Jump to content

Τα πάντα για: 3G/HSDPA, GPRS, MMS, Vodafone Internet


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά μηπως τα παραλέτε;

εγω αργολιδα και με έχει αρχοντα με H & H+ :D

Εχω και δευτερη κάρτα της q στο τηλ. εδω που ειμαι δεν ξανακάνω το λάθος να έχω τα data σε q

Δέν παραλέμε τίποτα.Όταν η συγκεκριμένη εταιρεία διαφημίζει το δίκτυό της ως super το θεωρώ επιεικώς απαράδεκτο σε μια διαδρομή 20 λεπτών απο Νερατζιώτισσα ως Αεροδρόμιο να μην έχεις internet σε 5 με 6 σημεία και μάλιστα όταν έχεις επενδύσει σε κινητό τελευταίας γενιάς των 700 Euro και πληρώνεις και 5 Gb mobile internet.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα όχημα τρέχει με 140 χιλιόμετρα, αλλάζει πολύ γρήγορα κεραίες κινητής τηλεφωνίας. Αυτό προξενεί καθυστερήσεις καθώς περνάς από την μία κεραία στην άλλη και πρέπει να ξανασυγχρονίσεις. Επειδή μιλάς για τον προαστιακό που πράγματι τρέχει τόσο στην συγκεκριμένη διαδρομή μήν σου φαίνεται περίεργο να έχεις αποσυνδέσεις με οποιαδήποτε εταιρεία. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα όχημα τρέχει με 140 χιλιόμετρα, αλλάζει πολύ γρήγορα κεραίες κινητής τηλεφωνίας. Αυτό προξενεί καθυστερήσεις καθώς περνάς από την μία κεραία στην άλλη και πρέπει να ξανασυγχρονίσεις. Επειδή μιλάς για τον προαστιακό που πράγματι τρέχει τόσο στην συγκεκριμένη διαδρομή μήν σου φαίνεται περίεργο να έχεις αποσυνδέσεις με οποιαδήποτε εταιρεία.

Μάλον δεν γνωρίζεις καλά το συγκεκριμένο αντικείμενο γιατί καταρχάς ο προαστιακός δεν πιάνει παντού ταχύτητες των 140 και άνω χιλιομέτρων παρά μόνο στο τμήμα Κάντζα - Κορωπί αλλά εδώ μιλάμε και με σταματημένο το τρένο σε συγκεκριμένους σταθμούς - περιοχές δεν υπάρχει καθόλου 3G/4G σήμα και ο δέκτης του τηλεφώνου γυρίζει αυτόματα σε GPRS ή EDGE που σημαίνει οτι δεν λαμβάνει καθόλου ή άν λαμβάνει είναι πολύ χαμηλό το σήμα του 3G/4G.Το ίδιο δε συμβαίνει όπως έχω ήδη προαναφέρει και στην μετακίνηση με τον ΗΣΑΠ όπου εδώ οι ταχύτητες δεν ξεπερνούν τα 70 - 80 km/h και πάλι σε συγκεκριμένες περιοχές.Το όλο θέμα λοιπόν είναι ξεκάθαρο και οφείλεται αποκλειστικά στην ελλιπή κάλυψη λόγω μη ύπαρξης του απαραίτητου αριθμού κεραιών για λόγους πιθανότα κόστους τόσο εγκατάστασης όσο και συντήρησης απο την εταιρεία.:down:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.Είμαι πολά χρόνια συνδρομητής της Vodafone αλλά λόγω της μη ικανοποιητικής κάλυψης σε internet τόσο 3G όσο και 4G σκέφτομαι την αλλαγή παρόχου. Συγκεκριμένα κινούμενος με τα μέσα μεταφοράς και παρόλο που είμαι κάτοχος τελευταίας γενιάς κινητού ( Galaxy S5 ) δεν είμαι ικανοποιημένος απο την σύνδεση του internet η οποία κόβεται σε πολά σημεία.Για παράδειγμα επειδή εργάζομαι στο αεροδρόμιο Ελευθέριος Βενιζέλος στην διαδρομή απο Νερατζιώτισσα μέχρι αεροδρόμιο με τον Προαστιακό κόβεται σίγουρα πέντε με έξι φορές σε συγκεκριμένα πάντα σημεία.Το ίδιο συμβαίνει και όταν κινούμαι με τον ΗΣΑΠ πρός το κέντρο της Αθήνας.Θα ήθελα να ξέρω απο σας που είστε επίσης συνδρομητές της Vodafone άν αντιμετωπίζετε παρόμοια προβλήματα σύνδεσης και γενικά άν είστε ικανοποιημένοι απο την κάλυψη mobile internet της εταιρείας.:confused:

 

 

 

 

Μάλον δεν γνωρίζεις καλά το συγκεκριμένο αντικείμενο γιατί καταρχάς ο προαστιακός δεν πιάνει παντού ταχύτητες των 140 και άνω χιλιομέτρων παρά μόνο στο τμήμα Κάντζα - Κορωπί αλλά εδώ μιλάμε και με σταματημένο το τρένο σε συγκεκριμένους σταθμούς - περιοχές δεν υπάρχει καθόλου 3G/4G σήμα και ο δέκτης του τηλεφώνου γυρίζει αυτόματα σε GPRS ή EDGE που σημαίνει οτι δεν λαμβάνει καθόλου ή άν λαμβάνει είναι πολύ χαμηλό το σήμα του 3G/4G.Το ίδιο δε συμβαίνει όπως έχω ήδη προαναφέρει και στην μετακίνηση με τον ΗΣΑΠ όπου εδώ οι ταχύτητες δεν ξεπερνούν τα 70 - 80 km/h και πάλι σε συγκεκριμένες περιοχές.Το όλο θέμα λοιπόν είναι ξεκάθαρο και οφείλεται αποκλειστικά στην ελλιπή κάλυψη λόγω μη ύπαρξης του απαραίτητου αριθμού κεραιών για λόγους πιθανότα κόστους τόσο εγκατάστασης όσο και συντήρησης απο την εταιρεία.:down:
'

Το τμήμα κορωπί - Κάντζα είναι μέσα στο τμήμα που ανέφερες ότι έχεις διακοπές.

Το μέσα στον Σταθμό πρώτη φορά το γράφεις , και ξέρεις διαβάζω τα πάντα στο myphone- Networks.

Άρα ζητάω συγνώμη που δεν μάντεψα ότι μιλάς για εκτός Κάντζας- Κορωπίου ( παρόλο που αυτό έγραψες γιατι και αυτή η διαδρομή είναι μεταξύ Νερατζιώτισσης- Αεροδρομίου) και μάλιστα δεν μάντεψα ότι μιλάς για σταθμούς.

Τι άλλο θα πρέπει να μαντέψω για να μην κατηγορηθώ ότι δεν γνωρίζω το αντικείμενο;

 

Επιπλέον επανέρχομαι στην απάντηση μου ότι όταν αλλάζεις γρήγορα κεραίες , ο δέκτης αργεί να συγχρονιστεί

και αυτό ισχύει και στα 70 -80 χιλιόμετρα όχι μόνο στα 140 . Απλά στα 140 είναι μεγάλο το πρόβλημα.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

'

Το τμήμα κορωπί - Κάντζα είναι μέσα στο τμήμα που ανέφερες ότι έχεις διακοπές.

Το μέσα στον Σταθμό πρώτη φορά το γράφεις , και ξέρεις διαβάζω τα πάντα στο myphone- Networks.

Άρα ζητάω συγνώμη που δεν μάντεψα ότι μιλάς για εκτός Κάντζας- Κορωπίου ( παρόλο που αυτό έγραψες γιατι και αυτή η διαδρομή είναι μεταξύ Νερατζιώτισσης- Αεροδρομίου) και μάλιστα δεν μάντεψα ότι μιλάς για σταθμούς.

Τι άλλο θα πρέπει να μαντέψω για να μην κατηγορηθώ ότι δεν γνωρίζω το αντικείμενο;

 

Επιπλέον επανέρχομαι στην απάντηση μου ότι όταν αλλάζεις γρήγορα κεραίες , ο δέκτης αργεί να συγχρονιστεί

και αυτό ισχύει και στα 70 -80 χιλιόμετρα όχι μόνο στα 140 . Απλά στα 140 είναι μεγάλο το πρόβλημα.

Τους σταθμούς τους ανέφερα επειδή έθεσες το θέμα της ταχύτητας του τρένου και φυσικά δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στους σταθμούς αλλά στην ευρύτερη περιοχή που βρίσκονται αυτοί ( γράφω σταθμούς - περιοχές οπότε τουλάχιστον διάβαζε καλύτερα ).Απο εκεί και έπειτα μην προσπαθείς να πείσεις κάποιον που έχει και προσωπική εμπειρία αλλά και τις γνώσεις λόγω επαγγέλματος οτι δέν έχει δίκιο αυτός αλλά εσύ.Το γεγονός της μη ύπαρξης σήματος 3G/4G δεν επιδέχεται κανενός είδους αμφισβήτηση και αν θέλεις να το διαπιστώσεις δεν έχεις παρά να επισκευτείς τις συγκεκριμένες αυτές περιοχές με όποιο μέσο θέλεις.Και για να μην επαναλαμβανόμαστε το θέμα όσο αφορά εμένα κλείνει εδώ.:cool:

Link to comment
Share on other sites

αλλά εδώ μιλάμε και με σταματημένο το τρένο σε συγκεκριμένους σταθμούς - περιοχές

 

φυσικά δεν αναφέρομαι αποκλειστικά στους σταθμούς αλλά στην ευρύτερη περιοχή που βρίσκονται αυτοί ( γράφω σταθμούς - περιοχές οπότε τουλάχιστον διάβαζε καλύτερα ).

 

Ζητάω πραγματικά συγνώμη που δεν ήξερα ότι το τρένο εκτός από σταθμούς , σταματάει και σε συγκεκριμένες περιοχές.

Την τελευτάια φορά που πήγα στο αεροδρόμιο δεν σταμάτησε πουθενά αλλού εκτός από τους σταθμούς.Την επόμενη φορά θα το ελέγξω και θα απαντήσω σχετικά.

 

 

Επίσης δεν αμφισβήτησα ποτέ ότι υπάρχει πρόβλημα 3G , ορισμένοι βέβαια έχουν την τάση να νομίζουν ότι όποιος συμμετέχει σε μιά συζήτηση τους αμφισβητεί κιόλας......

Έγραψα σχετικά "Όταν ένα όχημα τρέχει με 140 χιλιόμετρα, αλλάζει πολύ γρήγορα κεραίες κινητής τηλεφωνίας. Αυτό προξενεί καθυστερήσεις καθώς περνάς από την μία κεραία στην άλλη και πρέπει να ξανασυγχρονίσεις. Επειδή μιλάς για τον προαστιακό που πράγματι τρέχει τόσο στην συγκεκριμένη διαδρομή μήν σου φαίνεται περίεργο να έχεις αποσυνδέσεις με οποιαδήποτε εταιρεία.

Άρα συμφώνησα μαζί σου . Γιατί νομίζεις ότι διαφώνησα; Τις γνώσεις σου και την εμπειρία σου επίσης ουδέποτε αμφισβήτησα για τον απλούστατο λόγο ότι δεν τις δήλωσες Άρα για μια ακόμα φορά έπρεπε να τις μαντέψω....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ζητάω πραγματικά συγνώμη που δεν ήξερα ότι το τρένο εκτός από σταθμούς , σταματάει και σε συγκεκριμένες περιοχές.

Την τελευτάια φορά που πήγα στο αεροδρόμιο δεν σταμάτησε πουθενά αλλού εκτός από τους σταθμούς.Την επόμενη φορά θα το ελέγξω και θα απαντήσω σχετικά.

 

 

Επίσης δεν αμφισβήτησα ποτέ ότι υπάρχει πρόβλημα 3G , ορισμένοι βέβαια έχουν την τάση να νομίζουν ότι όποιος συμμετέχει σε μιά συζήτηση τους αμφισβητεί κιόλας......

Έγραψα σχετικά "Όταν ένα όχημα τρέχει με 140 χιλιόμετρα, αλλάζει πολύ γρήγορα κεραίες κινητής τηλεφωνίας. Αυτό προξενεί καθυστερήσεις καθώς περνάς από την μία κεραία στην άλλη και πρέπει να ξανασυγχρονίσεις. Επειδή μιλάς για τον προαστιακό που πράγματι τρέχει τόσο στην συγκεκριμένη διαδρομή μήν σου φαίνεται περίεργο να έχεις αποσυνδέσεις με οποιαδήποτε εταιρεία.

Άρα συμφώνησα μαζί σου . Γιατί νομίζεις ότι διαφώνησα; Τις γνώσεις σου και την εμπειρία σου επίσης ουδέποτε αμφισβήτησα για τον απλούστατο λόγο ότι δεν τις δήλωσες Άρα για μια ακόμα φορά έπρεπε να τις μαντέψω....

 

Aρα εγω που ταξιδεψα με το Γερμανικο ICE απο Wolfsburg - Στουτγκαρδη και το τραινο πηγαινε με 200-290 χλμ/ θα επρεπε να μην βγαζω κληση.Παρολα αυτα μιλουσα σχεδον 20 λεπτα απο το Ανοβερο μεχρι το Gottingen χωρις διακοπες και μου εκανε εντυπωση. Κατι λαθος κανουμε τοτε σε αυτην την χωρα γενικοτερα

Link to comment
Share on other sites

SUCCESS STORY / Germany’s ICE Line

No matter how fast these trains

move, passengers still want reliable

phone calls and continuous access

to the Internet and email—despite

terrain and signal penetration

complexities. Fortunately,

CommScope’s in-train repeaters

are a versatile, cost-effective

means for ensuring that this is

exactly what happens.” — Matt

Melester, Senior Vice President,

Distributed Coverage and Capacity

Solutions, CommScope

After carefully considering the wireless coverage and capacity challenges

unique to high-speed railways, Deutsche Bahn selects cost-effective

Andrew® in-train repeaters from CommScope.

While America maintains an enduring love affair with automobiles

and airplanes, high-speed trains are popping up all across Europe and

playing a major role in rapid travel—particularly

 

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.commscope.com%2FDocs%2FSuccessStory%2FICE_High_Speed_Mobility_CU-107022.pdf&ei=e8MnVMbWEsSd7gaH4YHoCg&usg=AFQjCNHqUyUK_CyTAnRHOKxsI8mbazmpgw&sig2=wTMOi51HaqtuavH4VVBSWA&bvm=bv.76247554,d.ZGU

 

Κάτι τέτοιο είχαν ανακοινώσει και από τον ΟΣΕ ότι θα βάλουν και στην γραμμή Αθήνα - Θεσσαλονίκη χωρίς να γνωρίζω αν το βάλανε.

@zerokill σε Αυτην την τεχνολογία οφείλεται ότι μίλαγες 20 λεπτά με τεράστια ταχύτητα τρένου .

Εδώ ακόμα μιλάμε για τεχνολογία 3G ...

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σκέφτομαι νά πάρω καρτοκινητή Vodafone μαζί με τα αντίστοιχα πακέτα internet. Ήθελα να ρωτήσω αυτά τα πακέτα παρέχουν 4g Internet?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι νά πάρω καρτοκινητή Vodafone μαζί με τα αντίστοιχα πακέτα internet. Ήθελα να ρωτήσω αυτά τα πακέτα παρέχουν 4g Internet?

Ευχαριστώ

 

Ναι μπορεις να εχεις 4G και με τα πακετα ιντερνετ της καρτοκινητης.

Link to comment
Share on other sites

To νεο ipad air 2 υποστηριζει τις συχνοτητες της βοντα στο 4g 800, 1800 και 2600?

 

 

Εδω τις υποστηριζει το προηγουμενο!

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

στο internet4sharing του red1 η δευτερη καρτα σιμ συνδεεται κια αυτη κανονικα με 4g?

 

 

Ναι κανονικα! Προσεχε μονο γιατι 2gb ειναι πολυ λιγα για ανετη χρηση 4g...

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα,

 

θα ηθελα να ρωτησω η 2η καρτα σιμ για το internet 4 sharing του red1 τι ρυθμισεις apn πρεπει να εχει??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα!

Αλλαξα κινητο και εβαλα την καρτα sim σε ενα xperia neo v και δεν μπρω να στειλω sms...

αν θυμαμαι καλα οι ρυθμισεις δεν στελνονται αυτοματα μεσω sms ή κατι τετοιο??

Μπορω να το αλλαξω καπως χειροκινητα??

Ευχαριστω!!

JIMNYCLUB.GR

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Αλλαξα κινητο και εβαλα την καρτα sim σε ενα xperia neo v και δεν μπρω να στειλω sms...

αν θυμαμαι καλα οι ρυθμισεις δεν στελνονται αυτοματα μεσω sms ή κατι τετοιο??

Μπορω να το αλλαξω καπως χειροκινητα??

Ευχαριστω!!

 

αυτό που λες αφορά τα μμσ και όχι τα sms . Για τα μυνηματα παίζει ρολό ο αριθμός κέντρου μυνηματων για την αποστολή ελενξε το. Αν και πρωτα δες το υπόλοιπο σου και μετά τον αριθμό κέντρου. Αν και μου φαίνεται κουλό να φταιει αυτό μάλλον δεν έχεις υπόλοιπο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αναφέρω ότι η εταιρεία Vodafone δεν προέβει στη διακοπή της σύνδεσης mobile internet, την οποία ζήστησα τηλεφωνικώς, με την δικαιολογία ότι άλλαξαν τους όρους της διακοπής σύνδεσης τον Ιούνιο του 2014 και πρέπει να καταβάλλω 10€ επιπλέον για να πραγματοποιηθεί η διακοπή.

Θέλω να σας ενημέρωσω ότι όταν πραγματοποίησα την αίτηση σύνδεσης (Νοέμβριος'13), δεν υπήρχε σχετικός όρος και προστέθηκε μετά (Ιούνιος'14) την υπογραφή της. Στο τηλέφωνο μου είπαν ότι ο όρος αυτός που προστέθηκε εκ των υστέρων, μου τον γνωστοποίησαν σε λογαριασμό του Ιουνίου. Υπήρχε όντως γραμμένος ΑΛΛΑ σε σημείο που δεν διαβάζεται εύκολα και με ψιλά γράμματα.

Παρόλο που τους 3 τελευταίους μήνες πριν την αίτηση διακοπής δεν χρησιμοποιούσα την σύνδεση, πλήρωμα τον λογαρισμό κανονικά. Από της 16/10 που ζήτησα την διακοπή συνεχίζουν να χρεώνουν κάθε μήνα το ποσό σύνδεσης το οποίο μπορεί να μην είναι υψηλό (5€) αλλά θεωρώ οτί είναι αυθαίρετο και καταχρηστικά.

 

Κυρίως απαράδεκτοι! Ντροπή σας!

Όσο για τα βραβεία που σας δίνουν δεν ξέρω πως σας τα δίνουν! Αν είναι δυνατόν!

Φίλοι μου μακρυά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σύντροφοι καλησπέρα

Έχοντας ένα στικ για ιντερνέτ με συμβόλαιο θέλησα να βγάλω την κάρτα από το στικ και να την δοκιμάσω σε ένα huawei Ε5830 για να μοιράζω ιντερνέτ σε περισσότερες συσκευές.

Όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες έβαλα στο APN: internet.vodafone.gr αλλά δεν έχω δίκτυο.. στο wifi ενώ έχω σήμα υπάρχει το κίτρινο τρυγονάκι… λόγο του ότι δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία μπορεί κανένας να βοηθήσει? Ευχαριστώ.

[ATTACH]57218[/ATTACH]

 

[ATTACH]57219[/ATTACH]

 

[ATTACH]57220[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφοι καλησπέρα

Έχοντας ένα στικ για ιντερνέτ με συμβόλαιο θέλησα να βγάλω την κάρτα από το στικ και να την δοκιμάσω σε ένα huawei Ε5830 για να μοιράζω ιντερνέτ σε περισσότερες συσκευές.

Όπως θα δείτε και στις φωτογραφίες έβαλα στο APN: internet.vodafone.gr αλλά δεν έχω δίκτυο.. στο wifi ενώ έχω σήμα υπάρχει το κίτρινο τρυγονάκι… λόγο του ότι δεν έχω αντίστοιχη εμπειρία μπορεί κανένας να βοηθήσει? Ευχαριστώ.

[ATTACH]57218[/ATTACH]

 

[ATTACH]57219[/ATTACH]

 

[ATTACH]57220[/ATTACH]

Το huawei είναι ξεκλείδωτο;

Κάποια δουλεύουν μόνο με συγκεκριμένους παρόχους.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω το R207 απο vodafone και μου ειπαν οτι κανενα δεν ειναι κλειδωμενο.Ειχε μεσα τις ρυθμισεις για συμβολαιο για καρτοιντερνετ και αν ηθελες να βαλεις καρτα sim απο καρτοκινητο η αλλη εταιρεια κινητης επρεπε να βαλεις μονος τις ρυθμισεις. (custom APN settings)

Παντως για ιντερνετ με συμβολαιο νομιζω πλεον εχουν σαν APN to web.session και για καρτοιντερνετ το webkarta.vodafone.gr .Αυτα ειδα σαν ρυθμισεις στο R207

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν το γνωρίζω αυτό.. Δύσκολα τα πράγματα.. γιατί είναι και στα αγγλικά-πολωνικά και λογικά αν κάποιος δεν έχει το ίδιο δύσκολα θα μπορέσω να μάθω τις σωστές ρυθμίσεις.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν το γνωρίζω αυτό.. Δύσκολα τα πράγματα.. γιατί είναι και στα αγγλικά-πολωνικά και λογικά αν κάποιος δεν έχει το ίδιο δύσκολα θα μπορέσω να μάθω τις σωστές ρυθμίσεις.

 

Δεν εχει να κανει με την γλωσσα.Παρε στην εξ πελατων και ρωτα τους να ειμαστε σιγουροι δηλαδη για mobile ιντερνετ με συμβολαιο ποια ειναι η ρυθμιση APN.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...