Jump to content

Jiayu G2F


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 968
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έβαλα από την 21 του μήνα που έγραψα και πιο πάνω.

Δεν είχα κανένα πρόβλημα να την περάσω με SP Flash Tool v5.1420.00.

Δεν χρειάζεται λογαριασμός. Αν την κατεβάσει ένας, μετά μπορεί να δώσει το λινκ και στους υπόλοιπους.

http://www.jiayu.es/desarrollo/ROMS/SPFLASH/4.2.2/SM219_W_FWVGA_JY_REDUCE_V0.3.4_S0924.rar

 

Αν ξέρει κάποιος τρόπο να κάνω Back-up την ευρωπαϊκή 0.8.5 χωρίς να πειράξω την συσκευή ώστε να είναι εντελώς καθαρή, στείλτε μου ένα π.μ.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Έχω το κινητο εδω και δυο μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχω όμως ενα πρόβλημα με το Shazam, που δεν βρισκει το wifi. Μαλιστα οταν το wifi ειναι ενεργο, η εφαρμογη κολλάει στην αρχικη οθονη. Δοκιμασα να ενεργοποιήσω το wifi αφου τρεξω την εφαρμογη, αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση για να κανει tag. Εχει κανενας παρομοιο πρόβλημα??? Ευχαριστω εκ των προτέρων για την βοήθεια!!!
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα από την 21 του μήνα που έγραψα και πιο πάνω.

Δεν είχα κανένα πρόβλημα να την περάσω με SP Flash Tool v5.1420.00.

Δεν χρειάζεται λογαριασμός. Αν την κατεβάσει ένας, μετά μπορεί να δώσει το λινκ και στους υπόλοιπους.

http://www.jiayu.es/desarrollo/ROMS/SPFLASH/4.2.2/SM219_W_FWVGA_JY_REDUCE_V0.3.4_S0924.rar

 

Αν ξέρει κάποιος τρόπο να κάνω Back-up την ευρωπαϊκή 0.8.5 χωρίς να πειράξω την συσκευή ώστε να είναι εντελώς καθαρή, στείλτε μου ένα π.μ.

 

Σε συγκριση με την 0.85 τι διαφορές βλέπεις; Από κατανάλωση μπαταρίας;

Απ΄ότι βέπω γράφουν ότι λύθηκε κάποιο πρόβλημα με το wi-fi και το bluetooth.

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα. Έχω το κινητο εδω και δυο μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Εχω όμως ενα πρόβλημα με το Shazam, που δεν βρισκει το wifi. Μαλιστα οταν το wifi ειναι ενεργο, η εφαρμογη κολλάει στην αρχικη οθονη. Δοκιμασα να ενεργοποιήσω το wifi αφου τρεξω την εφαρμογη, αλλα μου λεει οτι δεν υπαρχει συνδεση για να κανει tag. Εχει κανενας παρομοιο πρόβλημα??? Ευχαριστω εκ των προτέρων για την βοήθεια!!!

 

Ηταν προβλημα της εφαρμογης αυτο. Εβγαλαν update προχτες απο οτι ειδα λογικα θα λυθηκε το θεμα. Εγω εχω βαλει το soundhound παντως.

 

Σε συγκριση με την 0.85 τι διαφορές βλέπεις; Από κατανάλωση μπαταρίας;

Απ΄ότι βέπω γράφουν ότι λύθηκε κάποιο πρόβλημα με το wi-fi και το bluetooth.

 

το προβλημα με τους χαρτες που crashαραν διορθώθηκε?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τους κατοχους παιζει δυνατα στα ακουστικα;Δηλαδη σαν το s3;και επισης με root μπορουμε να πειραξουμε τα gain στην εξοδο ηχου ωστε να παιζει δυνατα οπως και το s3;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα από b2cbuying.

Όλα καλά αλλά με το που το βάζω στο φορτιστή μου βγάζει μήνυμα << Υψηλή τάση φορτιστή. ο φορτιστής σας έχει υψηλή τάση, αποσυνδέστε το φορτιστή και από κάτω έχει τα : παράβλεψη και αναβολή.>> :blink:

Δοκίμασα με το φορτιστή του και με 2 άλλους samsoung και lg. Το ίδιο.:(

Τί κάνουμε με αυτό;

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χρησιμοποιείς το δικό του φορτιστή; Να υποθέσω ότι όταν το φορτίζεις μέσω usb δεν έχεις πρόβλημα, σωστά;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς το δικό του φορτιστή; Να υποθέσω ότι όταν το φορτίζεις μέσω usb δεν έχεις πρόβλημα, σωστά;

 

Τώρα μόλις τροποποίησα το παραπάνω μήνυμά μου. Χρησημοποίησα και άλλους.

Σε usb δεν το έχω βάλει ακόμη. Σε καμιά ώρα που θα ξαναγυρίσω σπίτι θα το δοκιμάσω.

 

Τώρα το δοκίμασα. Δε φορτίζει ούτε με usb. Βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Υπάρχει και δεύτερο πρόβλημα. Όταν το φόντο της οθόνης είναι μαύρο (π.χ. στις ρυθμίσεις) γύρω γύρω υπάρχει μια θολή γραμμή. Αυτό το κάνει όταν είναι συνδεμένος ο φορτιστής και για λίγη ώρα αφότου τον ξεσυνδέσω. Τι μπορεί να είναι πάλι αυτό;

Σχετικές φωτογραφίες:

 

http://www.pixentral.com/show.php?picture=1rGIXcWatQbDpYNho2RIVKZcpaW7ej

http://www.pixentral.com/show.php?picture=1f0Wk8on7IHBzzHwbI3i2pvKqJCpz1

Edited by klgrpls
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μόλις τροποποίησα το παραπάνω μήνυμά μου. Χρησημοποίησα και άλλους.

Σε usb δεν το έχω βάλει ακόμη. Σε καμιά ώρα που θα ξαναγυρίσω σπίτι θα το δοκιμάσω.

 

Τώρα το δοκίμασα. Δε φορτίζει ούτε με usb. Βγάζει το ίδιο μήνυμα.

Υπάρχει και δεύτερο πρόβλημα. Όταν το φόντο της οθόνης είναι μαύρο (π.χ. στις ρυθμίσεις) γύρω γύρω υπάρχει μια θολή γραμμή. Αυτό το κάνει όταν είναι συνδεμένος ο φορτιστής και για λίγη ώρα αφότου τον ξεσυνδέσω. Τι μπορεί να είναι πάλι αυτό;

Σχετικές φωτογραφίες:

 

http://www.pixentral.com/show.php?picture=1rGIXcWatQbDpYNho2RIVKZcpaW7ej

http://www.pixentral.com/show.php?picture=1f0Wk8on7IHBzzHwbI3i2pvKqJCpz1

Η οθονη ειναι μαλλον στα τελευταια της, μιλησε μαζι τους για επιστροφη.

Link to comment
Share on other sites

gorilla glass και ομως μπορει να γρατσουνιστει ευκολα!

 

Δε φαινεται καλα στις φωτο αλλα υπαρχει μια γρατσουνια η οποια ουτε ξερω πως εγινε. Δε μου εχει πεσει καθολου κατω το εχω μεσα στη θηκη και γενικα το προσεχω. Στην αρχη νομιζα εινε λεκες αλλα με το νυχι το νιωθεις οτι ειναι γρατσουνια.

Αρχιζω να αμφιβαλλω για την ποιοτητα της.. :confused:

 

Το χειροτερο ειναι οτι το ηχειο του ακουστικου σαν να εχασε την δυναμη του και πλεον ακουω με δυσκολια τον συνομιλητη ακομα και οταν το εχω στο τερμα. Το μεγαλο ηχειο τουλαχιστον ειναι κατι παραπανω απο δυνατο

 

edit

------

η κακη ποιοτητα/ενταση στον ηχο μαλλον ηταν προβλημα δικτυου κινητης. σημερα εστρωσε ευτυχως

Edited by dkostas
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε συγκριση με την 0.85 τι διαφορές βλέπεις; Από κατανάλωση μπαταρίας;

Απ΄ότι βέπω γράφουν ότι λύθηκε κάποιο πρόβλημα με το wi-fi και το bluetooth.

Δεν το δούλεψα με την 0.8.5 επειδή ήταν η Κινέζικη, οπότε δεν ξέρω.

Πού διάβασες για τις αλλαγές αυτές;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Δεν το δούλεψα με την 0.8.5 επειδή ήταν η Κινέζικη, οπότε δεν ξέρω.

Πού διάβασες για τις αλλαγές αυτές;

 

4.2.2)Rom Oficial Jiayu 20140521-W-R-V0.3.4_S0924 G2F

Rom Oficial Jiayu JIAYU G2F SM219_W_FWVGA_JY_REDUCE_V0.3.4_S0924 en formato SPFlashtool

Soluciona problemas de Wiffi y bluetooth.

 

Το αναφέρει όταν πάει κάποιος να την κατεβάσει στο jiayu.es

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχαν αξιόλογα προβλήματα, θα είχαν γραφεί και εδώ.

 

4.2.2)Rom Oficial Jiayu 20140521-W-R-V0.3.4_S0924 G2F

Rom Oficial Jiayu JIAYU G2F SM219_W_FWVGA_JY_REDUCE_V0.3.4_S0924 en formato SPFlashtool

Soluciona problemas de Wiffi y bluetooth.

 

Το αναφέρει όταν πάει κάποιος να την κατεβάσει στο jiayu.es

Αυτή είναι παλιά ρομ. Έχουν βγει τουλάχιστον άλλες 2.

Η νεότερη είναι η 24/09/2014.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχαν αξιόλογα προβλήματα, θα είχαν γραφεί και εδώ.

Αυτή είναι παλιά ρομ. Έχουν βγει τουλάχιστον άλλες 2.

Η νεότερη είναι η 24/09/2014.

 

Συμφωνώ και εγώ ότι ιδιαίτερα προβλήματα δεν υπάρχουν. Αυτό που συμβαίνει σε εμένα οφείλεται στον ελειπή έλεγχο των καταστημάτων στα κινητά που στέλνουν.

 

Στο site βλεπω στην ημερομηνία δεξιά 15-10-2014. Υπάρχουν άλλες νεότερες; μπορείς να δώσεις διεύθυνση;

Link to comment
Share on other sites

Αν υπήρχαν αξιόλογα προβλήματα, θα είχαν γραφεί και εδώ.

 

 

Αυτή είναι παλιά ρομ. Έχουν βγει τουλάχιστον άλλες 2.

Η νεότερη είναι η 24/09/2014.

 

Είναι η τελευταία Rom Oficial από το site της Jiayu. Οι άλλες που λές είναι custom.

http://www.needrom.com/category/jiayu/g2f/

Edited by koukoukoukou
Link to comment
Share on other sites

Εχω την "παλια" ρομ και ολα πανε ρολοι. Δεν ξερω που τα βρηκαν τα προβληματα οι Ισπανοι.

Ενταξει εχει κινεζικες εφαρμογες.... 10 λεπτα χρονος και εχουν φυγει ολες.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο εχει εγκατεστημενα τα ελληνικα στην official?

γινονται συχνες ενημερωσεις;

και ενα σχολιο για μπαταρια κ gps.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η τελευταία Rom Oficial από το site της Jiayu. Οι άλλες που λές είναι custom.

http://www.needrom.com/category/jiayu/g2f/

Είπα για την 24/09/2014, για την οποία έδωσα σύνδεσμο από την Jiayu Ισπανίας, οπότε είναι επίσημη.

 

Η άλλη, είναι η ευρωπαϊκή 0.8.5 (νομίζω 6/6/2014) και η οποία ήρθε στο G2F του αδελφού μου.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Είπα για την 24/09/2014, για την οποία έδωσα σύνδεσμο από την Jiayu Ισπανίας, οπότε είναι επίσημη.

 

Η άλλη, είναι η ευρωπαϊκή 0.8.5 (νομίζω 6/6/2014) και η οποία ήρθε στο G2F του αδελφού μου.

 

Στο #346 ρωτάς αν έχει κάποιος ευρωπαική rom να σου δώσει....

Δίνω το link της Jiayu sto #348...

Στο αμέσως επόμενο #349 απαντάς...(Ωραίος! Έχει ημερομηνία 24/09/2014 και εξευρωπαϊσμένη όπως έχει και το F1. ).

Και έρχεσε στο μήνυμα #366 που μιλάμε πάλι για την ίδια rom (4.2.2)Rom Oficial Jiayu 20140521-W-R-V0.3.4_S0924 G2F).

και μας λες: (Αυτή είναι παλιά ρομ. Έχουν βγει τουλάχιστον άλλες 2. Η νεότερη είναι η 24/09/2014. )

Βγάλε συμπέρασμα...

Edited by koukoukoukou
Link to comment
Share on other sites

παιδια γνωρίζει κανείς αν χρειαζεται καποιες ρυθμισεις το κινητο , γιατί μου είναι πολύ αργό το 3g;
Link to comment
Share on other sites

Στο #346 ρωτάς αν έχει κάποιος ευρωπαική rom να σου δώσει....

Δίνω το link της Jiayu sto #348...

Στο αμέσως επόμενο #349 απαντάς...(Ωραίος! Έχει ημερομηνία 24/09/2014 και εξευρωπαϊσμένη όπως έχει και το F1. ).

Και έρχεσε στο μήνυμα #366 που μιλάμε πάλι για την ίδια rom (4.2.2)Rom Oficial Jiayu 20140521-W-R-V0.3.4_S0924 G2F).

και μας λες: (Αυτή είναι παλιά ρομ. Έχουν βγει τουλάχιστον άλλες 2. Η νεότερη είναι η 24/09/2014. )

Βγάλε συμπέρασμα...

Είδα την ημερομηνία (20140521) που έχουν βάλει λάθος οι Ισπανοί στο site -η σωστή είναι 20140924-, γι'αυτό κατάλαβα ότι αναφερόταν σε ρομ πριν την 0.8.5 (20140606).

 

παιδια γνωρίζει κανείς αν χρειαζεται καποιες ρυθμισεις το κινητο , γιατί μου είναι πολύ αργό το 3g;

Τί εταιρία έχεις; Vodafone;

 

το κινητο εχει εγκατεστημενα τα ελληνικα στην official?

γινονται συχνες ενημερωσεις;

και ενα σχολιο για μπαταρια κ gps.

Υπάρχει επίσημη ευρωπαϊκή κυκλοφορία κάθε έκδοσης, αλλά και κινέζικη. Η συσκευή μου από B2Cbuying ήρθε με την κινέζικη και εύκολα του έβαλα την νέα ευρωπαϊκή από το ισπανικό site της Jiayu. Του αδελφού μου είχε έρθει με την ευρωπαϊκή 0.8.5 (06-06-2014).

Ενημερώσεις έχει σχετικά συχνά· είναι σοβαρή εταιρία η Jiayu. Το λογισμικό του είναι αρκετά ώριμο πια και πιστεύω ότι δεν θα χρειαστεί άλλες.

Είμαι συνηθισμένος στην μπαταρία του διπύρινου Jiayu F1, οπότε όλες μου φαίνονται ανεπαρκείς πια :p Η 2200 που έχει είναι πολύ καλή για τις ίντσες του. Υπάρχουν πεντάιντσα με πολύ μικρότερη μπαταρία.

Δεν χρησιμοποιώ GPS, αλλά δεν είχα προβλήματα με του F1 τις 1-2 φορές που το δοκίμασα.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...