Jump to content

iPhone 4S


geovass
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι νομίζω οτι μοιάζει οπως το 4αρι με iOS 7

Δυστυχώς με 7.1.2 ειναι καλύτερα.

Υποβάθμιση ας το ονομάσουν όχι αναβάθμιση.

 

Ναι και εφοσον δεν μεριμνησαν να μην γινει αυτο, τουλαχιστον να δωσουν την δυνατοτητα για downgrade στα 4s.

Εχει χαθει ο αψογος επαγγελματισμος τους και την παταμε εμεις που βασιζομαστε ακομη σε αυτον και κατεβαζουμε το νεο iOS νομιζοντας οτι θα ειναι αψογο.

Φοβερο support, καλυτερα να μην υποστηριζει upgrade σε μοντελα πανω απο δυο χρονων.

Αν ειναι να το τρεχει να το τρεχει σωστα, αν ειναι να μην το τρεχει να μην το δινει καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και εφοσον δεν μεριμνησαν να μην γινει αυτο, τουλαχιστον να δωσουν την δυνατοτητα για downgrade στα 4s.

Εχει χαθει ο αψογος επαγγελματισμος τους και την παταμε εμεις που βασιζομαστε ακομη σε αυτον και κατεβαζουμε το νεο iOS νομιζοντας οτι θα ειναι αψογο.

Φοβερο support, καλυτερα να μην υποστηριζει upgrade σε μοντελα πανω απο δυο χρονων.

Αν ειναι να το τρεχει να το τρεχει σωστα, αν ειναι να μην το τρεχει να μην το δινει καθολου.

 

Επίσημο downgrade δεν πρόκειται να υπάρξει στα χρονικά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

στο iphone 4s χωρις set up as new καμμια διαφορα μεταξυ 8 και 8.1! Αθλια κατασταση...ισως ειναι καλυτερα να μεινει καποιος στο ios 7...

Λες και δεν ειναι iphone.

 

 

 

Κάτι νομίζω οτι μοιάζει οπως το 4αρι με iOS 7

 

Δυστυχώς με 7.1.2 ειναι καλύτερα.

 

Υποβάθμιση ας το ονομάσουν όχι αναβάθμιση.

 

 

Καμία σχέση το 4αρι με την 7αρα με το 4S με την 8αρα!

Να θύμισω ότι το 4αρι με την 7αρα για να γίνει λειτουργικό χρειαζόταν να απενεργοποίησεις οτιδήποτε είχε σχέση με γραφικά και πάλι η ταχύτητα ήταν υπερβολικά αργή!

Στη δικιά μας περίπτωση η 8αρα είχε παρά πολλά bugs, ιδιαίτερα η 8.0.2 αλλά τουλάχιστον μπορούσες να το λειτουργήσεις το κινητό! Πλέον εδώ και 1,5 μέρα με το 8.1 και με βαριά χρήση το κινητό δεν μου έχει κολλήσει καν και η έκδοση πλησιάζει επιδόσεις 7.1.2! (Δεν είναι ίδιες αλλά είναι πολύ κοντά σε αυτές) και για μένα είναι καλύτερη και από την 8.0 και από την 8.0.2!

Edited by thanasiskok
Link to comment
Share on other sites

Στο εικονίδιο Ρυθμίσεις με ενημερώνει για την καινούργια έκδοση 8.1 αλλά με αυτά που ακούω δεν θα την κατεβάσω..

Ερώτηση: πως φεύγει η ειδοποιηση με τον αριθμό 1 που αναφέρεται στην 8.1 από το μενού?? θα μείνει εκεί για πάντα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, θα μείνει εκεί.

Δεν μπορείς να το αφαιρέσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Στο εικονίδιο Ρυθμίσεις με ενημερώνει για την καινούργια έκδοση 8.1 αλλά με αυτά που ακούω δεν θα την κατεβάσω..

 

Γιατί δεν ακούς και τους άλλους που δεν έχουν πρόβλημα?

Αν το τηλ δεν έχει "σαβούρες" μέσα, τότε δεν υπάρχει λόγος να μην την κατεβάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το 4αρι με την 7αρα με το 4S με την 8αρα!

Να θύμισω ότι το 4αρι με την 7αρα για να γίνει λειτουργικό χρειαζόταν να απενεργοποίησεις οτιδήποτε είχε σχέση με γραφικά και πάλι η ταχύτητα ήταν υπερβολικά αργή!

Στη δικιά μας περίπτωση η 8αρα είχε παρά πολλά bugs, ιδιαίτερα η 8.0.2 αλλά τουλάχιστον μπορούσες να το λειτουργήσεις το κινητό! Πλέον εδώ και 1,5 μέρα με το 8.1 και με βαριά χρήση το κινητό δεν μου έχει κολλήσει καν και η έκδοση πλησιάζει επιδόσεις 7.1.2! (Δεν είναι ίδιες αλλά είναι πολύ κοντά σε αυτές) και για μένα είναι καλύτερη και από την 8.0 και από την 8.0.2!

 

Συμφωνώ απολύτως. Εγώ πιστεύω ότι αξίζει να κατεβάσεις την οκτώ μόνο και μόνο για τις επιπλέον λειτουργίες που έχει το iPhone αν δεν τις είχε αυτές θα έπρεπε να αγοράσουμε καινούριο iphone φέτος

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση το 4αρι με την 7αρα με το 4S με την 8αρα!

Να θύμισω ότι το 4αρι με την 7αρα για να γίνει λειτουργικό χρειαζόταν να απενεργοποίησεις οτιδήποτε είχε σχέση με γραφικά και πάλι η ταχύτητα ήταν υπερβολικά αργή!

Στη δικιά μας περίπτωση η 8αρα είχε παρά πολλά bugs, ιδιαίτερα η 8.0.2 αλλά τουλάχιστον μπορούσες να το λειτουργήσεις το κινητό! Πλέον εδώ και 1,5 μέρα με το 8.1 και με βαριά χρήση το κινητό δεν μου έχει κολλήσει καν και η έκδοση πλησιάζει επιδόσεις 7.1.2! (Δεν είναι ίδιες αλλά είναι πολύ κοντά σε αυτές) και για μένα είναι καλύτερη και από την 8.0 και από την 8.0.2!

 

Δεν γνωριζω καθολου το πως ειναι το 4αρι με το iOS 7.

Στο δικο μου 4s με ios 8.2, κανει μια ωρα να ανοιξει safari, ρυθμισεις, μηνυματα. Δεν εχει με τιποτα αυτη την συνηθισμενη αισθηση ενος iphone που πατας τωρα και εχεις την αισθηση οτι εχει μπει απο χθες. Αυτο ειναι το δικο μου προβλημα.

Κολληματα πχ να με πεταει απο καπου δεν κανει ιδιαιτερα.

Το δικο σου δεν το νοιωθεις καθολου αργο?

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω καθολου το πως ειναι το 4αρι με το iOS 7.

Στο δικο μου 4s με ios 8.2, κανει μια ωρα να ανοιξει safari, ρυθμισεις, μηνυματα. Δεν εχει με τιποτα αυτη την συνηθισμενη αισθηση ενος iphone που πατας τωρα και εχεις την αισθηση οτι εχει μπει απο χθες. Αυτο ειναι το δικο μου προβλημα.

Κολληματα πχ να με πεταει απο καπου δεν κανει ιδιαιτερα.

Το δικο σου δεν το νοιωθεις καθολου αργο?

 

Καλύτερα να μείνει κάποιος μακριά απο 8.1 με 4s.

Για να λένε κάποια ετσι κάποιοι αλλιώς άρα υπάρχουν θέματα οπότε καλύτερα μένεις στην 7.1.2 και εντάξει.

Νέες λειτουργίες τι προσφέρει;

Τα μισά θέλουν Mac υπολογιστή κάποια αλλα θέλουν iPhone 6/6+ Οπότε λίγα ειναι για το 4s.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μείνει κάποιος μακριά απο 8.1 με 4s.

Για να λένε κάποια ετσι κάποιοι αλλιώς άρα υπάρχουν θέματα οπότε καλύτερα μένεις στην 7.1.2 και εντάξει.

Νέες λειτουργίες τι προσφέρει;

Τα μισά θέλουν Mac υπολογιστή κάποια αλλα θέλουν iPhone 6/6+ Οπότε λίγα ειναι για το 4s.

 

Για μένα μόνο και μόνο ότι δεν χρειάζεται να βγαίνω από το πρόγραμμα για να απαντήσω σε ένα smsή email καθώς επίσης και η φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά αξίζουν να πας στην 8. Ακόμη υπάρχουν και άλλες λειτουργίες που πλέον τις έχω συνηθίσει και δεν τις θυμάμαι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα μόνο και μόνο ότι δεν χρειάζεται να βγαίνω από το πρόγραμμα για να απαντήσω σε ένα smsή email καθώς επίσης και η φωνητική πληκτρολόγηση στα ελληνικά αξίζουν να πας στην 8. Ακόμη υπάρχουν και άλλες λειτουργίες που πλέον τις έχω συνηθίσει και δεν τις θυμάμαι τώρα.

 

Τα γνωρίζω κι αυτά αλλα εννοώ οτι τα περισσότερα δεν τα εχει το 4s η θέλει και Mac για να δουλέψουν.

Κάποτε θα βάλεις iOS 8 δεν γινεται. Κανένα κόλλημα κάτι άλλο θα σε οδηγήσει σε restore οπότε θα μπει και η τελευταια έκδοση.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωριζω καθολου το πως ειναι το 4αρι με το iOS 7.

 

Στο δικο μου 4s με ios 8.2, κανει μια ωρα να ανοιξει safari, ρυθμισεις, μηνυματα. Δεν εχει με τιποτα αυτη την συνηθισμενη αισθηση ενος iphone που πατας τωρα και εχεις την αισθηση οτι εχει μπει απο χθες. Αυτο ειναι το δικο μου προβλημα.

 

Κολληματα πχ να με πεταει απο καπου δεν κανει ιδιαιτερα.

 

Το δικο σου δεν το νοιωθεις καθολου αργο?

 

 

Ειδικά στο θέμα ταχύτητας ανοίγματος εφαρμογών και ειδικά στις built in εφαρμογές εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα η ταχύτητα, είναι ίδια με παλιά! Τώρα για 3rd party εφαρμογές ναι αργεί σε κάποιες όπως το Facebook, αλλά τόσο μεγάλο πρόβλημα ώστε το iPhone να μην είναι λειτουργικό και να αργεί τόσο, ούτε στην προβληματική 8.0.1 δεν είχα! Δεν ξέρω αν είμαι από του τυχερούς αλλά εμένα μια χαρά ρολάρει το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στο θέμα ταχύτητας ανοίγματος εφαρμογών και ειδικά στις built in εφαρμογές εγώ προσωπικά δεν έχω συναντήσει κανένα πρόβλημα η ταχύτητα, είναι ίδια με παλιά! Τώρα για 3rd party εφαρμογές ναι αργεί σε κάποιες όπως το Facebook, αλλά τόσο μεγάλο πρόβλημα ώστε το iPhone να μην είναι λειτουργικό και να αργεί τόσο, ούτε στην προβληματική 8.0.1 δεν είχα! Δεν ξέρω αν είμαι από του τυχερούς αλλά εμένα μια χαρά ρολάρει το κινητό!

 

Και εγώ το ξαναλέω ότι δεν έχω κανένα κόλλημα. Τώρα επειδή ίσως δεν το έχω παραφορτώσει αλλά δεν αντιμετωπίζω κάτι τέτοιο με καμία έκδοση της 8

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα το update από 7.1.2 σε 8.1, όλα καλά μέχρι στιγμής. από άποψη ταχύτητας θα έλεγα ότι είναι ελάααχιστα πιο αργό σε ορισμένες εφαρμογές.
Maybe I'll hold my breath and jump right in
Link to comment
Share on other sites

Εκανα set up as new στην 8.1. Πολυ καλυτερο απο οτι πριν, καμμια σχεση για την ακριβεια.

Ετσι ναι, ετσι αξιζει να πας στο iOS 8. Παλι καλα το διορθωσαν, ειναι βεβαια λιγο διαφορετικη η αισθηση ακομη αλλα ενταξει παλευετε, ειναι iphone ακομη!

Ευτυχως!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα set up as new στην 8.1. Πολυ καλυτερο απο οτι πριν, καμμια σχεση για την ακριβεια.

Ετσι ναι, ετσι αξιζει να πας στο iOS 8. Παλι καλα το διορθωσαν, ειναι βεβαια λιγο διαφορετικη η αισθηση ακομη αλλα ενταξει παλευετε, ειναι iphone ακομη!

Ευτυχως!

 

 

Εγώ τα έλεγα!! :P λέω δεν μπορεί να είναι τόσο μεγάλη η διαφορά! Καλοδούλευτο!

 

Κάτι άσχετο σας άλλαξε και εσάς γλώσσα το App Store? σε εμένα ενώ ήταν ελληνικά ξεφικα χθες έγινε στα αγγλικά!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πανω στην λειτουργια με βγηκε μια μαυρη οθονη και δεν λειτουργει τιποτα, το κινητο δεν ειναι JB.

 

Version 7.1.2.

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Πανω στην λειτουργια με βγηκε μια μαυρη οθονη και δεν λειτουργει τιποτα, το κινητο δεν ειναι JB.

 

Version 7.1.2.

 

Πάτησε για 10 sec home+power buttons μέχρι να δεις το μήλο για αρχή

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε για 10 sec home+power buttons μέχρι να δεις το μήλο για αρχή

 

Αυτο απο τι μπορει να ειναι; Μου συμβαινει 2η φορα. Επισης restore θα βοηθησει; ή JB ? τι πιστευεις καλυτερα; (χωρις JB προσωπικα ειμαι οκ τοσο καιρο, οτι χρειαζομαι το εχω και ετσι).

 

1** και κατι ακομη πως κραταω backup τα αρχεια μου; (εαν παρω την αποφαση για restore).

 

2^^μετα απο δυο ωρες ανοιξε το κινητο μονο του. Να κανω αυτο με το home button και το αλλο κουμπι; ή πλεον περιττο;

απλα εχω να προσθεσω πως το κινητο κολλαει απιστευτα τωρα..

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Αυτο απο τι μπορει να ειναι; Μου συμβαινει 2η φορα. Επισης restore θα βοηθησει; ή JB ? τι πιστευεις καλυτερα; (χωρις JB προσωπικα ειμαι οκ τοσο καιρο, οτι χρειαζομαι το εχω και ετσι).

 

1** και κατι ακομη πως κραταω backup τα αρχεια μου; (εαν παρω την αποφαση για restore).

 

2^^μετα απο δυο ωρες ανοιξε το κινητο μονο του. Να κανω αυτο με το home button και το αλλο κουμπι; ή πλεον περιττο;

απλα εχω να προσθεσω πως το κινητο κολλαει απιστευτα τωρα..

χρειαζεται ένα restore και setup as new, αποθηκεύσετε φωτογραφίες video, πάρε backup στο iTunes , περισσότερο για ασφάλεια, και στήσε από την αρχή τη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

χρειαζεται ένα restore και setup as new, αποθηκεύσετε φωτογραφίες video, πάρε backup στο iTunes , περισσότερο για ασφάλεια, και στήσε από την αρχή τη συσκευή

 

Restore κανω ετσι σωστα;

Ρυθμίσεις, γενικά, επαναφορά, περιεχόμενο και ρυθμίσεις .

 

Και setup as new που λες; Πως;

Και επομενος απλα ξανα κατεβαζω εφαρμογες κ ειμαι ετοιμος;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Restore κανω ετσι σωστα;

Ρυθμίσεις, γενικά, επαναφορά, περιεχόμενο και ρυθμίσεις .

 

Και setup as new που λες; Πως;

Και επομενος απλα ξανα κατεβαζω εφαρμογες κ ειμαι ετοιμος;

Αν δεν θες να κάνεις αναβάθμιση σε iOS 8.1 τότε θα κάνεις αυτό που λες και μετά θα περάσεις ξανά εφαρμογές.

 

Αν θες να κάνεις και αναβάθμιση σε iOS 8.1 τότε το restore θα το κάνεις μέσα από το itunes και αφού ολοκληρωθεί η διαδικασία τότε θα σου βγάλει να επιλέξεις να κάνεις setup as new ή restore from backup.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ! εδω και λίγο καιρό μου μπήκε η ιδέα να δοκιμάσω το ios(ειχα και wp8.1 και android 4.4) αξίζει να πάρω ενα 4s μεταχειρισμένο σε καλη τιμή? η θα τραβαω τα μαλλία μου? βασικά για να πειραματιστώ το θέλω περισσότερο (για κανενα jailbreak). αλλα να μπορω να δούλεψω και κανα facebook instagram βρε αδελφέ.. (και να μην λαγκάρει) περιμένω της απόψεις σας και ευχαριστώ! Edited by bmw_man18
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ! εδω και λίγο καιρό μου μπήκε η ιδέα να δοκιμάσω το ios(ειχα και wp8.1 και android 4.4) αξίζει να πάρω ενα 4s μεταχειρισμένο σε καλη τιμή? η θα τραβαω τα μαλλία μου? βασικά για να πειραματιστώ το θέλω περισσότερο (για κανενα jailbreak). αλλα να μπορω να δούλεψω και κανα facebook instagram βρε αδελφέ.. (και να μην λαγκάρει) περιμένω της απόψεις σας και ευχαριστώ!

 

Σε καλή τιμή αξίζει. Οχι ομως πανω απο 220-230

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...