Jump to content

Honor 6


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το μονο κακό είναι δεν έχει το συγκεκριμένο κινητό, μόνο κάτι σαβουρια lenovo:X

 

ΆΜα το θες από Ευρώπη σε λίγες ημέρες κυκλοφορεί επίσημα από την huawei στο http://hihonor.com κάνε λίγες ημέρες υπομονή να δεις πως θα έρθει στην Ευρώπη, τιμή, εγγύηση κτλπ.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά,

έχει νόημα λέτε να το παραγγείλω από Κίνα, ενώ σε μερικές μέρες έρχεται στην Ευρώπη? ποια είναι η γνώμη σας? γνωρίζετε σε τι τιμές θα έρθει περίπου?

Link to comment
Share on other sites

πόσο κρατάει η μπαταρία?

καλο σου απόγευμα φιλε μου

η μπαταρία είναι λίγο σχετικό στην άποψη ανάλογος πως το δουλεύεις

τις πρώτες μέρες που το πήρα μου κρατούσε από 2 έως 2,5 μέρες λειτουργία μου έχει κράτηση και 1 μέρα

 

Καλησπέρα και από μένα παιδιά,

έχει νόημα λέτε να το παραγγείλω από Κίνα, ενώ σε μερικές μέρες έρχεται στην Ευρώπη? ποια είναι η γνώμη σας? γνωρίζετε σε τι τιμές θα έρθει περίπου?

 

ανάλογος φιλε μου τι θέλεις

ποιο πάνω αναφέρουν ότι θα έρθει ευρώπη αλλα ούτε το ποτε και ούτε ξέρουμε ποσο θα κάνει και δεν πιστεύω να έρθει ποιο φτηνό από ότι βρίσκουμε από τα κινεζικα e-shop

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

ανάλογος φιλε μου τι θέλεις

ποιο πάνω αναφέρουν ότι θα έρθει ευρώπη αλλα ούτε το ποτε και ούτε ξέρουμε ποσο θα κάνει και δεν πιστεύω να έρθει ποιο φτηνό από ότι βρίσκουμε από τα κινεζικα e-shop

 

Η γνώμη μου είναι περιμένετε 4 ημέρες να μάθουμε τις λεπτομέρειες που μας λύπουνε για να μάθουμε άμα μας συμφέρει ή όχι.

 

Σίγουρο είναι πως δεν θα έρθει στην ίδια τιμή, αλλά η Huawei ακολουθεί μία πολύ καλή οικονομική τακτική, οπότε πιστεύω πως θα έρθει πολύ κοντά στις τιμές της Κίνας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι περιμένετε 4 ημέρες να μάθουμε τις λεπτομέρειες που μας λύπουνε για να μάθουμε άμα μας συμφέρει ή όχι.

 

Σίγουρο είναι πως δεν θα έρθει στην ίδια τιμή, αλλά η Huawei ακολουθεί μία πολύ καλή οικονομική τακτική, οπότε πιστεύω πως θα έρθει πολύ κοντά στις τιμές της Κίνας.

 

Έχει διαρρεύσει καμιά πληροφορία για το άν το μοντέλο που θα έρθει Ευρώπη είναι single ή dual sim;

Ρωτάω γιατί στην Ινδία(που υπάρχει πληθώρα dual sim συσκευών) το μοντέλο είναι single sim.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει διαρρεύσει καμιά πληροφορία για το άν το μοντέλο που θα έρθει Ευρώπη είναι single ή dual sim;

Ρωτάω γιατί στην Ινδία(που υπάρχει πληθώρα dual sim συσκευών) το μοντέλο είναι single sim.

 

Όχι τίποτα ακόμη. Ευελπιστώ να έρθει Dual Sim.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρο system.img από fastboot πρέπει να το κάνω extract από 611 και που το βάζω? Μετά να μπω σε fastboot και στο πσ cmd.exe τί γράφω ?
Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Για να φλασαρο system.img από fastboot πρέπει να το κάνω extract από 611 και που το βάζω? Μετά να μπω σε fastboot και στο πσ cmd.exe τί γράφω ?

Να συμπληρώσω ότι είμαι σε 611sp03 όλα στοκ ούτε ροοτ ούτε τίποτα, ξέρω ότι έχει αναφερθεί πολλές φορές αλλά αν γίνετε πείτε μου παρακαλώ πως φλασαρο το system.img και μετά με τα 3 κουμπιά γιατί στην πρώτη σελίδα δεν το γράφει. Επίσης πήγα να κάνω extract το system.img από τη 611 με το HUAWEI update extractor και μου έβγαλε fail. Τώρα κατεβάζω ξανά την 611 μήπως και ήταν corrupted.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

kamatoza καταρχάς θες unlocked bootloader για να flashαρεις .img.

Το img το βάζεις μέσα στον adb φάκελο.

Η εντολή είναι:

fastboot flash system system.img

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Romanos μπορείς να μας πεις πως έκανες την παραγγελία για το touchplus film; Με μείλ στην Vickmall; Ποιο είναι το κόστος των μεταφορικών;
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αγόρασα από B2cbuying με τους οποίους είχα μιλήσει στο Skype. Στο search τους έγραψα TouchPlus

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

kamatoza καταρχάς θες unlocked bootloader για να flashαρεις .img.

Το img το βάζεις μέσα στον adb φάκελο.

Η εντολή είναι:

fastboot flash system system.img

Φίλε μου το εργαλείο σου δουλεύει στην 611sp03? Γιατί δεν μου το ξεκλειδώνει εκτός και κάνω κάτι λάθος. Αλλιώς η σελίδα τις εμυι δεν λέει να ανοίξει για να πάρω το κωδικό.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το εργαλείο σου δουλεύει στην 611sp03? Γιατί δεν μου το ξεκλειδώνει εκτός και κάνω κάτι λάθος. Αλλιώς η σελίδα τις εμυι δεν λέει να ανοίξει για να πάρω το κωδικό.

 

Το εργαλείο μου αν δεν έχεις κωδικό απο την Huawei δεν ξεκλειδώνει.

Φιλικά πάντα, επειδή βλέπω πως δεν έχεις και πολύ ιδέα με adb και δεν πολύ διαβάζεις προηγούμενα posts ή τις οδηγίες οπότε ίσως και καταλήξεις με brikαρισμενο κινητό και που να το στέλνεις τώρα πίσω, τι ακριβώς θες να κάνεις και γιατί?

Edited by VirusPlus

MOB: Xiaomi Mi A2 < Xiaomi Mi5 < Huawei HONOR 6 (H60-L02) < Newman N2 < ZTE Skate < HTC Touch2 < Qtek 8500 < Siemens S75 < Siemens SX1 < Siemens S55 < Siemens SL45i < Nokia 3310 < Ericsson T10s < Panasonic GD30 < Philips Diga

TAB: Teclast x98 Plus < PiPO M9Pro

WEAR: Amazfit PACE < HONOR Band Zero (Z1)

Link to comment
Share on other sites

Ε... Ε... Έρχεται 28η Οκτωβρίου θα είναι τριπλή εορτή :P

 

28 / 10 λοιπόν στο Βερολίνο θα γίνει η παρουσίαση του Honor 6 στην Ευρώπη, δυστυχώς δεν υπάρχουν ακόμη περισσότερες πληροφορίες. :O

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα.

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι? Κάνει και σε σας επανεκκινήσεις το τηλέφωνο? Γιατί σε μένα από την πρώτη μέρα με EMUI 2.3 B120sp03 κάνει 2-3 φορές την μέρα επανεκκίνηση......

Επίσης δεν έχω δει ποτέ δίκτυο 4g. Μόνο Η ή Η+

Καμιά ιδέα? :(

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα στην παρέα.

Να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι? Κάνει και σε σας επανεκκινήσεις το τηλέφωνο? Γιατί σε μένα από την πρώτη μέρα με EMUI 2.3 B120sp03 κάνει 2-3 φορές την μέρα επανεκκίνηση......

Επίσης δεν έχω δει ποτέ δίκτυο 4g. Μόνο Η ή Η+

Καμιά ιδέα? :(

 

Κάνε εργοστασιακή επαναφορά ή πέρνα τη ρομ πάλι(κράτα μπακαπ όμως).

Εγώ δεν είχα θέμα πέρα από μια οτα μια φορά και το 4g δουλεύει κανονικά(όποτε έχει σήμα)

Link to comment
Share on other sites

Επίσης δεν έχω δει ποτέ δίκτυο 4g. Μόνο Η ή Η+

Φαντάζομαι οτι:

α. Εχεις Συμβόλαιο που το "περιέχει" (πχ στην Vodafone, με πάγιο >45€)

β. Εχεις SIM τελευταιας 2ετίας

γ. Εχεις στείλει SMS στον πάροχο για να το ενεργοποιήσει

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μελλοντικός κάτοχος του τηλεφώνου απο vickmall :) λογικά όπου να ναι έρχεται αφού απο τις 17 του μηνα ειμαι σε κλεισιμο απο ips :)

Θέλω να κάνω μια ερώτηση γτ με έχει πιασει ενα αγχος!!! στην παραγγελία μου έβαλα service αυτο που έλεγε για multilanguage (μου το προτεινε η Σελινα),έκανα ******* ή επειδη εχει απο μαμα multilanguage δεν εκαναν τιποτα οι κινεζοι?Για playstore δεν εβαλα γτ οπως λετε ειναι πολυ ευκολο να γινει!

Απο θήκη εκτός απο μια απο vickmall δερματινη πήρα και μια που νομιζω οτι και να γινει το τηλεφωνο δεν θα παθει κατι έτσι όπως την κόβω ειναι πολύ transformers :P http://www.aliexpress.com/item/For-HUAWEI-Honor-6-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Luxury-Mobile-Phone-Bags-Shell-Free-Screen-Film/2020143826.html

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μελλοντικός κάτοχος του τηλεφώνου απο vickmall :) λογικά όπου να ναι έρχεται αφού απο τις 17 του μηνα ειμαι σε κλεισιμο απο ips :)

Θέλω να κάνω μια ερώτηση γτ με έχει πιασει ενα αγχος!!! στην παραγγελία μου έβαλα service αυτο που έλεγε για multilanguage (μου το προτεινε η Σελινα),έκανα ******* ή επειδη εχει απο μαμα multilanguage δεν εκαναν τιποτα οι κινεζοι?Για playstore δεν εβαλα γτ οπως λετε ειναι πολυ ευκολο να γινει!

Απο θήκη εκτός απο μια απο vickmall δερματινη πήρα και μια που νομιζω οτι και να γινει το τηλεφωνο δεν θα παθει κατι έτσι όπως την κόβω ειναι πολύ transformers :P http://www.aliexpress.com/item/For-HUAWEI-Honor-6-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Luxury-Mobile-Phone-Bags-Shell-Free-Screen-Film/2020143826.html

 

1. Θα δεις όταν το παραλάβεις, πιστεύω πως δεν το πειράξανε

2. Ωραία θήκη :happy:

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εργοστασιακή επαναφορά ή πέρνα τη ρομ πάλι(κράτα μπακαπ όμως).

Εγώ δεν είχα θέμα πέρα από μια οτα μια φορά και το 4g δουλεύει κανονικά(όποτε έχει σήμα)

Ευχαριστώ για την απάντηση. Θα το παλέψω σήμερα και θα δω....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

Μελλοντικός κάτοχος του τηλεφώνου απο vickmall :) λογικά όπου να ναι έρχεται αφού απο τις 17 του μηνα ειμαι σε κλεισιμο απο ips :)

Θέλω να κάνω μια ερώτηση γτ με έχει πιασει ενα αγχος!!! στην παραγγελία μου έβαλα service αυτο που έλεγε για multilanguage (μου το προτεινε η Σελινα),έκανα ******* ή επειδη εχει απο μαμα multilanguage δεν εκαναν τιποτα οι κινεζοι?Για playstore δεν εβαλα γτ οπως λετε ειναι πολυ ευκολο να γινει!

Απο θήκη εκτός απο μια απο vickmall δερματινη πήρα και μια που νομιζω οτι και να γινει το τηλεφωνο δεν θα παθει κατι έτσι όπως την κόβω ειναι πολύ transformers :P http://www.aliexpress.com/item/For-HUAWEI-Honor-6-Aluminum-Metal-Tempered-Glass-Luxury-Mobile-Phone-Bags-Shell-Free-Screen-Film/2020143826.html

 

Δεν θελω να σε αγχωσω αλλα τελευταια φορα που ειχα παρει μεταλλικη θηκη για το σαμσουνγκ μου τοτε, ειχα παρεμβολες στο σημα, και ειχα χαραξει τις γωνιες για να τη βαλω, το εκανε να δειχνει μεγαλυτερο. Μολις την παραλαβεις πες μας εντυπωσεις.

Edited by chkritop
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...