Jump to content

Lenovo A760


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 948
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα και παλι, οποια ρομ βρηκα εδω αλλα και στο νετ το προβλημα με το touch, που αλλου πατας και αλλου βρισκεσαι καθως και σε καποια σημεια δεν ανταποκρινεται καθολου, δεν λυθηκε, δεν πρεπει να ειναι προβλημα ρομ αλλα touch screen digitizer, αν ειναι αυτο αλλαζει ευκολα? και αν καποιος ξερει κατι σε λευκο. ευχαριστω.

 

Ολοι το εχουμε αυτο το θεμα. Ειναι μαλλον hardware σφαλμα στη κατασκευη του. Και απο Ρομ δε θα βγει μαλλον κατι αλλο , οποτε :(

Link to comment
Share on other sites

Ολοι το εχουμε αυτο το θεμα. Ειναι μαλλον hardware σφαλμα στη κατασκευη του. Και απο Ρομ δε θα βγει μαλλον κατι αλλο , οποτε

 

καλημέρα στην αρχή ηταν κάπως ανεκτό γυρίζοντας το απο εδω και απο εκει, την τελευταία εβδομάδα δεν μπορώ να γράψω τίποτα στο πληκτρολόγιο ούτε τον κωδικό του ρουτερ, ρομ εχω τωρα την miui v5, και για να μην το πετάξω είπα να κάνω μια τελευταία προσπάθεια με το touch.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την τελευταία που έχει το needrom την Lewa. Εγώ αυτή έχω τώρα και σχετικά καλό τετρ έχει εκτός από κάποιες φορές αλλά το πληκτρολόγιο του μια χαρά είναι. Δοκίμασες άλλο πληκτρολόγιο;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την τελευταία που έχει το needrom την Lewa. Εγώ αυτή έχω τώρα και σχετικά καλό τετρ έχει εκτός από κάποιες φορές αλλά το πληκτρολόγιο του μια χαρά είναι. Δοκίμασες άλλο πληκτρολόγιο;

 

Γιάννη καλησπέρα την εβαλα και αυτη σημερα με τα ιδια αποτελεσματα δεν παταει σε συγκεκριμενα σημεια.

Edited by basebil
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και παλι εμενα μαλλον τελικα το προβλημα πρεπει να ειναι στο τατς θα ψαξω να βρω να το αντικαταστησω ειδομεν λοιπον.
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που δεν το κατάλαβες, δεν είναι πρόβλημα στο συγκεκριμένο digitizer που αλλάζοντάς το θα φτιάξει. Είναι σαν να λέμε προβληματικό στη σχεδίαση, και μπορεί να μην έχει κάν σχέση με το digitizer αλλά με κάποιο άλλο κομμάτι στο hardware του τηλεφώνου. Αλλάζοντάς το κατά 99% και με αυτό που θα βάλεις θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα. Αν όμως το βρεις σε καλή τιμή, πιάνουν τα χέρια σου και θέλεις να πειραματιστείς, τότε προχώρα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες την lewa του needrom την πιο πρόσφατη ή αυτή που έχω γράψει πιο πάνω από το κινέζικο site? στο δικό μου το τατσ δουλεύει πολύ καλύτερα
Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο Rom lewa το needrom την τελευταία δοκίμασες; Εγώ είμαι ευχαριστημένος με αυτή

 

Με την τελευταία lewa το κινητό δουλεύει μια χαρά,γρήγορο χωρίς ιδιαίτερα κολλήματα και το τατα πολύ καλο και αυτό πιστεύω φαίνεται και από την βαθμολογία στο antutu :)

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια...!!

 

παιδια το κινητο αυτο το εχει ο αδερφος μου και τωρα υπαρχει ενα προβλημα με την φορτιση

το κινητο δειχνει οτι φορτιζει αλλα στην πραγματικοτητα η μπαταρια δεν γεμιζει...

τι κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με υγεια και ευτυχια...!!

 

παιδια το κινητο αυτο το εχει ο αδερφος μου και τωρα υπαρχει ενα προβλημα με την φορτιση

το κινητο δειχνει οτι φορτιζει αλλα στην πραγματικοτητα η μπαταρια δεν γεμιζει...

τι κανω?

Δοκίμασε με άλλο φορτιστή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τίποτα παιδια...αναβοσβηνουν τα 3 πλήκτρα αφής που έχει κάτω όταν παίρνει ρεύμα...

Αλλά νομιζω το πρόβλημα είναι στο κινητό...η μπαταρία φορτίζει διότι την συνδεσα με ενα μοτεράκι που έχω και γυρναει αρα εχει ρεύμα μέσα...!!

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο ανοίγει; Αν ναι, όταν το συνδέσεις με υπολογιστή συμπεριφέρεται κανονικά; Βλέπεις δεδομένα στην κάρτα κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχει αρκετό ρεύμα για να ανοίξει το τηλέφωνο. Αν αυτή είναι η περίπτωση, ούτε σε recovery θα μπει. Το ότι γυρνάει ένα μοτεράκι δεν σημαίνει τίποτα. Αυτό θα μπορεί να γυρνάει και με μικρότερη τάση έχοντας μικρότερη ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα στο δικό μου χωρίς μπαταρία και έβαλα τον φορτιστή και προσπαθεί να εκκινήσει αλλά φτάνει μέχρι την λευκή οθόνη με το λογότυπο και σβήνει, αυτό σε εσένα στο κάνει ή είναι τελείως νεκρό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! πήγα κι εγώ να βάλω την lewa ρομ. Έκανα δουλειά με το twrp αλλά στο βήμα της σελίδας για τη ρομ που έλεγε για advanced wipe μου έβγαζε wipe failed. Έτσι κι εγώ έκανα factory reset στο ίδιο μενού. Νομίζω εκεί ήταν και το μοιραίο λάθος μου. Εγκαθιστώ τη ρομ και μου ζητάει να φτιάξω τις permissions (fix root permissions) πριν επανεκκινήσω. Λέω "δεν το κάνω?" επανεκκινώ λοιπόν και φυσικά το κινητό κάνει ένα αέναο rebooting. Με το παλιό logo κιόλας.

Κατέβασα το αρχείο που το ξαναπάς στα ελληνικά αν έκανες τη κινεζιά με το update και έχω θυσιάσει μια μύγα σε 5 διαφορετικές θεόητητες για να γυρίσει στην αρχική του ελληνική μορφή.

Η ερώτησή μου είναι ¨"τι πήγε στραβά?" αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει θα το εκτιμούσα, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Με cm recovery εγκατέστησα την lewa και γενικά όλες τις rom που έχω δοκιμάσει, λειτουργεί καλύτερα.

Αυτό με το root που σου ζήτησε δεν επηρεάζει την εγκατάσταση, πέρασε την cm recovery

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

ξέρεις τι? με την cw με το που την άνοιγα χώρις να κάνω κάτι, έβγαζε από κάτω mount failed cant open κτλ. πλέον δεν μπορώ να κάνω flash με την cw διότι δεν ανοίγει καν το κινητό για να πάω στην εφαρμογή flashR. θα δοκιμάσω να το συνεφέρω πρώτα με τη ρομ που είχε όταν πρωτοήρθε.
Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδεθεί στο pc δεν μπορεί να φλασαρει την cm;

Πέρασε την. ......... 427 http://www.needrom.com/download/lenovo-a760-2/

Που την βάζει από το pc

Edited by giannnis12
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...