Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δουλεύει κανονικά, αντίθετα με το iphone που κάνει τα χατίρια των παροχων και το κόβει.

 

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Δηλαδή μπορώ άφοβα να κάνω tethering απο το samsung galaxy s 2 στο ipad και να μην εχω επιπλεον χρεωσεις ?

εχω unlimited στο κινητό μου γιατι στο iphone 4 που είχα γινονταν μονο με το mywii .

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ενα μειον που βρηκα στο ιντερνετ ειναι οτι δεν μου παιζει Live streaming tv απευθειας απο το ιντερνετ (πχ wwitv) και πραγματικα μου την εσπασε αυτο, αλλα πιστευω οτι θα το λυσουμε καπως..

 

Για πειτε ισχυει αυτο??? Δεν μπορουμε να δουμε live tv απο το κινητο???

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ισχυει αυτο??? Δεν μπορουμε να δουμε live tv απο το κινητο???

Δεν παίζει live streaming ?

«Δεν νομίζω τάκη» (χα χα χα)

Όχι μόνο δείχνει αλλά είναι και σούπερ.

Δες εδώ τώρα :

http://www.fromsportcom.com/v-2/8/72/v-287299.html

Περίμενε να φύγει η διαφήμιση πρώτα :).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τα ίδια κάνει το navigon. Μάλλον δεν είναι συμβατό με το s 2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

 

Το Navigon 2.6.1 δεν υποστηρίζει Gingerbread.Είναι λειτουργικό από την εκδοσή 3.5 αν θυμάμαι καλά...οπότε εν αναμονή και ο νοών νοείτω... :X

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Το Navigon 2.6.1 δεν υποστηρίζει Gingerbread.Είναι λειτουργικό από την εκδοσή 3.5 αν θυμάμαι καλά...οπότε εν αναμονή και ο νοών νοείτω... :X

Απο τι γνωριζω με την gingerbread υπαρχουν καποια προβληματα στις gps εφαρμογες.

Παρολα αυτα καλυτερα να απευθυνθειτε στο android section, το προβλημα ειναι γενικο σε ολες τις 2.3 android συσκευες και οχι μονο του sgs2!

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μπορείτε να μου κάνετε ένα τεστ; Λιωστε το κινητό, ώστε να ζεσταθεί αρκετά η πλάτη του και έπειτα προσπαθήστε να ανοίξετε την κάμερα. Ανοίγει σωστά ή κρασάρει με μήνυμα: προειδοποίηση: σφάλμα κάμερας;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορώ άφοβα να κάνω tethering απο το samsung galaxy s 2 στο ipad και να μην εχω επιπλεον χρεωσεις ?

εχω unlimited στο κινητό μου γιατι στο iphone 4 που είχα γινονταν μονο με το mywii .

 

Ευχαριστώ

Δουλεύει όπως το mywii στο iphone, μόνο που είναι η επίσμημη εφαρμογή του κινητού, δεν χρειάζεται ούτε root (κάτι αντίστοιχο με το jailbrake στο iphone), ούτε κάποια εξτρά εφαρμογή. Δέν μπορώ να φάνταστώ ότι θα ύπαρχει χρέωση, με το mywii υπάρχει; Όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να ρωτήσω άν έχει λάβει κανείς mms....και αν το έλαβε σωστά, εννοώ την ανάλυση της φωτογραφίας.

Δοκίμασα να στείλω και η ίδια στον εαυτό μου και την ίδια απαίσια ανάλυση είχα, χώρια ότι κάνει 10 χρόνια να στείλει ένα μήνυμα....:mad:

Xiaomi Mi5 White 32GB
Link to comment
Share on other sites

To DONT PANIC δε δουλευει στο τηλεφωνο. κολλαει , μετα απο 15-20 λεπτα πλοηγησης :mad::mad::mad:

 

Εμενα παντως Πατρα Ηγουμενιτσα δεν εκανε καμια διακοπη η κολλημα......

Δοκιμασε να του κανεις μια επαναγκατασταση....

 

 

Καλημέρα, να ρωτήσω άν έχει λάβει κανείς mms....και αν το έλαβε σωστά, εννοώ την ανάλυση της φωτογραφίας.

Δοκίμασα να στείλω και η ίδια στον εαυτό μου και την ίδια απαίσια ανάλυση είχα, χώρια ότι κάνει 10 χρόνια να στείλει ένα μήνυμα....:mad:

 

Εστειλα και εγω ενα MMS στο εαυτο μου για να δοκιμασω αυτο που λες.

Το εστειλα μεσω του Go SMS Pro στελνοντας μια φωτο μεγεθους 755 kb και αναλυσης 1600χ1200....

Το αποτελεσμα:

Χρονος αποστολης μεχρι 5 δευτερολεπτα.

Χρονος ληψης λιγοτερο απο 2 δευτερολεπτα......

 

Τωρα σχετικα με το θεμα του χρονου αποστολης μηπως στο σημειο που εισαι δεν εχει 3G;

Οσον αφορα την αναλυση μηπως η αναλυση της φωτογραφιας δεν ηταν καλη απο την αρχη; γιατι εγω οπως την εστειλα ετσι την πηρα....

Edited by gnkgr

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Πώς γίνεται; Απλά κλείνεις το κινητό και το ξανανοίγεις;

 

Ακριβως. Εναλλακτικα γινεται πατωντας το Power Button για καποια δευτερολεπτα ή και μεσω εφαρμογης/widget.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως Πατρα Ηγουμενιτσα δεν εκανε καμια διακοπη η κολλημα......

Δοκιμασε να του κανεις μια επαναγκατασταση....

 

Κολλαει παιδια, σκαει η εφαρμογη κανονικα μετα απο 15-25 λεπτα πλοηγησης. Αυτο σε 2 Galaxy S 2 που το δοκιμασα ο ιδιος και στο Sensation που εχω - κι εκει τα ιδια. Κατι παιζει με διπυρηνα και συνδυασμο με 2.3.3...

Το εχω αναφερει στη GI (μεχρι και δοκιμαστικη εκδοση, ειδικη για να εντοπισουμε το προβλημα ελαβα) και περιμενουμε αναβαθμιση συντομα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..έχω τι επαφές μου στο Pc studio..γίνεται απο κει να τις περάσω στον κινητό ή μόνο μέσω outlook?Προσπάθησα να τις στείλω μέσω bluetooth δεν ξέρω γιατί,αλλά δεν τις "διαβάζει"..
Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα τα ίδια κάνει το navigon. Μάλλον δεν είναι συμβατό με το s 2

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

συμβατο με το S2 ειναι...με το gingerbread δεν ειναι ακομα..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

συμβατο με το S2 ειναι...με το gingerbread δεν ειναι ακομα..

 

Φυσικά και είναι. Το έχω και δουλεύει μια χαρά σε 2.3.3. Απλά έχεις παλιά έκδοση.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

συμβατο με το S2 ειναι...με το gingerbread δεν ειναι ακομα..

 

εγω παντως χρησιμοποιω ndrive, igo & aura... δουλευουν και τα 3 τελεια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω ενα θεμα(δεν ξερω αν ειναι προβλημα).Εχω περασει την Angelom rom απο το XDA.Οταν οταν παταω το κουμπι για να κλειδωσει η οταν μπενει η οθονη σε αναμονη και κλεινει μονη της,ειναι σαν να ειναι μια παλια τηλεοραση που κλεινει.δηλαδη μαζευει στο κεντρο μια ασπρη γραμμη που μικρενει παρα πολυ γρηγορα και σβηνει η οθονη.το ιδιο γινοταν και με την lightening rom.κσερει κανενας γιατι γινετε αυτο και γιατι ειναι ετσι?ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.εχω ενα θεμα(δεν ξερω αν ειναι προβλημα).Εχω περασει την Angelom rom απο το XDA.Οταν οταν παταω το κουμπι για να κλειδωσει η οταν μπενει η οθονη σε αναμονη και κλεινει μονη της,ειναι σαν να ειναι μια παλια τηλεοραση που κλεινει.δηλαδη μαζευει στο κεντρο μια ασπρη γραμμη που μικρενει παρα πολυ γρηγορα και σβηνει η οθονη.το ιδιο γινοταν και με την lightening rom.κσερει κανενας γιατι γινετε αυτο και γιατι ειναι ετσι?ευχαριστω :)

 

Δεν έχεις θέμα.Άλλοι παλεύουν για να τους κάνει αυτό το effect.Έτσι κλειδώνει και το nexus s

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

και σε τι οφειλεται αυτο?

 

ειναι το λεγομενο crt effect, ειναι για ομορφια, κατι διαφορετικο..

αντι να κλεινει με τη μια, κλεινει με αυτο το effect..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε τι οφειλεται αυτο?μπορω να το απενεργοποιησω?

νομιζω πως ναι αλλα πρεπει να ψαχτεις με τη ρομ, και ενα εχεις καποιες γνωσεις.. ρωτα στο thred της ρομ..

οφειλεται σε καποια παραμετροποιηση που εχει γινει στο framework-res.apk

ισως (χωρις να ειμαι σιγουρος) αν δοκιμασεις να αλλαξεις αυτο με το stocκ να ειναι οπως πριν.. αλλα θα πρεπει να αλλαξεις και καποια scripts.. περισσοτερα στο στο thred της ρομ..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε τι οφειλεται αυτο?μπορω να το απενεργοποιησω?

 

Δεν έχω τη συγκεριμένη rom αλλά δεν νομίζω ότι μπορείς να το απενεργοποιήσεις.Κοίταξε στο market για εφαρμογή που κάνει lockscreen.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Επίσημο] Samsung Galaxy S II (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...