Jump to content

[App Store] Γενικές Πληροφορίες και Εύρεση εφαρμογών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά καποια εφαρμογή στυλ app lock που υπαρχει στα android, υπάρχει??

εννοω, να επιλεγω ποιά εφαρμογή για να χρησιμοποιηθεί να πρεπει να εισαχθεί κωδικός πρώτα, ή κάποιο άλλο security

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καποια εφαρμογή στυλ app lock που υπαρχει στα android, υπάρχει??

εννοω, να επιλεγω ποιά εφαρμογή για να χρησιμοποιηθεί να πρεπει να εισαχθεί κωδικός πρώτα, ή κάποιο άλλο security

Όχι δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Προφανώς ρωτάς για τις ενσωματωμένες εφαρμογές της Apple, μηνύματα, φωτογραφίες; κτλ. Αυτό που υπάρχει είναι εφαρμογές που το έχουν ως επιλογή το να τις κλειδώνεις. Πχ documents 5, dropbox, κ.α.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει τέτοια εφαρμογή. Προφανώς ρωτάς για τις ενσωματωμένες εφαρμογές της Apple, μηνύματα, φωτογραφίες; κτλ. Αυτό που υπάρχει είναι εφαρμογές που το έχουν ως επιλογή το να τις κλειδώνεις. Πχ documents 5, dropbox, κ.α.

 

οχι αναφερομαι σε οτιδηποτε.. πχ, στο viber, να πατας το πληκτρο του viber και να σου ζηταει κωδικο για να ανοιξει.

ακριβως οπως στο android

Link to comment
Share on other sites

οχι αναφερομαι σε οτιδηποτε.. πχ, στο viber, να πατας το πληκτρο του viber και να σου ζηταει κωδικο για να ανοιξει.

ακριβως οπως στο android

Όχι δεν έχει τέτοια εφαρμογή. Υπάρχουν μόνο εφαρμογές που το υποστηρίζουν από μόνες τους, όπως είπα και πριν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για το iphone back extractor έχω μια παλιά έκδοση στο macbook μου αλλά δεν θυμάμαι ποια είναι και αν είναι trial (θα την δω όταν πάω σπίτι) και το iexplorer είναι η τελευταία έκδοση. Ναι δεν χρειάζεται να αγοράσεις τις εφαρμογές, κάνουν την δουλειά τους και ως trial.

 

Ναι θα πρέπει να μεταφέρονται όλα όπως είναι γιατί διαλέγεις φακέλους και τους κάνεις copy paste μέσα στο iexplorer. Για παράδειγμα παίρνω τα δεδομένα των παιχνιδιών που παίζω, τους φακέλους library και documents, από το iphone backup extractor και τους μεταφέρω μέσω του iexplorer στην εφαρμογή. Γίνεται η αντικατάσταση και μόλις ανοίξεις το παιχνίδι είναι όλα όπως πριν.

 

Ευχαριστώ!!

Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή με το καλό :p

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει τέτοια εφαρμογή. Υπάρχουν μόνο εφαρμογές που το υποστηρίζουν από μόνες τους, όπως είπα και πριν.

 

σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καποια εφαρμογή στυλ app lock που υπαρχει στα android, υπάρχει??

εννοω, να επιλεγω ποιά εφαρμογή για να χρησιμοποιηθεί να πρεπει να εισαχθεί κωδικός πρώτα, ή κάποιο άλλο security

 

Τέτοιες "εφαρμογές" μπορείς να βρεις μόνο μέσα στο Cydia αν η συσκευή σου είναι Jailbreaked. :)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες "εφαρμογές" μπορείς να βρεις μόνο μέσα στο Cydia αν η συσκευή σου είναι Jailbreaked. :)

 

Jb σε 8.1 ακούστηκε τίποτα???

Κάποια δωρεάν εφαρμογή για να κατεβάζουμε βίντεο απο YouTube ή ακόμα και να το μετατρέπουμε σε mp3???

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Jailbreak υπάρχει ήδη φίλε μου. Απλά είναι φρέσκο και αναμένουμε τα αγαπημένα μας tweaks να γίνουν compatible. ;)

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει για 8.1???
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει για 8.1???

 

Στο περίπου ναι, δεν είναι όμως έτοιμοι όλοι οι υπόλοιποι, develoopers (tweaks) Cydia κλπ. Δεν το έχουν ενσωματώσει ακόμη, λίγο υπομονή για τους λάτρεις του Jailbreak (δεν ανήκω σε αυτούς) :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πηγα να κανω τη διαδικασια αλλα το μετανιωσα στην πορεια, και ενω ειχα κανει κανει back up, πανε ολες μου οι φωτο. Και ουτε απο το itunes μπορω να τις περασω ξανα, γιατι ενω το αντιγραφο το καλο ηταν 5:10, εκανε αυτοματο αντιγραφο 5:44 (την ωρα που το συνεδεσα για να κανω επαναφορα) και εχασα το αντιγραφο με τις φωτο. Δεν το εμφανιζει πια. Και δεν ξερω αν μπορει καπου να βρεθει αυτο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πηγα να κανω τη διαδικασια αλλα το μετανιωσα στην πορεια, και ενω ειχα κανει κανει back up, πανε ολες μου οι φωτο. Και ουτε απο το itunes μπορω να τις περασω ξανα, γιατι ενω το αντιγραφο το καλο ηταν 5:10, εκανε αυτοματο αντιγραφο 5:44 (την ωρα που το συνεδεσα για να κανω επαναφορα) και εχασα το αντιγραφο με τις φωτο. Δεν το εμφανιζει πια. Και δεν ξερω αν μπορει καπου να βρεθει αυτο.

 

δεν είχες λογαριασμό iCloud, για να υπάρχουν στη ροή; δυστυχώς εάν έκανες νέο backup, έγινε replace τ παλιό. Δες όως στο iTunes - Preferences - devices - μήπως έχεις κρατήσει παλαιότερο.. :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω, αλλα τα 5gb ειναι ελαχιστα για τις φωτο που εχω. Δυστυχως ειχα καιρο να κανω back up και εχω χασει δεδομενα 1 μηνα περιπου.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εχω, αλλα τα 5gb ειναι ελαχιστα για τις φωτο που εχω. Δυστυχως ειχα καιρο να κανω back up και εχω χασει δεδομενα 1 μηνα περιπου.

 

βγαινουμε off topic αλλά φρόνιμο είναι να κατεβάζεις τις φωτογραφίες σου στο υπολογιστή, έτσι και backup θα κρατάς στο iCloud καθώς δεν θα είναι μεγάλο και θα διασφαλίζεις πως δεν θα χαθούν οι φωτογραφίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω, αλλα τα 5gb ειναι ελαχιστα για τις φωτο που εχω. Δυστυχως ειχα καιρο να κανω back up και εχω χασει δεδομενα 1 μηνα περιπου.

 

Κατεβάζοντας το OneDrive η Ms σου δίνει 30gb δωρεάν. Εινσι αρκετός χώρος ώστε να εξασφαλίζεις έναν μεγάλο όγκο φωτογραφιών. Απο εκεί και πέρα, καλό ειναι να τις σώζεις και στο PC.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.υπαρχει καποια εφαρμογη στο itunes που να μου επιτρεπει να κατεβαζω βιντεο απο το youtube και να το δω αργοτερα οταν δεν θα εχω ενεργη συνδεση internet?και δεν μιλαω για τραγουδια και βιντεοκλιπ αλλα για αλλου τυπου πχ εκπομπες ντοκυματερ κτλ....
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.υπαρχει καποια εφαρμογη στο itunes που να μου επιτρεπει να κατεβαζω βιντεο απο το youtube και να το δω αργοτερα οταν δεν θα εχω ενεργη συνδεση internet?και δεν μιλαω για τραγουδια και βιντεοκλιπ αλλα για αλλου τυπου πχ εκπομπες ντοκυματερ κτλ....

 

Εγώ χρησημοποιώ την Amerigo. Κατεβάζεις από οπουδήποτε. Είναι πάρα πολύ καλή. Βέβαια άμα ψάξεις θα βρεις και άλλες

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για ασύρματη μεταφορά αρχείων ανάμεσα σε pc και ipad; Kάτι σαν το airdroid που υπάρχει στο android
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόγραμμα για ασύρματη μεταφορά αρχείων ανάμεσα σε pc και ipad; Kάτι σαν το airdroid που υπάρχει στο android

 

 

 

Δοκιμασε το send anywhere.μπαινεις απο ιστοσελιδα στο pc αλλα ειμαι εκτος και δε θυμαμαι σε ποια...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να κανει σοβαρό locate στο κινητό? (αχρείαστη να ναι)

καποια που να παιρνει πχ, screen shot ή να στελνει location ανα διαστήματα όταν παρει δίκτυο, γιατι αλλιώς, με το που το κλείνει ο άλλος και του κανει ρισετ....τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Δεν ξέρω αν ποστάρω σωστά, αν όχι ας μετακινηθεί αλλά ας ειδοποιηθώ please! :)

 

Λοιπόν, έχω το 5s και την τελευταία έκδοση του facebook. Έχω απενεργοποιήσει τη συνομιλία αλλά κάθε φορά που μπαίνω από το κινητό, δείχνει στους φίλους μου το εικονίδιο του κινητού και πόσα λεπτά πριν, έχω μπει.

 

Μπορεί αυτό να μη συμβαίνει; Να μη φαίνεται καθόλου δηλαδή αν μπαίνω!

 

:):):)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει εφαρμογή που να κανει σοβαρό locate στο κινητό? (αχρείαστη να ναι)

καποια που να παιρνει πχ, screen shot ή να στελνει location ανα διαστήματα όταν παρει δίκτυο, γιατι αλλιώς, με το που το κλείνει ο άλλος και του κανει ρισετ....τελειωσε.

Το find my iphone της apple μπορεί να κάνει αυτό που θες. Δεν τραβάει screenshot αλλά στέλνει συνέχεια στοιχεία που είναι το κινητό. Ο κλέφτης δεν μπορεί κάνει reset γιατί πολύ απλά αμέσως του ζητάει το apple id. Ψάξε το λίγο να δεις ότι θα σε βολέψει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το find my iphone της apple μπορεί να κάνει αυτό που θες. Δεν τραβάει screenshot αλλά στέλνει συνέχεια στοιχεία που είναι το κινητό. Ο κλέφτης δεν μπορεί κάνει reset γιατί πολύ απλά αμέσως του ζητάει το apple id. Ψάξε το λίγο να δεις ότι θα σε βολέψει.

 

μα για να στείλει στοιχεία δνε πρεπει να συνδεθεί στο ίντερνετ? και να έχιες την υπηρεσία να τρέχει συνέχεια απο την στιγμή που θα στο κλείσουν, πως θα λειτουργήσει?

Link to comment
Share on other sites

μα για να στείλει στοιχεία δνε πρεπει να συνδεθεί στο ίντερνετ? και να έχιες την υπηρεσία να τρέχει συνέχεια απο την στιγμή που θα στο κλείσουν, πως θα λειτουργήσει?

 

 

Απαξ και το κλεισει ή εστω wipe να κανει μεσω pc τελος.ζητα κωδικο apple id κατοχου.του δικου σου δηλαδη.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...