Jump to content

BlackBerry Z10


k0miStiS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την τελευταία φορά που το έβαλα, δεν έπαιξε. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι, ίσως το δοκιμάσω μετά τη δουλειά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπα ακόμη τίποτε. Βγάζει ότι δεν υποστηρίζει την συσκευή.

Υπομονή, ίσως το Νοέμβριο με το update.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χορτάσω ποτέ να λέω ότι αυτό το κινητό είναι το καλύτερο κινητό που πήρα ποτέ μου. Δεν κολλάει καθόλου η μπαταρία έχει μεγάλη διάρκεια και η οθόνη είναι απίστευτη. Για πιο λόγο να πάρει κάποιος ένα άλλο κινητό; Όσοι το σκέφτεστε απλά δοκιμάστε Ζ10. Το έχω μια βδομάδα και κάθε μέρα έχει μια καινούρια έκπληξη.

 

Και δεν λαγκάρει!! ΠΟΤΕ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει μεγάλη διάρκεια; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας μου φαίνεται :lol::lol::lol:

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία έχει μεγάλη διάρκεια; Κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας μου φαίνεται :lol::lol::lol:
Για κάποιον που κάνει νορμάλ χρήση ειναι μια χαρά η μπαταρία. Το προηγούμενο ( android ) κρατούσε 1 μέρα το z10 μου κρατα 2 μέρες με ανοιχτό wifi ολη μέρα. Για κάποιον που ειναι όλοι μέρα με το κινητο στο χέρι όντως δεν κρατά πολυ :D
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που κάνει νορμάλ χρήση ειναι μια χαρά η μπαταρία. Το προηγούμενο ( android ) κρατούσε 1 μέρα το z10 μου κρατα 2 μέρες με ανοιχτό wifi ολη μέρα. Για κάποιον που ειναι όλοι μέρα με το κινητο στο χέρι όντως δεν κρατά πολυ :D

 

Παντως εμενα με ολη τη μερα το wifi ανοικτο το βραδυ θελει φορτιση σε καμια περιπτωση δεν κραταει 2η μερα ....

Link to comment
Share on other sites

Καλά πέφτει πολύ δούλεμα, πριν αγοράσω το z10 λέγανε ότι θα στρώσει μέσα σε 10 φορτώσεις η μπαταρία, όσο έστρωσε η δικιά σας έστρωσε και η δικιά μου, χειρότερη μπαταρία από το z10 δεν έχω δει, η αλήθεια είναι αυτήν, είτε σας αρέσει είτε όχι, όλα τα άλλα είναι παραμύθια
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χορτάσω ποτέ να λέω ότι αυτό το κινητό είναι το καλύτερο κινητό που πήρα ποτέ μου. Δεν κολλάει καθόλου η μπαταρία έχει μεγάλη διάρκεια και η οθόνη είναι απίστευτη. Για πιο λόγο να πάρει κάποιος ένα άλλο κινητό; Όσοι το σκέφτεστε απλά δοκιμάστε Ζ10. Το έχω μια βδομάδα και κάθε μέρα έχει μια καινούρια έκπληξη.

 

Και δεν λαγκάρει!! ΠΟΤΕ!!!

To LTE έχεις?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

Καλά πέφτει πολύ δούλεμα, πριν αγοράσω το z10 λέγανε ότι θα στρώσει μέσα σε 10 φορτώσεις η μπαταρία, όσο έστρωσε η δικιά σας έστρωσε και η δικιά μου, χειρότερη μπαταρία από το z10 δεν έχω δει, η αλήθεια είναι αυτήν, είτε σας αρέσει είτε όχι, όλα τα άλλα είναι παραμύθια

 

Σήμερα από τις 7μιση το πρωί:

Μισή ώρα κλήσεις, άλλο τόσο ενημερώσεις εφαρμογών και σερφάρισμα μέσω wifi, κάνα 10λεπτο 3g και γύρω στην μισή ώρα μουσική.

Στις δύο παρά τέταρτο, είχα 77-80%.

Μετά τις δύο λιώσιμο μέσω 3g μόνο και 1 ώρα κλήσεις. Αποτέλεσμα; σε 2.5 ώρες ήθελε φόρτιση.

Όλα εξαρτώνται από τη χρήση.

Και σίγουρα υπάρχουν συσκευές με πιο καλούς χρονους.

Μακάρι να είχε 3000 μπαταρία, αλλά και έτσι μια χαρά τα καταφέρνει.

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Καλά πέφτει πολύ δούλεμα, πριν αγοράσω το z10 λέγανε ότι θα στρώσει μέσα σε 10 φορτώσεις η μπαταρία, όσο έστρωσε η δικιά σας έστρωσε και η δικιά μου, χειρότερη μπαταρία από το z10 δεν έχω δει, η αλήθεια είναι αυτήν, είτε σας αρέσει είτε όχι, όλα τα άλλα είναι παραμύθια

Κρίμα... :(

Τί χρήση του κάνεις, τώρα;

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερε κανείς να δουλέψει nokia drive; Υπάρχει στο market αλλά στο δικό μου, το εγκατέστησα και όταν πήγα να το τρέξω μου γράφει ότι δεν είναι για τη συσκευή μου.
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από τις 7μιση το πρωί:

Μισή ώρα κλήσεις, άλλο τόσο ενημερώσεις εφαρμογών και σερφάρισμα μέσω wifi, κάνα 10λεπτο 3g και γύρω στην μισή ώρα μουσική.

Στις δύο παρά τέταρτο, είχα 77-80%.

Μετά τις δύο λιώσιμο μέσω 3g μόνο και 1 ώρα κλήσεις. Αποτέλεσμα; σε 2.5 ώρες ήθελε φόρτιση.

Όλα εξαρτώνται από τη χρήση.

Και σίγουρα υπάρχουν συσκευές με πιο καλούς χρονους.

Μακάρι να είχε 3000 μπαταρία, αλλά και έτσι μια χαρά τα καταφέρνει.

Τεσπα αν νομίζεις ότι εσύ είσαι ευχαριστημένος με την μπαταρία εμένα δε μου πέφτει λόγος ;)

 

Κρίμα... :(

Τί χρήση του κάνεις, τώρα;

 

Τώρα το έχω σαν δεύτερο με έκδοση 10.3, το έχω μόνο για κλήσεις τηλεφώνου και τίποτε άλλο, ναι έτσι κρατά δύο μέρες :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι το κουράζουμε με την μπαταρία ; 5 - 10 ευρώ μια μπαταρία και 5 ενα εξωτερικό φορτιστή και καθάρισες. Εγώ τουλάχιστον αυτο έκανα. Το μεγάλο θετικό ειναι οτι μας δίνει τη δυνατότητα να αλλάζουμε την μπαταρία και όχι να πεταμε σε 1

χρόνο το τηλέφωνο μολις πεσει η μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

@delliosgeo η διαδικασία που λες είναι ξεκάθαρος λόγος για να αλλάξω κινητό, πολύ μανούρα...

 

Ωστόσο είμαι αρκετά τυχερός για να μην έχω θέμα με την μπαταρία, ως τώρα δεν έχω κανένα παράπονο παρά μόνο με το ότι δεν γράφει 100% αλλά 90+ μετά από πλήρη φόρτιση.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Όπως βολεύεται κανείς. Προσωπικά αν δεν αλλαζει η μπαταρία δεν αγοράζω τηλ, για το λόγο που ανεφερα παραπανω. Σεβαστές ολες οι απόψεις
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά η μπαταρία με καλύπτει μια χαρά, αλλά δεν έχω ποτέ ενεργό το 3G παρά μόνο αν το χρειαστώ όταν είμαι εκτός. Σε σπίτι, γραφείο κλπ πάντα υπάρχει wifi. Μέρα βγάζω άνετα, μου μένει 20% το βράδυ.

 

Πάντως δεν είναι το χειρότερο που έχω δει σε μπαταρία. Το Ν80 κάποτε μου κρατούσε λιγότερο, όπως και κάποια touch της HTC από τις πρώτες γενιές.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Παντως εμενα με ολη τη μερα το wifi ανοικτο το βραδυ θελει φορτιση σε καμια περιπτωση δεν κραταει 2η μερα ....
Με 1 ώρα περιπου τηλέφωνο την ημέρα μερικά μηνύματα, 4 mail, wifi all day και καθόλου 2g or 3g δές πόσο κρατάει εμένα :rolleyes: Τώρα που ανοίγω 2g/3g μονο για mail και μετά κλείνω ( αντε και κανενα viber ) ειμαι στις 2 μερες περίπου αναλόγως την χρήση των δεδομένων. :cool: Edited by sdevil
Samsung Galaxy S10e
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχει σταματήσει το μοντέλο αυτό να υποστηρίζεται απο το κατασκευαστη??? γιατί στο amazon λέει : "Blackberry Z10 Sim Free Smartphone (discontinued by manufacturer)"

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχει σταματήσει το μοντέλο αυτό να υποστηρίζεται απο το κατασκευαστη??? γιατί στο amazon λέει : "Blackberry Z10 Sim Free Smartphone (discontinued by manufacturer)"

Εχει κανονικα υποστηριξη σε update/upgrade. Απλα εδω και μερικους μηνες επαψε η κατασκευη του.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Να κάνω και γω μια ερώτηση μετη σειρά μου. Εχω το Ζ10 3 μήνες. Κανένα πρόβλημα εώς σήμερα , όπου ξαφνικά (χωρίς να πέσει κάτω η να βραχεί ) δεν ακούω όποιον με παίρνει και δεν ακούγομαι. Το πρωί σημειοτέον έκανα κλήσεις χώρις την χρήση ακουστικών. Παρολαυτα όταν εβαλα τα ακουστικά και επειτα( επειδη θα οδηγούσα ) ξεκίνησε το πρόβλημα. Να πω επίσης ότι ακουγεται κανονικά η μουσικη΄αν επιλέξω κάποιο τραγούδι. Καποια βοήθεία ίσως ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βαλει καποια custom os ? με επαναφορα εργ.ρυθμισεων ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιο ειναι το πιο αξιοπιστο Leaked OS 10.3 ?

smartphone madness:)
Link to comment
Share on other sites

μηπως εχεις βαλει καποια custom os ? με επαναφορα εργ.ρυθμισεων ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποιο ειναι το πιο αξιοπιστο Leaked OS 10.3 ?

 

Η τελευταια που εχει βγει (10.3.1.938) δουλευει πολυ καλα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή λίγες μερες. Τελος του μηνα παρουσιάζουν το Classic με 10.3.1 . Οποτε τον αλλο μηνα μας έρχεται σε όλους επίσημα.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...