Jump to content

ZTE Nubia Z7 Max


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω δε ξέρω ελπίζω να με αποζημιώσει το τηλέφωνο για την αναμονή

Εχθές έφθασε Ελλάδα πόσες μέρες κάνει η παράδοση?

Edited by bikiapo
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι να πω δε ξέρω ελπίζω να με αποζημιώσει το τηλέφωνο για την αναμονή

Εχθές έφθασε Ελλάδα πόσες μέρες κάνει η παράδοση?

συνηθως 2-3 μερες, ποτε ειχες παραγγείλει;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λεει Page not found,οι κριτικες που εχω διαβασει λενε μονο καλα,απλα δεν ρουταρεται ευκολα

 

Το link διορθώθηκε.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το link διορθώθηκε.

 

Ευχαριστω,το εχω δει αυτο,εχω διαβασει οτι εχει γραφτει για το κινητο,η αρχικη μου ερωτηση ειναι πως εβαλε το to2c playstore σε αρουταριστο κινητο οταν το vickmall ελεγε οτι για να μπει πρεπει να το ρουταρει,καμια ιδεα?Εμενα ερχεται με μουλτιλανγκ και playstore αλλα οχι ρουταρισμενο.

Link to comment
Share on other sites

συνηθως 2-3 μερες, ποτε ειχες παραγγείλει;

Άστα έχω παραγγείλει από 24.9 έκανε 1 μήνα να έρθει τώρα το βλέπω στο κέντρο διανομής αύριο θα πάρω τηλέφωνο για να πάω να το πάρω από τα ΕΛΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Άστα έχω παραγγείλει από 24.9 έκανε 1 μήνα να έρθει τώρα το βλέπω στο κέντρο διανομής αύριο θα πάρω τηλέφωνο για να πάω να το πάρω από τα ΕΛΤΑ

ε σημερα παραλαμβανεις λογικα, εγω παραγγελια 8/10 αλλα ακομα δεν εχει εμφανιστει ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

 

Διαβασα ολες σας τις απαντησεις - ερωτησεις και θελω να πω οτι κι εγω ειμαι στην διαδικασια αγορας κινητου, και εχω καταληξη ή σε αυτο ή στο Huewei honor 6 (H60-l12).

 

σαν design μου αρεσει περισσοτερο το zte, εχει κεντρικο κουμπι και βοηθητικα, εκτος οθονης σε σχεση με το αλλο.

το honor εχει λεει γυαλινο πισω καπακι, 8πυρηνο (αγνωστο) επεξεργαστη ,3GB RAM, 5Ιντσο...

 

 

δεν ξερω αν εχει υποψη του καποιος για το honor , αλλα κι εγω κλεινω πιο πολυ στο zte.

 

Ο βαγγελης που ειπε οτι θα το δοκιμαζε, ας μας πει την γνωμη του, που ειναι και expert!

Edited by lacta13
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

 

Διαβασα ολες σας τις απαντησεις - ερωτησεις και θελω να πω οτι κι εγω ειμαι στην διαδικασια αγορας κινητου, και εχω καταληξη ή σε αυτο ή στο Huewei honor 6 (H60-l12).

 

σαν design μου αρεσει περισσοτερο το zte, εχει κεντρικο κουμπι και βοηθητικα, εκτος οθονης σε σχεση με το αλλο.

το honor εχει λεει γυαλινο πισω καπακι, 8πυρηνο (αγνωστο) επεξεργαστη ,3GB RAM, 5Ιντσο...

 

 

δεν ξερω αν εχει υποψη του καποιος για το honor , αλλα κι εγω κλεινω πιο πολυ στο zte.

 

Ο βαγγελης που ειπε οτι θα το δοκιμαζε, ας μας πει την γνωμη του, που ειναι και expert!

 

Δεν εχει γυαλινο καπακι,ενα γλυστερο πλαστικο που χαραζει αμεσως απο οτι λενε στα φορουμ εξω,θελει προστασια γι αυτο στελνουν και προστατευτικο της πισω πλευρας,κι εγω προτιμησα το Nubia ,περιμενω μια ολοκληρωμενη παρουσιαση απο καποιον που το εχει,εγω οταν το παραλαβω θα κανω μια αναλογα με τις γνωσεις μου που ειναι ελαχιστες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

 

Διαβασα ολες σας τις απαντησεις - ερωτησεις και θελω να πω οτι κι εγω ειμαι στην διαδικασια αγορας κινητου, και εχω καταληξη ή σε αυτο ή στο Huewei honor 6 (H60-l12).

 

σαν design μου αρεσει περισσοτερο το zte, εχει κεντρικο κουμπι και βοηθητικα, εκτος οθονης σε σχεση με το αλλο.

το honor εχει λεει γυαλινο πισω καπακι, 8πυρηνο (αγνωστο) επεξεργαστη ,3GB RAM, 5Ιντσο...

 

 

δεν ξερω αν εχει υποψη του καποιος για το honor , αλλα κι εγω κλεινω πιο πολυ στο zte.

 

Ο βαγγελης που ειπε οτι θα το δοκιμαζε, ας μας πει την γνωμη του, που ειναι και expert!

 

Δεν έχει καθόλου άγνωστο επεξεργαστή, έχει τον Kirin 920 της Huawei, ο οποίος από ότι διαβάζω είναι λίγο πιο γρήγορος από τον 801

Link to comment
Share on other sites

Really good phone. Camera and speakerphone are both fantastic too. The rest of the hardware speaks for itself, although 3gb ram would make it perfect. Weakest point would be some of the management apps built into the phone aren't as powerful as some other brands, but I'd hope this gets updated at some point. Build quality is good and phone looks really slim. Screen has better color than other 1080p displays I've looked at

 

Μια αποψη για το κινητο απο αγοραστη στο gsmarena

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.

 

Διαβασα ολες σας τις απαντησεις - ερωτησεις και θελω να πω οτι κι εγω ειμαι στην διαδικασια αγορας κινητου, και εχω καταληξη ή σε αυτο ή στο Huewei honor 6 (H60-l12).

 

σαν design μου αρεσει περισσοτερο το zte, εχει κεντρικο κουμπι και βοηθητικα, εκτος οθονης σε σχεση με το αλλο.

το honor εχει λεει γυαλινο πισω καπακι, 8πυρηνο (αγνωστο) επεξεργαστη ,3GB RAM, 5Ιντσο...

 

 

δεν ξερω αν εχει υποψη του καποιος για το honor , αλλα κι εγω κλεινω πιο πολυ στο zte.

 

Ο βαγγελης που ειπε οτι θα το δοκιμαζε, ας μας πει την γνωμη του, που ειναι και expert!

 

Άψογα και τα 2.

Αναλογα τι θελεις. Αν θελεις δικαρτο τουμπανο σε μικρο μεγεθος πας στο χονορ (μια λεπτομερεια, το πισω δεν ειναι γυαλι, αλλα απλα καλο πλαστικο).

Αν θελεις 5.5'' πας στο ΖΤΕ.

Προσωπικα προτιμω το ΖΤΕ (τα εδωσα και τα 2 βεβαια για τα oppo find 7 και meizu MX4).

Λεπτομερεια. Το χονορ εχει ενεργες και τις 2 sim (dual active), ενω το ΖΤΕ dual standby.

Link to comment
Share on other sites

Άψογα και τα 2.

Αναλογα τι θελεις. Αν θελεις δικαρτο τουμπανο σε μικρο μεγεθος πας στο χονορ (μια λεπτομερεια, το πισω δεν ειναι γυαλι, αλλα απλα καλο πλαστικο).

Αν θελεις 5.5'' πας στο ΖΤΕ.

Προσωπικα προτιμω το ΖΤΕ (τα εδωσα και τα 2 βεβαια για τα oppo find 7 και meizu MX4).

Λεπτομερεια. Το χονορ εχει ενεργες και τις 2 sim (dual active), ενω το ΖΤΕ dual standby.

 

Βασικα κι εγω δικαρτο θελω οπωσδήποτε. Το θεμα του standby και του active δεν απασχολει τοσο, γιατι την δευτερη καρτα την εχω κυριως για περνω, ουτε για ιντερνετ, ουτε μηνύματα.

 

Το θεμα της οθονης ειναι ενα θεμα απο την αποψη μεγεθους, ημουν χρονια με Γαλαξια s2 στις 4.3 και τα 5.5 μου φαινονται καπως...

 

Σαν design με εχει κερδισει πολυ το zte, αν τα ειχε ολα αυτα σε 5 ιντσες, θα ηταν τελειο.

 

Νομιζω βεβαια το honor δεν εχει και στις 2 sim 4g,αλλα οκ. Το θεμα των κουμπιων για μενα ειναι σημαντικό, γιατι το να εχει τα κουμπια στην οθονη ειναι μειον για μενα...και χανεις θεμα απο την οθονη, και καμια φορα οταν πατας κατι στην οθονη λιγο πιο πανω, καταλαθος πατας ενα απο τα κουμπια και σε πεταει εξω...

 

Με συγχωρητε που εβαλα στο thread συζητηση για αλλο κινητο, αλλα θελω να βγαλω καποια συμπερασματα και για τα 2.

 

Και το oppo 7 ηταν στην 3η επολογη μου, αλλα απορριπτεται λογο μονοκαρτο κυριως...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα κι εγω δικαρτο θελω οπωσδήποτε. Το θεμα του standby και του active δεν απασχολει τοσο, γιατι την δευτερη καρτα την εχω κυριως για περνω, ουτε για ιντερνετ, ουτε μηνύματα.

 

Το θεμα της οθονης ειναι ενα θεμα απο την αποψη μεγεθους, ημουν χρονια με Γαλαξια s2 στις 4.3 και τα 5.5 μου φαινονται καπως...

 

Σαν design με εχει κερδισει πολυ το zte, αν τα ειχε ολα αυτα σε 5 ιντσες, θα ηταν τελειο.

 

Νομιζω βεβαια το honor δεν εχει και στις 2 sim 4g,αλλα οκ. Το θεμα των κουμπιων για μενα ειναι σημαντικό, γιατι το να εχει τα κουμπια στην οθονη ειναι μειον για μενα...και χανεις θεμα απο την οθονη, και καμια φορα οταν πατας κατι στην οθονη λιγο πιο πανω, καταλαθος πατας ενα απο τα κουμπια και σε πεταει εξω...

 

Με συγχωρητε που εβαλα στο thread συζητηση για αλλο κινητο, αλλα θελω να βγαλω καποια συμπερασματα και για τα 2.

 

Και το oppo 7 ηταν στην 3η επολογη μου, αλλα απορριπτεται λογο μονοκαρτο κυριως...

 

Είστε που είστε offtopic υπάρχει και το TouchPlus film για το honor 6 ρίξε μία ματιά στο τοπικ του.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

έφτασε ελλάδα και το δικό μου, δευτέρα λογικά το έχω

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS 13-10-2014 19:05 IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 24-10-2014 12:23 ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία...Αντε να μεγαλώνει το τοπικ για το κινητό..Περιμένω και εγώ να το παραλάβω σε καμια 20αρια μέρες (θα κανει στανταρ κανα μηνα)... Ο λόγος που αργούν πλέον ολα απο Κίνα μεριά είναι γτ πριν κανα μήνα ή 2μήνο εντόπισα Μεθαμφεταμίνες σε πακέτα της singapοre post και πλεον είναι αναγκασμένοι να ελέγχουν ενα ενα τα πακέτα στα τελωνεία στην κίνα...Οπότε ας κάνουμε υπομονή. :happy:
Link to comment
Share on other sites

έφτασε ελλάδα και το δικό μου, δευτέρα λογικά το έχω

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ IPS13-10-201419:05IPS

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ24-10-201412:23ΕΛΛΑΔΑ - ΑΘΗΝΑ (ΚΑΤ)

και μενα μια απο τα ιδια, εφτασε σημερα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδία...Αντε να μεγαλώνει το τοπικ για το κινητό..Περιμένω και εγώ να το παραλάβω σε καμια 20αρια μέρες (θα κανει στανταρ κανα μηνα)... Ο λόγος που αργούν πλέον ολα απο Κίνα μεριά είναι γτ πριν κανα μήνα ή 2μήνο εντόπισα Μεθαμφεταμίνες σε πακέτα της singapοre post και πλεον είναι αναγκασμένοι να ελέγχουν ενα ενα τα πακέτα στα τελωνεία στην κίνα...Οπότε ας κάνουμε υπομονή. :happy:

 

11 μέρες δεν το λες πολύ για να φτάσει στη χώρα!

Link to comment
Share on other sites

Άψογα και τα 2.

Αναλογα τι θελεις. Αν θελεις δικαρτο τουμπανο σε μικρο μεγεθος πας στο χονορ (μια λεπτομερεια, το πισω δεν ειναι γυαλι, αλλα απλα καλο πλαστικο).

Αν θελεις 5.5'' πας στο ΖΤΕ.

Προσωπικα προτιμω το ΖΤΕ (τα εδωσα και τα 2 βεβαια για τα oppo find 7 και meizu MX4).

Λεπτομερεια. Το χονορ εχει ενεργες και τις 2 sim (dual active), ενω το ΖΤΕ dual standby.

 

Οταν λες dual active τι ενοείς???και εγω μεταξύ των δυο ειμαι αλλα μεχρι τωρα δεν το εχω δει αυτο το dual active ολα τα δικαρτα εχουν dual standby...Dual active να παρει τηλεφωνο και στις δυο γραμμές ταυτόχρονα??? Κλεινω στο μεγαλο λογω πρεσβυωπιας....χαχα (ειναι και αυτος ενα λογος ο λόγος υγείας).....Νομίζω ομως για 5,5 ιντσο εχει καλές διαστάσεις...Στο χέρι πως καθετε???

Link to comment
Share on other sites

11 μέρες δεν το λες πολύ για να φτάσει στη χώρα!

 

Εεε καλα μεχρι να παει στο σπιτι του θελει ακομα καμια 5αρα μερες...Μακάρι τόσο να κάνει και το δικό μου :D

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το παραγγείλω αύριο η τελευταία στοκ Rom V1.41 έχει τελικά Ελληνικά ή όχι;;Ας μου απαντήσει κάποιος με σιγουριά.

Και αν δεν έχει θα πάρει στο μέλλον και Ελληνικά;Δηλαδή αυτές οι ROM τώρα είναι κάτι σαν Beta και αργότερα θα βγουν οι οριστικές ROM;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω το κινητό στα χέρια μου οπότε δεν μπορώ να σ πω με σιγουρία αλλα οποτι ξέρω υπάρχουν 2 ρομ(το ιδιο κανει και η οππο μιας και ειχα και ξερω) η κινέζικη που περιέχει κινέζικα και αγγλικά και πέρνει πρώτη τα απντέιτ και η "παγκόσμια" ρομ που έχει και ελληνικά και άλλες γλώσσες απλα πέρνει πιο αργά τα απντείτ (μιας και πρέπει να τα μεταφράζουν)
Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το παραγγείλω αύριο η τελευταία στοκ Rom V1.41 έχει τελικά Ελληνικά ή όχι;;Ας μου απαντήσει κάποιος με σιγουριά.

Και αν δεν έχει θα πάρει στο μέλλον και Ελληνικά;Δηλαδή αυτές οι ROM τώρα είναι κάτι σαν Beta και αργότερα θα βγουν οι οριστικές ROM;;

 

η official έχει μόνο αγγλικά και κινέζικα.

Υπάρχει όμως custom multilanguage βασισμένη στην 1.41 με ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Λέω να το πάρω από το http://www.to2c.com Έχει την καλύτερη τιμή που βρήκα 280 Ευρο και έχει δώρο 1)High Quality Silicon Case 2)Tempered Glass Screen Protector 3)Touch Pen 4)Leather Case 5)Universal Screen Protector τι λέτε καταρχήν είναι αξιόπιστο και από τιμή υπάρχει κάπου αλλού φτηνότερα;

 

Αν σε περίπτωση δεν έχει την παγκόσμια και έχει την κινέζικη πως φλασαρουμε την παγκόσμια υπάρχει κάποιος οδηγός η κάποιο βίντεο;

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω στα χέρια μου, κατεβάζω update 1.41, θα παίξω λιγάκι και θα επανέλθω.

Πρώτες εντυπώσεις, ωραία οθόνη, στιβαρή κατασκευή και γρήγορο...

 

Λέω να το πάρω από το http://www.to2c.com Έχει την καλύτερη τιμή που βρήκα 280 Ευρο και έχει δώρο 1)High Quality Silicon Case 2)Tempered Glass Screen Protector 3)Touch Pen 4)Leather Case 5)Universal Screen Protector τι λέτε καταρχήν είναι αξιόπιστο και από τιμή υπάρχει κάπου αλλού φτηνότερα;

 

Αν σε περίπτωση δεν έχει την παγκόσμια και έχει την κινέζικη πως φλασαρουμε την παγκόσμια υπάρχει κάποιος οδηγός η κάποιο βίντεο;

 

το to2c είναι από τα γνωστά μαγαζιά. Δώσε παραγγελία άφοβα.

Εδώ θα δεις οδηγίες για το πως να περάσεις custom recovery. Σε περίπτωση που θες να βάλεις την multilanguage, μέσω custom recovery θα την βάλεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...