Jump to content

[Επίσημο] HTC One S


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν συσκευή πάρει την JB θα υποστηρίζει κανονικά flash;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χρόνια πολλά! καλή χρονιά και απο εμένα! Εδω και 1μιση περίπου μήνα έχω το κινητό με τον S3 επεξεργαστή! το είχα πάρει με επειδοτηση απο την wind.Θα ήθελα να ρωτήσω αν εχει έρθει η αναβάθμιση σε JB σε κανέναν απο εσάς! τώρα πάνω έχει την 4.0.4

Ευχαριστώ και καλή χρονιά και πάλι να έχουμε! :):):)

Link to comment
Share on other sites

Όταν συσκευή πάρει την JB θα υποστηρίζει κανονικά flash;

 

Ναι, κανονικά (ετκός από chrome βέβαια).

Link to comment
Share on other sites

konkaratzas ποσο σου πηρανε για την οθονη;η οθονη που σου εβαλαν ειναι γνησια;καταλαβες καμια διαφορα;εχω γρατζουνιες στο τζαμι του κινητου κ νομιζω οτι πρεπει να αλλαξω κ την οθονη μαζι αλλα φοβαμαι μηπως δ μου βαλουν την γνησια κ δεν το ρισκαρω.εσυ τι λες;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά :)

 

Υπάρχει τρόπος να μην κλειδώνει ποτέ η οθόνη; Η βρωμοsamsung :lol: το έχει (τουλάχιστον στην 4.1.2) και βολεύει αφάνταστα, μιας και με τη θήκη δε χρειάζεται να κλειδώνει η οθόνη :O

 

:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά :)

 

Υπάρχει τρόπος να μην κλειδώνει ποτέ η οθόνη; Η βρωμοsamsung :lol: το έχει (τουλάχιστον στην 4.1.2) και βολεύει αφάνταστα, μιας και με τη θήκη δε χρειάζεται να κλειδώνει η οθόνη :O

 

:cry:

Ρυθμίσεις > Οθόνη > Απουσία Δραστηριότητας > Απενεργοποίηση Ποτέ ;)

 

υγ: Νομίζω αυτό είναι setting του android, δεν έχει να κάνει με την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το μενού το έχω στα γερμανικά, αναφέρεσαι στην επιλογή ακριβώς κάτω από τη Φωτεινότητα;

 

Αν το βάλω στο "ποτέ" τότε δε σβήνει ποτέ η οθόνη :blink:

 

Κάποιος από τους 2 μας μπερδεύεται μάλλον :lol:

Link to comment
Share on other sites

μενει παντα ανοιχτη η οθονη και δεν κλειδωνει (αυτοματα). αυτο δεν θες?
ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θέλει να μην εμφανίζεται το δαχτυλίδι όταν ανοίγει η οθόνη και να μπαίνει κατευθείαν στη home screen. Δε γνωρίζω πως γίνεται αυτό.

 

Edit: Το googlaρισα και βρήκα το παρακάτω. Φαίνεται να δουλεύει:

http://forums.androidcentral.com/htc-evo-3d/109837-disable-lock-screen-drag-ring.html

(https://www.google.gr/search?q=htc+sense+remove+ring+screen&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a)

Edited by xaris78
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο κινητό απο το birdphone. Θέλω εάν ξέρει κάποιος να μου πεί,που να το έχει πάρει απο εκεί, εαν είναι το z520e S4 όπως λέει και στο site,εάν είναι branded,εάν έχει εγγύηση για service απο την ελληνική αντιπροσωπεία ή οποιοδήποτε άλλο παράξενο μπορεί να αντιμετωπίσω απο την ιντερνετική μου αγορά και να παιδευτώ και να κλαίω τα λεφτά μου.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το No Lock τελικά, έχει και widget οπότε είναι ακόμα πιο εύκολο στην ενεργοποίηση/απενεργοποίηση :cool:

 

Το δαχτυλίδι είναι μέρος του Sense, οπότε υποθέτω γι'αυτό δεν υπήρχε τρόπος να παρακαμφθεί :happy:

 

Ευχαριστώ!

 

ΥΓ Τιμωρέ δε θα αγόραζα τίποτε και ποτέ από το συγκεκριμένο σάιτ :ninja: 1000 φορές ebay Γερμανίας πχ και θα είσαι λιγάκι πιο ήσυχος :)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θες λοκ σκριν, τοτε:

 

Personalize > lock screen style > no lock screen

 

 

ετσι με το που πατας το πανω κουμπι, πας στην home screen.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Σκέφτομαι να αγοράσω το εν λόγο κινητό απο το birdphone. Θέλω εάν ξέρει κάποιος να μου πεί,που να το έχει πάρει απο εκεί, εαν είναι το z520e S4 όπως λέει και στο site,εάν είναι branded,εάν έχει εγγύηση για service απο την ελληνική αντιπροσωπεία ή οποιοδήποτε άλλο παράξενο μπορεί να αντιμετωπίσω απο την ιντερνετική μου αγορά και να παιδευτώ και να κλαίω τα λεφτά μου.Ευχαριστώ.

Το δικό μου το έχω πάρει από εκεί, μαύρο z520e, T-mobile branded. Έμεινα ικανοποιημένος από τη συνεργασία μας.

 

Επειδή όμως κανείς δε μπορεί να σου εγγυηθεί αν αυτό που θα παραγγείλεις εσύ είναι όντως το z520e, θα σου πρότεινα να το παραλάβεις από το κατάστημα όπου έχεις την ευκαιρία να διαπιστώσεις και μόνος σου οτι όντως είναι αυτό που θέλεις (ο κωδικός z520e αναγράφεται στο πίσω μέρος της συσκευασίας).

 

Όσο αφορά την εγγύηση δεν έχει χρειαστεί να τη χρησιμοποιήσω για να σου απαντήσω με βεβαιότητα.

Link to comment
Share on other sites

konkaratzas ποσο σου πηρανε για την οθονη;η οθονη που σου εβαλαν ειναι γνησια;καταλαβες καμια διαφορα;εχω γρατζουνιες στο τζαμι του κινητου κ νομιζω οτι πρεπει να αλλαξω κ την οθονη μαζι αλλα φοβαμαι μηπως δ μου βαλουν την γνησια κ δεν το ρισκαρω.εσυ τι λες;

 

Η γνήσια είναι 210 ευρώ έκανε αλλά φαντάσου μ έπεσε με τν οθόνη στο μάρμαρο κ ΔΝ έπαθε τπτ το γυαλί έσπασε από μέσα. Πως έκανε γρατσουνιές σε σένα?δν έχει καμια διαφορά σαν ποιότητα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια!!! ενδιαφερομαι να αγορασω το one s εχω μπερδευτει λιγο ομως βλεπω S2 S3 S4 ποια η διαφορα και επισης βλεπω σε 2 σκρουτζομαγαζα οτι το εχουν με επεξεργαστη στα 1,7Ghz (φθηνοτερο ) ενω ολα τα αλλα στα 1,5Ghz .

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια!!! ενδιαφερομαι να αγορασω το one s εχω μπερδευτει λιγο ομως βλεπω S2 S3 S4 ποια η διαφορα και επισης βλεπω σε 2 σκρουτζομαγαζα οτι το εχουν με επεξεργαστη στα 1,7Ghz (φθηνοτερο ) ενω ολα τα αλλα στα 1,5Ghz .

 

2 εκδοσεις υπαρχουν, τσεκαρε το πρωτο ποστ του τοπικ και 2 σελιδες πριν, που εχει ξαναπαντηθει η ιδια ερωτηση. :)

 

καλη χρονια.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια!!! ενδιαφερομαι να αγορασω το one s εχω μπερδευτει λιγο ομως βλεπω S2 S3 S4 ποια η διαφορα και επισης βλεπω σε 2 σκρουτζομαγαζα οτι το εχουν με επεξεργαστη στα 1,7Ghz (φθηνοτερο ) ενω ολα τα αλλα στα 1,5Ghz .

 

Δεν υπάρχει S2. Υπάρχει Ville C2, ήτοι Z560e, που είναι με τον επεξεργαστή S3 στα 1,7GHz.

Και υπάρχει και Ville σκέτο, ήτοι Z520e, που είναι με τον επεξεργαστή S4 (καλύτερος=ακριβότερος) στα 1,5GHz.

Όπου ville = One S

Στα περισσότερα μαγαζιά έχουν το Ville C2 στην πραγματικότητα, ασχέτως του τι γράφουν στο site τους.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το έχω πάρει από εκεί, μαύρο z520e, T-mobile branded. Έμεινα ικανοποιημένος από τη συνεργασία μας.

 

Επειδή όμως κανείς δε μπορεί να σου εγγυηθεί αν αυτό που θα παραγγείλεις εσύ είναι όντως το z520e, θα σου πρότεινα να το παραλάβεις από το κατάστημα όπου έχεις την ευκαιρία να διαπιστώσεις και μόνος σου οτι όντως είναι αυτό που θέλεις (ο κωδικός z520e αναγράφεται στο πίσω μέρος της συσκευασίας).

 

Όσο αφορά την εγγύηση δεν έχει χρειαστεί να τη χρησιμοποιήσω για να σου απαντήσω με βεβαιότητα.

 

...και σε πια τιμη το αγορασες ??

εαν μποριες να δωσεις και καποιο λινκ απο το ηλεκτρονικο καταστημα καλο θα ηταν...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει S2. Υπάρχει Ville C2, ήτοι Z560e, που είναι με τον επεξεργαστή S3 στα 1,7GHz.

Και υπάρχει και Ville σκέτο, ήτοι Z520e, που είναι με τον επεξεργαστή S4 (καλύτερος=ακριβότερος) στα 1,5GHz.

Όπου ville = One S

Στα περισσότερα μαγαζιά έχουν το Ville C2 στην πραγματικότητα, ασχέτως του τι γράφουν στο site τους.

 

Α ωραια σ ευχαριστω πολυ στην ουσια αν παρω το C2 (στα 1,7) υπαρχει καποιο προβλημα (εχει αντιμετωπισει κανεις καποιο προβλημα) γιατι η διαφορα ειναι στα 10 ευρω με το C2 να ειναι κατα 0,2 Ghz ταχυτερο και πιο φθηνο!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια είναι 210 ευρώ έκανε αλλά φαντάσου μ έπεσε με τν οθόνη στο μάρμαρο κ ΔΝ έπαθε τπτ το γυαλί έσπασε από μέσα. Πως έκανε γρατσουνιές σε σένα?δν έχει καμια διαφορά σαν ποιότητα

Ρωτησα σε γερμανο και μου ειπαν 145..κατι δεν παει καλα..απο μισο μετρο επεσε και χτυπησε σε πλαστικο και εκανε μια γρατζουνια περιπου δυο ποντους.αλλα 210 ειναι πολλα ρε φιλε.θα παρω ενα τηλεφωνο να δω τι θα μου πουνε.σε ευχαριστω πολυ παντως

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση τα branded να έχουν πρόβλημα με το σήμα στην Ελλάδα?Μήπως η κεραία είναι κατασκευασμένη να λειτουργεί καλύτερα στα δίκτυα της χώρας που ειναι η εταιρία που τα βγάζει π.χ.(Tmobile Αγγλία)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...