Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα τις τελευταιες 2 αναβαθμισεις 4.4.3 (τωρινη) οταν συνδεω το κινητο για φορτιση (usb , η πριζα), το κινητο θελει επανεκινηση για να επανελθει στα φυσιολογικα του..(αργει η συμπεριφορα του σε εντολες, απαντα σε κλισεις χωρις να ακουγεται ο ομιλητης..) μετα απο επανεκινηση ολα οκ....εχει τυχει σε κανεναν παρομοια συμπεριφορα..
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα - bug καποιες φορές αρκετά συχνά όταν καλέσω κάποιον Δεν ακούω τίποτα ακόμα κ αν τ βάλω σε ανοιχτή ακρόαση , το κινητό δονείται όταν συνδεθεί με τον άλλον αλλά δεν ακούς τίποτα! Το κάνει κάποιες φορές Και είναι αρκετά σπαστικό! γιατί αν περιμενεις σημαντικό τηλεφώνημα και τ παθει είναι πρόβλημα.

Παρουσιαζετε σε κανέναν από εδώ μέσα το ίδιο bug ? Έχω την 4.4.3 , 6 sense. Vodafone edition.

 

...φταιει το update....το κανει μετα απο φορτιση....θελει επανεκινηση για να στρωσει

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα Ελληνικό πρέπει να είναι. Το είχα αγοράσει από τον Κωτσοβολο. Θα τους το αφήσω σε 3 μέρες μιας και θα είμαι εκτός Αθηνών για κάνα 10ημερο. Θα ενημερώσω σχετικά για την εμπειρία μου στην arvato!

Άντε να δούμε..... :)

Καλή σας μέρα!

 

Καλησπέρα στην παρέα...

Εδώ και δύο εβδομάδες έχω στα χέρια μου την νέα συσκευή, αφού τελικά έγινε αντικατάσταση συσκευής (στα πλαίσια της εγγύησης) από την arvato χωρίς κανένα παρατράγουδο, για το πρόβλημα με την κάμερα που αντιμετώπιζαν αρκετοί από μας!

Το μόνο που με έχει προβληματίσει πολύ ειναι ότι το κινητό αργεί ΠΟΛΥ να φορτίσει. Από 10%-100% θέλει περίπου 11 ώρες συνεχούς φόρτισης χωρίς να το χρησιμοποιώ. Αντίστοιχα πάλι ξεφορτίζει γρήγορα. Υπέθεσα ότι ίσως είναι καιρός να πάρω καινούργιο φορτιστή και έτσι αγόρασα τον φορτιστή της HTC που δίνει μαζί με την συσκευή! Δυστυχώς δεν άλλαξε τίποτα...

Την προηγούμενη συσκευή που χρησιμοποιούσα έναν χρόνο δεν είχα ποτέ θέμα με την μπαταρία. Ίσα ίσα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος για την χρήση που έκανα.

Πολύ φοβάμαι ότι η μπαταρία που έχει δεν είναι τελικά καινούρια όπως μου ανέφεραν κατά την παραλαβή της συσκευής!

Τι με συμβουλεύετε να κάνω....?

Edited by Pitt_Adam
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα...

Εδώ και δύο εβδομάδες έχω στα χέρια μου την νέα συσκευή, αφού τελικά έγινε αντικατάσταση συσκευής (στα πλαίσια της εγγύησης) από την arvato χωρίς κανένα παρατράγουδο, για το πρόβλημα με την κάμερα που αντιμετώπιζαν αρκετοί από μας!

Το μόνο που με έχει προβληματίσει πολύ ειναι ότι το κινητό αργεί ΠΟΛΥ να φορτίσει. Από 10%-100% θέλει περίπου 11 ώρες συνεχούς φόρτισης χωρίς να το χρησιμοποιώ. Αντίστοιχα πάλι ξεφορτίζει γρήγορα. Υπέθεσα ότι ίσως είναι καιρός να πάρω καινούργιο φορτιστή και έτσι αγόρασα τον φορτιστή της HTC που δίνει μαζί με την συσκευή! Δυστυχώς δεν άλλαξε τίποτα...

Την προηγούμενη συσκευή που χρησιμοποιούσα έναν χρόνο δεν είχα ποτέ θέμα με την μπαταρία. Ίσα ίσα ήμουν απόλυτα ικανοποιημένος για την χρήση που έκανα.

Πολύ φοβάμαι ότι η μπαταρία που έχει δεν είναι τελικά καινούρια όπως μου ανέφεραν κατά την παραλαβή της συσκευής!

Τι με συμβουλεύετε να κάνω....?

Μήπως βάζεις καμιά επέκταση στο καλώδιο;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκίμασες και διαφορετικούς φορτιστές και έχεις προβλημα, μάλλον είναι η μπαταρία.

Edit: Όταν φορτίζεις και εντοπίσει αργή φόρτιση βγάζει ένα τρίγωνο στη μπάρα ειδοποιήσεων ότι φορτίζει αργά και οτι δεν έχει ένταση το ρεύμα. Εσένα στο βγάζει;

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκίμασες και διαφορετικούς φορτιστές και έχεις προβλημα, μάλλον είναι η μπαταρία.

Edit: Όταν φορτίζεις και εντοπίσει αργή φόρτιση βγάζει ένα τρίγωνο στη μπάρα ειδοποιήσεων ότι φορτίζει αργά και οτι δεν έχει ένταση το ρεύμα. Εσένα στο βγάζει;

 

Όχι, καμιά ειδοποίηση για αργή φόρτιση ή σχετικά με την ένταση ρεύματος. Θα τους το πάω πάλι στην arvato και ελπίζω όλα να πάνε μια χαρά!

Link to comment
Share on other sites

Σε καινούργια συσκευή ενός φίλου με 4.3.

Ήρθε ενημέρωση για 4.4 864mb. Την κατέβασα παει να την περάσει και κλείνει και βγάζει σ ενα σημείο κόκκινο τριγωνάκι με θαυμαστικό

 

Κανείς τίποτα?

Έχετε κάνει ενημέρωση σε 4.4.4?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τι συσκευή έχει? Ελληνική? Εμένα Νορβηγική από expansys δεν έχει έρθει αναβάθμιση...

 

Δεν γνωρίζω. Από Κίνα την αγόρασα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

H t-mobile έχει αναβαθμίσει το ΟΝΕ μέχρι την 4.4.3. Άλλωστε η 4.4.4 είναι ένα απλό incremental update που δεν προσφέρει κάτι το ιδιαίτερο. Το καλό είναι ότι η HTC έχει υποσχεθεί L σε 90 μέρες από την στιγμή που θα έχει τα δικαιώματα.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μια βοήθεια όποιος ξέρει, για συσκευή φίλου που έμεινε από μπαταρία και δε φορτίζει.

 

Το κινητό από όσο ξέρω έκλεισε από μπαταρία μάλλον ενώ βρισκόταν στο recovery και τώρα δεν φορτίζει με τίποτα ούτε καν ανάβει κόκκινο το λεντάκι. Έχει δοκιμάσει διαφορετική πρίζα, pc usb, άλλο καλώδιο, φορτιστής κ.λ.π αλλά τίποτε.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να δεχτεί φόρτιση, έστω ώστε να εξαλείψουμε την πιθανότητα να έχει πάθει άλλη ζημιά (π.χ. πλακέτα) ή να κοιτάμε προς αρβάτο;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Εχει τύχει σε καποιον να Παρί να κάνει την αναβάθμιση και να του εμφανίσει κόκκινο τριγωνάκι;

Με wipe cache partition δουλεύει μετά;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καποτε είχα διαβάσει στο νήμα ότι o browser της HTC είναι πιο γρήγορος και καταναλώνει λιγότερη ενέργεια από τον chrome.Ισχύει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Καποτε είχα διαβάσει στο νήμα ότι o browser της HTC είναι πιο γρήγορος και καταναλώνει λιγότερη ενέργεια από τον chrome.Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Πιο γρήγορος και πιο καλογραμμενος είναι σίγουρα, μιας και είναι κομμάτι του sense. Τώρα για την κατανάλωση δεν το έχω τσεκάρει ποτέ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

HTC Eye Experience μεσα στο Νοεμβριο λογικα θα το παρουμε και εμεις....
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Έχω ένα HTC one m7 το οποίο το έχω στείλει για σέρβις 2 φορές για διαφορετικά ελαττώματα που παρουσίασε! Στην Αρχή το είχα στείλει Διοτί είχε χαλάσει η δόνηση . Μετά το ξανά έστειλα γιατί είχε πρόβλημα με το μοβ πέπλο και έκανε διακυμάνσεις το ακουστικό. Και μ άλλαξαν πλακέτα έβαλαν καινούργιο μπροστά μέρος διότι άλλαξαν και το ακουστικό άρα μαλλον άλλαξε κ η οθόνη ....

Και σήμερα παρατηρησα Μολις είχα ένα μαύρο back round ότι έχει ένα καμένο pixel η οθόνη . Δηλαδή μόλις έχω μια μαύρη φωτοφραφια η κάποιο μαύρο back round φαίνετε ένα μικρό μικρο μπλε κουκκιδακι.

Δεν ξέρω τι άλλο θα παθει αυτό το κινητό... Και το θέμα είναι ότι εξωτερικά είναι σαν καινούργιο... Τι λέτε να κάνω με αυτό να το στείλω για σέρβις Πάλι; μπορώ να ζητήσω καινουργια συσκευή με τα τοσα Π έχω πάθει ;

Edited by kavroulis
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι! Έχω ένα HTC one m7 το οποίο το έχω στείλει για σέρβις 2 φορές για διαφορετικά ελαττώματα που παρουσίασε! Στην Αρχή το είχα στείλει Διοτί είχε χαλάσει η δόνηση . Μετά το ξανά έστειλα γιατί είχε πρόβλημα με το μοβ πέπλο και έκανε διακυμάνσεις το ακουστικό. Και μ άλλαξαν πλακέτα έβαλαν καινούργιο μπροστά μέρος διότι άλλαξαν και το ακουστικό άρα μαλλον άλλαξε κ η οθόνη ....

Και σήμερα παρατηρησα Μολις είχα ένα μαύρο back round ότι έχει ένα καμένο pixel η οθόνη . Δηλαδή μόλις έχω μια μαύρη φωτοφραφια η κάποιο μαύρο back round φαίνετε ένα μικρό μικρο μπλε κουκκιδακι.

Δεν ξέρω τι άλλο θα παθει αυτό το κινητό... Και το θέμα είναι ότι εξωτερικά είναι σαν καινούργιο... Τι λέτε να κάνω με αυτό να το στείλω για σέρβις Πάλι; μπορώ να ζητήσω καινουργια συσκευή με τα τοσα Π έχω πάθει ;

 

Από την μία είναι ταλαιπωρία να μπεις στην ίδια διαδικασία, αλλά από την άλλη αν ξέρεις ότι έχει καμένο πιξελ συνέχεια εκεί θα πηγαίνει το μάτι σου ...

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είμαι τόσο νευτιασμενος Μ αυτό το κινητό που θέλω να πάρω την htc και να τους βρίσω. Λογικά θα το ξαναστειλω για σέρβις και θα επιδιώξω να μου δώσουν καινούργια συσκευή αν και το κόβω χλωμό
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε το παλι..αν και μονο ελληνικο κανουν αντικατασταση!!!επειδη το ξανα πας ομως να απαιτησεις αντικατασταση!!!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα σήμερα ότι στο καινούργιο 2 μηνών Μ7 μου (μετά τις ιστορίες με την μωβ κάμερα και την αρβατο/htc) το τζάμι ανασηκώνεται ελαφρώς και από τα 2 πλαϊνά!!!!

Το πατάω με το χέρι και επανέρχεται, αλλά μετά από λίγο ξεκολλάει πάλι!!! Τι είναι πάλι αυτό??? Λέτε να ξεκολλήσει όλο??? Κινητό αγορά από expansys και μάλιστα κατασκευής από τα τελευταία του 2014!

 

Edit:

Προφανώς "χάλασε" η κόλλα στα πλαϊνά και ανασηκώνεται η οθόνη. Υπάρχει τρόπος να το φτιάξω μόνος μου ανασηκώνοντας την οθόνη τελείως και βάζοντας κόλλα? Τι κόλλα? Ή αν το στείλω arvato μπορώ να τους πρήξω μιας και το θέμα είναι πολύ απλό να το πάρω άμεσα πίσω? (Η συσκευή ΔΕΝ είναι Ελληνική γι αυτό ρωτάω).

Τέλος αν το αφήσω έτσι μπορεί να υπάρξει πρόβλημα?

Edited by harris78
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...