Jump to content

Lenovo A536


IASVN
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Μήπως παίρνει και στυλό(touch pen)?να αγοράσω επιπλέον βέβαια...:rolleyes:

 

Υπάρχουν στην αγορά κάποια αλλά δε νομίζω ότι θα σε βολέψει μιας αφενός δεν θα έχεις που να το βάλεις και αφετέρου η λειτουργία τους δεν έχει καμία σχέση με αυτή που βλέπουμε στα Note.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 237
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μήπως ξέρει κανεις απο που ενεργοποιήται ο εντοπισμός σφαλμάτων (usb debuging)

Αναφέρεται οτι βρίσκεται στη διαδρομή: Ρυθμήσεις > επιλογές για προγραμματιστές .

Αυτές τις "Επιλογές για προγραμματιστές" δεν τις βρίσκω πουθενά!!!

Edit: Τελικά το βρήκα. Όλα καλά !!!

Edited by antreasa18
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω το κινητό lenovo a536.

Επειδή είμαι ψιλοάσχετος σε θέματα smartphone θα ήθελα να μου πείτε αν το συγκεκριμένο κινητό αξίζει.

Ευχαριστώ πολύ και καλές γιορτές.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα σήμερα απο τον κωτσόβολο , στην συσκευασία περιέχονται ακουστικά , προστατευτικο οθόνης και λαστιχένια θήκη.

Το τηλέφωνο έχει ελληνικά καί είναι αρκετά γρήγορο και πολύ δυνατό στο multitasking , το μόνο που δεν μου άρεσε είναι η ανάλυση της οθόνης. Τρέχει android 4.4.2 γενικά για τα λεφτά του είναι μια πολύ καλή αγορά και το συνιστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλή χρονια σε όλους. Πηρα σημερα το κινητο για την γυναίκα μου. Μια χαρα για γυναικα. Ομως εαν ειναι ευκολα και ξερει καποιος να με πει που βρισκω καποιο προγραμμα για διαχειριση των επαφων μεσω pc . Καποιο προγραμμα οπως εχουν ολες οι εταιριες , τυπου Kies .

Σας ευχαριστώ.

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανεις απο που ενεργοποιήται ο εντοπισμός σφαλμάτων (usb debuging)

Αναφέρεται οτι βρίσκεται στη διαδρομή: Ρυθμήσεις > επιλογές για προγραμματιστές .

Αυτές τις "Επιλογές για προγραμματιστές" δεν τις βρίσκω πουθενά!!!

Edit: Τελικά το βρήκα. Όλα καλά !!!

 

Δεν μας λες που τις βρηκες τις Επιλογες για προγραμματιστες??

""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα!ειμαι και εγω ενας χρηστης a536

για αρχη αν θελετε να ανοιξετε τις επιλογες για προγραμματιστες πηγαινετε

1) ρυθμισεις

2) σχετικα με το τηλεφωνο

3) πληροφοριες εκδοσης

4)πατηστε επανω εκει που γραφει αριθμος εκδοσης 7-8 φορες

και απευθειας θα ανοιξουν οι επιλογες για προγραμματιστες

 

Τωρα εκτος απο αυτο θα ηθελα και εγω τα δικα σας φωτα...

με το κινιτο ειμαι υπερ ικανοποιημενος...αλλα με χαλαει πολυ που ειναι μονο σαν επιφανεια εργασιας ο lenovo launcher...Θελω να εχω στην μεση το κουμπακι που μπαινει στο μενου να βλεπω τα προγραμματα κλπ....πρως το παρον λειτουργω τον nova laucher που με αυτον γινεται να μπαινω στο μενου κλπ....επισης τον lenovo launcer δεν μπορω να τον κανω καταργηση...και τον βρισκω apo ccleaner να τρεχει καποιες φορες και σπαζομαι...ασχετα αν τον εχω απενεργοποιησει....υπαρχει καποιο θεμα για τον lenovo launcher να μπορεσω να εχω και το κουμπακι στην οθονη στο κεντρο να μπαινω στο μενου???αν καποιος εχει ασχοληθει ας με βοηθησει...

αλλιως εαν δεν γινεται σκεφτομαι να το κανω root...κατι δυσκολο για μενα γιατι πρωτη φορα θα rootaρω κινητο...

αλλα πιστευω πως με το root θα μπορεσω να βαλω κατι καλυτερο απο (themes) στο κινητο....

αξιζει να το rootaρω?και αν ναι....θα μπορεσει καποιος με υπομονη καλως ανθρωπος να με βοηθησει??? :p

ελπιζω να βρεθει λυση και σε μενα.....

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα που μας ανοιξες τα ματια. Εχω να ρωτησω κατι, Το συνδεω με το pc και με βγαζει μια επιλογη να δει ο υπολογιστης το τηλεφωνο σαν cd. Οταν πατησα εκει πραγματι βλεπει ο υπολογιστης ενα cd και εχει το lenovo suite που βεβαια δεν με τρεχει με autorun.
""Nos Power""
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα που μας ανοιξες τα ματια. Εχω να ρωτησω κατι, Το συνδεω με το pc και με βγαζει μια επιλογη να δει ο υπολογιστης το τηλεφωνο σαν cd. Οταν πατησα εκει πραγματι βλεπει ο υπολογιστης ενα cd και εχει το lenovo suite που βεβαια δεν με τρεχει με autorun.

 

θα το κοιταξω και θα σου απαντησω σηντωμα!!!!

αν καποιος γνωριζει για το θεματακι που ποσταρα η εχει βρει καποια λυση ας με βοηθησει!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
με το κινιτο ειμαι υπερ ικανοποιημενος...αλλα με χαλαει πολυ που ειναι μονο σαν επιφανεια εργασιας ο lenovo launcher...Θελω να εχω στην μεση το κουμπακι που μπαινει στο μενου να βλεπω τα προγραμματα κλπ....πρως το παρον λειτουργω τον nova laucher που με αυτον γινεται να μπαινω στο μενου κλπ....επισης τον lenovo launcer δεν μπορω να τον κανω καταργηση...και τον βρισκω apo ccleaner να τρεχει καποιες φορες και σπαζομαι...ασχετα αν τον εχω απενεργοποιησει....υπαρχει καποιο θεμα για τον lenovo launcher να μπορεσω να εχω και το κουμπακι στην οθονη στο κεντρο να μπαινω στο μενου???αν καποιος εχει ασχοληθει ας με βοηθησει...

αλλιως εαν δεν γινεται σκεφτομαι να το κανω root...κατι δυσκολο για μενα γιατι πρωτη φορα θα rootaρω κινητο...

αλλα πιστευω πως με το root θα μπορεσω να βαλω κατι καλυτερο απο (themes) στο κινητο....

αξιζει να το rootaρω?και αν ναι....θα μπορεσει καποιος με υπομονη καλως ανθρωπος να με βοηθησει??? :p

ελπιζω να βρεθει λυση και σε μενα.....

 

Αν δεν σου αρέσει ο launcher της lenovo απλά χρησιμοποιείς άλλον όπως σωστά κάνεις. Επίσης μην μπεις στην διαδικασία για να τον αφαιρέσεις (πρέπει να είσαι root για να το κάνεις) γιατί μετά από ενδεχόμενη επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δεν θα μπουτάρει η συσκευή σου. Όσον αφορά το root ρίξε μια ματιά και στο πρώτο post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επανω στον δικο του launher...δεν μπορουμε να προσθεσουμε αλλα θεματα κλπ???γτ εχει μονο 3 θεματα....και οταν παταω να δω τις πληροφοριες για τον lancher ανοιγει μονο το κινεζικο site :/
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα άλλο εκτός απ' αυτό που βλέπεις για τον lenovo launcher.

Το έχω ψάξει και γω αλλά δεν...

Όσο για το αν αξίζει το root, και βέβαια αξίζει γιατί σου δίνει πολλές δυνατότητες.

Έχεις τον απόλυτο έλεγχο της συσκευής !

Εγώ προσπάθησα με διάφορους τρόπους να το κάνω root αλλά δεν τα κατάφερα. Άλλοι ήταν πιό τυχεροί

Δεν το πίεσα πολύ επειδή είναι στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν υπάρχει τίποτα άλλο εκτός απ' αυτό που βλέπεις για τον lenovo launcher.

Το έχω ψάξει και γω αλλά δεν...

Όσο για το αν αξίζει το root, και βέβαια αξίζει γιατί σου δίνει πολλές δυνατότητες.

Έχεις τον απόλυτο έλεγχο της συσκευής !

Εγώ προσπάθησα με διάφορους τρόπους να το κάνω root αλλά δεν τα κατάφερα. Άλλοι ήταν πιό τυχεροί

Δεν το πίεσα πολύ επειδή είναι στην εγγύηση.

 

εχω ψαξει και εχω βρει προγραμμα για να το rootaρω τουλαχιστον λενε πως εγινε σε αλλα

Διαβασε εδω ενα link που δινει...

http://www.unrealsoftware.de/forum_posts.php?post=382201

Και απ οτι ειδα γινεται και ευκολα το rootaρισμα απο αυτο το προγραμμα ακομα και αν εισαι αρχαριος..

οπως εγω...το θεμα μου ειναι οτι αν το rootaρουμε μπορουμε να διαγραψουμε τον lenovo launcher?και θα τρεξουμε καποιο αλλο launcher?

Η επειδη ειναι root φτιαχνουμε μονοι μας τον launcher...Sorry για τις niewbe ερωτησεις...απλα αν μπορεις να με βοηθησεις να καταλαβω λιγο το νοημα του root...θετικα-αρνητικα και πραγματα που βοηθαει...

πχ εγω θελω να το rootaρω μπορω στο root να ανεβασω επιδωσεις κλπ?και σχετικα με τα launcher's η το πως θα φτιαξεις το μενου κλπ τι παιζει?????

αυτο ειναι το προγραμμα http://vrootdownload.info/

Edited by Aeron
ξεχασα
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, έχω το εξής θέμα, είναι η μπαταρία σε κάποιο ποσοστό, ενώ παίζω δεν πέφτει καθόλου η μπαταρία κ μετά από ωρα πέφτει απότομα. Το έχετε κ σεις αυτό? Edited by tzotol
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο με την μπαταρια...βεβαια το χω και λιγο καιρο....ακομα δεν το χω αφησει σε ησυχια για να δω την νορμαλ λειτουργεια της μπαταριας.....
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γεια σας παιδιά, έχω το εξής θέμα, είναι η μπαταρία σε κάποιο ποσοστό, ενώ παίζω δεν πέφτει καθόλου η μπαταρία κ μετά από ωρα πέφτει απότομα. Το έχετε κ σεις αυτό?

 

Μάλλον θα χρειαστεί να κάνεις ένα battery calibration.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Από ότι βλέπω πρέπει να είναι root η συσκευή.Είναι ασφαλές αυτό ή υπάρχει περίπτωση να χαθούν δεδομένα? Είναι άσχετη με αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Με το root δεν χάνονται τα δεδομένα.

 

Με αυτό το battery calibration ρωτάω αν χάνονται τα δεδομένα, δεν το έχω root.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...