Jump to content

Lenovo S960 Vibe X


spash
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 649
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά με την 1939 multilang έχει κανείς θέμα με τα δεδομένα; ξαφνικά εδώ στον φίλο μου σταμάτησε να τραβάει σωστά internet από 3G. Πάει πολύ πολύ αργά λες και είναι με GPRS. Κάναμε reboot και δεν άλλαξε κάτι..

 

Μάλλον ήταν θέμα του παροχου..

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Θα το στειλεις πισω χωρις την μπαταρια για να μειωθουν τα γραμμαρια που θα ζυγιζει. Θα ζητησεις να παει συστημενο για να παρεις tracking number και τοτε θα σου κοστισει 9-10 ευρω. Εγω που εστειλα ενα πισω στο minideal, εκανε ενα 2μηνο πηγαινελα.

Μίλησα μαζί τους και λογικά θα το στείλω μεσα σε αυτές τις μέρρες. Μου έστειλαν και αυτοί καποιες οδηγείες, shipping address κτλ. αλλα μου είπαν να το αναφέρω σαν χαμηλού κόστους. Ισχυεί αυτό ή οταν πάω στον ΕΛΤΑ δεν ασχολούνται καν με το θέμα; Επίσης στο πακετο πρεπει να τους στείλω και όλο τον λοιπό εξοπλισμό (ακουστικα, φορτιστες κτλ) ή δεν χρειαζεταί;

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα μαζί τους και λογικά θα το στείλω μεσα σε αυτές τις μέρρες. Μου έστειλαν και αυτοί καποιες οδηγείες, shipping address κτλ. αλλα μου είπαν να το αναφέρω σαν χαμηλού κόστους. Ισχυεί αυτό ή οταν πάω στον ΕΛΤΑ δεν ασχολούνται καν με το θέμα; Επίσης στο πακετο πρεπει να τους στείλω και όλο τον λοιπό εξοπλισμό (ακουστικα, φορτιστες κτλ) ή δεν χρειαζεταί;

Εγώ δε θυμάμαι να το είχα γράψει σα χαμηλού κόστους, αλλά για να σου το λένε αυτοί, κάνε το.

Δε χρειάζεται να στείλεις όλο τον εξοπλισμό, μόνο το τηλέφωνο.

Γιατί διαφορετικά θα ανέβει το ποσό των μεταφορικών, μιας και πάει με το βαρος.

Αν έβγαινε η μπαταρία, θα σου έλεγαν να βγάλεις και την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Τα καταφερα... :):):):)

 

1.Κατεβαζετε drivers

 

windows 8.1 pro

http://www.mediafire.com/download/7yee2of64nhl947/SP_Drivers_v1.4.rar

 

windows xp/ vista / 7

http://www.mediafire.com/download/cypm22rgs2k83ji/MT6577+USB+VCOM+drivers.rar

 

 

2.Custom Rom

 

Title: Lenovo S960 VibeUI 2.0 Multilang GAPPS ROOT

Listed: 10/25/2014 12:39 am

ROM Version: Vibe UI 2.0 1439

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/

 

 

κανετε login στην σελιδα για να σας ανοιξουν τα link και εκτελειτε με την σειρα τα βηματα.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=51802&stc=1&d=1414700354

 

και τα αποτελεσματα ειναι αυτα...

 

 

[ATTACH]51803[/ATTACH]

 

[ATTACH]51804[/ATTACH]

 

[ATTACH]51805[/ATTACH]

 

[ATTACH]51806[/ATTACH]

 

Γεια σου φιλε! Μια ερωτηση θελω να σου κανω. Πριν περασεις την RΟΜ το ρουταρες με τον τροπο που εχει αυτο το site?

http://www.androidrookies.com/2014/08/how-to-root-lenovo-s960-running-android.html Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν χρειάζεται να το ρουτάρεις για να φλασάρεις την ρομ.

η ρομ είναι ρουταρισμένη.

μετά μην κάνεις την επίσημη ενημέρωση.

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα την allegro. στην αρχή έπιανε σήμα κανονικά μετά έκανε μόνο του ένα reboot και από τότε δεν πιάνει. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι? Edited by mariosh36
Link to comment
Share on other sites

Πριν βάλεις την allegro ελπίζω πρώτα να έβαλες την αντίστοιχη row rom...

σε προηγούμενο ποστ κάποιου αναφέρεται οτι έχει βάλει την allegro αλλα μια πιο παλιά έκδοση της βασισμενη σε 4.2.2 row

σε ακόμα παλιότερο δικό μου ποστ έχω αναρτήσει υπερσυνδέσμους απο το ρώσικο φόρουμ με την τελευταία έως τότε allegro,

βασισμένη σε 4.4.2 row

διάβασε καλα τις οδηγίες προφανώς χρησιμοποιόντας το translate.google.com ποσταροντας εκεί τον υπερσύνδεσμο του φόρουμ,

εκτός αν ξέρεις ρώσικα!

πρόσεξε αυτό που αναφέρω οτι πρέπει να έχεις περάσει την αντίστοιχη row πρώτα!

προσωπικά δεν την έχω δοκιμάσει...

επίσης υπάρχουν 2 εκδόσεις τησ allegro 4.4.2

οδηγίες υπάρχουν στην version1 μόνο όμως...

οπότε διάβασέ τις καλά και βάλε την version2

 

;)

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση τελικα έβαλα μια row rom κ μετα ακολουθησα καποιες οδηγιες που βρηκα απο google για να φτιάξω το imei.

 

Εβαλα αυτη την ρομ http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/ και στα ελληνικα στο notification bar εχει κάποιο προβλημα και δε φαινονται καποια γραμματα.

 

Απο άποψη μπαταρίας ποια ρομ πιστεύετε πως είναι καλύτερη?

Καλη Χρονια.

Edited by mariosh36
Link to comment
Share on other sites

Λόγο των γιορτών δεν το έχω στείλει ακόμα το κινητό Κίνα, όπως έχω προγραμματίσει. Αλλα δοκίμασα και πέρασα την gapps Rom, αλλα δεν μου άρεσε και τόσο, γιατί πρώτα απ'ολα για κάποιο λόγο δεν εχει την επιλογή εναλλάγής μεταξύ GSM και WCDMA (2G/3G) στις ρυθμίσεις στο mobile networks, όπως είχε αυτή με την οποία παρέλαβα το κινητό. Οπότε ξέρει καποιος ποία ηταν η ROM με την οποία μας στέλνει η minideal το κινητό αυτό, και αν ναι, που μπορώ να την βρω;
Link to comment
Share on other sites

@mariosh36 εχω κι εγώ την ρομ που φοράς όπως και οι περισσότεροι νομίζω... εγώ είμαι ευχαριστημένος. Και με τη μπαταρία! πρόσεξε τον έξυπνο προσανατολισμό οθόνης να έχεις κλειστό γιατί κρατάει την κάμερα συνέχεια ανοιχτή και έχει μεγάλη κατανάλωση.

 

@aneal τελικά οι γραμμές στην οθόνη φύγανε? την ρομ αν την θέλεις τη ζητάς μ ένα email απο minideal ή απο to2c και στην στέλνουν...

s.k.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να αλλάξω την εφαρμογή ανταλλαγής μηνυμάτων αλλά δε γίνεται. Ενώ ορίζω συνέχεια το go SMS μόλις έρθει ένα μήνυμα από μόνο του κάνει default αυτή που είχε μέσα το κινητό. Προσπάθησα να την παγώσω αλλά είδα ότι είναι μια εφαρμογή με τις επαφές και τις κλήσεις.

Επίσης οι εφαρμογές μου από την σιμ, φαίνονται σαν παύλες και ερωτηματικά.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά καλή χρόνια

επειδή με ενδιαφέρει

διάβασα ότι έχει καλή κάμερα μπορείτε να ανεβάσετε καμιά φωτό να δω ποιότητα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά μου ήρθε το κινητό με κινέζικη ρομ και θέλω να φλασάρω την καλύτερη/σταθερότερη multilanguage rom.

τι μου προτείνεται? η στοκ έχει google play κλπ? θα προτιμούσα κάτι χωρίς blotware αλλά και να έχει θα το βγάλω εγώ μετά.

ροοτ πως κάνουμε? ευχαριστώ.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Έχω φέρει 2 Lenovo Vibe S960 για φίλους και οι 2 κάναν update και χάσανε τα Ελληνικά και το play store. Τώρα οι περισσότερες εφαρμογές είναι στα Κινέζικα. Έχω δοκιμάσει 7 διαφορετικούς τρόπους root και να περάσω την ROM που μου έστειλε ο Κινέζος αλλά μετά από 2 μέρες προσπάθειας παραιτούμαι. Είμαι από Θεσσαλονίκη, μπορεί κάποιος να βοηθήσει please:(? Έχει 4.4.2 & Vibe 2.0.
Link to comment
Share on other sites

Έχω φέρει 2 Lenovo Vibe S960 για φίλους και οι 2 κάναν update και χάσανε τα Ελληνικά και το play store. Τώρα οι περισσότερες εφαρμογές είναι στα Κινέζικα. Έχω δοκιμάσει 7 διαφορετικούς τρόπους root και να περάσω την ROM που μου έστειλε ο Κινέζος αλλά μετά από 2 μέρες προσπάθειας παραιτούμαι. Είμαι από Θεσσαλονίκη, μπορεί κάποιος να βοηθήσει please:(? Έχει 4.4.2 & Vibe 2.0.

 

το ίδιο έπαθα. ρε παιδιά μια βοήθεια :P

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

μηπως να διαβαζατε λιγες σελιδες πιο πισω... η καλυτερα το θέμα απ την αρχη... λεω εγω τωρα...
s.k.
Link to comment
Share on other sites

μηπως να διαβαζατε λιγες σελιδες πιο πισω... η καλυτερα το θέμα απ την αρχη... λεω εγω τωρα...

 

peace.

φλάσαρα multilang rom και όλα οκ.

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει αυτα, αλλα το flash tool λεει δεν υπαρχει το path. και μήπως πρεπει να απεγκαταστησω τον lenovo suite driver γιατι οταν συνδεω το κινητό ανοίγουν 3 τρόποι σύνδεσης? Ποση ώρα κρατά ολη η διαδικασία? Εχω φάει 2 μέρες παίδεμα. Δεν εχω ξανακάνει root. Εχω φέρει δεκάδες κινητά ολα ηταν root multilanguage αλλά μονο τα s960 εχουν αυτο το χαζο να χάνουν το root με το update η την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.
Link to comment
Share on other sites

@gianfreg δε χρεαζεται να σε root για να φλασαρεις ρομ... διαβασε ξανα καλα τη διαδικασια, προσεξε εκει που λεει για την εγκατασταση του driver και ελεγξε αν εχεις βαλει τις ρυθμισεις και τα τικ σωστα στο flash tool...

 

καλο διαβασμα...

 

http://www.needrom.com/download/lenovo-s960-vibeui-2-0-multilang-gapps-root/

 

http://www.androidrookies.com/2014/11/lenovo-s960-install-vibe-ui-20-with-70.html

 

peace αλλα... πρωτα διαβαζουμε το θεμα και μετα ρωταμε...

s.k.
Link to comment
Share on other sites

ΑΚΥΡΟ..............Πρώτη φορά γράφω και ήθελα την Βοήθεια σας.Είμαι έτοιμος να αγοράσω στην 15 χρόνων κόρη μου το lenovo s 960 από το minideals,διάβασα με προσοχη όλες τις σελίδες και προβληματίστηκα στο γεγονός ότι όταν κάνει update η κόρη μου(που είμαι σίγουρος ότι θα κάνει) θα γυρίσει το κινητό στα κινέζικα.Οι τρόποι που λέτε να βάλουμε την δικιά μας rom άσε που μου φαίνονται κινέζικα,τα χέρια λόγο ηλικίας τρέμουν λιγάκι και δεν ξέρω αν είναι εύκολο να βγάλεις την μπαταρια(σε iPhone 3 το κατέστρεψα προσπαθώντας να το κανω).Αυτο που θέλω να ρωτήσω μιας και βλέπω στο minideal ότι σε ικανοποιούνε σε κάποια πράγματα ,τι πρέπει να γράψω για να έρθει έτοιμο χωρίς να χρειάζεται update τουλάχιστον τον πρώτο καιρό?ότι θέλω Greek rom ?.

Αυτο ήθελα να ρωτήσω συγχαρητήρια για το site και να στε καλά να μας βοηθάτε .

Edited by giannis_389
θα πάρω τελικά το coolpand f1 που έχει 670 σελίδες Βοήθεια:-)
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για screen protector και θήκη? Το screen protector που το συνοδευε δεν κάθεται καλά στις άκρες με αποτέλεσμα να μην κολλάει...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...