Jump to content

Lenovo P780


alexandrosss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σελίδα 130 , post 1940.

Αν δεν το διάβασες όλο το νήμα.

 

"Το προβλημα με τα χαμενα ΙΜΕΙ λυθηκε...στιν ουσια δεν διαγραφεται τιποτε απο τιν μνημη nvram ... απλα διαγραψτε απο root explorer τον φακελο nvram και καντε επενεκκινηση δεστε εδω http://forum.xda-developer...ackup-t2673130 το IMEI θα εμφανιστει και οι καρτες σιμ θα λειτουργουν οπως πρωτα...χρειαζεται να ειναι root η συσκευη.....εγω το εκανα με την ρομ του Xakep..ξεχαστε μια για παντα το δυσκολο ΙΜΕΙ Rewrite!!!"

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,

μπορείτε μου προτείνετε κάποια καλή vfm δερμάτινη folded θήκη από ebay-amazon, που να έχετε καλή εμπειρία (υλικό, εφαρμογή κλπ), διότι η θήκη που μου ήρθε από geekbuying είναι ψιλοαπαράδεκτη....

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μπορείτε μου προτείνετε κάποια καλή vfm δερμάτινη folded θήκη από ebay-amazon, που να έχετε καλή εμπειρία (υλικό, εφαρμογή κλπ), διότι η θήκη που μου ήρθε από geekbuying είναι ψιλοαπαράδεκτη....

Ευχαριστώ

Εδώ η δική του http://www.ebay.com/itm/Sleep-Function-Smart-Case-Flip-Cover-For-Lenovo-P780-Phone-P-780-/161369274293?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&hash=item25925bb7b5

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά δεν ανοίγει η επιφάνεια εργασίας! Έχει μια μαύρη οθόνη.

Έχω πρόσβαση στις ρυθμίσεις (κατεβάζοντας την "κουρτίνα") και μέσα από αυτές στις εφαρμογές αλλά μέχρι εκεί. Φαίνεται να μην υπάρχει καν εφαρμογή launcher για επιφάνεια εργασίας!

 

Έτσι κι αλλιώς είχε μία από τις πρώτες ROM, την S125_130529 και χρειαζόταν φλασάρισμα καινούργια.

Από ό,τι θυμάμαι παλιότερα που είχα διαβάσει, δεν μπορώ να βάλω όποια να 'ναι.

Κάποια καλή πρόταση για ROM που μπορεί να πάρει; (Με link εννοείται).

Ευχαριστώ.

 

EDIT: Κατάφερα και εγκατέστησα τον Apex Launcher τελικά και έχω ξανά επιφάνεια εργασίας.

Το ερώτημα για καμιά καλή ρομ παραμένει πάντως.

Edited by leftezi

Για το άτμισμα: http://vaping.gr

 

Samsung S5 (no root)

Link to comment
Share on other sites

ROW-ROM S226

http://www.needrom.com/download/4-4-2-row-for-china-baseband-p780/

Αυτη φοραω πανω και ειναι μια χαρα.....τη 227 δεν ετην εχω βαλει.

ΠΡΟΣΟΧΗ .....διαβασε προσεκτικα τι λεει για modem firmware μην κανεις καμια πατατα......

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπαρχει καποια καλη ρομ 4.4 με ελληνικα, ρουτ και play store να την περασω μεσω TWRP (τωρα που εμαθα :p) σε φιλο μου που εχει το κινητο? Εγω εχω το Α806.
Link to comment
Share on other sites

Βασικα υπαρχει καποια καλη ρομ 4.4 με ελληνικα, ρουτ και play store να την περασω μεσω TWRP (τωρα που εμαθα :p) σε φιλο μου που εχει το κινητο? Εγω εχω το Α806.

 

Αυτη που αναφερω πιο πανω ειναι παρα πολυ καλη.

Βαζεις απλα το Morelocale μεσα και εισαι μια χαρα.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρω backup τις εφαρμογές με το Mobile assistant και περάσω την s226/227 θα μπορέσω να κάνω restore για να γλιτώσω την επανεγκατάσταση όοοολων των εφαρμογών; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος; Edited by Prosagon
Link to comment
Share on other sites

Αυτη που αναφερω πιο πανω ειναι παρα πολυ καλη.

Βαζεις απλα το Morelocale μεσα και εισαι μια χαρα.

Και αυτο που γραφεις για modem firmware τι ειναι?

Επισης επειδη ο φιλος μου εχεει καποια σημαντικα sms στο κινητο πως μπορει να τα κανει backup και να μην τα χασει? Υπαρχειι λυση?

Link to comment
Share on other sites

Μετα το φλασαρισμα της ROW ROM S226 (227 δεν την εχω δοκιμαασει/βαλει) θα πρεπει να βαλεις χυμα το

αρχειο του Modem Firmware V101 απο το λινκ που δινω και θα κανεις εππανεκινηση σε TWRP Recovery.

Θα κανεις εγκατασταση το modem και ολα καλα με την υποστηριξη των εδω δικτυων κινητης.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Εάν πάρω backup τις εφαρμογές με το Mobile assistant και περάσω την s226/227 θα μπορέσω να κάνω restore για να γλιτώσω την επανεγκατάσταση όοοολων των εφαρμογών; Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος;

Κανείς; Όλοι ξαναπερνάτε τις εφαρμογές από την αρχή; Ρωτάω για να μην ψάχνω άδικα τρόπους να γλυτώσω τη φασαρία να τα κατεβάζω και να τα εγκαθηστώ όλα από την αρχή.

Μετα το φλασαρισμα της ROW ROM S226 (227 δεν την εχω δοκιμαασει/βαλει) θα πρεπει να βαλεις χυμα το

αρχειο του Modem Firmware V101 απο το λινκ που δινω και θα κανεις εππανεκινηση σε TWRP Recovery.

Θα κανεις εγκατασταση το modem και ολα καλα με την υποστηριξη των εδω δικτυων κινητης.

 

Με τη μνήμη πως τα πάει; μπορείς να έχεις 3-4 εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα χωρίς να σέρνεται;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς; Όλοι ξαναπερνάτε τις εφαρμογές από την αρχή; Ρωτάω για να μην ψάχνω άδικα τρόπους να γλυτώσω τη φασαρία να τα κατεβάζω και να τα εγκαθηστώ όλα από την αρχή.

 

 

Με τη μνήμη πως τα πάει; μπορείς να έχεις 3-4 εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα χωρίς να σέρνεται;

 

αν κάνεις backup με TWRP Recovery μετά επαναφέρεις μονο τα data και είσαι οκ

η μνήμη ψιλοανεβαίνει αλλα δεν βλέπω να κάνει κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια πολλά. Το p780 ήρθε και δουλεύει μια χαρά. μετά από μια αναβάθμιση του lenovo launcher ( O οποίος δεν λέει και πίποτα ) έχουν μείνει φωτεινά και αναμένα και τα 3 capacitive buttons και δεν σβήνουν με τίποτα. Αφ ενός τρώει μπαταρία, αφ ετέρου το βλέμμα μου είναι συνέχεια εκεί. Πως θα γίνει να σβήσουν και να ανάβουν όταν χρησιμοποιώ το τηλ. όπως θα έπρεπε να είναι κανονικά δλδ.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Athanaso77,

αλλά μια και άρχισα τα τετριμμένα ας το συνεχίσω ολίγον τι. Πρέπει να κάνω κάποιο backup πριν το reset, και τι αλλαγές θα δω μετά σε ότι έχω κάνει αυτό το διάστημα?

Συγγνώμη, αλλά εύκολα καταλαβαίνεις πως δεν γνωρίζω και πολλά από ρυθμίσεις android

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων θα σου φέρει στη συσκευή στην αρχική της κατάσταση όπως όταν την πρωτοανοίγεις. Την κάρτα μνήμης δεν την πειράζει αλλά επαφές, sms, και ότι υπάρχει στην κύρια μνήμη τα πετάει όλα. Καλό είναι τις επαφές σου να τις έχεις στον google account σου για να είναι ασφαλείς και με έναν συγχρονισμό να επανέρχονται στη συσκευή. Για τα sms θα βρεις στο play store το sms backup & restore για να μπορέσεις να τα κρατήσεις και να τα επαναφέρεις σε μεταγενέστερο χρόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα p780 το οποιο ειχα παρει απο ebay και εχει προβλημα με την κεραια,δηλαδη δεν εχει σημα σχεδον ποτε.Ο πωλητης απο οπου το πηρα δεν απανταει στα mail μου και το ebay μου λεει οτι δεν εχει ευθυνη για τηρηση εγγυησεων μετα τις 30 μερες.Σε ελληνικο καταστημα service που το πηγα μου ειπαν οτι δεν βρηκαν το ανταλλακτικο.Καμια ιδεα μηπως και γλιτωσω το κινητο?Ευχαριστω πολυ!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος τα lenovo στην Ελλαδα τα εχει σερβις η arvato. Ρωτησες εκει?

Επισης ειναι θεμα ανταλλακτικου? Γιατι εχω διαβασει εδω μεσα περιπτωση οπου απλα "ξεκουμπωσε" το καλωδιακι την κεραιας, δηλαδη απλα κουμπωμα θελει.

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμασω μηπως φταιει αυτο.Για την arvato οχι,δεν εχω ακουσει κατι .Αν δεν εχει ξεκουμπωσει απλα θα τηλεφωνησω εκει απο βδομαδα.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχω ενα p780 το οποιο ειχα παρει απο ebay και εχει προβλημα με την κεραια,δηλαδη δεν εχει σημα σχεδον ποτε.Ο πωλητης απο οπου το πηρα δεν απανταει στα mail μου και το ebay μου λεει οτι δεν εχει ευθυνη για τηρηση εγγυησεων μετα τις 30 μερες.Σε ελληνικο καταστημα service που το πηγα μου ειπαν οτι δεν βρηκαν το ανταλλακτικο.Καμια ιδεα μηπως και γλιτωσω το κινητο?Ευχαριστω πολυ!

 

To πρόβλημα αυτό ειναι θέμα λογισμικού το πιθανότερο (modem). Ψάξε στο θέμα εδώ για τα modems, να βρεις το firmware που θα δουλέψει στη συσκευή σου σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Το modem ειναι το πρωτο που κοιταξα,εχω δοκιμασει ο,τι αρχειο εχω βρει,δεν δουλευει τιποτα.Επισης η κεραια ειναι σωστα τοποθετημενη.Υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται αλλαγη η κεραια ή μηπως ειναι θεμα πλακετας;
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μέρες το Ρ780 μου κολλάει τρομερά. Δεν ξεκολλάει ουτε με το κόκκινο κουμπάκι :cry: και μόνο όταν του αποσυνδέσω την μπαταρία και την ξανασυνδέσω, λειτουργεί..... :mad:

Του άλλαξα μπαταρία και του πέρασα και άλλες δύο ρομ (ακόμα και Φορματ έκανα...) αλλά καμία βελτίωση....:worry::worry:

Έχει κανείς καμία ιδέα;;; :X

 

:thanks::thanks:

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όταν λες "κολλάει πολύ" και τίποτε άλλο, μην περιμένεις να μπορούμε να καταλάβουμε και ποιο είναι το πρόβλημα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...