Jump to content

Lenovo A820


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το cpu-z το δίχνει οκταπήρυνο και γενικά με τα χαρακτηριστικά που λέει ο αγοραστής.
WIND :D
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μπορεί να είναι και έτσι, μπορεί και να αξίζει...

αλλά lenovo δεν είναι...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις εχω λαβει το νεο μου κινητο αφου εβαλα την sim τν δικη μου μου εχει βγαλει μια γραμμη σαν να ζηταει καποιο κωδικο γνωριζει καποιος τι μπορει να ειναι αυτο? κανω κληση στον αριθμο μου χτυπαει κανονικα αλλα δεν μπορω να μπω στο μενου του.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν καινούριο το κινητό; Αυτό μοιάζει πιο πολύ σαν κλείδωμα οθόνης με μοτίβο.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν καινούριο το κινητό; Αυτό μοιάζει πιο πολύ σαν κλείδωμα οθόνης με μοτίβο.

ναι καινουριο ειναι αλλα το πηρα απο το ebay

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και αλλο ενα προβλημα ειναι οτι δεν εχει ελληνικο μενου ειναι μονο στα αγγλικα κ στα κινεζικα οποιος μπορει να βοηθησει !!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωχ. Το πήρες όπως ακριβώς το πουλάνε στην Κίνα, σε αντίθεση με κάποια κινέζικα e-shops που πριν το στέλνουν αλλάζουν το λογισμικό με κάποιο άλλο που έχει και άλλες γλώσσες χωρίς κινεζικές εφαρμογές κλπ. Ψάξε στο παρόν θέμα να δεις πως αλλάζει ROM.
Link to comment
Share on other sites

Τράβα μία φωτογραφία και ανεβάσε την, δεν μπορούμε να φανταστούμε τι βλέπεις. :blink:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]54168[/ATTACH] ayto mou bgazei

k mou grafei o kwdikos pou bazw einai lathos

 

Καταρχήν γράφε με ελληνικά, δεύτερον δώσε το λινκ από εκεί που το αγόρασες, τρίτον SIM έχεις βάλει, γιατί αναφέρει πως δεν έχει μέσα SIM.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, μολις εβαλα την sim κλειδωσε πιο πριν ημουν στο μενου κανονικα οταν το ανοιξα, αυτο ειναι το λινκ

http://www.ebay.co.uk/itm/201005518667?_trksid=p2050601.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI201005518667.N36.S2.R1.TR1

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση βρες το PUK και βάλε την κάρτα σε άλλο τηλέφωνο να δεις μην έχει κλειδώσει. Αν ναι ξεκλείδωσέ το, και όπως και να έχει απενεργοποίησε προσωρινά το κλείδωμα sim και δοκίμασε ξανά.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη, μολις εβαλα την sim κλειδωσε πιο πριν ημουν στο μενου κανονικα οταν το ανοιξα, αυτο ειναι το λινκ

http://www.ebay.co.uk/itm/201005518667?_trksid=p2050601.m570.l5999&_trkparms=gh1g%3DI201005518667.N36.S2.R1.TR1

 

Έδωσες 90 ευρώ περίπου για ένα μοντέλο που κυκλοφόρησε περύσι αρχές του έτους (με αρκετές πιθανότητες να είναι refubrished) αντί να αγοράσεις τα πιο καινούργια μοντέλα της εταιρείας σε περίπου ίδιες τιμές +10,20 USD.

 

Εγώ θα πρότεινα να μιλήσεις με τον πωλητή μπας και ξέρει τι παίζει, αφού τα πουλάει, αλλιώς πέρασμα μίας νεάς ROM με το Flashtool, κάπου κυκλοφορεί και οδηγός για το πως γίνεται.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ηθελα κατι με χαμηλη ακτινοβολια επειδη ειναι δωρο για παιδι του γυμνασιου κ ειναι στην τιμη απο τα λιγα με τοσο χαμηλο Sar ευχαριστω για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

ηθελα κατι με χαμηλη ακτινοβολια επειδη ειναι δωρο για παιδι του γυμνασιου κ ειναι στην τιμη απο τα λιγα με τοσο χαμηλο Sar ευχαριστω για την βοηθεια

 

Μακάρι να μπορούσα περισσότερα, πάντως το Lenovo S650 (και λογικά το S660), παίζει με SAR 0.43. Η διαφορά του 0.05 είναι αμελητέα.

 

Εδώ ο οδηγός του flashing http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=372405

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι, εδώ και 3 - 4 μέρες το Α820 μου δεν διαβάζει την δεύτερη θύρα κάρτας σιμ. Έχει ελεγχθεί σε άλλη συσκευή η κάρτα και δουλεύει κανονικά, το μήνυμα που λαμβάνω είναι σαν να μην έχει τοποθετηθεί. Εχει αντιμετωπίσει κάποιος ίδιο πρόβλημα; Υπάρχει περίπτωσει να υπάρχει κάποιο θέμα στις ρυθμίσεις; Η αντιπροσωπεία καλύπτει με κάποιο λογικό κόστος το πρόβλημα ή το κινητό μου με τιμωρεί γιατί... λιγουρεύομαι το Vibe X2 τελευταία;
There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχεις δοκιμάσει την sim από τη θύρα που δουλεύει στην άλλη; Η συσκευή σου δεν εισάγεται επίσημα στη χώρα μας και δεν καλύπτεται από την εδώ αντιπροσωπεία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι, έχω κάνει όλους τους πιθανούς συνδυασμούς. Η κάρτα σιμ1 μόνη της στην θύρα 2 (δεν δουλεύει), η κάρτα σιμ2 στην πρώτη θύρα (δουλεύει, άρα δεν έχει πρόβλημα η σιμ), άλλη κάρτα σιμ στην δευτερη θύρα μόνη της ή και με άλλη (πάλι δεν δουλεύει η δεύτερη θύρα). Όταν ανοίγω δηλαδή το τηλέφωνο χωρίς κάρτες σιμ, μου εμφανίζει το ίδιο μήνυμα με το τριγωνάκι και για τις δύο, ότι δεν υπάρχει κάρτα σιμ ή δεν είναι έτοιμη. Εχω απενεργοποιήσει το τηλέφωνο με μπαταρίες έξω, έχω αφήσει τη σιμ2 στη προβληματική θύρα μπας και ξεκολλήσει, έχω καθαρίσει τη θύρα, έχω αφήσει ελεύθερη μια μέρα ολόκληρη τη θύρα χωρίς σιμ. Μα όλα όμως...:ninja::ninja::ninja:

 

Θέλει προφανώς επισκευή, απλά εάν το πήγαινα, γιατί ξέρω ότι δεν καλύπτεται από αντιπροσωπεία, ρωτάω αν έχει κάνα λογικό κόστος και αξίζει να το φτιάξω. Λεφτά υπάρχουν μόνο για Νοκια 108 αυτή τη στιγμή! :P

Edited by Cloudbusted
There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

του έκανες factory reset?

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χμ, όχι... επαναφορα εργοστασιακών δεδομένων κάνω αφού κάνω back up αυτά που μπορώ, έτσι; Θα το δοκιμάσω το βράδυ μετά τη δουλειά, καθότι έχω το τηλέφωνο σε εκτροπή για κρατήσεις στο θέατρο που δουλεύω και θα σας ενημερώσω ωστε να γνωρίζει και ο επόμενος που μπορεί να πάθει κάτι σχετικό.

Ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια παιδιά, όπως και να έχει :):cool:

There's a city trapped in net. Fisherman net.
Link to comment
Share on other sites

ναι κάνεις backup τις επαφές και τα app σου πρώτα και μετά το factory reset

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια ... εδώ και 2 ημέρες όταν μπαίνω στο ιντερνετ δεν μου δείχνει τις εικόνες (ή φωτό) που υπάρχουν στο σάιτ. Τι φταίει; Μήπως η κόρη μου το σκάλισε και έσβησε κάτι; Πώς θα βρω τι έχει; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...