Jump to content

Forthnet: Εξυπηρέτηση πελατών.


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας,

Μετά από τρία+ χρόνια παραμονής στην Forthnet, μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι η εξυπηρέτηση πελατών (και της NOVA και της Forthnet) είναι εντελώς για τα μπάζα. Οι περισσότεροι από αυτούς δεν ξέρουν ούτε τι πουλάει η εταιρεία που δουλεύουν, ούτε καταλαβαίνουν τι βλέπουν στο δικό τους το αρχείο, ούτε τι τους λέει ο πελάτης.

 

Το τελευταίο περιστατικό με εμένα είναι χαρακτηριστικό:

 

Στις 21 Νοεμβρίου 2013 μου ήρθε μήνυμα στο κινητό ότι έγινε δεκτή η αλλαγή του πακέτου μου (χωρίς να έχω κάνει εγώ κάποια αίτηση). Κάλεσα το 13831 στις 10:49 και έμαθα ότι έληξε το συμβόλαιό μου και πλέον χρεωνόμουν με την πλήρη τιμή του πακέτου, χωρίς να μου αναγνωρίζεται και η ειδική έκπτωση 20% που μου είχαν δώσει ως αποζημίωση για τα πολλαπλά προβλήματα που είχα με το internet, διότι το λογιστήριο θεώρησε ότι πρόκειται για το προνόμιο NOVA, η οποία στο μεταξύ είχε διακοπεί. Κατόπιν συζητήσεως, ο υπάλληλός τους μου πρότεινε την δωδεκάμηνη δέσμευσή μου στην τιμή των 19,90 ευρώ (στην οποία κανονικά έπρεπε μέχρι τον Απρίλιο του 2014 να εφαρμοστεί και το επιπλέον 20%, αλλά δεν έγινε καμιά ρητή αναφορά στο θέμα αυτό). Του ζήτησα πίστωση χρόνου για να το συζητήσω με την σύζυγο και μου είπε ότι χρειάζεται να γίνει επιβεβαίωση της συμφωνίας. Την ίδια μέρα, 21 Νοεμβρίου 2013, στις 12:25 (δηλ. 1 ώρα περίπου μετά την πρώτη κλήση της ημέρας), κάλεσα για να γίνει η επιβεβαίωση. Η υπάλληλός που απάντησε με διαβεβαίωσε ότι δεν χρειάζεται να γίνει τίποτα παραπάνω, το αίτημά μου έχει ήδη καταχωρηθεί από τον προηγούμενο υπάλληλο και πλέον ισχύει η μηνιαία χρέωση των 19,90 ευρώ. Η κυρία ήταν κατηγορηματική, ότι αυτό που μου είπε ισχύει και δεν χρειάζεται να ανησυχώ για τίποτα.

 

Φαντάζεστε λοιπόν την έκπληξή μου όταν διαπίστωσα στις αρχές Ιανουαρίου ότι για το διάστημα 21/11/2013 – 16/01/2014 χρεώθηκα πρώτα 32,30 ευρώ (σωστό νούμερο, περίπου 19,90 * 2 μήνες -20%), και μετά εκδόθηκε δεύτερο τιμολόγιο με διορθωτικό επιπλέον ποσό 25,95 ευρώ (σύνολο 58,25 ευρώ, δηλ. 35,90 * 2 μήνες -20%). Όταν την Τρίτη 14/1/2014 απευθύνθηκα στο κατάστημα Forthnet στην περιοχή μου, έμαθα ότι δεν ίσχυε η προσφορά της 21ης Νοεμβρίου, διότι δεν είχε γίνει ηχογράφηση!!! Ο υπάλληλος του καταστήματος της Forthnet που μίλησε τηλεφωνικά με την εταιρεία με ενημέρωσε ότι θα με καλούσαν την επομένη (Τετάρτη, 15/1/2014) για να γίνει ηχογράφηση και να ισχύσει η προσφορά από 21/11/2013 (αφού, όπως μου είπε, φαινόταν και στο δικό τους σύστημα ότι εγώ είχα καλέσει ακριβώς όπως περιέγραψα παραπάνω, άρα δεν ήταν δική μου παράλειψη).

Την Τετάρτη, 15/1/2014, το απόγευμα και ώρα 17:04 με κάλεσε στο κινητό μου μία υπάλληλός σας και με ενημέρωσε ότι θα γινόταν ηχογράφηση, για να ισχύσει το πρόγραμμα από τις 15/1/2014 (όχι αναδρομικά από 21/11/2013 και χωρίς το επιπλέον 20% μέχρι τον Απρίλιο 2014). Παρά την έντονη αντίδρασή μου, η υπάλληλος μου απάντησε ότι ακόμα κι αυτό που γινόταν «ήταν παράτυπο και χάρη μου έκανε η εταιρεία» να το δεχτεί!!! Όταν της ανέφερα, δεν είχε δίκιο, ότι αλλιώς ήταν τα γεγονότα και ότι έτσι όπως φέρεται, θα με αναγκάσει να πάω σε άλλη εταιρεία, μου απάντησε ότι εκείνη δεν μπορούσε να κάτι γι' αυτό, ήμουν ελεύθερος να κάνω ότι νομίζω. Όταν ζήτησα κάποιον υπεύθυνο που θα μπορούσε να κάνει κάτι για να του μιλήσω και να μάθω αν κι αυτός έχει την ίδια γνώμη, απάντησε ότι δεν υπήρχε διαθέσιμος.

Τελικά η ηχογράφηση δεν έγινε, λόγω ασυμφωνίας και την ίδια μέρα το βράδυ έστειλα αίτηση σε άλλη εταιρεία.

Μετά την άφιξη της αίτησης στην Forthnet, ως δια μαγείας, όλοι οι υπάλληλοι που κάλεσαν για να με κάνουν να αναιρέσω την αίτηση, έβλεπαν αυτό που έπρεπε να βλέπουν, ότι δηλ. έπρεπε να ισχύσει το 19,90 από 21/11/13 και 20% έκπτωση μέχρι τον Απρίλιο.

Κατά την γνώμη μου, οι τύποι:

Ή είναι άσχετοι και δεν βλέπουν τι σημειώνουν οι ίδιοι στο σύστημά τους

Ή δεν είναι άσχετοι και οι οδηγίες της εταιρείας είναι "Δεν δίνουμε σε κανέναν τίποτα, αν δεν απειλήσει ΕΜΠΡΑΚΤΑ (δηλ. με κατάθεση αίτησης) ότι θα φύγει. Τότε του δίνουμε αυτό που δικαιούται ή μπορεί τέλος πάντων να πάρει με άλλο τρόπο".

Το ίδιο είχε γίνει και τον Μάιο με την NOVA. Ακριβώς, μα ακριβώς το ίδιο σκηνικό. Τυχαίο??? Δεν νομίζω...

(Για όποιον ενδιαφέρεται, μπορώ να του στείλω τις λεπτομέρειες και γι αυτό).

 

Τους έχω γράψει μια τετρασέλιδη επιστολή παραπόνων, με όλα τα παράπονα από την εταιρεία, περιμένω να δω τι θα απαντήσουν...

 

Η τελική μου γνώμη: ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ FORTHNET - NOVA!!!. Μετά την υποχρεωτική παραμονή, μας φέρονται σαν σκουπίδια (στην καλύτερη περίπτωση) ή σαν κλέφτες και απατεώνες... Στους τεχνικούς της βγάζω το καπέλο, στην επικοινωνία με τον χρήστη για θέματα λογαριασμών είναι για τα μπάζα...

Link to comment
Share on other sites

To σύστημα με το ηχογραφημένο μύνημα δεν αποδίδει και όλοι έχουν μπελάδες έτσι . Πιστεύω ότι θα ήταν καλύτερα να τους έστελνες ένα mail στη forthnet ή μύνημα στο fb nova στο inbox που εκεί έχεις και γρήγορη απάντηση
Link to comment
Share on other sites

Παίρνεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών ακούς.....μέγιστη ώρα αναμονής 7 λεπτά, συγκεκριμένα μου απάντησε η εκπρόσωπος σε 13 λεπτά. Είχα πολύ χαμηλή ταχύτητα παρόλο που βρίσκομαι στην περιοχή της Θεσσαλονίκης...και τελικά παρέμεινε το πρόβλημα...
Link to comment
Share on other sites

Και γω οσες φορες εχω παρει εχει μεγαλη αναμονη σχετικα με τις υπολοιπες εταιριες νομιζω
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ο χρόνος αναμονής τόσο, όσο η αντιμετώπιση. Ληστής να ήμουνα και να πήγαινα να κλέψω την εταιρεία τους, καλύτερη αντιμετώπιση θα είχα...

Τελικά, το μόνο που τους τσούζει είναι όταν κάνεις αίτηση να πας σε άλλο πάροχο. Αυτό καταλαβαίνω από την συμπεριφορά τους. Αλλιώς, μας έχουν γραμμένους κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Forthnet....τρομερή εμπειρία....είμαι πελάτης 4 μήνες τώρα και κάθε μήνα με παίρνουν τηλεφωνο για να με κάνουν συνδρομητή τους τάζοντας μου προσφορές που ήδη έχω.Τους αφήνω κανένα 5-10λεπτό να μου λένε ότι έχουν να μου πούν και μετά τους λέω καλά όλα αυτά,αν έχετε να μου προτείνετε στα ίδια λεφτά που δίνω τώρα το φούλ πακέτο σας γιατί είμαι ήδη συνδρομητής?

 

σιγή....

 

 

Ααααα είστε ήδη πελάτης μάς?:O Ευχαριστούμε γειά σας!:lol:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ο χρόνος αναμονής τόσο, όσο η αντιμετώπιση. Ληστής να ήμουνα και να πήγαινα να κλέψω την εταιρεία τους, καλύτερη αντιμετώπιση θα είχα...

Τελικά, το μόνο που τους τσούζει είναι όταν κάνεις αίτηση να πας σε άλλο πάροχο. Αυτό καταλαβαίνω από την συμπεριφορά τους. Αλλιώς, μας έχουν γραμμένους κανονικά...

 

πάντως πρέπει να είσαι η εξαίρεση .όσες φορές χρειάστηκα κάτι ήταν πολύ ευγενικοί μαζί μου και όταν αντιμετώπιζα ένα πρόβλημα μου το λύνανε .

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικό θέμα ή θέμα λογαριασμού?

Στα τεχνικά θέματα και στους τεχνικούς τους βγάζω το καπέλο. Στα άλλα όμως, ούτε για τα μπάζα...

Πιθανόν να έχει δίκιο ο limneosG21, τα γραπτά μόνο μένουν, τα γραπτά και με υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικό θέμα ή θέμα λογαριασμού?

Στα τεχνικά θέματα και στους τεχνικούς τους βγάζω το καπέλο. Στα άλλα όμως, ούτε για τα μπάζα...

Πιθανόν να έχει δίκιο ο limneosG21, τα γραπτά μόνο μένουν, τα γραπτά και με υπογραφή.

θέμα λογαριασμού ήταν και λύθηκε αμέσως το πρόβλημα . Το mail θεωρείται επίσημο και έτσι βοηθάει στην ταχύτερη επίλυση των προβλημάτων

Link to comment
Share on other sites

Τεχνικό θέμα ή θέμα λογαριασμού?

Στα τεχνικά θέματα και στους τεχνικούς τους βγάζω το καπέλο. Στα άλλα όμως, ούτε για τα μπάζα...

Πιθανόν να έχει δίκιο ο limneosG21, τα γραπτά μόνο μένουν, τα γραπτά και με υπογραφή.

 

Το έχουν καταλάβει πως με το τηλέφωνο υπάρχουν προβλήματα και έχουν ασχοληθεί πολύ τώρα με την online εξυπηρέτηση.

Παρατηρώ ότι το όλο κλίμα, έχει αλλάξει δραματικά.

Πλέον υπάρχουν απαντήσεις χωρίς την αναμονή και σίγουρα όχι γενικές θέσεις κλπ, αλλά όντως βρίσκουν λύση στα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν καταλάβει πως με το τηλέφωνο υπάρχουν προβλήματα και έχουν ασχοληθεί πολύ τώρα με την online εξυπηρέτηση.

Παρατηρώ ότι το όλο κλίμα, έχει αλλάξει δραματικά.

Πλέον υπάρχουν απαντήσεις χωρίς την αναμονή και σίγουρα όχι γενικές θέσεις κλπ, αλλά όντως βρίσκουν λύση στα προβλήματα.

 

Πώς έχει αλλάξει δραματικά???

 

Για ποια περίοδο μιλάμε? Σίγουρα όχι για την περίοδο Νοεμβρίου 2013-Ιανουαρίου 2014 (οπότε έγινε ότι έγινε). Πότε είδες εσύ ότι βρίσκουν λύση στο πρόβλημα? Οι υπάλληλοι βλέπουν τα ίδια πράγματα ή ο καθένας βλέπει ότι θέλει???

 

Μέσα σε δέκα μέρες "έχει αλλάξει δραματικά" η Forthnet??? ΔΝΤ (Δεν Νομίζω Τάκη)...

 

Για να μην πάμε παλιότερα (Μάιος 2013 - Ιούνιος 2013) με την NOVA, όπου είχαν γίνει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα...

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελαίνεσαι.

Δεν μιλάω για τις τελευταίες 10 μέρες. Συγκρίνω την περίοδο, πριν το online support, είτε αυτό είναι σε forums είτε σε fb είτε στο site, με την περίοδο μετά το online support.

Η διαφορά είναι τεράστια.

Σε σχέση με το τηλέφωνο, το online σε διευκολύνει πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10 μερες πριν την πρωτοχρονια ιντερνετ στο σπιτι μας στο χωριο (χωριο με 1 καφενειο και 1 καφετερια καμια 20αρια χιλιομετρα εξω απο το κιλκις). Σε μια βδομαδα μου στελνουν μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε. Παω σπιτι, συνδεω ρουτερ κτλ αλλα τπτ. Δεν συγχρονιζε με τιποτα, σαν να μην εχει ιντερνετ. Τους περνω τηλ με την ελπιδα καπου μεσα στον Φεβρουαριο να εχω ιντερνετ και ηρθε τεχνικος παραμονη πρωτοχρονιας(!) και 3 Ιανουαριου και το θεμα επιλυθηκε! Δεν το περιμενα με τιποτα. Πιστευα προς Μαρτη θα τα καταφερουν να με συνδεσουν και το καναν σε 2 εργασιμες μερες. :lol:
:)
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 10 μερες πριν την πρωτοχρονια ιντερνετ στο σπιτι μας στο χωριο (χωριο με 1 καφενειο και 1 καφετερια καμια 20αρια χιλιομετρα εξω απο το κιλκις). Σε μια βδομαδα μου στελνουν μηνυμα οτι ενεργοποιηθηκε. Παω σπιτι, συνδεω ρουτερ κτλ αλλα τπτ. Δεν συγχρονιζε με τιποτα, σαν να μην εχει ιντερνετ. Τους περνω τηλ με την ελπιδα καπου μεσα στον Φεβρουαριο να εχω ιντερνετ και ηρθε τεχνικος παραμονη πρωτοχρονιας(!) και 3 Ιανουαριου και το θεμα επιλυθηκε! Δεν το περιμενα με τιποτα. Πιστευα προς Μαρτη θα τα καταφερουν να με συνδεσουν και το καναν σε 2 εργασιμες μερες. :lol:

 

Καπάκι στις αργίες; Μην το πεις ούτε του παπά. Συνήθως τέτοιες μέρες τρως μεγάλες καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καπάκι στις αργίες; Μην το πεις ούτε του παπά. Συνήθως τέτοιες μέρες τρως μεγάλες καθυστερήσεις.

Το πρόβλημα της Forthnet εστιάζεται στο τμήμα: "Εξυπηρέτηση πελατών για λογαριασμούς κλπ", οι τεχνικοί τους είναι πολύ καλοί, δεν υπάρχει συζήτηση σε αυτό. Αυτοί όμως που καλείς για θέματα λογαριασμών είναι "άστα να πάνε..."

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα της Forthnet εστιάζεται στο τμήμα: "Εξυπηρέτηση πελατών για λογαριασμούς κλπ", οι τεχνικοί τους είναι πολύ καλοί, δεν υπάρχει συζήτηση σε αυτό. Αυτοί όμως που καλείς για θέματα λογαριασμών είναι "άστα να πάνε..."
Και μενα που κανανε μια πουστια με το λογαριασμο και οταν τους πηρα τηλ μου λεγαν τα δικα τους
Link to comment
Share on other sites

Online παιδιά. Συμφωνώ απόλυτα με όσους το πρότειναν.

Τα γραπτά μένουν και μπορούν να δώσουν μια σωστή απάντηση, δεν υπάρχει η ανάγκη να σου απαντήσει αυτός που σου μιλάει στο τηλέφωνο είτε ξέρει είτε όχι.

Δοκιμάστε το και θα δείτε ότι όντως εξυπηρετεί.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πάντως το εμπορικό της Forthnet είναι στην πράξη wind δηλαδή ο θεός και η ψύχη τους, αν δεν υπήρχαν τα καταστήματα νομίζω ότι δεν θα βγάζαμε άκρη, πραγματικά δεν ξέρουν τι δίνουν. Το τεχνικό ωμός είναι ένα από τα καλύτερα τεχνικά τμήματα που έχουμε στην Ελλάδα νομίζω.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Λοιπόν παιδιά ακούστε το δράμα μου έχω forthnet 2 χρόνια είχα τέλεια ταχύτητα επειδή τυχαίνει να είμαι κοντά στο Dslam 800 μέτρα περίπου μια μέρα το ρουτερ πού είχα χάλασε Thomson και από τότε εδώ και 2 μήνες περίπου είναι χάλια η γραμμή εκεί που κλειδωνα 21640 τώρα κλειδώνω 14500 πήρα τηλέφωνο στη forthnet έστειλαν 2 φορές τεχνικό 1 φορά τεχνικό του ΟΤΕ αλλά τίποτα τα ειδια πάλι άλλαξα πρίζα έφερα ηλεκτρολόγο άλλαξα καλώδια τηλεφώνου καινούργια splitter ρουτερ τα πάντα τα ίδια το πρωί κλειδώνει με 21000kbps στις 3 το μεσημέρι πάντα αποσύνδεση και κλείδωμα στα 14000kbps και μετά βραδάκι ανεβαίνει το Sn noise margin στο από 6 στα 16 18 μόλις κανω. Επανεκκίνηση το ρουτερ πάει στα 21000kbps αυτό μόνο. Πρωί και βραδάκι μεσημέρι μένει 14000kbps και επανεκκίνηση να κάνεις έτσι μένει 14000kbps αυτό το κάνει με οποίο ρουτερ και αν δοκίμασα. Τι να κάνω δεν ξέρω.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το SNR παίζει τον εξής ρόλο: γενικά, όσο πιό υψηλό είναι, τόσο πιό σταθερή είναι η γραμμή σου. Μπορείς να έχεις πολύ υψηλή ταχύτητα με χαμηλό SNR, άρα θα έχεις σχετικά συχνές αποσυνδέσεις, ή χαμηλότερη ταχύτητα με υψηλότερο SNR, οπότε είναι σταθερότερη σύνδεση, χωρίς αποσυνδέσεις.

 

Επειδή εσύ φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα από το μεσημέρι και μετά, (πράγμα που συνέβαινε και σε μένα), θεωρώ ότι μάλλον είναι πρόβλημα της Forthnet, λόγω φόρτου του DSLAM ή κάτι αντίστοιχο. Πόσο πιθανό θεωρείς να έχει βάλει κάποιος εκεί κοντά σας VDSL και να σας επιρρεάζει (εσένα και όλους τους άλλους συνδρομητές κοντά στο δικό του ζευγάρι) ???

 

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις συνδυαστικό ραντεβού (Forthnet - OTE), αλλά θα απαιτήσεις να γίνει μεσημέρι προς απόγευμα (τις ώρες δηλ. που παρουσιάζεται το πρόβλημα, όχι το πρωί που βολεύει τους τεχνικούς του ΟΤΕ) και να δεις τί τιμές καταγράφονται στα διάφορα σημεία ελέγχου (στον καθρέφτη στο DSLAM, στο KVAO (μεγάλο κουτί του ΟΤΕ, σχεδόν ντουλάπα, κάπου κοντά στο σπίτι σου) και στο box (κουτί του ΟΤΕ στην ξύλινη κολώνα έξω από το σπίτι σου) αν μένεις σε μονοκατοικία, διόροφο ή τριόροφο και στο χαλύβδινο (μικρό κουτί ΟΤΕ έξω ακριβώς από το σπίτι σου) ή στην εισαγωγή (κουτί του ΟΤΕ στην πολυκατοικία σου), αν μένεις σε πολυκατοικία. Σε κάποιο από τα βήματα αυτά θα πρέπει να υπάρχει μια πολύ μεγάλη διαφορά (π.χ. από τα 22 στα 15-16 Mbs).

Αυτά θα ζητούσα τουλάχιστον εγώ...

Επίσης, θα ήθελα να σου υποδείξω ότι το πρόβλημά σου είναι μάλλον άσχετο με το αρχικό θέμα, που είναι η εξυπηρέτηση πελατών για τα μπάζα. Πιθανόν, αν αρχίσεις το δικό σου θέμα, ίσως σε βοηθήσουν περισσότεροι και καλύτερα από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

το SNR παίζει τον εξής ρόλο: γενικά, όσο πιό υψηλό είναι, τόσο πιό σταθερή είναι η γραμμή σου. Μπορείς να έχεις πολύ υψηλή ταχύτητα με χαμηλό SNR, άρα θα έχεις σχετικά συχνές αποσυνδέσεις, ή χαμηλότερη ταχύτητα με υψηλότερο SNR, οπότε είναι σταθερότερη σύνδεση, χωρίς αποσυνδέσεις.

 

Επειδή εσύ φαίνεται ότι έχεις πρόβλημα από το μεσημέρι και μετά, (πράγμα που συνέβαινε και σε μένα), θεωρώ ότι μάλλον είναι πρόβλημα της Forthnet, λόγω φόρτου του DSLAM ή κάτι αντίστοιχο. Πόσο πιθανό θεωρείς να έχει βάλει κάποιος εκεί κοντά σας VDSL και να σας επιρρεάζει (εσένα και όλους τους άλλους συνδρομητές κοντά στο δικό του ζευγάρι) ???

 

Θα σου πρότεινα να ζητήσεις συνδυαστικό ραντεβού (Forthnet - OTE), αλλά θα απαιτήσεις να γίνει μεσημέρι προς απόγευμα (τις ώρες δηλ. που παρουσιάζεται το πρόβλημα, όχι το πρωί που βολεύει τους τεχνικούς του ΟΤΕ) και να δεις τί τιμές καταγράφονται στα διάφορα σημεία ελέγχου (στον καθρέφτη στο DSLAM, στο KVAO (μεγάλο κουτί του ΟΤΕ, σχεδόν ντουλάπα, κάπου κοντά στο σπίτι σου) και στο box (κουτί του ΟΤΕ στην ξύλινη κολώνα έξω από το σπίτι σου) αν μένεις σε μονοκατοικία, διόροφο ή τριόροφο και στο χαλύβδινο (μικρό κουτί ΟΤΕ έξω ακριβώς από το σπίτι σου) ή στην εισαγωγή (κουτί του ΟΤΕ στην πολυκατοικία σου), αν μένεις σε πολυκατοικία. Σε κάποιο από τα βήματα αυτά θα πρέπει να υπάρχει μια πολύ μεγάλη διαφορά (π.χ. από τα 22 στα 15-16 Mbs).

Αυτά θα ζητούσα τουλάχιστον εγώ...

Επίσης, θα ήθελα να σου υποδείξω ότι το πρόβλημά σου είναι μάλλον άσχετο με το αρχικό θέμα, που είναι η εξυπηρέτηση πελατών για τα μπάζα. Πιθανόν, αν αρχίσεις το δικό σου θέμα, ίσως σε βοηθήσουν περισσότεροι και καλύτερα από εμένα.

 

είναι άσχετο με την εξυπηρέτηση πελατών της forthnet . θα τους στείλει ένα mail και θα του δώσουν τις ανάλογες οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κανει αποσυνδεσεις παντα μετα τις 11 και η εξυπηρετηση παιζει το πουλακι της
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παιδιά εσείς μετά της 11 το βραδύ περιμένετε να δουλεύει κανένας, στείλετε 1 μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου δύσκολο δεν είναι:ninja:
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου κανει αποσυνδεσεις παντα μετα τις 11 και η εξυπηρετηση παιζει το πουλακι της

 

Ζήτα να σου ανεβάσουν το snr και δεν θα έχεις αποσυνδέσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...