Jump to content

Sony Xperia S


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάξε στο YouTube για οδηγίες βήμα - βήμα. Δυστυχώς δεν είμαι σπίτι για να σου δώσω link απο που να τα κατεβάσεις. Ίσως μπορεί κάποιος άλλος ,αλλιως κανε μια αναζήτηση εδώ μέσα και θα βρεις
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά αν είναι σε κάποιον εύκολο ας βάλει ένα λινκ με το flastool αλλά και οδηγίες για το S πως περνάμε το αρχείο μέσω YouTube.Ευχαριστώ.

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

αγγλια, το κινητο μας στην αγλλια το ονομαζουν sl

Είναι δύο κωδικοί, υπάρχει το xperia s και το xperia sl http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4894&idPhone2=4369

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύο κωδικοί, υπάρχει το xperia s και το xperia sl http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4894&idPhone2=4369

 

SI νόμιζα ότι είναι L αλλά είναι I

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στο φορουμ!

Εχω καποιο θεματακι και θελω τη βοηθεια σας!

Οταν καλω καποιους αριθμους cosmote,χτυπαει μια φορα και μετα δεν ακουω τιποτα στο σκουστικο.

Σε αυτον που καλω ομως χτυπαει κανονικα το κινητο του,απανταει αλλα εγω δεν ακουω τιποτα με αποτελεσμα να χρεωνομαι.

Οταν το κλεισω και ξαναπαρω τον ιδιο αριθμο τοτε ακουω να καλει κανονικα μεχρι να απαντησει!

Υπαρχει καποια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου στο φορουμ!

Εχω καποιο θεματακι και θελω τη βοηθεια σας!

Οταν καλω καποιους αριθμους cosmote,χτυπαει μια φορα και μετα δεν ακουω τιποτα στο σκουστικο.

Σε αυτον που καλω ομως χτυπαει κανονικα το κινητο του,απανταει αλλα εγω δεν ακουω τιποτα με αποτελεσμα να χρεωνομαι.

Οταν το κλεισω και ξαναπαρω τον ιδιο αριθμο τοτε ακουω να καλει κανονικα μεχρι να απαντησει!

Υπαρχει καποια λυση?

 

Έχω την εντύπωση ότι έχει ξανααναφερθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα. Τι εταιρία έχεις εσύ; Αν έχεις cosmote τι ρύθμιση έχεις στα δίκτυα? Αν έχεις μόνο WCDMA ή WCDMA(προτιμόμεμενο)/GSM δοκίμασε να το γυρίσεις σε μόνο GSM να δεις τι γίνεται γιατί παίζει να φταίει η cosmote.

Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο θέμα με την vodafone,καλώ χτυπάει και μόλις το σηκώσει κάποιος αρχίζουν να μετράνε τα δευτερόλεπτα της κλήσης αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα.

την 2η φορά που πέρνω είναι όλα οκ

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

έχω το ίδιο θέμα με την vodafone,καλώ χτυπάει και μόλις το σηκώσει κάποιος αρχίζουν να μετράνε τα δευτερόλεπτα της κλήσης αλλά εγώ δεν ακούω τίποτα.

την 2η φορά που πέρνω είναι όλα οκ

 

Εννοείς όταν καλείς προς vodafone;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, παρατηρησα προχθες οτι το S μου, μου εμφανισε στην οθονη οταν ζεσταθηκε λιγο μια κιτρινιλα. Απ'οσο ειχα δει, η sony ειχε αναγνωρισει το προβλημα αυτο με μια συγκεκριμενη παρτιδα και δηλωσε πως οσοι το εχουν να πανε στο service για επισκευη χωρις κανενα κοστος. Μου εκανε εντυπωση το οτι το κινητο το εχω απο τον Φεβρουαριο (προοριζοταν για Αγγλια), και μου το εβγαλε μετα απο τοσους μηνες. Εχει κανει σας εμπειρια με αυτο το προβλημα? Πηγατε στη sony και ολα ok? Κανουν αλλαγη ολης της οθονης ή καποια επισκευη στην υπαρχουσα?
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς όταν καλείς προς vodafone;

 

α δεν εχω προσέξει ,εγώ είμαι συνδρομητής στην vodafone αλλά νομίζω μου το κάνει οταν καλώ σε vodafone αλλά και cosmote

Samsung Note 9 Black
Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν το έχετε παρατηρήσει άλλα με τη νεότερη αναβάθμιση η μπαταρία εξαντλείται τα μάλα. Εκεί που Πριν έχανε 4-6% σε 7 ώρες αναμονής τώρα τρώει 10-12% . Έλεος. Δε μας έφταναν τα αι******α πλάκωσαν κι απ την Ινδία

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω αν το έχετε παρατηρήσει άλλα με τη νεότερη αναβάθμιση η μπαταρία εξαντλείται τα μάλα. Εκεί που Πριν έχανε 4-6% σε 7 ώρες αναμονής τώρα τρώει 10-12% . Έλεος. Δε μας έφταναν τα αι******α πλάκωσαν κι απ την Ινδία

 

Εγώ με την .96 είδα βελτίωση στη μπαταρία, όπως και πολλοί άλλοι αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω. Μήπως σου την ξεζουμίζει τίποτα που τρέχει στο background? Για να καταλάβεις εμένα με την 200 μου έτρωγε το βράδυ γύρω στο 16% με 18% σε 8 ώρες γιατί εκεί που το έχω δεν έχει σχεδόν καθόλου σήμα και τώρα μου τρώει περίπου 7% με 9%.

Edited by Jplab1981
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ πάντως είδα βελτίωση στην μπαταρία.. Ούτε περισσότερη ram που διάβαζα σε ξένα site.. Και απεγκατέστησα κι αρκετές εφαρμογές που είχα παλαιότερα.. :worry:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση από τα κεντρικά όσο αφορά την αναβάθμιση είναι ότι άσχετα με την χώρα του κινητού παίζει ρόλο και η έκδοση του λειτουργικού. Οπότε και γι'αυτό και αργεί τοσο

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την .96 είδα βελτίωση στη μπαταρία, όπως και πολλοί άλλοι αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω. Μήπως σου την ξεζουμίζει τίποτα που τρέχει στο background? Για να καταλάβεις εμένα με την 200 μου έτρωγε το βράδυ γύρω στο 16% με 18% σε 8 ώρες γιατί εκεί που το έχω δεν έχει σχεδόν καθόλου σήμα και τώρα μου τρώει περίπου 7% με 9%.

 

Ευχαριστώ Για την απάντηση αλλά όχι Δεν έχω κάτι ανοιχτο. Μήπως να κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων;

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι δεν συνδεεται με καλωδιο στον υπολογιστη παρα μονο φορτιζει,αυτο εγινε μετα την τελευταια αναβαθμιση και είναι ενεργοποιημένο το USB debugging και οι άγνωστες πηγες απο τις ρυθμίσεις,τι εγινε?

καποιος?

Edited by balakia
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν είναι σε κάποιον εύκολο ας βάλει ένα λινκ με το flastool αλλά και οδηγίες για το S πως περνάμε το αρχείο μέσω YouTube.Ευχαριστώ.

 

κάνεις να με βοηθήσει υπάρχει????

ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, παρατηρησα προχθες οτι το S μου, μου εμφανισε στην οθονη οταν ζεσταθηκε λιγο μια κιτρινιλα. Απ'οσο ειχα δει, η sony ειχε αναγνωρισει το προβλημα αυτο με μια συγκεκριμενη παρτιδα και δηλωσε πως οσοι το εχουν να πανε στο service για επισκευη χωρις κανενα κοστος. Μου εκανε εντυπωση το οτι το κινητο το εχω απο τον Φεβρουαριο (προοριζοταν για Αγγλια), και μου το εβγαλε μετα απο τοσους μηνες. Εχει κανει σας εμπειρια με αυτο το προβλημα? Πηγατε στη sony και ολα ok? Κανουν αλλαγη ολης της οθονης ή καποια επισκευη στην υπαρχουσα?

 

Αυτό το πρόβλημα είναι γνωστό σε μεγάλη

παρτίδα των τηλεφώνων. Εγώ μόλις σήμερα το πήγα στο service της Πάτρας ,αποδέχθηκαν το πρόβλημα

και το κράτησαν να το στείλουν Αθήνα για αλλαγή οθόνης......

Με το εσωτερικό ηχείο τι γίνεται; Ακούς καλά το συνομιλητή σου ή κάπως άτονα, με μικρή ένταση και υποτονικά;; :O

Link to comment
Share on other sites

Μιας και κανεις δεν βοηθεαει βρηκα εναν οδηγο που λογικα μας κανει...

 

http://www.youtube.com/watch?v=k_jLwaiGXi0

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα είναι γνωστό σε μεγάλη

παρτίδα των τηλεφώνων. Εγώ μόλις σήμερα το πήγα στο service της Πάτρας ,αποδέχθηκαν το πρόβλημα

και το κράτησαν να το στείλουν Αθήνα για αλλαγή οθόνης......

Με το εσωτερικό ηχείο τι γίνεται; Ακούς καλά το συνομιλητή σου ή κάπως άτονα, με μικρή ένταση και υποτονικά;; :O

Στην Πατρα μου εχουν αλλαξει δυο φορες οθονη, την πρωτη για το γνωστο προβλημα και τη δευτερη για ηταν προβληματικη η οθονη.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στην Πατρα μου εχουν αλλαξει δυο φορες οθονη, την πρωτη για το γνωστο προβλημα και τη δευτερη για ηταν προβληματικη η οθονη.

 

Με το εσωτερικό ηχείο;;; Ακούς δυνατά και καθαρά;;;;;:cool:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το τηλεφωνο, το εδωσα στην αδελφη μου. Θυμαμαι οτι δεν ειναι δυνατο, να το πω μετριο(?) και ισως δυσκολεψει σε θορυβο. Ας απαντησουν στην ερωτηση οσοι το εχουν στα χερια τους :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Με το εσωτερικό ηχείο;;; Ακούς δυνατά και καθαρά;;;;;:cool:

 

Πολύ αδύνατο ρε παιδιά!!!

Sony Xperia S Rooted Motorola Atrix 4G Rooted

Sony Xperia Neo V Rooted Custom Rom Sony Xperia P Rooted

Sony Xperia T Rooted Inew V3 Rooted Sony Xperia Z inside look

 

Αγγελίες αποκλειστικά στο Buy&Sell.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι έχει ξανααναφερθεί το συγκεκριμένο πρόβλημα. Τι εταιρία έχεις εσύ; Αν έχεις cosmote τι ρύθμιση έχεις στα δίκτυα? Αν έχεις μόνο WCDMA ή WCDMA(προτιμόμεμενο)/GSM δοκίμασε να το γυρίσεις σε μόνο GSM να δεις τι γίνεται γιατί παίζει να φταίει η cosmote.

 

Εχω WIND και απ οτι εχω παρατηρησει το προβλημα μου το βγαζει οταν καλω σε cosmote.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...