Jump to content

Τροποποιήσεις & βελτιώσεις για το LG G2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω οτι παρατηρησα με τον dori μεγαλητερη θερμοκρασια οταν φορτιζει. Μηπως πρεπει να βαλουμε το fast charge στο off στην καρτελα tweaks του STweaks;

 

Το γραφει ο ιδιος ο Dori

Always forced fast charge! no matter what you select in ROM

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

και το Knock off με βοήθεια εφαρμογής και launcher που να υποστηρίζει double tap και ρυθμίζεις να εκτελεί αυτή την εφαρμογή!

 

ανοίγει και κλείνει με το knock.απλά για το knock off πατάς επάνω στην notification bar.

πράγμα καλό γιατι το κλείνεις απο οποιαδήποτε εφαρμογη χωρίς να χρειάζεται να βγεις σε κενή οθόνη

και στην liquidsmooth το ίδιο ισυει από οτι θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι την 8.5 σε πολλούς και σε μένα κάνει sod και δεν ξυπνάει με τίποτα το κιν. Καλύτερα την 8.5.2 beta που προτείνουν πολλοί και δεν έχει θέμα.

Αν διαβάσεις στο xda και στην 8.5.2 έχουν αρκετοί SOD .... Με 8.5 Δεν έχω Μέχρι στιγμής ούτε ένα SOD

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον ενδιαφέρεται!!! Εδω μερικές πληροφορέις σχετικά με το unbounce και τα μερικά wakelocks. Συνεχίζει να ανανεώνεται το spreadshit...

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/19S0tKF-kfozACgnGIX0gYFBe1K8_R3NBloP4Q1FgpIU/edit#gid=1520792935

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ειχα dori 8.5 και μετα απο sod εβαλα τον bruce.εχθες το απόγευμα ξανα εβαλα dori 8.5.2 beta.στις ρυθμισεις του φενονται αποθηκευμενες οι ρυθμισεις του βαγγελη.ειναι οντως ή πρεπει να τις ξαναβαλω ?
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι παρατηρησα με τον dori μεγαλητερη θερμοκρασια οταν φορτιζει. Μηπως πρεπει να βαλουμε το fast charge στο off στην καρτελα tweaks του STweaks;

+1 απο μενα σημερα το πρωι το εβαλα να φορτισει και κατα την διαρκεια της φορτισης το κινητο ηταν πιο ζεστο απο το συνηθισμενο....

Never give up
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την sotmax αλλά δεν είμαι root πλεόν για κάποιο λόγο. Μπορείτε να μου πείτε έναν τρόπο να κάνω root?
Link to comment
Share on other sites

Όχι αλλά τελευταία δοκίμασα την vanir πολύ καλή, τούμπανο από features πολύ καλή μπαταρία και με τον kernel του dorimanx.

 

 

Όχι την 8.5 σε πολλούς και σε μένα κάνει sod και δεν ξυπνάει με τίποτα το κιν. Καλύτερα την 8.5.2 beta που προτείνουν πολλοί και δεν έχει θέμα.

 

Nομιζω θα της ριξω μια δοκιμη αφου δουλευει και το knock on. twrp εχω, χρειαζεται καποιο αλλο recovery?

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την sotmax αλλά δεν είμαι root πλεόν για κάποιο λόγο. Μπορείτε να μου πείτε έναν τρόπο να κάνω root?

 

Δοκίμασε να φλασάρεις από recovery το SuperSU 2.14

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το γραφει ο ιδιος ο Dori

Always forced fast charge! no matter what you select in ROM

Μα ειναι καλο για την μπαταρια;;;;!!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις στο xda και στην 8.5.2 έχουν αρκετοί SOD .... Με 8.5 Δεν έχω Μέχρι στιγμής ούτε ένα SOD

 

και με την 8.5 είχα σήμερα το πρώτο sod, οπότε αφήνω τον dorimanx προς το παρόν μέχρι να φτιάξει την βλακεία αυτή και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

και με την 8.5 είχα σήμερα το πρώτο sod, οπότε αφήνω τον dorimanx προς το παρόν μέχρι να φτιάξει την βλακεία αυτή και βλέπουμε

Καλο ειναι οσοι εχετε προβληματα με τον dori kernel να αναφερετε και τη ROM που φορατε ή βαλτε το στην υπογραφη σας για να μην το γραφετε συνεχεια.

Ετσι θα μπορουμε να κανουμε συγκρισεις και θα εχουμε μια πιο ολοκληρωμενη αποψη.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγω γυρισα απο 8.5 σε cloudykernel.

 

Ετρωγε σκαλωματα ωρες με 8.4, 8.5 με τις ρυθμισεις που ποσταραν εδω αλλα και στα default.

 

Lightning v4.0

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.Ας πω και γω τις τελευταίες εμπειρίες μου με CloudyG3 2.0 και dori.

Το προβλημα που ειχα αναφέρει ξανά με τον απαράδεκτο και προβληματικο ήχο οταν τραβουσα βίντεο,λυθηκε εγκαθιστώντας την εφαρμογη xcam ξαθως και την εφαρμογη xcam lg settings μεσω της οποίας απενεργοποίησα την επιλογη audio noise gate. Βεβαια λειτουργει μονο με την xcam που 'ναι ιδια με την stock του g2,αλλα δεν με χαλαει,εχει αλλα θετικα,και η ποιότητα ειναι ιδια με την κάμερα της cloudy g3.

Η μονη πα..ριά πλεον που εχω ειναι πως με ολους τους dorimanx που δοκίμασα, 8.4, 8.5, 8.5.2, το ξυπνητήρι το πρωι χτυπάει αρκετά μετα την προκαθορισμενη ωρα. Δηλ το βάζω 8, και θα χτυπήσει 8.30.Το κινητό δείχνει δηλ 8.30,το ξυπνητήρι 8,και χτυπάει. Τι κουφό τωρα ειναι αυτο. Και αργησα την πρωτη φορα στη δουλειά απο αυτη τη μαλ..ια. Και αντε μετά πες σαν δικαιολογία οτι αργησες γιατι εβαλες τον dorimanx kernel.

Link to comment
Share on other sites

Δηλ το βάζω 8, και θα χτυπήσει 8.30.Το κινητό δείχνει δηλ 8.30,το ξυπνητήρι 8,και χτυπάει. Τι κουφό τωρα ειναι αυτο. Και αργησα την πρωτη φορα στη δουλειά απο αυτη τη μαλ..ια. Και αντε μετά πες σαν δικαιολογία οτι αργησες γιατι εβαλες τον dorimanx kernel.

 

:lol::lol::lol::lol:

μπορει να εχει και ο boss g2 :p:p

 

μηπως χρησιμοποιεις unbounce ή κατι παρομοιο και εχεις πειραξει το ξυπνητηρι ;

πχ να ανανεωνεται καθε μισαωρο ; ή κατι τετοιο ; δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο , εγω εχω βαλει 3-4 ξυπνητηρια και δουλευουν ολα τελεια ...

 

cloudy g3 v2 kai dori 8.5.2

 

τοσο καιρο εγω ειχα ενα sod , με dori 8.5 !

 

gγια μενα ο καλυτερος dori ηταν ο 8.3 αν θυμαμαι καλα γιατι εχω βαλει τοσους και τοσους ... η μπαταρια δεν επεφτε με τιποτα απο την πρωτη στιγμη που το εβαλα και ειχα φτασει και 7ωρο σε 2 μερες !!! με 80% φωτεινοτητα μη αυτοματο !!

γιατι εβαλα το επομενο ρωτατε ; νομιζα ο,τι θα ηταν ακομα καλυτερα τα πραγματα !

 

μπορω να γυρισω στον παλιο απλα φλασαροντας το παλιο ;

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

μπορει να εχει και ο boss g2 :p:p

 

μηπως χρησιμοποιεις unbounce ή κατι παρομοιο και εχεις πειραξει το ξυπνητηρι ;

πχ να ανανεωνεται καθε μισαωρο ; ή κατι τετοιο ; δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο , εγω εχω βαλει 3-4 ξυπνητηρια και δουλευουν ολα τελεια ...

 

cloudy g3 v2 kai dori 8.5.2

 

τοσο καιρο εγω ειχα ενα sod , με dori 8.5 !

 

gγια μενα ο καλυτερος dori ηταν ο 8.3 αν θυμαμαι καλα γιατι εχω βαλει τοσους και τοσους ... η μπαταρια δεν επεφτε με τιποτα απο την πρωτη στιγμη που το εβαλα και ειχα φτασει και 7ωρο σε 2 μερες !!! με 80% φωτεινοτητα μη αυτοματο !!

γιατι εβαλα το επομενο ρωτατε ; νομιζα ο,τι θα ηταν ακομα καλυτερα τα πραγματα !

 

μπορω να γυρισω στον παλιο απλα φλασαροντας το παλιο ;

 

με cache/dalvic wipe

LINKS

SuperUIs : http://1drv.ms/1WiyREb

Limitless_UX4_v1.3_V10 mod : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6561829#post6561829

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εμπειρία μου με τους τελευταίους dori είναι φανταστική. Φοβερή μπαταρία και ταχύτητα στο κινητό. Είτε με sotmax είτε με cloudyg3 που είναι τώρα.

Προς αυτούς που είχαν sod. Ρε παιδιά δεν μπορώ να βλέπω είχα ένα sod και άλλαξα κερνελ. Είδατε το log? Έφταιγε όντως ο κερνελ που δημιουργήθηκε? Τι ήταν αυτό που το δημιούργησε. Μπορεί και κάτι εντελώς τυχαίο. Αν δεν επαναληφθεί 2-3 φορές είναι ως μη γενόμενο. Απάντηση του τύπου "πριν δεν είχα" δεν στέκει.

Εγώ και με πλήρως στοκ ρομ είχα sod με update. Ένα! Δεν επαναλήφθηκε αλλιώς θα γυρνούσα σε προηγούμενη ενημέρωση με flash tool. Παλαιότερα και με Bruce και με cloudy μου έχουν κάτσει. Δεν είδα όμως τα log και τα dump files να δω τι έφταιξε.

Το sum είναι να μην τρελαινεστε αμέσως από το πρώτο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

:

μηπως χρησιμοποιεις unbounce ή κατι παρομοιο και εχεις πειραξει το ξυπνητηρι ;

πχ να ανανεωνεται καθε μισαωρο ; ή κατι τετοιο ; δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο , εγω εχω βαλει 3-4 ξυπνητηρια και δουλευουν ολα τελεια ...

;

 

Φίλε τωρα που είδα να γράφεις unbounce, έμαθα και τι είναι αυτό. Δεν έχω εγκαταστήσει καν xposed framework. Δεν χρησιμοποιώ την μανίσια εφαρμογη για ξυπνητήρια, αλλά μια άλλη που χω αγορασμένη και εννοείται δεν την έχω βάλει να αδρανοποιείται. Θα δοκιμάσω με την στοκ εφαρμογή καθώς και με bruce kernel και θα δω αποτελέσματα. Αν και δεν έχω αφεντικό, μέχρι να σιγουρευτώ και να ξαναεμπιστευτώ το τηλ μου, μόνο με κανονικό ξυπνητήρι η έναν ιδιαίτερα εξελιγμένο κόκορα για σιγουριά.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους.Ας πω και γω τις τελευταίες εμπειρίες μου με CloudyG3 2.0 και dori.

Το προβλημα που ειχα αναφέρει ξανά με τον απαράδεκτο και προβληματικο ήχο οταν τραβουσα βίντεο,λυθηκε εγκαθιστώντας την εφαρμογη xcam ξαθως και την εφαρμογη xcam lg settings μεσω της οποίας απενεργοποίησα την επιλογη audio noise gate. Βεβαια λειτουργει μονο με την xcam που 'ναι ιδια με την stock του g2,αλλα δεν με χαλαει,εχει αλλα θετικα,και η ποιότητα ειναι ιδια με την κάμερα της cloudy g3.

Η μονη πα..ριά πλεον που εχω ειναι πως με ολους τους dorimanx που δοκίμασα, 8.4, 8.5, 8.5.2, το ξυπνητήρι το πρωι χτυπάει αρκετά μετα την προκαθορισμενη ωρα. Δηλ το βάζω 8, και θα χτυπήσει 8.30.Το κινητό δείχνει δηλ 8.30,το ξυπνητήρι 8,και χτυπάει. Τι κουφό τωρα ειναι αυτο. Και αργησα την πρωτη φορα στη δουλειά απο αυτη τη μαλ..ια. Και αντε μετά πες σαν δικαιολογία οτι αργησες γιατι εβαλες τον dorimanx kernel.

 

φιλε μου κατι αλλο φταίει σιγουρα!!!δεν μου εχει συμβεί καμια φορα αυτο που αναφερεις και ειμαι με dorimanx συνεχεια !!!!!

 

δοκιμασα τελικα και τα δυο !!με sotmax κατι δεν πηγε καλα και ειχα κατι κοληματα στο touch και εφυγα κατευθείαν!!και καποιο προβλημα με ροοτ!δεν έκατσα να το προσπαθήσω ξανα μιας και ειχα και την optimus την καινουργια την περασα και αυτην αλλα όπως το φανταζομουν ειναι κατώτερη απο την cloudy σε ολα !!!οποτε εκανα ενα restore στο cloudy g3 και φσικα δεν ειχα κανενα προβλημα απλα ειπα να δοκιμάσω κατι αλλο!!!!:p

οσο για την μπαταρια εγω έπαιζα και game την ωρα που φορτιζα το τηλεφωνο(με dorimanx kernel) και η θερμοκρασια ηταν 62 βαθμους μια χαρα !!!!!εσας ποσο σας ανεβάζει δηλαδη οταν το φορτίζεται??

Link to comment
Share on other sites

Μαγικά κάνει ο dori σε άλλον έτσι σε άλλον γιουβέτσι,δε άλλον 7 ωρες οθόνη στις 48 ώρες σε άλλον battery drain ότι να ναι είμαστε αλλά εδώ που τα λέμε σε κοτζάμ xda διαβάζω ότι να ναι απόψεις στο myphone θα γλιτώναμε.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα η εμπειρία μου με τους τελευταίους dori είναι φανταστική. Φοβερή μπαταρία και ταχύτητα στο κινητό. Είτε με sotmax είτε με cloudyg3 που είναι τώρα.

Προς αυτούς που είχαν sod. Ρε παιδιά δεν μπορώ να βλέπω είχα ένα sod και άλλαξα κερνελ. Είδατε το log? Έφταιγε όντως ο κερνελ που δημιουργήθηκε? Τι ήταν αυτό που το δημιούργησε. Μπορεί και κάτι εντελώς τυχαίο. Αν δεν επαναληφθεί 2-3 φορές είναι ως μη γενόμενο. Απάντηση του τύπου "πριν δεν είχα" δεν στέκει.

Εγώ και με πλήρως στοκ ρομ είχα sod με update. Ένα! Δεν επαναλήφθηκε αλλιώς θα γυρνούσα σε προηγούμενη ενημέρωση με flash tool. Παλαιότερα και με Bruce και με cloudy μου έχουν κάτσει. Δεν είδα όμως τα log και τα dump files να δω τι έφταιξε.

Το sum είναι να μην τρελαινεστε αμέσως από το πρώτο.

 

φιλε μου θα συμφωνησω απόλυτα μαζι σου για αυτα που λες!!!οοο ειχα ενα sod με dorimanx και για αυτο εφυγα στο bruce (stok δηλαδη!!!και με την ανύπαρκτη υποστήριξη :lol::lol:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μαγικά κάνει ο dori σε άλλον έτσι σε άλλον γιουβέτσι,δε άλλον 7 ωρες οθόνη στις 48 ώρες σε άλλον battery drain ότι να ναι είμαστε αλλά εδώ που τα λέμε σε κοτζάμ xda διαβάζω ότι να ναι απόψεις στο myphone θα γλιτώναμε.

 

Βαγγελη εσυ με sotmax εισαι ευχαριστημένος??

και φυσικα δεν μπορει να κανει μαγικα ο dori ειναι ενα σορο συσκευες ετσι!!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου θα συμφωνησω απόλυτα μαζι σου για αυτα που λες!!!οοο ειχα ενα sod με dorimanx και για αυτο εφυγα στο bruce (stok δηλαδη!!!και με την ανύπαρκτη υποστήριξη :lol::lol:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βαγγελη εσυ με sotmax εισαι ευχαριστημένος??

και φυσικα δεν μπορει να κανει μαγικα ο dori ειναι ενα σορο συσκευες ετσι!!!!

Μάνθο cloudy g3 έχω τώρα,ειρωνικά τα έγραψα δεν με έπιασες.

Link to comment
Share on other sites

Eγω παιδια παλι με optimus G3 v1.4 απο χθες που την εβαλα δεν εχω προβλημα...Μια χαρα ειναι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τωρα που είδα να γράφεις unbounce, έμαθα και τι είναι αυτό. Δεν έχω εγκαταστήσει καν xposed framework. Δεν χρησιμοποιώ την μανίσια εφαρμογη για ξυπνητήρια, αλλά μια άλλη που χω αγορασμένη και εννοείται δεν την έχω βάλει να αδρανοποιείται. Θα δοκιμάσω με την στοκ εφαρμογή καθώς και με bruce kernel και θα δω αποτελέσματα. Αν και δεν έχω αφεντικό, μέχρι να σιγουρευτώ και να ξαναεμπιστευτώ το τηλ μου, μόνο με κανονικό ξυπνητήρι η έναν ιδιαίτερα εξελιγμένο κόκορα για σιγουριά.

Δες αμα το μαμα ξυπνητηρι κανει το ιδιο, που δε νομιζω, κι αν οχι τοτε φταιει η εφαρμογη σου.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...