Jump to content

Motorola RAZR XT910


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω αυτο εχω κανει..υπαρχει περιπτωση να χρειαζεται root πριν το safestrap?

Εννοείται πως πρέπει να έχεις ρουτ κινητό, γενικώς. Μετά δεν χρειάζεται όλες οι custom είναι προρουταρισμενες

Ποια ρομ έχεις τώρα;

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορες κ αν εχω προσπαθησει δεν γινεται root..υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος?

Δεν μας λες ποια ρομ εχεις ομως

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Όσες φορες κ αν εχω προσπαθησει δεν γινεται root..υπαρχει καποιος συγκεκριμενος τροπος?

 

Πες μας απο ποια έκδοση θες να μεταπηδήσεις στην 4,4.

Ευκολότερος τρόπος να κάνεις root, είναι με την κινεζιά : rootmaster

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδες S.O.S καταφερα και περασα cyanogen 4.4.4 αλλα ειναι σαν να μην μου διαβαζει τη sim τι πρεπει να κανω?δεν μου ζηταει πιν και δεν εχει σημα Edited by hatzakisx
Link to comment
Share on other sites

παιδες S.O.S καταφερα και περασα cyanogen 4.4.4 αλλα ειναι σαν να μην μου διαβαζει τη sim τι πρεπει να κανω?δεν μου ζηταει πιν και δεν εχει σημα

Ποιο πάνω έχει βάλει ένα παιδί 2 αρχεία, το ένα το βάζεις στο πισι και το τρέχεις με συνδεμενο κλειστό το τηλέφωνό και το άλλο είναι η 4.1.2 που τη βάζεις στην κάρτα μνήμης και την εγκαθιστάς με το μενού από τα πλαϊνά κουμπιά. Μετά ρουτ με το Master key και μετά τι διαδικασία εγκατάσταση safestrap και ρομ 4.4.4 και gapps

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Οποίος έχει βάλει 4.6 beta 3, έχει κάνα θέμα με τα δεδομένα; Δηλαδή εκεί που πας σφαίρα μπαίνεις σε άλλη εφαρμογή και σου λέει ότι δεν υπάρχει σύνδεση;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με την stable paranoid είμαι και δεν ξέρω αν αξίζει να δοκιμάσω άλλη ή να κάνω update.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα με την stable paranoid είμαι και δεν ξέρω αν αξίζει να δοκιμάσω άλλη ή να κάνω update.

Κι εγώ το ίδιο, την έχω στο stock από τότε που βγήκε. Δοκίμασα λίγο την beta 5, και πάει αρκετά καλά, αλλά για καθημερινή χρήση θα περιμένω να γίνει stable, που μάλλον δε θα αργήσει...Καλά, όλοι paranoid έχουμε? Καλή φάση:p

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο, την έχω στο stock από τότε που βγήκε. Δοκίμασα λίγο την beta 5, και πάει αρκετά καλά, αλλά για καθημερινή χρήση θα περιμένω να γίνει stable, που μάλλον δε θα αργήσει...Καλά, όλοι paranoid έχουμε? Καλή φάση:p

Ε αξίζει τον κόπο

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το ίδιο, την έχω στο stock από τότε που βγήκε. Δοκίμασα λίγο την beta 5, και πάει αρκετά καλά, αλλά για καθημερινή χρήση θα περιμένω να γίνει stable, που μάλλον δε θα αργήσει...Καλά, όλοι paranoid έχουμε? Καλή φάση:p

 

Από χθες το βράδυ τρέχω την beta 5. Δείχνουν όλοα καλύτερα συγκριτικά με την 4 που είχε πολλά bugs. Ανυπομονώ να στρώσει είναι η αλήθεια.

Αλλά μια ερώτηση προς όλους: δε σας ψήνει να δείτε με Lollipop 5.0 το ξυραφάκι ;; Έχει γίνει χαμός οτι θα είναι πανλαφρη έκδοση! :D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Από χθες το βράδυ τρέχω την beta 5. Δείχνουν όλοα καλύτερα συγκριτικά με την 4 που είχε πολλά bugs. Ανυπομονώ να στρώσει είναι η αλήθεια.

Αλλά μια ερώτηση προς όλους: δε σας ψήνει να δείτε με Lollipop 5.0 το ξυραφάκι ;; Έχει γίνει χαμός οτι θα είναι πανλαφρη έκδοση! :D

Εγώ έχω την 4.6 beta 3 και ψήνομαι για τη lollipop, έχω βέβαια βάλει εικονίδια της και στυλ από αυτήν.

Edit : Update σήμερα σε 4. 6 beta 5... Σαν να μου φαίνεται πάει καλύτερα

Edited by antrenik
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανας τολμηρός;;; :p

CM 12

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χρησιμοποίησα μετά από καιρό το GPS του τηλεφώνου με το Here. Έχω πετάξει όλα τα άλλα και κράτησα μόνο αυτό. Δε λέει να κλειδώσει δορυφόρος με τί-πο-τα. Κατέβασα το GPS Fix (που θυμάμαι ότι κάποια στιγμή με είχε βοηθήσει) τίποτα. Κατέβασα το GPS Status τίποτα. Βρήκε κάποια στιγμή έναν δορυφόρο αλλά τίποτα. Δεν είναι θέμα Here δηλαδή...

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο μπας και στρώσει; παλαιότερα το δούλευα κανονικά και από το GMaps αλλά και με το Sygic ένα φεγγάρι.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά χρησιμοποίησα μετά από καιρό το GPS του τηλεφώνου με το Here. Έχω πετάξει όλα τα άλλα και κράτησα μόνο αυτό. Δε λέει να κλειδώσει δορυφόρος με τί-πο-τα. Κατέβασα το GPS Fix (που θυμάμαι ότι κάποια στιγμή με είχε βοηθήσει) τίποτα. Κατέβασα το GPS Status τίποτα. Βρήκε κάποια στιγμή έναν δορυφόρο αλλά τίποτα. Δεν είναι θέμα Here δηλαδή...

 

Έχει κάποιος να προτείνει κάποια εφαρμογή ή κάτι άλλο μπας και στρώσει; παλαιότερα το δούλευα κανονικά και από το GMaps αλλά και με το Sygic ένα φεγγάρι.

 

Χρησιμοποιείς κάποια custom ROM; Αν ναι, δες στο log της αν υπάρχει πρόβλημα με το GPS και το A-GPS. Aν πάλι βρίσκεσαι σε official έκδοση τότε σιγουρέψου ότι το GPS λειτουργεί με Google Maps αλλιώς δοκίμασε ένα factory reset.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς κάποια custom ROM; Αν ναι, δες στο log της αν υπάρχει πρόβλημα με το GPS και το A-GPS. Aν πάλι βρίσκεσαι σε official έκδοση τότε σιγουρέψου ότι το GPS λειτουργεί με Google Maps αλλιώς δοκίμασε ένα factory reset.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Με official είμαι και είπα μήπως υπάρχει κάτι πριν καταφύγω στο Factory Reset. Θα δοκιμάσω το Google Maps όπως προτείνεις και θα δω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την cm11 nightly και μου γράφει, η εφαρμογή ρολόι δεν έχει εγκατασταθεί όπως και η εφαρμογή μηνύματα, καμία ιδέα;
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

εβαλα και γω cm11 απο στοκ ελληνικη(ουτε θυμαμαι ποια ηταν)αλλα με το safetrap 3,73 κολλουσε στο Loading screen..με λιγα λογια αναγκαστηκα εβαλα custom rom γιατι δεν ανοιγε το κινητο.

το προβλημα ειναι οτι με το 2 slοt μου εφαγε ολο τον εσωτερικο χωρο μνημης.

γινετε να κανω κατι για αυτο;δηλαδη να αφησω μονο το 1 slot με την cm11

Link to comment
Share on other sites

εβαλα και γω cm11 απο στοκ ελληνικη(ουτε θυμαμαι ποια ηταν)αλλα με το safetrap 3,73 κολλουσε στο Loading screen..με λιγα λογια αναγκαστηκα εβαλα custom rom γιατι δεν ανοιγε το κινητο.

το προβλημα ειναι οτι με το 2 slοt μου εφαγε ολο τον εσωτερικο χωρο μνημης.

γινετε να κανω κατι για αυτο;δηλαδη να αφησω μονο το 1 slot με την cm11

Θα βάλεις την στοκ (ποια έχεις πες μου) και θα πας στο slot της custom και θα την κάνεις delete κάνεις wipe και όλα τα σχετικά factory reset και την ξαναπερνας με τα mini gapps 4.4.4, θα σου πρότεινα την nightly, έχει παραπάνω καλούδια από την Paranoid.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Θα βάλεις την στοκ (ποια έχεις πες μου) και θα πας στο slot της custom και θα την κάνεις delete κάνεις wipe και όλα τα σχετικά factory reset και την ξαναπερνας με τα mini gapps 4.4.4, θα σου πρότεινα την nightly, έχει παραπάνω καλούδια από την Paranoid.

 

σε ευχαριστω πολυ:)

παντως το κινητο εκει που το ειχα παρατημενο,ξανανιωσε με τη cm(τη nightly 20141205 εβαλα)ουτε κολληματα ουτε τιποτα.

Βουτυρο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι με την NIGHTLY έχω μείνει έκπληκτος, ειδικά με την κατανάλωση της μπαταρίας
Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

χθες με πηρε ο υπνος ενω ακουγα μουσικη, εκλεισε απο μπαταρια και τωρα το τηλεφωνο δεν αναβει.

ημουν στην cm-11-20141205-NIGHTLY με JBX-Kernel-3.5-Hybrid.

διχνει το logo motorola και μετα βγαζει μια μπαταρια με ερωτηματικο αλλα δε φορτιζει(το καταλαβαινω γιατι το κινητο ειναι κρυο)

τι μπορει να φταιει;εχετε καμια ιδεα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Motorola RAZR XT910

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...