Jump to content

[Clone] Lenovo N905


isolove
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

octa core 1.9GHz ,2G RAM

Ultra Slim(<9mm)

GSM/WCDMA

Display Resolution: 1920x1080

Touch Screen Type:Capacitive Screen

Screen LCD Type: IPS

Display Size: 5.0

SIM Card Quantity:Dual SIM Cards

Release Date:2013

RAM: 2G

Band Mode:2SIM/Dual-Bands

CPU Manufacturer:MTK

Camera:8MP

ROM:4G

Operation System: Android

Feature:

GPS Navigation,Email,FM Radio,MP3 Playback,Touchscreen,QWERTY Keyboard,Bluetooth,Wi-Fi,Memory Card Slots,Video Player,Gravity Response,Front Camera,Message,HD Video Player,GPRS

Battery Type:Detachable

Item Condition:New

Camera Type:Front & Back Camera

Battery Capacity(mAh):2800mAh

Size:143*71*7mm

Lenovo Model: N905

color:black and white

GPS: support

smart wake : support

FM radio: support

2G :GSM850/900/1800/1900

3G :WCDMA850/2100

 

To εχει αγορασει καποιος να πει εντυπωσεις?

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κτήνος? Η photoshopia? Προσοχή με το aliexpress.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποιο κτήνος? Η photoshopia? Προσοχή με το aliexpress.

 

Bοηθαμε να καταλαβω,υπαρχει αθηνα στο κουτι του το δινει 100 ευρω.

αφορτηστο ειναι....................

και θηκη με....παραθυρο,και microSD 8gb,και screen protector.....

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Bοηθαμε να καταλαβω,υπαρχει αθηνα στο κουτι του το δινει 100 ευρω.

αφορτηστο ειναι....................

και θηκη με....παραθυρο,και microSD 8gb,και screen protector.....

 

Απο λιγο που εψαξα δεν νομιζω η λενοβο να εχει βγαλει τετοιο μοντελο. Κατι βρωμαει

Link to comment
Share on other sites

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-4G-LTE-WCDMA-Mobile-Phone-Red-Rice-Note-Hongmi-Qualcomm-Quad-Core/2048342846.html

της μαιμους το καγκελο γινετε στο ali..δεν υπαρχει τετοιο lenovo φιλε μου.μονο στο καπακι πισω γραφουνε lenovo..στο ali γινετε χαμος απο μαιμου lenovo προσοχη!!!

Link to comment
Share on other sites

Bοηθαμε να καταλαβω,υπαρχει αθηνα στο κουτι του το δινει 100 ευρω.

αφορτηστο ειναι....................

και θηκη με....παραθυρο,και microSD 8gb,και screen protector.....

 

Ούτε 5 να του δώσεις.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Φιλε isolove. η Lenovo ειναι πολυ μεγαλη εταιρια και καθε νεο της κινητο το βγαζει στο επισημο site της. Οτι δεν βλεπεις εκει απλα δεν υπαρχει.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παρέλαβα μια κινέζικη συσκευή που δοκιμάζοντας Antutu και CPU-Z μου το βγάζει 8πύρηνο στα 2GHz (για τέτοιο το αγόρασα) με σκορ πάνω από 45.000 και οθόνη 1920*1080. Μου φαίνονται υπερβολικά τα νούμερα.

Μπορεί να το κοροϊδεύει και να δείχνει αυτά που θέλει; Σκέφτομαι να δοκιμάσω και άλλα benchmarks να δω τι θα κάνει. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να δοκιμάσω οθόνη και cpu?

Link to comment
Share on other sites

Lenovo N905 λέει, αλλά δεν είναι κάποιο επίσημο μοντέλο. Από AliExpress έγινε η αγορά...

 

Η συσκευή είναι μαϊμού, αλλά το ερώτημά μου είναι άλλο, όπως λέω και στον τίτλο. Θέλω να ξέρω πόσο εύκολο είναι να κλέβεις τις πιο γνωστές εφαρμογές benchmarking... Για τί αξιοπιστία μιλάμε;

Edited by Selespeed
Link to comment
Share on other sites

Lenovo N905 λέει, αλλά δεν είναι κάποιο επίσημο μοντέλο. Από AliExpress έγινε η αγορά...

 

Η συσκευή είναι μαϊμού, αλλά το ερώτημά μου είναι άλλο, όπως λέω και στον τίτλο. Θέλω να ξέρω πόσο εύκολο είναι να κλέβεις τις πιο γνωστές εφαρμογές benchmarking... Για τί αξιοπιστία μιλάμε;

 

Μαιμου μαιμου οπως λες αλλα μπας και εχει τα χαρακτηριστικα που το αγορασες? Μπας και βρηκες κελεπουρι μαιμου?:D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αν ήταν μαϊμού το αντουτου δε θα'βγαζε όνομα και μοντέλο. Πάντως και μαϊμού να'ναι το τηλέφωνο λογικά πετάειιιιιι.:!:
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και άλλα benchnark προγράμματα και άλλο μου έγραψε ότι έχει 469ΜB μνήμη, άλλο ότι έχει ανάλυση 854*480, και άλλο ότι τρέχει στα 1.2GHz.

Έβαλα να παίξει ένα τρέιλερ 1080p και σε κάποιες στιγμές είχε σπαστή κίνηση. Είναι λογικό;

 

Από εκεί και πέρα, ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ!!!! :lol::lol: 77€, όσο το πήρα. :lol::lol: Προλάβετε :p:p:p

Το διώχνω το κελεπούρι!!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι συνήθεια των κινέζικων καταστημάτων τύπου Aliexpress / Alibaba να πουλάνε τέτοιους κλώνους και να δείχνουν άλλα χαρακτηριστικά από αυτά που έχουν οι συσκευές με πειραγμένους kernel.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι είναι ο Kernel, αλλά τα benchmarks μετράνε κανονικά.

Αν είναι τόσο εύκολο να τα κοροϊδεύεις και να βγάζεις τρελά νούμερα, φαντάζομαι ότι θα είναι το ίδιο εύκολο για τους μεγάλους κατασκευαστές να κλέβουν. :worry:

Άρα δεν είναι τόσο αξιόπιστα όσο πλασάρονται;:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Το θέμα είναι ότι εδώ μιλάμε για πολύ προχειροδουλειά μιας και μπορεί να αποκαλυφθεί πολύ εύκολα. Μια εφαρμογή από το market να βάλεις και τα ξεσκεπάζει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα. Στείλε τις παρατηρήσεις σου σε CPU-Z και Antutu και εξήγησέ τους ότι με κάποιες εφαρμογές από το μαρκετ θα μπορέσουν να γουλέψουν και αυτοί σωστά!!!!! :lol::lol::lol:

Και απ' ό,τι καταλαβαίνω, η "προχειροδουλειά" αν ασχολιώταν λίγο παραπάνω με τα benchmarks του topten του market θα έσκιζε κάθε One plus One, MX4, Note4 κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...