Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα , μετα απο 25 μερες περιπου με την συσκευη θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στην σονυ που με εκανε να ξεχασω το xda , τις custom rom και τον φορτιστη !
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , μετα απο 25 μερες περιπου με την συσκευη θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στην σονυ που με εκανε να ξεχασω το xda , τις custom rom και τον φορτιστη !

 

καλα αυτον τον ξεχασαμε πραγματικα! :D

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες εντυπώσεις, σαν να έχω φύγει από την εποχή του λίθου (HTC Desire) και να έχω φτάσει στη διαστημική εποχή.. Δεν πρόλαβα να ασχοληθώ πολύ ακόμα, αλλά είναι φοβερό!

 

Κάτι που με χάλασε λίγο είναι οτι ο επίσημος dialer δεν υποστηρίζει Τ9 στα ελληνικά, για να βρίσκει γρήγορα ονόματα με ελληνικούς χαρακτήρες.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα σε μαύρο, από Amazon Ιταλίας! Έκανε 2 εβδομάδες να έρθει, courier αργός σαν καράβι, αλλά τουλάχιστον έφτασε ακριβώς τη μέρα που προέβλεπε. 457 ευρώ το πήρα, όταν το παρήγγειλα στην Ελλάδα δεν υπήρχε καν, τώρα το τοπιό έχει αλλάξει εδώ, αλλά παρόλα αυτά είμαι ευχαριστημένος.

 

Πάω για nano sim..

 

Και εμένα τόσο έκανε από αγγλικό για το μεγάλο και μου ήρθε με καμένα pixel και περιμένω έως αρχές επόμενης εβδομάδας να μου έρθει η αντικατάσταση.

Καλορίζικο!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τόσο έκανε από αγγλικό για το μεγάλο και μου ήρθε με καμένα pixel και περιμένω έως αρχές επόμενης εβδομάδας να μου έρθει η αντικατάσταση.

Καλορίζικο!

 

Καλορίζικο και σε εσένα! Είχε κάποιο χαρτί σαν απόδειξη σε εσένα μέσα; Εμένα όχι. Εκτός αν μου έρθει σε δεύτερο χρόνο. Τι έγινε, ούτε οι Ιταλοί κόβουν αποδείξεις; :)

 

Αν θες μπορείς να μου στείλεις pm για να μην κάνουμε hijack το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο κανει και σε μενα το Xperia Z1 αποταν αλλαξα φοντο. Και σε ενα παληκαρι με Ζ1 επισης..

 

Αν ειναι ετσι πρεπει να χρησιμοποιουνται μονο αυτες που εχει απο default η Sony δηλαδη ? Ολες οι αλλες εικονες κολλανε ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι ετσι πρεπει να χρησιμοποιουνται μονο αυτες που εχει απο default η Sony δηλαδη ? Ολες οι αλλες εικονες κολλανε ?

Οχι.. Ειχα ενα μαυρο φοντο με ενα σημα πρασινο στη μεση. Αποταν εβαλα ρνα ασπρο-γκρι το κανει. Ιαως με σκουρα φοντο να μην το κανρι.. :/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στα παμπλικ και τα είδα από κοντά και το κομπακτ και το 930. Το 930 μου φάνηκε ποιο στιβαρή κατασκευή και μου άρεσε λίγο περισσότερο η οθόνη του οπότε κατευθύνθηκα προς το 930. Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τις απόψεις σας.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήγα στα παμπλικ και τα είδα από κοντά και το κομπακτ και το 930. Το 930 μου φάνηκε ποιο στιβαρή κατασκευή και μου άρεσε λίγο περισσότερο η οθόνη του οπότε κατευθύνθηκα προς το 930. Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια και τις απόψεις σας.

 

Έχε υπόψη σου και το παρακάτω .... ;)

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/nokia-lumia-930/battest.jpg http://cdn.gsmarena.com/vv/reviewsimg/sony-xperia-z3-compact/battest.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα είχα υπόψιν μου αυτά για τη μπαταρία αλλά δε με ενοχλεί κάθε δεύτερη μέρα να το φορτίζω. Αυτό που πραγματικά έκανε τη διαφορά όταν τα είδα από κοντά ήταν η οθόνη, τα χρώματα φαίνονται ποιο "ζωντανά" στο 930 και πιθανότατα η οθόνη είναι και ο λόγος που αντέχει λιγότερο. Κατά τα άλλα η αίσθηση που μου έδωσε το 930 είναι ότι είναι μια στιβαρότερη κατασκευή και οι φωτογραφίες που τράβηξα στο κατάστημα φαίνονταν καθαρότερες. Επίσης το γυαλί που περιβάλλει το κόμπακτ με προβλημάτισε λίγο και ο λόγος είναι ότι δε βάζω θήκη στα κινητά μου θέλω να τα "χαίρομαι" όπως είναι και θήκη δυστυχώς για το κομπακτ είναι μάλλον αναγκαστική γιατί μου θύμισε κάτι iphone 4-4s που είχα δει ραγισμένα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη φόρτιση ακόμα, κλείνω σε λίγο 2 μέρες συνέχεια ανοιχτό σε λίγο, και είναι ακόμα στο 26% ! Not bad eh?

 

Αυτά που δε μου αρέσουν τόσο μέχρι τώρα είναι οι παραδοσιακές λειτουργίες. Ο dialer μου φαίνεται λίγο βασικός, δεν υποστηρίζει και ελληνικό T9. Επίσης, η εφαρμογή SMS δε φαίνεται να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά! Πάω για DialerOne και ChompSMS μου φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Το βιντεο που δειχνει ( οντως δειχνει;; Δε βλεπω κατι.. ) το drop test του z3 compact, ειναι αληθινο;

 

Αξιζει η σειρα Z να γινεται root ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη φόρτιση ακόμα, κλείνω σε λίγο 2 μέρες συνέχεια ανοιχτό σε λίγο, και είναι ακόμα στο 26% ! Not bad eh?

....

Επίσης, η εφαρμογή SMS δε φαίνεται να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά! Πάω για DialerOne και ChompSMS μου φαίνεται..

 

Η μπαταρια ειναι απο τους λογους που θα το παρω!

Για τα SMS, μηπως απλα λειπει καποια ρυθμιση;

Ετσι μου εκανε στο Moto g που εχω...η κωδικοποιηση απο gsm μηπως πρεπει να παει στο αυτοματο πχ;;;

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη φόρτιση ακόμα, κλείνω σε λίγο 2 μέρες συνέχεια ανοιχτό σε λίγο, και είναι ακόμα στο 26% ! Not bad eh?

 

Αυτά που δε μου αρέσουν τόσο μέχρι τώρα είναι οι παραδοσιακές λειτουργίες. Ο dialer μου φαίνεται λίγο βασικός, δεν υποστηρίζει και ελληνικό T9. Επίσης, η εφαρμογή SMS δε φαίνεται να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά! Πάω για DialerOne και ChompSMS μου φαίνεται..

 

Handcent sms is your friend.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=el

Μόνο στα ελληνικής αντιπροσωπείας έχεις 160 χαρακτηρες με το ενσωματωμένο της Sony sms app.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη φόρτιση ακόμα, κλείνω σε λίγο 2 μέρες συνέχεια ανοιχτό σε λίγο, και είναι ακόμα στο 26% ! Not bad eh?

 

Αυτά που δε μου αρέσουν τόσο μέχρι τώρα είναι οι παραδοσιακές λειτουργίες. Ο dialer μου φαίνεται λίγο βασικός, δεν υποστηρίζει και ελληνικό T9. Επίσης, η εφαρμογή SMS δε φαίνεται να υποστηρίζει 160 χαρακτήρες στα ελληνικά! Πάω για DialerOne και ChompSMS μου φαίνεται..

 

To z3 compact ξεχνάς να το φορτίσεις :lol: . Είναι πολύ δυνατό σε διάρκεια μπαταρίας .

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν αξιζει τα λεφτα του ομως.. Και δε μπορω να καταλαβω γιατι η Sony βγαζει σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα, καινουρια κινητα με απειροελαχιστες διαφορες μεταξυ τους..
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αν αξιζει τα λεφτα του ομως.. Και δε μπορω να καταλαβω γιατι η Sony βγαζει σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα, καινουρια κινητα με απειροελαχιστες διαφορες μεταξυ τους..

Εχει και θετικό του οτι πέφτουν οι τιμές σχετικά πιο γρήγορα.

Πάντως z4 compact κατα 99% δεν θα βγάλει την άνοιξη,μόνο το μεγάλο.

Απο την άλλη βέβαια το να κυνηγάμε την τεχνολογία δεν ειναι αυτός ο αυτοσκοπός,διοτι δεν πρόκειται ποτε να την φτάσουμε.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Handcent sms is your friend.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.handcent.nextsms&hl=el

Μόνο στα ελληνικής αντιπροσωπείας έχεις 160 χαρακτηρες με το ενσωματωμένο της Sony sms app.

 

Δηλαδή υπάρχουν κάποιες διαφορές μεταξύ των χωρών τελικά σε κάποιες εφαρμογές! Δεν το ήξερα! Α τους αλήτες! Αυτή η εφαρμογή SMS που περιλαμβάνεται δεν είναι της Sony, είναι η stock kitkat;

 

Πάντως καλό είναι να το ξέρουν όσοι το αγοράζουν από το εξωτερικό.

 

Α, η μπαταρία έπεσε τώρα. Από 26% πήγε στο 25%..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...