Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εγω ετσι πιστευα αλλα δεν ισχυει συνεχεια μου λενε οτι δεν ισχυει αυτο! οτι το 4g επειδη θα κατεβασει σε λιγοτερο χρονο ενα πραγμα θα σου αφαιρεσει το επιπλεον χρονο που κερδισες σε mb οπως θα κατεβαζες με το 3g!

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

τοτε τι μου το λενε στο τμημα εξυπηρετησης πελατων; . για μας γελανε;. εγω γενικα με την πολιτικη αυτη δεν το χρησιμοποιω.. επισης ενω θελω να παρω συσκευη 4g για να το δω πως παει δεν το κανω ακομα διοτι βλεπω την πολιτικης της εταιρειας να βγαζει κανενα καμια πολιτικη να χρεωνει επιπλεον το 4g για αυτο δουλευω με το 3g που το ηδη ξερω! . εντελως λαθος και βεβαια θελω να δοκιμασω το 4g και να παρω συσκευη αλλα ακομα εχω φρεναρει μεσα μου για τι τι συσκευη θα παρω μην βγει καμια αλλη και το μετανιωσω.. για αυτο ειμαι δυσταχτικος με το 4g!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τοτε τι μου το λενε στο τμημα εξυπηρετησης πελατων; . για μας γελανε;. εγω γενικα με την πολιτικη αυτη δεν το χρησιμοποιω.. επισης ενω θελω να παρω συσκευη 4g για να το δω πως παει δεν το κανω ακομα διοτι βλεπω την πολιτικης της εταιρειας να βγαζει κανενα καμια πολιτικη να χρεωνει επιπλεον το 4g για αυτο δουλευω με το 3g που το ηδη ξερω! . εντελως λαθος και βεβαια θελω να δοκιμασω το 4g και να παρω συσκευη αλλα ακομα εχω φρεναρει μεσα μου για τι τι συσκευη θα παρω μην βγει καμια αλλη και το μετανιωσω.. για αυτο ειμαι δυσταχτικος με το 4g!

 

Στην εξυπηρέτηση πελατών στο είπαν αυτό; Απαράδεκτοι αν λένε κάτι τέτοιο.

Δεν υπάρχει περίπτωση να μπορούν να κάνουν κάτι τέτοιο παιδιά. Γιατί λένε τέτοιες σαχλαμάρες δεν έχω ιδέα.

Αν ισχύει σηκώνω τα χέρια ψηλά, τόσο απλά και καλό είναι να φάνε καμία καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το λιγοτερο ποσο που μπορουμε να ανανεωσουμε;

31/10 κλεινω 6μηνο απ την τελευταια ανανεωση και δε θελω να χασω το υπολοιπο

Link to comment
Share on other sites

ποιο ειναι το λιγοτερο ποσο που μπορουμε να ανανεωσουμε;

31/10 κλεινω 6μηνο απ την τελευταια ανανεωση και δε θελω να χασω το υπολοιπο

 

5euro σε καταστημα η ιντερνετ

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε κατάστημα γερμανός και έκανα αίτηση για την κίνηση των τελευταίων 3 μηνών γιατί κάτι παίζει με τον αριθμό μου (ανεξήγητες μειώσεις υπολοίπου στην κάρτα). Μου είπαν ότι θα μου έρθει γραπτά η απάντηση στο ταχυδρομείο μετά απο τουλάχιστον 15 μέρες. Γνωρίζει κανείς που το έχει δοκιμάσει αν όντως κάνει τόσο πολύ; Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εβαλα μια καρτα των 10 ευρω και μεσα απο το 1314 ακουω να λεει οτι θα μου κρατησουν 3 ευρω και θα μου δωσουν αλλα 100 λεπτα προς ολους ! Συνολο 400 λεπτα.

Δηλαδη,χωρις να με ρωτησουν.μου κρατανε 3 ευρω ?? :mad:

Εγω που δεν θελω αυτα τα 100 λεπτα ,τι μπορω να κανω ??

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Απο 13 Οκτωβρίου άλλαξε το bonus και έγινε 400 λεπτά με 3 ευρώ

Αν δεν τα θέλεις Βάλε κάρτα 9 ευρώ , αλλά δεν μπορείς πλέον να έχεις τα δωρεάν 300

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Απο 13 Οκτωβρίου άλλαξε το bonus και έγινε 400 λεπτά με 3 ευρώ

Αν δεν τα θέλεις Βάλε κάρτα 9 ευρώ , αλλά δεν μπορείς πλέον να έχεις τα δωρεάν 300

 

Και που μπορει να παρει καποιος καρτα <10€, απο τη στιγμη που το πλεον κοινο σημειο, το περιπτερο, δεν τις διαθετει;

Εγω ολα τα χρονια απο περιπτερα περνω. Ειναι το πλεον ευκολο, προσβασιμο κλπ

Οι 'αχαρακτηριστοι' το κανουν επιτηδες δυσκολο να βρεις πχ. 9αρα καρτα.

Αρα να παιρνεις το ελαχιστο 10αρα, αφου για να βρεις μικροτερη πρεπει ο μεσος χρηστης να το παλεψει.

Τι να κανουμε, δεν ειναι ευκολο να τρεχουν ολοι(πχ μεγαλυτερες ηλικιες) στο Γερμανο, ούτε εχουν ολοι smartphones να βαλουν 'apps' και ουτε εχουν ολοι 'ebanking'.

Για πειτε....

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε τροπο η cosmote,για να μας παιρνει τα φραγκα πιο γρηγορα. Το ψαχνω γι αλλη εταιρια μαλλον.

Δεν μπορει η cosmote και η καθε cosmote ,να κραταει απο την καρτα μου λεφτα,χωρις να το ζητησω εγω !!

Ουτε θελω τα 100 λεπτα που μου δινει παραπανω ! Με ρωτησε εμενα ? Τι αντε ,ετσι θελω και στα παιρνω ?

Δεν ειναι τα 3 ευρω,αλλα ο τροπος που το επραξε η cosmote. ΔΕΝ με ρωτησε !!

Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή έχεις 400 λεπτά με 3 ευρώ .

Όπου αλλού να πας θα δίνεις 5 ευρω για 200 λεπτά

Να πας , πράγματι έτσι τους αξίζει , έτσι πρέπει να φερόμαστε όλοι μας.

 

 

@karib

Στον Γερμανό και στα καταστήματα Cosmote .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Και που μπορει να παρει καποιος καρτα <10€, απο τη στιγμη που το πλεον κοινο σημειο, το περιπτερο, δεν τις διαθετει;

Εγω ολα τα χρονια απο περιπτερα περνω. Ειναι το πλεον ευκολο, προσβασιμο κλπ

Οι 'αχαρακτηριστοι' το κανουν επιτηδες δυσκολο να βρεις πχ. 9αρα καρτα.

Αρα να παιρνεις το ελαχιστο 10αρα, αφου για να βρεις μικροτερη πρεπει ο μεσος χρηστης να το παλεψει.

Τι να κανουμε, δεν ειναι ευκολο να τρεχουν ολοι(πχ μεγαλυτερες ηλικιες) στο Γερμανο, ούτε εχουν ολοι smartphones να βαλουν 'apps' και ουτε εχουν ολοι 'ebanking'.

Για πειτε....

 

Μπορεις όποτε έχεις ευκαιρία να πας σε κάποιο κατάστημα. Αν αυτό δεν σου είναι εύκολο μπορείς να βάλεις κάρτα των 5Ε μέσω του cosmote.gr με χρέωση πιστωτικής ή χρεωστικής κάρτας, ακόμη μπορεί να σου ανανεώνει ένα συμβόλαιο/καρτοσυμβόλαιο με 5Ε ή αν έχεις κάποιο άλλο καρτοκινητό να βάζεις εκεί την κάρτα και να την μεταφέρεις στο άλλο κινητό. Αυτά μπορείς να κάνεις διαφορετικά διαγράψου από την προσφορά και δεν θα παίρνεις bonus με κάθε κάρτα των 10Ε. Αλλά μετά θα μπορείς μα πάρεις μόνο 200 λεπτά με 5Ε! Έχεις πάντως δίκιο σε ότι λες γτ δεν μπορεί μία εταιρεία να σε αναγκάζει να δίνεις 3Ε. Τώρα με το να βάζεις κάρτα 10 σου μπαίνουν 8,80 (στο περίπου) αφαίρεσαι και τα 3Ε=5,80. Μετά σου είναι δύσκολο να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο sms και internet και μπορεί κάποιος να μη μιλάει πάνω από τα 300 λεπτά! Αλλά έτσι είναι η προσφορά!

Link to comment
Share on other sites

Τι κόστος έχει η αντικατάσταση της κάρτας sim;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τι κόστος έχει η αντικατάσταση της κάρτας sim;

 

5 ευρώ.ολες οι εταιριες τόσο χρεωνουν

Link to comment
Share on other sites

ωπα, τι κολπα ειναι αυτα; και στο 5ευρω τα ιδια κανουν;

 

μονο στην καρτω των 10ευρω γινεται αυτο!

και απο οσο ξερω και η βονταφον το εκανε το ιδιο που σου τρωει 3 ευρω για 400 λεπτα και οσοι το ειχανε ενεργοποιημενο μεταφερονται αυτοματα σε αυτο το πακετο που σου τρωει 3 ευρω οταν βαζει καρτα 10 ευρω! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Βρηκε τροπο η cosmote,για να μας παιρνει τα φραγκα πιο γρηγορα. Το ψαχνω γι αλλη εταιρια μαλλον.

Δεν μπορει η cosmote και η καθε cosmote ,να κραταει απο την καρτα μου λεφτα,χωρις να το ζητησω εγω !!

Ουτε θελω τα 100 λεπτα που μου δινει παραπανω ! Με ρωτησε εμενα ? Τι αντε ,ετσι θελω και στα παιρνω ?

Δεν ειναι τα 3 ευρω,αλλα ο τροπος που το επραξε η cosmote. ΔΕΝ με ρωτησε !!

 

Ναι φυσικα.Οπως και ειχε δικαιωμα να καταργησει τελειως την προσφορα αυτη και να μας στειλει ολους στο 5ευρω και 200 λεπτα χωρις να μας ρωτησει οπως γραφει στους ορους και προυποθεσεις.Το δεδομενο ειναι οτι σε συμφερει να σου παιρνει 3 και να εχεις 400 παρα να σου παιρνει 5 και να εχεις 200.Νομιζω αυτο δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις.

Link to comment
Share on other sites

ο φιλος απο πάνω προφανως εννοεί οτι τα 3 ευρω τα παίρνει με το έτσι θέλω σε κάθε 10ευρη ανανέωση. Τα 5 ευρώ όμως τα δίνει ο ίδιος ενεργοποιώντας το πακέτο όταν και αν θέλει.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος ο κωδικος απο το reload it να μαθαινεται απο καποιο αλλο νουμερο? Εννοω δλδ να μπορει ενας αριθμος Α να στελνει πχ ενα sms και να μαθαινει τον κωδικο απο εναν αριθμο Β(γιατι ας πουμε δεν μπορει να διαβασει μηνυματα στη συσκευη του). Στην συνεχεια να μπαινεις στο site και να πιστωνεις κανονικα το δωρο στον αριθμο Β.

Υπαρχει τροπος?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ο κωδικός "παντρεύεται" με τον αριθμό που πραγματοποιεί την ανανέωση. Αν θυμάμαι το είχα δοκιμάσει παλιότερα να βάλω από άλλον αριθμό κωδικό και μου χτύπησε σε αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγες μερες εβαλα μια καρτα των 10 ευρω και μεσα απο το 1314 ακουω να λεει οτι θα μου κρατησουν 3 ευρω και θα μου δωσουν αλλα 100 λεπτα προς ολους ! Συνολο 400 λεπτα.

Δηλαδη,χωρις να με ρωτησουν.μου κρατανε 3 ευρω ?? :mad:

Εγω που δεν θελω αυτα τα 100 λεπτα ,τι μπορω να κανω ??

 

Δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

Απο 13 Οκτωβρίου άλλαξε το bonus και έγινε 400 λεπτά με 3 ευρώ

Αν δεν τα θέλεις Βάλε κάρτα 9 ευρώ , αλλά δεν μπορείς πλέον να έχεις τα δωρεάν 300

 

Βρηκε τροπο η cosmote,για να μας παιρνει τα φραγκα πιο γρηγορα. Το ψαχνω γι αλλη εταιρια μαλλον.

Δεν μπορει η cosmote και η καθε cosmote ,να κραταει απο την καρτα μου λεφτα,χωρις να το ζητησω εγω !!

Ουτε θελω τα 100 λεπτα που μου δινει παραπανω ! Με ρωτησε εμενα ? Τι αντε ,ετσι θελω και στα παιρνω ?

Δεν ειναι τα 3 ευρω,αλλα ο τροπος που το επραξε η cosmote. ΔΕΝ με ρωτησε !!

 

 

 

Καλό θα ήταν όταν δεν γνωρίζουμε κάτι να μην λέμε ότι θέλουμε.

Έχω αναφέρει παραπάνω ότι καλώντας δωρεάν το 1330 επιλογή 6 και μετά επιλογή 1 διαγράφεσαι από την προσφορά.

Τόσο απλό, ούτε κατάστημα Γερμανός ούτε τηλέφωνα στο 13838 ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που το ζω με πιάνει κάτι...

 

Κλήση ενώ σε roaming σε χώρα ΕΕ: 0,23 ευρώ/λεπτό. Τιμή εντός Ελλάδος, χωρίς πακέτο: 0,432 ευρώ το λεπτό (τουλάχιστον).

SMS ενώ σε roaming σε χώρα ΕΕ: 0,0738 ευρώ. Τιμή εντός Ελλάδος, χωρίς πακέτο: 0,12 ευρώ.

 

Τι να λέμε άλλο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που το ζω με πιάνει κάτι...

 

Κλήση ενώ σε roaming σε χώρα ΕΕ: 0,23 ευρώ/λεπτό. Τιμή εντός Ελλάδος, χωρίς πακέτο: 0,432 ευρώ το λεπτό (τουλάχιστον).

SMS ενώ σε roaming σε χώρα ΕΕ: 0,0738 ευρώ. Τιμή εντός Ελλάδος, χωρίς πακέτο: 0,12 ευρώ.

 

Τι να λέμε άλλο δηλαδή.

και το χειρότερο είναι ότι κανείς από αυτούς που υποτίθεται ελέγχουν δεν κάνουν τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

πήγα σε κατάστημα γερμανός και έκανα αίτηση για την κίνηση των τελευταίων 3 μηνών γιατί κάτι παίζει με τον αριθμό μου (ανεξήγητες μειώσεις υπολοίπου στην κάρτα). Μου είπαν ότι θα μου έρθει γραπτά η απάντηση στο ταχυδρομείο μετά απο τουλάχιστον 15 μέρες. Γνωρίζει κανείς που το έχει δοκιμάσει αν όντως κάνει τόσο πολύ;

ειχα ζητήσει κι εγω τηλεφωνικά,νομίζω κάπου τόσο έκανε για να έρθει,σου στέλνουν φάκελο με αναλυτική κατάσταση κλήσεων/μηνυμάτων και τις αντίστοιχες χρεώσεις.Απλό ταχυδρομείο όχι συστημένο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά για θυμίστε μου τί πρέπει να κάνω για να πάρω τα 300 λεπτά με την ανανέωση των 10€ ; Έχω υπόλοιπο αυτή την στιγμή στην κάρτα 14,44€, πρέπει να στείλω κάποιο μήνυμα αλλά τί ακριβώς και πού ;
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...