Jump to content

Τattoo & Piercing


MiKe-Dee
 Κοινοποίηση

έχετε tattoo??  

792 members have voted

  1. 1. έχετε tattoo??

    • ναί (πού και τι σχέδιο)
      142
    • όχι αλλά θα ήθελα να κάνω
      395
    • όχι
      255


Recommended Posts

Ρε παιδια ξερει κανεις ποσο καιρο καρατει η henna;;Θελω να γραψω 4 γραμματακια πολυ μικρα στο χερι,ποσο περιπου θα κανει;

η καλυτερη henna σε τοσο εμφανες σημειο...ζητημα να σου κρατησει 4 βδομαδες..και μετα απο ενα διαστημα θα εχει ξεθωριασει και θα φαινεται μαπα!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ίσως ο φίλος εννοει οτι δε χτυπήθηκε καλα το τατου ουτε την 1η ουτε τη 2η φορα και χρειαστηκε να παει και 3η. (Αν μιλαμε για τατου στο ιδιο σημειο)

 

αυτο εννοουσα,αλλιως δεν υπηρχε νοημα να αναφερω οτι του το εκανε σπαστα,ειπαμε..

 

μου το ανεφερε φιλος,και το δικο του το εκανε στο barcode.

εχω ακουσει και καλα λογια απο καποιους για τον συγκεκριμενο ομως,μην παρεξηγουμαι,δεν ειμαι απολυτος σε αυτο,αν ηταν προσωπικη μου εμπειρια τοτε θα αλλαζε.

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννοουσα,αλλιως δεν υπηρχε νοημα να αναφερω οτι του το εκανε σπαστα,ειπαμε..

 

μου το ανεφερε φιλος,και το δικο του το εκανε στο barcode.

εχω ακουσει και καλα λογια απο καποιους για τον συγκεκριμενο ομως,μην παρεξηγουμαι,δεν ειμαι απολυτος σε αυτο,αν ηταν προσωπικη μου εμπειρια τοτε θα αλλαζε.

Δεν επρεπε να τον ξαναπληρωνε τοτε. Απαραδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς βρίσκεται το μαγαζί στο Μαρούσι;
“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εννοει το μαγαζι που ειναι διπλα στο global tribe που κανει piercings, στο ισογειο ενος εμπορικου κεντρου. Να συστηθω κιολας, ειμαι καινουρια, και το θεμα tattoo το ξερω αρκετα καλα. Εχω 7 τατουαζ, τα περισσοτερα δεν φαινονται και δεν ειναι μεγαλα. Επιπλεον εχω εργαστει σε studio (εκτος Ελλαδας) που εκανε piercing και tattoo για ενα εξαμηνο περιπου. Διαβασα σχεδον ολο το thread τις προαλλες και μερικα πραγματα δεν εστεκαν πολυ, πραγμα που με στεναχωρησε λιγο γιατι οι ανηλικοι ειδικα δεν πρεπει να παραπληροφορουνται. Ουτε βεβαια να στιγματιζονται οσοι αγαπουν το body art. Ενιωσα περιεργα διαβαζοντας καποια σχολια γιατι ειμαι μια πολυ φυσιολογικη κοπελα, λιγο φυτο με το διαβασμα, κανω μια σοβαρη δουλεια, δεν πινω ποτε αλκοολ, ουτε καπνιζω και δεν θα με ελεγε κανεις φρικιο σε καμια περιπτωση!

[sIGPIC][/sIGPIC]And you feel like no one before

you steal right under my door

I kneel, cause I want you some more

I want the lot of what you got

and I want nothing that you're not...

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εννοει το μαγαζι που ειναι διπλα στο global tribe που κανει piercings, στο ισογειο ενος εμπορικου κεντρου. Να συστηθω κιολας, ειμαι καινουρια, και το θεμα tattoo το ξερω αρκετα καλα. Εχω 7 τατουαζ, τα περισσοτερα δεν φαινονται και δεν ειναι μεγαλα. Επιπλεον εχω εργαστει σε studio (εκτος Ελλαδας) που εκανε piercing και tattoo για ενα εξαμηνο περιπου. Διαβασα σχεδον ολο το thread τις προαλλες και μερικα πραγματα δεν εστεκαν πολυ, πραγμα που με στεναχωρησε λιγο γιατι οι ανηλικοι ειδικα δεν πρεπει να παραπληροφορουνται. Ουτε βεβαια να στιγματιζονται οσοι αγαπουν το body art. Ενιωσα περιεργα διαβαζοντας καποια σχολια γιατι ειμαι μια πολυ φυσιολογικη κοπελα, λιγο φυτο με το διαβασμα, κανω μια σοβαρη δουλεια, δεν πινω ποτε αλκοολ, ουτε καπνιζω και δεν θα με ελεγε κανεις φρικιο σε καμια περιπτωση!

 

Συμφωνώ απόλυτα μ'αυτό!:p Μ'αρεσουν πολύ τα tattoo και τα body piercing αλλά σε όσους έχω πει πόσα θέλω να κάνω,που δεν πιστεύω ότι είναι και τόσα πολλά πια,με κοιτάνε μ'ένα ύφος και λένε σαν φρικιό θα γίνεις.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχει καταντησει λιγο υπερβολικο ολο το θεμα. Ο καθενας εχει το στιλ του, οκ? Και επιλεγει πως θελει να ζησει. Αν το ονειρο σου ειναι να γινεις μεγαλο στελεχος σε πολυεθνικη φερεσαι αναλογα. Εγω δουλευω σε ραδιοφωνο και θελω να γινω δημοσιογραφος. Επισης εκανα τις επιλογες μου. Αν καποιος θελει να ζει στο δρομο (αν το θελει, οχι αν του εχει επιβληθει) εκανε μια επιλογη. Εχω εναν εκπληκτικο γιατρο με δυο διδακτορικα απο τα μεγαλυτερα πανεπιστημια στην Αμερικη και εχει sleeve tattoo. Βεβαια εχει και ηλικιωμενες πελατισσες και συνηθως το κρυβει με μακρυμανικο...ΕΠΙΛΟΓΕΣ.

Οπως και να εχει παντως επειδη το body art εχει να κανει και με την υγεια μας ειναι καλο ο καθενας να μη λεει το μακρυ και το κοντο του. Και ακομα και καποιοι επαγγελματιες κανουν λαθη.

[sIGPIC][/sIGPIC]And you feel like no one before

you steal right under my door

I kneel, cause I want you some more

I want the lot of what you got

and I want nothing that you're not...

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εννοει το μαγαζι που ειναι διπλα στο global tribe που κανει piercings, στο ισογειο ενος εμπορικου κεντρου. Να συστηθω κιολας, ειμαι καινουρια, και το θεμα tattoo το ξερω αρκετα καλα. Εχω 7 τατουαζ, τα περισσοτερα δεν φαινονται και δεν ειναι μεγαλα. Επιπλεον εχω εργαστει σε studio (εκτος Ελλαδας) που εκανε piercing και tattoo για ενα εξαμηνο περιπου. Διαβασα σχεδον ολο το thread τις προαλλες και μερικα πραγματα δεν εστεκαν πολυ, πραγμα που με στεναχωρησε λιγο γιατι οι ανηλικοι ειδικα δεν πρεπει να παραπληροφορουνται. Ουτε βεβαια να στιγματιζονται οσοι αγαπουν το body art. Ενιωσα περιεργα διαβαζοντας καποια σχολια γιατι ειμαι μια πολυ φυσιολογικη κοπελα, λιγο φυτο με το διαβασμα, κανω μια σοβαρη δουλεια, δεν πινω ποτε αλκοολ, ουτε καπνιζω και δεν θα με ελεγε κανεις φρικιο σε καμια περιπτωση!

 

Δηλαδη οποιος πινει και καπνιζει ειναι φρικιο?:wacko:

Ναι, εχει καταντησει λιγο υπερβολικο ολο το θεμα. Ο καθενας εχει το στιλ του, οκ? Και επιλεγει πως θελει να ζησει. Αν το ονειρο σου ειναι να γινεις μεγαλο στελεχος σε πολυεθνικη φερεσαι αναλογα. Εγω δουλευω σε ραδιοφωνο και θελω να γινω δημοσιογραφος. Επισης εκανα τις επιλογες μου. Αν καποιος θελει να ζει στο δρομο (αν το θελει, οχι αν του εχει επιβληθει) εκανε μια επιλογη. Εχω εναν εκπληκτικο γιατρο με δυο διδακτορικα απο τα μεγαλυτερα πανεπιστημια στην Αμερικη και εχει sleeve tattoo. Βεβαια εχει και ηλικιωμενες πελατισσες και συνηθως το κρυβει με μακρυμανικο...ΕΠΙΛΟΓΕΣ.

Οπως και να εχει παντως επειδη το body art εχει να κανει και με την υγεια μας ειναι καλο ο καθενας να μη λεει το μακρυ και το κοντο του. Και ακομα και καποιοι επαγγελματιες κανουν λαθη.

Πολυ σωστη εισαι. Και εγω εχω MBA και εχω half sleeve. Δεν ειμαι γιατρος, αλλα στη δουλεια μου δε μπορω να το δειχνω.

Οσο αφορα τους επαγγελματιες, το θεμα ειναι ποιοι ειναι οι πραγματικοι επαγγελματιες στην Ελλαδα;) Το 90% για μενα ειναι τελειως ασχετοι και δεν εχουν ουδεμια σχεση με body art and modification

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη, και χιλια συγγνωμη που το αναφερω νομιζω πως διαβασα καποιες πληροφοριες ,οσον αφορα το piercing και μονο, που δεν ηταν πολυ σωστες (απ'αυτα που γνωριζω απο επαγγελματιες του εξωτερικου π.χ.Αμερικη, Γαλλια.)

Απ'οσο γνωριζω η ΑPP (αμερικανικη ενωση επαγγελματιων piercer) εγκρινει μονο το αντιβακτηριδιακο σαπουνι και το saline solution για καθαρισμο piercing. Εξαιρουνται φυσικα οσα αφορουν το στομα (χειλη, γλωσσα, labret κλπ).

Δεν κανω μομφη η κατι τετοιο απλα το παρατηρησα, μην παρεξηγηθω κιολας.

Σε οσα ειπες για Tattoos με βρισκεις απολυτα συμφωνη και χαρηκα που τα διαβασα.

[sIGPIC][/sIGPIC]And you feel like no one before

you steal right under my door

I kneel, cause I want you some more

I want the lot of what you got

and I want nothing that you're not...

Link to comment
Share on other sites

παραθετω και το link: http://www.safepiercing.org/bodyAftercare.html

 

Η εν λογω association επρεπε να αποτελει παραδειγμα για καθε χωρα, ποσο μαλλον της Ευρωπαικης Ενωσης. Περα απο θεματα συντεχνιας εχουν συνεισφερει παρα πολυ και στη διαμορφωση της νομοθεσιας, οσον αφορα το piercing. Αν καταφεραν να προωθησουν απολυτα ολα τα αιτηματα τους θα ειχαν καταργησει και τα απαραδεκτα "πιστολακια τρυπηματος" που βασιλευουν στην Ελλαδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]And you feel like no one before

you steal right under my door

I kneel, cause I want you some more

I want the lot of what you got

and I want nothing that you're not...

Link to comment
Share on other sites

η καλυτερη henna σε τοσο εμφανες σημειο...ζητημα να σου κρατησει 4 βδομαδες..και μετα απο ενα διαστημα θα εχει ξεθωριασει και θα φαινεται μαπα!

 

τι εννοεις η καλυτερη henna?δεν ειναι ολες το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Απο την αλλη, και χιλια συγγνωμη που το αναφερω νομιζω πως διαβασα καποιες πληροφοριες ,οσον αφορα το piercing και μονο, που δεν ηταν πολυ σωστες (απ'αυτα που γνωριζω απο επαγγελματιες του εξωτερικου π.χ.Αμερικη, Γαλλια.)

Απ'οσο γνωριζω η ΑPP (αμερικανικη ενωση επαγγελματιων piercer) εγκρινει μονο το αντιβακτηριδιακο σαπουνι και το saline solution για καθαρισμο piercing. Εξαιρουνται φυσικα οσα αφορουν το στομα (χειλη, γλωσσα, labret κλπ).

Δεν κανω μομφη η κατι τετοιο απλα το παρατηρησα, μην παρεξηγηθω κιολας.

Σε οσα ειπες για Tattoos με βρισκεις απολυτα συμφωνη και χαρηκα που τα διαβασα.

Που εχω πει κατι διαφορετικο? Το σαπουνι ομως που υπαρχει στην ελλαδα ειναι το Hibitane το οποιο ξηραινει το δερμα υπερβολικα, επομενως πρεπει να αναζητηθουν αλλα υποκαταστατα. To Tea trea Oil ειναι το καλυτερο και αυτο που χρησιμοποιουν για χρονια στην Αγγλια και Αμερικη. Τι ακριβως γνωριζεις απο το εξωτερικο? Εχεις ζησει ποτε εξω για να ξερεις? 12 χρονια εζησα στο Λονδινο και LA, και υποθετω οτι και εγω εχω μια πολυ μικρη εμπειρια, ειδικοτερα με τα Piercings Που εχω

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Ξέρει κανείς πόσο πάει το μαλί για τρύπα στο φρύδι στο nico tatoo?(Θεσσαλονίκη)

 

Πριν δύο εβδομάδες που ρώτησα,μου είπε 30€ μαζί με το σκουλαρίκι.;)

Link to comment
Share on other sites

Αποτομη η απαντηση και δεν καταλαβαινω γιατι. Μου φαινεται πως παρεξηγηθηκες και ζητω συγνωμη. Γεννηθηκα στη Νεα Υορκη, εχω ζησει τα περισσοτερα χρονια της ζωης μου εκει και εχω ζησει και εργαστει 7 μηνες στη Γαλλια απ'οπου εχω και καταγωγη απο τη μια μου γιαγια. Ελπιζω να μη κανω λαθος αλλα νομιζω πως αναφερες καποιο "antiseptic" σε καποιο post χωρις να προσδιοριζεις τι ειναι ακριβως. Δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλλω η κατι τετοιο, συγγνωμη αν τσαντιστηκες. Πολλοι Ελληνες ζησαμε εξω, δεν ειναι και πολυ ασυνηθιστο, δεν ειναι αναγκη να ρωτας "εχεις ζησει ποτε εξω για να ξερεις?".

[sIGPIC][/sIGPIC]And you feel like no one before

you steal right under my door

I kneel, cause I want you some more

I want the lot of what you got

and I want nothing that you're not...

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις η καλυτερη henna?δεν ειναι ολες το ιδιο?

Εχω :blink: διαφορετικες! σαν χρωμα ιδιες ειναι αλλα μερικες ειναι πιο ανεξητιλες(νομιζω οτι καλα το εγραψα).

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι εννοει το μαγαζι που ειναι διπλα στο global tribe που κανει piercings, στο ισογειο ενος εμπορικου κεντρου. Να συστηθω κιολας, ειμαι καινουρια, και το θεμα tattoo το ξερω αρκετα καλα. Εχω 7 τατουαζ, τα περισσοτερα δεν φαινονται και δεν ειναι μεγαλα. Επιπλεον εχω εργαστει σε studio (εκτος Ελλαδας) που εκανε piercing και tattoo για ενα εξαμηνο περιπου. Διαβασα σχεδον ολο το thread τις προαλλες και μερικα πραγματα δεν εστεκαν πολυ, πραγμα που με στεναχωρησε λιγο γιατι οι ανηλικοι ειδικα δεν πρεπει να παραπληροφορουνται. Ουτε βεβαια να στιγματιζονται οσοι αγαπουν το body art. Ενιωσα περιεργα διαβαζοντας καποια σχολια γιατι ειμαι μια πολυ φυσιολογικη κοπελα, λιγο φυτο με το διαβασμα, κανω μια σοβαρη δουλεια, δεν πινω ποτε αλκοολ, ουτε καπνιζω και δεν θα με ελεγε κανεις φρικιο σε καμια περιπτωση!

τι σχέση έχουν τα πτυχία με τα tattoo και piercings?κι εγώ έχω 2 msc και έχω tattoo και piercing σε εμφανέστατα σημεία.και καπνίζω και πίνω ,και δεν νομίζω οτι με κάνει αυτό φρικιό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

everything good in life is either illegal, immoral or fattening!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτα ισχυαν πριν 30 χρονια...οποιος καθεται και ασχολειτε με αυτα...τοτε αυτος εχει το προβλημα και κανενας αλλος.

εγω αυτα τα "ταμπου" ουτε καν με αγγιζουν..και εχω κοψει τον "βηχα" ακομη και στον αρρωστο..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι σχέση έχουν τα πτυχία με τα tattoo και piercings?κι εγώ έχω 2 msc και έχω tattoo και piercing σε εμφανέστατα σημεία.και καπνίζω και πίνω ,και δεν νομίζω οτι με κάνει αυτό φρικιό.

 

 

Δεν θα προλάβεις να χαρείς τα πτυχία σου όμως :p

Link to comment
Share on other sites

αν καταφερει να αποδειξει την αξια του με τη δουλεια του, θα τα χαρει μια χαρα...

Με ενα ξερο απολυτηριο λυκειου, επισης τατου σε εμφανεστατα μερη, κι εντελως χυμα, εχω ηδη θεση σε δυο πολυεθνικες.. τα παντα ειναι θεμα τυχης και συγκυριων θα ελεγα...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Οι κακες συνηθειες ειναι παντα κακες συνηθειες! Και βεβαια προσωπικες επιλογες αν δεν βλαπτουν τους διπλα μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]And you feel like no one before

you steal right under my door

I kneel, cause I want you some more

I want the lot of what you got

and I want nothing that you're not...

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το thread αφορα το tattoo και το piercing αλλα ειναι πλεον αρκετα παλιο θελετε να συνοψισουμε λιγο τα πραγματα? Πειτε μας λοιπον αν εχετε tattoo, ποσα, τι σχεδια, που, αν ειναι μαυρα, με σκιες η εχουν χρωμα και, αν θελετε, που τα κανατε και τι εντυπωση αποκομισατε απο το studio. Το ιδιο και για τα piercings.

Ας αρχισω εγω με τα tattoo μου:

1) Ενα κεφαλαιο G, το αρχικο του ονοματος μου (Georgette) σχηματισμενο σαν κορδελα-βελος, αρκετα μεγαλο, χαμηλα στην πλατη, με περιγραμμα και σκια μεσα (Barcode tattoo, ακριβο αλλα καλο αποτελεσμα)

2) Δυο αστερια (περιγραμμα) στο κουντεπιε του δεξιου μου ποδιου (το ενα στο Barcode, το δευτερο στο Unicorn-εξαιρετικα παιδια)

3)Μια μικρη φραση στα σανσκριτικα, στο πλαι κατω απο την κοιλια μου. Το εκανα σε στουντιο που εργαστηκα στο Παρισι και ειναι μαυρο.

4) Τα αρχικα των γονιων μου στον καρπο του δεξιου μου χεριου. Καλλιγραφικα και μαυρα. Τα εκανα στο στουντιο που αναφερω πιο πανω, το ενα γραμμα ο artist και το αλλο εγω με την καθοδηγηση και τη βοηθεια του.

5) Τη φραση του Αποστολου Παυλου "Η αγαπη νικα τα παντα" στα λατινικα, καλλιγραφικα, κεντρικα και ψηλα στην πλατη μου (κατω απο τον αυχενα). Απο πανω, ακριβως στον σπονδυλο που "πετιεται" εκει που τελειωνει ο αυχενας, χτυπησα προσφατα εναν ομορφο σταυρο, μαυρο με σκιες. Αυτο εγινε στο στουντιο Skinetic στη Θεσσαλονικη απ'οπου αποκομισα τις καλυτερες εντυπωσεις.

6) Μια λεξη με φοινικικα γραμματα σε κωδικα που εφτιαξα η ιδια οποτε μονο εγω ξερω τι σημαινει (μελετω συστηματικα γλωσσολογια)! Ειναι μαυρο κι αυτο και το εκανα στο Νico Tattoo στη Θεσσαλονικη. Μου το εκανε ο Κωστας και μπορω να πω μονο τα καλυτερα για το καταστημα και αυτον.

7)Τη φραση "Hold me, Thrill me, Kiss me, Kill me" στους γλουτους μου. Εγινε σε στουντιο της Νεας Υορκης με εξαιρετικο αποτελεσμα, σε καπως gothic γραμματοσειρα αλλα εμεινα απογοητευμενη απο τη συμπεριφορα του (πολυ καλου ομως) καλλιτεχνη.

8) Την πολυ συντομη προσευχη που μου ελεγε η γαλλιδα γιαγια μου οταν ημουν μικρη κατω απο το αριστερο μου στηθος.

 

Piercings:

 

1.Aφαλος. Το εκανα πριν απο 8 χρονια στη Νεα Υορκη και δεν ειχα ποτε κανενα προβλημα. Το καθαριζα με το σαπουνι Satin και φυσιολογικο ορο.

2.Μυτη (ρουθουνι). Το εκανα στο barcode πριν απο 6 χρονια κι ηταν πολυ "φιλικο" στο Healing. O piercer που δουλευε τοτε εκει ηταν ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!

3.Τragus.Πριν απο 5 χρονια, επισης στο barcode, με τον ιδιο piercer και, ενω μου πηρε ενα χρονο να γινει healed, δεν με ταλαιπωρησε κι ειναι ενα piercing που λατρευω.

 

Ειχα επισης nipple piercing που ομως αφαιρεσα προσφατα.

 

ΕΣΕΙΣ??

[sIGPIC][/sIGPIC]And you feel like no one before

you steal right under my door

I kneel, cause I want you some more

I want the lot of what you got

and I want nothing that you're not...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...