Jump to content

Lenovo Vibe Z (K910)


domokos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει κανεις ιδεα πως μπορω να κανω στην γραμμη ειδοποιησεων να φαινοντε ολα τα γρμματα κανονικα?

Έχει οδηγό στην πρώτη σελίδα...

Αλλαγή fonts.. Πάτα εκει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχει κανεις ιδεα πως μπορω να κανω στην γραμμη ειδοποιησεων να φαινοντε ολα τα γρμματα κανονικα?

 

προϋπόθεση για να κάνεις την αλλαγή να είσαι ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό στα χέρια μου 4 μέρες.από minideal με 4.2.2(1407).έχω κανει συνολικα 4 πλήρης φορτίσεις μέχρι τώρα και παρατηρώ οτι μετα απο κάθε φόρτιση το endurance που δίνει η εγκατεστημένη εφαρμογή power μειώνεται.μόλις πριν λίγο ολοκληρώθηκαν η φόρτιση και μου έδινε endurance 17h35m.στην πρωτη φόρτιση πριν 4μερες είδα γύρω στις 26h.πως εξηγείται αυτό?λέτε να μου έχουν στείλει κάνα used με " παιγμενη" μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό στα χέρια μου 4 μέρες.από minideal με 4.2.2(1407).έχω κανει συνολικα 4 πλήρης φορτίσεις μέχρι τώρα και παρατηρώ οτι μετα απο κάθε φόρτιση το endurance που δίνει η εγκατεστημένη εφαρμογή power μειώνεται.μόλις πριν λίγο ολοκληρώθηκαν η φόρτιση και μου έδινε endurance 17h35m.στην πρωτη φόρτιση πριν 4μερες είδα γύρω στις 26h.πως εξηγείται αυτό?λέτε να μου έχουν στείλει κάνα used με " παιγμενη" μπαταρία?

Άλλαξε ρομ, είναι πολύ παλιά αυτή που φοράς...

Link to comment
Share on other sites

Έχω σκοπό να αλλάξω Ρομ το σ/κ που θα έχω χρονο.διαβαζω όμως στο xda πολλά προβλήματα με αυτονομία και σήμα wifi στις 4.4 based rom.υπάρχει κάποια εγγυημένη version να αποφύγουμε ταλαιπωρίες?
Link to comment
Share on other sites

Tις ώρες που γράφει το πρόγραμμα μην τις λαμβάνεις και πολύ στα σοβαρά. Πχ όταν το ανοίγω με βγάζει 60 ώρες αναμονή και το χω βγάλει άνετα 6 μέρες με 5 ώρες οθόνη.

Εγγυημένη version είναι η 1443 του baralajbi. Έχει και ελληνικά. Κι εγώ τις προάλες την έβαλα αλλάζοντας την 1407.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην μετάβαση δηλαδή απο 1407 ειδες αισθητή βελτίωση σαφως.απο bugs μέχρι τώρα εχεις διαπιστώσει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Στην μετάβαση δηλαδή απο 1407 ειδες αισθητή βελτίωση σαφως.απο bugs μέχρι τώρα εχεις διαπιστώσει κάτι?

 

απο την 1407 θα δεις διαφορετικο τηλεφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ''ρολλάρει'' καλύτερα και το λέω εγώ που δεν πολυασχολούμαι μαζί του. Bugs δεν είδα απλά μου φαίνεται πως κάποιες φορές έχει μια καθυστέρηση στο άνοιγμα της οθόνης, όχι ότι ενοχλεί απλά το παρατήρησα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

VIBEUI_V2.0_1451_7.139.1_ST αλλα για καποιο λογο δεν μπορω να την κατεβασω απο μαμα site

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις ιδεα πως μπορω να κανω στην γραμμη ειδοποιησεων να φαινοντε ολα τα γρμματα κανονικα?

Αν μιλάμε για VIBE πιθανόν να δουλέψει

η οποία είναι για Α806. Στο δικό μου S820 δούλεψε.
Link to comment
Share on other sites

μου εβγαλε αναβαθμιση μεσω ΟΤΑ . την official 1451 st

 

VIBEUI_V2.0_1451_7.139.1_ST αλλα για καποιο λογο δεν μπορω να την κατεβασω απο μαμα site

Μάλλον πρέπει να την κατεβάσετε και να την περάσετε από recovery..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να την κατεβάσετε και να την περάσετε από recovery..

 

εμενα κατεβαινει κανονικα. φοραω την 1447 bararajbi. θα την δοκιμασω

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για VIBE πιθανόν να δουλέψει
η οποία είναι για Α806. Στο δικό μου S820 δούλεψε.

 

θα επιβεβαιώσω ότι η συγκεκριμένη διαδικασία για σωστά Ελληνικά στην notification bar δουλεύει κανονικά. το έκανα στη official 1451 χωρίς να είμαι ρουτ. θα προτεινα να μπει στην πρωτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν να τη δοκιμασουν που δεν το συνηστω...παρτε backup με twrp...καντε ota update τις 1451 st

μολις απογοητευτειτε και θελετε να γυρισετε πισω...καντε root με root genius....βαλτε ξανα twrp...και restore το backup που πηρατε...

Αυτες οι official mou βγαζουν τα ματια με της κινεζιες...ασε που δεν εχουν play store,δεν ειναι root,δεν εχουν Ελληνικα...δεν...δεν...δεν....μουφες....βγαινει μια καινουρια και ορμαμε να δουμε τη καινουριο εχει...μπαρουφες τιποτα δεν εχουν.....Παλι καλα που εχουμε τον χαραλαμπη!!!!!!

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

θα επιβεβαιώσω ότι η συγκεκριμένη διαδικασία για σωστά Ελληνικά στην notification bar δουλεύει κανονικά. το έκανα στη official 1451 χωρίς να είμαι ρουτ. θα προτεινα να μπει στην πρωτη σελίδα.

 

Σε εμένα με την 1443 του baralajbi στο μενού των fonts δεν έχει επιλογή για αυτά που είναι online οπότε και ακολούθησα τη διαδικασία με το root explorer. Ίσως να γίνεται αυτό δηλαδή μόνο στις official.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα με την 1443 του baralajbi στο μενού των fonts δεν έχει επιλογή για αυτά που είναι online οπότε και ακολούθησα τη διαδικασία με το root explorer. Ίσως να γίνεται αυτό δηλαδή μόνο στις official.

 

σε ολες τις ρομ ειτε custom ειτε official μπορεις κατεβασεις online. μπορει να μην εχει δίπλα στα fonts online αλλα μπορεις. στο λεω γιατι κατεβασα και με την 1443 και με την 1447 του χαραλαμπη.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε αυτήν http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1447-lite-k910-ruencn/ cleaN version χωρίς κινεζιες ,bug και άλλες "σάλτσες"

το κινητό πάει σφαίρα, το μόνο μείον (εάν μπορεί να είναι μείον) ειNAI ότι το μενοu είναι στα αγγλικά. άλλα όλα τα άλλα ,aplication μπορείτε να τα εχεται στα ελληνικά , όπως και τον τηλεφωνικό κατάλογο και τα μηνύματα ...:D

 

*γιε έμενα καλύτερη ακόμη και από την rom του χαραλαμπι που είχα δοκιμάσει 2φορες

Edited by talstar
Link to comment
Share on other sites

δοκιμάστε αυτήν http://www.needrom.com/download/vibeui-v2-0-1447-lite-k910-ruencn/ cleaN version χωρίς κινεζιες ,bug και άλλες "σάλτσες"

το κινητό πάει σφαίρα, το μόνο μείον (εάν μπορεί να είναι μείον) ειNAI ότι το μενοu είναι στα αγγλικά. άλλα όλα τα άλλα ,aplication μπορείτε να τα εχεται στα ελληνικά , όπως και τον τηλεφωνικό κατάλογο και τα μηνύματα ...:D

 

*γιε έμενα καλύτερη ακόμη και από την rom του χαραλαμπι που είχα δοκιμάσει 2φορες

 

Καρασυμφωνώ και επαυξάνω.

Σταματήστε να παιδεύεστε με οτιδήποτε άλλο. Βάλτε αυτή και θα δείτε το φώς σας.

Zero προβλήματα, πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας.

Mobile : One+8T
Link to comment
Share on other sites

Καρασυμφωνώ και επαυξάνω.

Σταματήστε να παιδεύεστε με οτιδήποτε άλλο. Βάλτε αυτή και θα δείτε το φώς σας.

Zero προβλήματα, πολύ καλή διάρκεια μπαταρίας.

 

+10

υ.γ το υπέροχο αυτό κινητό το πούλησα σήμερα :( , για να πάρω το ακόμα πιο υπέροχο(ελπίζω) Vibe Z2 Pro (K920) http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=397128 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα wallpapers της lockscreen σε ποιο φάκελο βρίσκονται μιας και θέλω να βάλω και κάποια ακόμα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eιμαι με την 4.2 απο minideal, ακολουθω τον οδηγο απο post#1 (επειδη τα links με την rom δεν δουλευουνε σε μενα την κατεβασα απο δω http://pan.baidu.com/wap/link?uk=3829361796&shareid=2354533186&third=0 , αυτη δεν ειναι; ) και δεν μπορω να κανω c/p την rom στο τηλεφωνο, ενω καποια άλλα αρχεια με αφηνει κανονικα, παιζει κατι με αρχεια zip; καμια ιδεα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo K910 Vibe Z

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...