Jump to content

Android TV Box


spyrosrotary
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Κάποια στιγμή θα το δοκιμάσω την αλλαγή ρομ δηλ στο 968 και θα σας μεταφέρω και τις δικές μου εμπειρίες.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • junglist

    1093

  • gatos814

    1277

  • makis1024

    550

  • ath156

    1780

Και με αυτή την σειρά, βάσει των κριτηρίων μου φαντάζομαι;

Κάποιο καλό startpack, κάποιο κουπόνι;

 

Για το ΜΙΝΙΧ εγω το πηρα απο εδω λογω του οτι ειναι απο Ευρωπη,αρα δεν εχει 100% τελωνειο και ειχε και το Μ1 μαζι:

http://www.usellisell.com/pre-order-minix-neo-x8-h-amlogic-s802-h-4k-video-android-4-4-kitkat-dolby-digital-neo-m1-mouse.html

και ενα 5% κουπονι :

FREAKTAB-GOOD

Το εχει και χωρις το Μ1 6€ λιγοτερα,αν θες να επενδυσεις σε κατι καλυτερο,αφου το Μ1 δεν ειναι και τοσο ακριβες.

Για το ΜΧΙΙΙ εχει βαλει ο χρηστης timeout λιγο πιο πανω καταστημα και κουπονι

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Το εχει και χωρις το Μ1 6€ λιγοτερα,αν θες να επενδυσεις σε κατι καλυτερο,αφου το Μ1 δεν ειναι και τοσο ακριβες.

Ποιο αντίστοιχο του Μ1 συστήνεις;

Η τιμή δεν με ενδιαφέρει πρωτίστως.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ποιο αντίστοιχο του Μ1 συστήνεις;

Η τιμή δεν με ενδιαφέρει πρωτίστως.

 

Προς το παρον με καλυπτει καπως το Μ1,οποτε δεν εκανα καποια ερευνα αγορας.Παντως με την ολη εμπειρια χρησης που εχω μεχρι στιγμης,θα σου ελεγα-εκτος απο το προφανες,να εχει δλδ καλυτερο γυροσκοπιο- να εχει σιγουρα qwerty πληκτρολογιο.Μη σου πω και φωτιζομενο κιολας-δεν ξερω αν καν υπαρχεικατι τετοιο.Καθεσαι να δεις ταινια βραδυ και για να κανεις μια αναζητηση με το βελακι σου βγαινει η πιστη...πληκτρολογιο full size δεν θελω να βαλω,οποτε φαντασου πως το σκεφτομαι και αν σε εξυπηρετει κατι αναλογο.Αν το ψαξεις και βρεις κατι τετοιο στειλε να το εχω και γω στα υποψιν για αργοτερα!

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Με το minix x8-h, έχει δοκιμάσει κάποιος να στείλει στερεοφωνικό σήμα μέσω οπτικής ίνας σε dac και με τι αποτέλεσμα;

Το παραπάνω να γίνει αντί της από pc αναπαραγωγής με foobar, μέσω spdif σε dac και από εκεί σε στερεοφωνικό ενισχυτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πέσει στην αντίληψή σας κάποιο συγκριτικό μεταξύ του minix x8-h και κάποιου γνωστού media player πχ WD live σε τομείς ποιότητας εικόνας και ήχου;

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Το minix x8-h, έχει δοκιμάσει κάποιος να στείλει στερεοφωνικό σήμα μέσω οπτικής ίνας σε dac και με τι αποτέλεσμα;

Το παραπάνω να γίνει αντί της από pc αναπαραγωγής με foobar, μέσω spdif σε dac και από εκεί σε στερεοφωνικό ενισχυτή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει πέσει στην αντίληψή σας κάποιο συγκριτικό μεταξύ του minix x8-h και κάποιου γνωστού media player πχ WD live σε τομείς ποιότητας εικόνας και ήχου;

 

Δεν εχω ανεξαρτητο DAC,αλλα εχω κανει αναλογη συνδεση (HDMI->TV και Optical->AVR), οπου λογικα ο AVR εχει ενσωματωμενο καποιο DAC.Δουλευει και βγαζει μια χαρα ηχο,απλα πιο χαμηλο σε σχεση με το PC.Βεβαια ο AVR υποστηριζει DD & DTS,αν και αυτο νομιζω δεν παιζει καποιο ρολο στο decoding του στερεοφωνικου σηματος

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

αν και αυτο νομιζω δεν παιζει καποιο ρολο στο decoding του στερεοφωνικου σηματος
Σωστά, έτσι είναι.

Εκείνο που με ενδιαφέρει είναι να μεταφέρει αξιοπρεπώς και ανεπηρέαστα τα σήματα των flac και alac των 24/96 & 24/192 στο dac μου.

Επίσης διαθέτω το εξής: http://www.amazon.com/Lenovo-Enhanced-Multimedia-Backlit-Keyboard/dp/B005L2NTTQ/ref=pd_sim_sbs_e_1?ie=UTF8&refRID=07YN70PQJH7JKW8V3ZBE

και θέλω να μάθω αν είναι συμβατό με τα TVbox's, νομίζω μάλλον ότι θα το μάθω μόλις παραλάβω αυτό που θα παραγγείλω...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έτσι είναι.

Εκείνο που με ενδιαφέρει είναι να μεταφέρει αξιοπρεπώς και ανεπηρέαστα τα σήματα των flac και alac των 24/96 & 24/192 στο dac μου.

Επίσης διαθέτω το εξής: http://www.amazon.com/Lenovo-Enhanced-Multimedia-Backlit-Keyboard/dp/B005L2NTTQ/ref=pd_sim_sbs_e_1?ie=UTF8&refRID=07YN70PQJH7JKW8V3ZBE

και θέλω να μάθω αν είναι συμβατό με τα TVbox's, νομίζω μάλλον ότι θα το μάθω μόλις παραλάβω αυτό που θα παραγγείλω...

 

Αν το πληκτρολογιο παιζει χωρις οδηγους σε PC μαλλον θα λειτουργησει.

Οσο για τα flacs και τις αναλυσεις που λες,απο οτι ξερω δεν θα παρεις τιποτα αλλο περα απο 16bit.Εγω δεν καταφερα να παρω κατι παραπανω...

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 16/44, ποιότητα cd, κρίμα...

 

Γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο TVbox με ψηφιακή έξοδο ήχου 24/48 και πάνω;

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κοιτάξει τη λύση raspberry pi + USB DAC;

Δεν το ήξερα ως τώρα το βατόμουρο!

Το dac μου έχει θύρα USB.

Πως δουλεύει το pi και με ποιο τρόπο μπαίνει στην γραμμή μεταξύ TVbox και ενισχυτή;

Για να είμαι σαφής, δεν θέλω να κάνω καμιά υποχώρηση στο θέμα ποιότητας - ανάλυσης στην αναπαραγωγή ήχου, "παίζω" μόνο ασυμπιέστα αρχεία.

Για την εικόνα μιας και δεν έχω υψηλής ποιότητας συσκευές απεικόνισης δεν δίνω τόσο πολύ σημασία, ίσως μόνο στον τομέα της ομαλής κίνησης.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Pi δεν έχει σχέση με Android ,οπότε μήπως να το συζητήσετε σε άλλο θέμα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίδες το Pi δεν έχει σχέση με Android ,οπότε μήπως να το συζητήσετε σε άλλο θέμα;

 

Ακριβως.Ο HD ηχος δεν υπαρχει στο android λογω (και) περιορισμου στο λειτουργικο.Απο οτι διαβασα το σκηνικο θα αλλαξει στην εκδοση 5 του android (lolipop?) με υποστηριξη ολων αυτων που θελουμε.Θα δειξει..

My Phones: Ericsson T20s, Siemens C35i, Nokia 3330, Siemens CX65, Nokia 6230, HP Ipaq RW6815, Sony Ericsson W302, LG Viewty KU990i, Alcatel OT-990,Samsung S4 Mini LTE

 

Minix X8-H, PS3, XBOX360

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θέλω να αγοράσω TV Box Android μέχρι 60 ευρω, άντε 70 δεν έχω ιδέα τελείως άσχετος:(:( την βοήθεια σας Ευχαριστώ προκαταβολικά
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θέλω να αγοράσω TV Box Android μέχρι 60 ευρω, άντε 70 δεν έχω ιδέα τελείως άσχετος:(:( την βοήθεια σας Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

αν διαβαζες λιγο πριν 3-4 σελιδες θα εβρισκες...

δες το mxiii...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά θέλω να αγοράσω TV Box Android μέχρι 60 ευρω, άντε 70 δεν έχω ιδέα τελείως άσχετος:(:( την βοήθεια σας Ευχαριστώ προκαταβολικά

 

http://www.gearbest.com/gadget-deals.html

 

mxiii 2gb 8gb 77$ με τη χρήση του κωδικού (περίπου 61 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Σου το προτείνω και εγώ που το πήρα από το παραπάνω μαγαζί.

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα κι εγω, ερχεται με Netherlands Post. Στις ποσες μερες αρχιζει να δουλευει το tracking number?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν δούλεψε ποτέ. Από την στιγμή που το στέλνουνε κάνει 3 εβδομάδες.

 

Το ΜΧ3 είναι πολύ καλό και γρήγορο. Το xbmc είναι πολύ τρέχειπολύ άνετα και τα βίντεο είναι πολύ ομαλά (και με το MX)

LeEco Le Max 2 Χ822 4/32

TREBLE - F2FS - TWRP 3.5.2_9-0 by C.B.G.

RROS-Q-8.6.7-20210315-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστω. Χαιρομαι που εκανα τοσο καλη επιλογη. Αρχικα σκεφτομουν να παρω το minix που ειναι καπως πιο δοκιμασμενο αλλα τελικα σκεφτηκα πως δεν ειναι 70ε καλυτερο οποτε πηρα το mxiii στα 61
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Έχω προτείνει το minix neo x8-h σε φίλο. Αλλά έχει ένα αρχαίο ηχοσυστημα που μετατρέπει το στέρεο σήμα σε 5.1.

 

Η έξοδος εικόνας θα είναι το hdmi καθώς έχει προβολέα. Ο ήχος όμως θα είναι ανεξάρτητος για να οδηγηθεί στο ηχοσυστημα;

Link to comment
Share on other sites

http://www.gearbest.com/gadget-deals.html

 

mxiii 2gb 8gb 77$ με τη χρήση του κωδικού (περίπου 61 ευρώ)

 

καλό δείχνει, wifi δεν έχει ; δεν θα με εξυπηρετεί ή γενικά τα tv box δεν δεν έχουν wifi

Link to comment
Share on other sites

καλό δείχνει, wifi δεν έχει ; δεν θα με εξυπηρετεί ή γενικά τα tv box δεν δεν έχουν wifi

 

Έχει wifi απλά δεν έχει εξωτερική κεραία .Όλα τα tv box έχουν wifi .Άπλα σε ταινίες 1080ρ καλά είναι να έχει σύνδεση με ethernet για να μην έχει κολλήματα.

Link to comment
Share on other sites

τότε πολύ καλό με 2 gb και OctaCore GPU θα είναι ότι πρέπει για σερφάρισμα λέω να το πάρω από http://www.aliexpress.com/item/Amlogic-Quad-Core-2-0GHz-MINI-PC-4K-Video-MXIII-S802-Android-4-4-Miracast-DLAN/1994068082.html τι λέτε ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...