι να διαλεξεις τραγουδι κλπ

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία είναι η εξής:

Καλείς το 1414

Ακολουθείς τις φωνητικές οδηγείες (πχ για Call Tunes πατάς το πλήκτρο 1)

Κάποια στιγμή σου λέει να διαλέξεις πχ 1 για Ελληνικά και 2 για Αγγλικά τραγούδια.

Αφού επιλέξεις , σου λέει τον τίτλο και αριθμό κάθε τραγουδιού για να το επιλέξεις και τέλος ακούς το κάθε τραγούδι.

Πχ. Πάτησε το 1 για Αντώνη Ρέμο στο "Χαμογέλασε" ... <στην συνέχεια ακούς το τραγούδι> , πατώντας την δίεση # πηγαίνεις στο επόμενο τραγούδι ("πάτησε το 2 για Βανδή στο τραγούδι χψz")

 

Σημείωση: Για κάθε τραγούδι που θα επιλέγεις η χρέωση είναι 1€ ευρώ.

Δηλαδή, διάλεξες 1 τραγούδι τότε 1€, δύο τραγούδια (1 να ακούγεται το πρωί κι 1 το απόγευμα) τότε 2€ ευρώ.

 

Στη συνέχεια, αφου διαλέξεις το τραγούδι, επιλέγεις άλλες παραμέτρους (πχ τις ώρες που θα ακούν οι άλλοι οταν σε καλούν το τραγούδι κτλ κτλ)

 

Αφού τελείωσει η όλη διαδικασία και τερματιστεί η κλήση θα λάβουμε ένα ενημερωτικό sms για την επιτυχία της καταχώρησης!

 

Συνολικό κόστος:

α) Η διάρκεια της κλήσης (χρεώνεται η κλήση)

β) Το κόστος του κάθε τραγουδιού (1€ ευρώ το κάθε τραγούδι) που θα διαλέξουμε.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλοι οι συμμαθητές /ες μου ξετρελαθήκανε… :D :p :cool: :D :D :D

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια πανχρήσιμη και οικονομική υπηρεσία από την κοσμοτέ. Άραγε αυτό ετοίμαζε τόσο καιρό και τη βρίζαμε; Αίσχος, κακεντρεχείς άνθρωποι!

Σε ανθρώπους πάνω από την ηλικία του Λυκείου δεν νομίζω να τύχει ιδιαίτερα θερμής υποδοχής! Άκου 1 ευρώ χρέσωση!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Xμ που μπορούμε να δούμε τη λίστα με τα διαθέσιμα προς επιλογή τραγούδια.

 

Τη λιστα με τα τραγουδια και τις κατηγοριες αναλυτικα μπορειτε να τη δειτε στο site της Cosmote.;)

Καπου στην πρωτη σελιδα εχει για τη νεα υπηρεσια. Εχει πολλες κατηγοριες και καμποσα τραγουδια που δυσκολα θα τ' ακουσει καποιος ολα απο το κινητο του!:X

Βολικοτερα ειναι απο το site και μετα κατευθειαν παραγγελια απο το κινητο!:D

http://new.koolart.co.uk/catalog/images/1822.jpg

http://www.msprotege.com/vbb225/images/smilies/drive.gif

My love for you insatiable, not superficial

You 'LL never waLk aLone!

Link to comment
Share on other sites

Ομως για ποσο διαρκει η υπηρεσια?Για παντα?Και αν θελω να τη διακοψω?

 

Αν βαλω ενα τραγουδι να παιζει μονο το βραδυ και μετα το ξανασκεφτω και βαλω το ιδιο ή καποιο αλλο την υπολοιπη ημερα θα χρειαστει να ξανακανω την διαδικασια ωστε να παιζει το αρχικο το βραδυ?

Link to comment
Share on other sites

Όχι.

 

Για παράδειγμα εγώ έβαλα ένα να παίζει όλη την μέρα και μετά το δεύτερο που ήθελα να παίζει μόνο το βράδυ.Με αυτό τον τρόπο το βράδυ έπαιζε αυτό που ήθελα και την υπόλοιπη μέρα αυτό που είχα βάλει αρχικά!Δηλαδή κάνει ένα είδος "overwrite".

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

είναι πρωτότυπη υπηρεσία αλλά με απογοήτευσε...πάλι ακούγεται το μπιπ μπιπ και μου την σπάει...

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

είναι πρωτότυπη υπηρεσία αλλά με απογοήτευσε...πάλι ακούγεται το μπιπ μπιπ και μου την σπάει...

 

Είσαι σίγουρος;;;

Γιατί εμένα ακούγετε μόνο μια φορά το μπιπ και μετά αρχίζει το τραγούδι πολύ γαμάτη υπηρεσία!

Μπράβο στην Cosmote που επιτέλους έδωσε μια πρωτοποριακή υπηρεσία στους χρήστες της και το αντίπαλο δέος έφαγε χώμα!

 

Φοβερή υπηρεσία τέλεια!!!

 

:) :D ;) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...