Jump to content

BlackBerry: Εφαρμογές & Παιχνίδια


panagiog
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 943
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδιά μια ερώτηση - ζητώ συγνώμη αν έχει ειπωθεί ξανά. Η εφαρμογή Facebook Pages υπάρχει για ΒΒ out of the box; Ή πρέπει να την προσαρμόσει κανείς κάνοντας μαγικά;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς μαγικά; Την εγκαθιστάς από το amazon market ή το 1market και παίζει κανονικά.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προβληματίζομαι για να πάω σε blackberry... και οι απορίες μου είναι:

α) Το mireo dont panic είναι δωρεάν;

β) Έχει επεξεργαστή για αρχεία του office? Υπάρχει συμβατότητα;

γ) Το predictible keyboard υποστηρίζει ελληνικά στο z30?

Nokia 6150 => Alcatel One Touch 701 => Motorola V66 => Motorola U6 Pebble => Samsung G810 => Sony Ericsson K800i
Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι για να πάω σε blackberry... και οι απορίες μου είναι:

α) Το mireo dont panic είναι δωρεάν;

β) Έχει επεξεργαστή για αρχεία του office? Υπάρχει συμβατότητα;

γ) Το predictible keyboard υποστηρίζει ελληνικά στο z30?

 

α) Στο BBW, που είδα πριν από λίγο, έχει μια trial περίοδο 7 ημερών. Μετά πρέπει να δώσεις κάποιο πόσο, αλλά δεν ξέρω πόσο.

 

β) Έχει, το Docs to Go. Aπό όσο το έχω χρησιμοποιήσει, έχει συμβατότητα.

 

γ) Στο Q10 που έχω, μια χαρά υποστηρίζει Ελληνικά. Δεν έχω ακούσει κάποιο παράπονο για τα Ελληνικά από κάποιον με Z10 στο myphone. Φαντάζομαι το ίδιο θα ισχύει και για το Z30.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Προβληματίζομαι για να πάω σε blackberry... και οι απορίες μου είναι:

α) Το mireo dont panic είναι δωρεάν;

β) Έχει επεξεργαστή για αρχεία του office? Υπάρχει συμβατότητα;

γ) Το predictible keyboard υποστηρίζει ελληνικά στο z30?

 

Α) Σαφως δεν ειναι δωρεάν. (περα απο τη δοκιμαστική περίοδο ). Οι τιμές ποικίλουν αναλογα με ποιον χάρτη θα ξεκλειδωσεις. Πχ αλλη τιμη για Ελλάδα, αλλη για eastern europe. Υπάρχει ομως FREE άλλο πολυ καλό app , το Navfree.

Β) docs to go, preistalled app

Γ) ΝΑΙ. Γενικώς τα keybords στα bb (ειτε physical ειτε οχι) ειναι μακράν καλύτερα απ τον δεύτερο κατασκευαστή.

 

*Με τις τιμές που βλέπω τωρα για τα Ζ30, ο μονος λογος να προβληματιστει καποιος ειναι να περιμενει για να παρει το Passport *

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Υπάρχει κάποιος που να έχει δοκιμάσει κάποια εφαρμογή για VOIP? Το MobileVoip που είναι εκπληκτικό, δεν έχει ενημερωθεί για BB10
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μια και πήρα μόλις πρόσφατα το blackberry classic μπορώ να πώ ότι βρήκα τα πάντα όσα ήθελα. Εχω ήδη εγκαταστήσει το Owncloud και δουλεύει άψογα με τον vps server μου που έχω στήσει εκεί τον cloud server, το dropbox, twitter, skype.

Το KDE connect και αυτό δουλεύει άψογα και είναι εφαρμογή για να βλέπεις ειδοποιήσεις από το κινητό στον υπολογιστή σε KDE linux επιφάνειες εργασίας.

Βρήκα ακόμα την ebay εφαρμογή που και αυτή δουλεύει άψογα, το search for amazon, tapatalk, sygic για navigator που και αυτά δουλεύουν πάρα πολύ καλά.

Ενώ εφαρμογές που δεν υπήρχαν τις έβαλα μέσω web που δουλεύουν άψογα στο κινητό όπως τα bitcoin wallet και υπηρεσίες του Coinbase, Circle, Bitreserve που αν και web δουλεύει ακόμα και η κάμερα για να σκανάρεςι qr code ώστε να αποθηκεύεις Bitcoin διευθύνσεις.

Και το Authy για δουλεύει άψογα ενώ ξέχασα να αναφέρω ότι και το here maps μέσω web δουλεύει μια χαρά.

Από εφαρμογές google δουλεύω το google keep που και αυτό λειτουργεί χωρίς το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ρωταω εδω αν και ισχυει η ερωτηση και για android εφαρμογες .... υπαρχει καποια εφαρμογη που να της βαζεις το λινκ απο youtube και να στο μετατρεπει σε mp3 ?? :)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ το Stereo Tube https://appworld.blackberry.com/webstore/content/25493893/?lang=en&countrycode=GR , είναι paid εφαρμογή αλλά κάνει αυτό που ζητάς.

Δεν ξέρω αν υπάρχει αντίστοιχη free και οι Android εφαρμογές γενικά δεν μου κάθονται καλά στο z10.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος έμπιστος apk downloader γιατί θέλω να κατεβάσω κάτι εφαρμογές που δεν θέλω με τίποτα να κουβαλάνε κάποιο malware πάνω τους δλδ να κατεβάσω τις αυθεντικες .apk.

Μήπως να εγκαταστήσω το playstore που βλέπω ότι υπάρχουν αρχεία?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα

Έχω το BlackBerry z10 θέλω να δω ote TV go.εχω εγκατάσταση την εφαρμογή από το snap βάζω τους κωδικούς και στην συνέχεια πατάω για να δω ένα κανάλι η εφαρμογή κλείνει αυτόματα.

Μήπως γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω για να δω? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις στο Ζ10;

Καλησπέρα

Έκδοση λογισμικού 10.3.1.1779

Stl 100-2

Υπάρχει πιθανότητα να δω οτεtv,

Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Καλησπέρα μπορει να μου στειλετε την εφαρμογή ,ban-bank σε apk να την εγκαταστήσω..ευχαριστω
android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...