Jump to content

Η ταινιοθήκη των εφημερίδων και των περιοδικών


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το "Σινεμά " είχε τον προηγούμενο τεύχος ( Ιανουαρίου) το Irreversible και έγινε ανάρπαστο (ενας Θεός ξέρει πως το βρήκα).

 

Στο τεύχος Φεβρουαρίου θα έχει το Hable con ella του Pedro Almodovar

( Μίλα της - Οσκαρ σεναρίου,Χρυσή σφαίρα ξενόγλωσσης ταινίας )

 

 

Οποιο άλλο περιοδικό με DVD,ευπρόσδεκτο :)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To Σινε Φαν αυτό το μήνα δίνει μαζί το γαμάτο Δε Κιουμπ (ο Κύβος... :o )... πιστοί σινεφίλ έχετε το υπόψιν ;)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aggelopas (15 Ιαν. 2004 , 00:19)

 

Den thelo na erthoume se antiparathesi alla ohi kai gamato to cube....

 

 

Οχι απλά "ματο"

 

Σουπερ ειναι

Ψυχολογικό όσο δε πάει , σου κάνει τα νεύρα σμπαράλια

:X
Link to comment
Share on other sites

Το Δε Ρινγκ 1 είναι στο Σινέ Συλλογή Δεκεμβρίου. Επίσης, καλά εργάκια απ'το ίδιο περιοδικό είναι το Μετρόπολις (τεύχος Απριλίου) όπως και το Αμέρικαν Σάικο (Psycho) στο τεύχος Σεπτεμβρίου. Ανεξάρτητα απ'το πότε κυκλοφόρησαν, μπορείτε να τα βρείτε ψιλοεύκολα σε μεγάλα περίπτερα καθώς δεν είναι απ'τα περιοδικά που επιστρέφονται.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax (16 Ιαν. 2004 , 03:48)

 

Επίσης, καλά εργάκια απ'το ίδιο περιοδικό είναι το Μετρόπολις (τεύχος Απριλίου)

 

Αχά! Θα στείλω την αδερφή μου να γυρίσει όλη την Αθήνα μήπως και το πετύχει. :whistle:

Να 'σαι καλά, την ήθελα αυτή την ταινία και δεν είχα ακούσει για το περιοδικό. :happy:

Link to comment
Share on other sites

Το περιπτέρι της γειτονιάς μου πάντως το'χει, το πήρε το μάτι μου πριν 1 ώρα, αν δεν το βρει η σις ρίξε κάνα πμ :p

 

Επίσης, έπιασε το μάτι μου ακόμα ένα καλό ντιβιντί για σινεφίλ, τη Βιριδιάνα του Μπονιουέλ, είναι πακέτο μ'ενα ακόμα χειρότερο είδος περιοδικού που μου διαφεύγει αλλά ποσώς μας ενδιαφέρει :happy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το ΣΙΝΕΜΑ βγηκε με το "ΜΙΛΑ ΤΗΣ" καθως και το ΣΙΝΕΜΑ (τα συλλεκτικα) με το"suspiria"... Επισης συλλεκτικότατη ... Τελικά τα περιοδικά έχουν γίνει δύναμη :)
:X
Link to comment
Share on other sites

Ένα περιοδικό (δεν θυμάμαι όνομα γαμώτο, αλλά που θα πάει, δεν θα την ξαναδείξει την διαφήμηση?!) έχει αυτό το μήνα το Malena, σύμφωνα με την διαφήμηση την ταινία που ανέδειξε την Mονικα Μπελούτσι...

 

Δεν θα έδινα σημασία αλλά για την Μόνικα μιλάμε :p :eek: :cool:

 

Επίσης για κάποιον που ρώτησε για το dvd των doors υπάρχει ακόμα, είδα το σχετικό περιοδικό σε δυο περίπτερα στην ακαδημίας. ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (29 Ιαν. 2004 , 23:04)

 

Επίσης για κάποιον που ρώτησε για το dvd των doors υπάρχει ακόμα, είδα το σχετικό περιοδικό σε δυο περίπτερα στην ακαδημίας. ;)

 

 

basika exei ksemeinei sta periptera giati phrane polla antitypa,den mporoun na ta epistrepsoun,kai den ta exoun poulhsei akoma...opote tha prepei na to psakseis ligo to thema..

Link to comment
Share on other sites

Το "Θριλερ Μανια" Εχει το τα "Τα παιδιά του καλαμποκιού 2"

 

υγ:εχει δει κανεις αν υπάρχει το ΣΙΝΕΣΥΛΛΟΓΗ με το The Ring 1 ακόμα? αλλιώς πρεπει να παρεις τηλεφωνα νομιζω και τη βαριεμαι αυτη τη διαδιακασια... !

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hunk (29 Ιαν. 2004 , 23:11)

 

basika exei ksemeinei sta periptera giati phrane polla antitypa,den mporoun na ta epistrepsoun,kai den ta exoun poulhsei akoma...opote tha prepei na to psakseis ligo to thema..

 

 

:confused: :confused: :confused:

 

Τι σημασια εχει για ποιο λόγο υπάρχει ακόμα? Την ταινία δεν θέλετε? Εγώ είπα απλά που μπορείτε να την βρείτε, δεν θα το πάρω εγώ, το έχω γράψει σε κασέτα εδώ και καιρό όταν το έδειξε στον αντ1... επείδη το ρθδε γιρλ ρώτησε για αυτο το ειπα :p :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (29 Ιαν. 2004 , 23:15)

 

Το "Θριλερ Μανια" Εχει το τα "Τα παιδιά του καλαμποκιού 2"

 

υγ:εχει δει κανεις αν υπάρχει το ΣΙΝΕΣΥΛΛΟΓΗ με το The Ring 1 ακόμα? αλλιώς πρεπει να παρεις τηλεφωνα νομιζω και τη βαριεμαι αυτη τη διαδιακασια... !

 

 

1on. ta paidia tou kalampokiou 2 ta exei enas filos apo ena periodiko pou eixe parei prin ena xrono...kai mou to eixe daneisei kiolas...apla eixan ksemeinei dvd kai ta ksanabgalane twra...kai siga thn tainia kiolas...

 

oso gia to sine syllogh eixa dokimasei na parw thlefwno sto noumero pou dinoun san diko tous gia na parw ena dvd pou eixa xasei kai htan noumero spitiou...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Trobocop® (29 Ιαν. 2004 , 23:20)

 

:confused: :confused: :confused:

 

Τι σημασια εχει για ποιο λόγο υπάρχει ακόμα? Την ταινία δεν θέλετε? Εγώ είπα απλά που μπορείτε να την βρείτε, δεν θα το πάρω εγώ, το έχω γράψει σε κασέτα εδώ και καιρό όταν το έδειξε στον αντ1... επείδη το ρθδε γιρλ ρώτησε για αυτο το ειπα :p :p :p

 

 

kala mhn thn pareksigeis thn aderfh mou...

den exei katalabei akoma oti exoume dvd-r kai mporoume na to antigrapsoume apo to video-club.. :lol: :lol: :p :p

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (29 Ιαν. 2004 , 23:15)

 

υγ:εχει δει κανεις αν υπάρχει το ΣΙΝΕΣΥΛΛΟΓΗ με το The Ring 1 ακόμα? αλλιώς πρεπει να παρεις τηλεφωνα νομιζω και τη βαριεμαι αυτη τη διαδιακασια... !

 

 

Δεν υπάρχει,το έψαχνα και γω αρκετές μέρες πριν :worry: ΄

 

 

@Trobocop® Το Μαλένα είναι όντως η ταινία που έκανε διάσημη τη Μόνικα αλλά δεν είναι και ό,τι πιο ευχάριστο...Εμένα προσωπικά με ψυχοπλάκωσε και δε μου άρεσε καθόλου οπότε,think twice ;)

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Το Μαλένα δίνεται με το νέο Σελέμπριτι. Επίσης, το νέο Τουμόροου δίνει το Κ-ΠΑΞ με τους Κέβιν Σπέισι και Τζεφ Μπρίτζες, ένα έργο που προσωπικά δε με είχε κάνει καθόλου σοφότερο :p

 

Το Ρινγκ 1 υπάρχει ακόμα στη γειτονιά μου όπως νομίζω δεν πήρε κανείς και το Μετρόπολις (αθάνατη Τούμπα με τους ανύπαρκτους σινεφίλ λολ), ψάξτε κι άλλο παιδιά ή στην τελική στείλτε παραγγελίες ;) :p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, τελικώς το περιοδικό ονομάζεται Celebrity, κοστίζει μόλις 3,90 ευρώ!!! Το έργο είναι ψιλοβλακεία στην αρχή αλλά στην συνέχεια η Μόνικα είναι καταπληκτική! Αξίζει να το δείτε αλλά προσοχή, δεν είναι αυτό τυχόν περιμένετε από ταινία της Μπελούτσι, δηλαδή άγριο ατέλειωτο αχαλίνωτο δωρεάν σεξ για όλους :p :p :p , οπότε προσοχή... Όπως είπε και η nelly πιο πάνω από τη μέση και μετά πιο πολύ δραματική ταινία είναι ;) Ειδικά στην σκηνή που την ξυλοφορτώνουν οι κομπλεξικές γριές για να βγάλουν τα απωθημένα τους ήταν πολύ ψυχοπλακωτικό... :(

 

Κατά την γνώμη μου πάντως αξίζει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Πω πω

Το εχω το Μαλένα

 

Είχα στεναχωρηθεί και εγώ ΠΑΡΑ πολύ :-(

Πάντως εδώ Παίζει΄κιόλας η Μόνικα... δε δείχνει μόνο το κορμί της (το δείχνει αλλά ερμηνεύει)

 

Πάρτε το ..αξίζει

Πάω να βρω το Tomorrow

Μου άρεσε το KPAX

 

:)

:X
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Tέσσερεις προτάσεις για όλα τα γούστα :p :D :rolleyes:

 

 

Παιδική Ταινιοθήκη 6.50 euro=Ο κόσμος των ζώων (Μεταγλωττισμένο)

 

Playboy 4.80 euro=The Βest of Pamela Anderson

 

4 Τροχοι 8,90 euro=DVD Αuto review 2003

 

Σινεμα collection 6 euro= Κ-ραχ με τον Jeff Bridges

 

Για το τελευταίο επιφυλάσσομαι ελαφρώς :cry:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος hunk ( 8 Φεβ. 2004 , 05:19)

 

to k-pax to exei to tommorrow kai exei 6,40..

 

 

To oπίο με την ευκαιρία έχει και αφιέρωμα στε PDA. :p Thanx man! Βασικά μπερδέυτηκα, γιατί δεν είχ κρατήσει φωνητική σημείωση για αυτό και ήταν και το σινεμά collection υποψήφιο.... :cry: :rolleyes: :p

Όσο για ητν τιμή... ε! Κοντά έπεσα! :p

Link to comment
Share on other sites

Στο καινούργιο ντιβιντί χομ θήατερ θα βρείτε το καταπληκτικό "Για όλα φταίει το γκαζόν" με τη θεά Αμπρίλ :o
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sallax (14 Φεβ. 2004 , 12:39)

 

Στο καινούργιο ντιβιντί χομ θήατερ θα βρείτε το καταπληκτικό "Για όλα φταίει το γκαζόν" με τη θεά Αμπρίλ :o

 

 

Με ακόμα πιο καταπληκτικό soundtrack :o

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα τέσσερεις προτάσεις για όλα τα γούστα! :p

 

DVD Colection: John Wayne @5.3 euros :cool:

 

Madame Figaro (ειδικά για τα κορίτσια του myphone :p ): DVD Mόδα Άνοιξη-Καλοκαίρι 2004 @4euros :eek:

 

Kινητή τηλεφωνία και τηλεπικοινωνίες (!): No man's land @5.3 euros

 

Digital Vision: Οι δολοφόνοι @7.5 euros :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...