Jump to content

ZTE V975 geek


venividivici
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Που την βρηκες αυτη την διαδικασια root;

 

Δωσε μας link...

 

Διαφερει σε κατι απο τις συνηθεις διαδικασιες;

 

Δεν εχω ξαναδει διαδικασια με εκτελεση αρχειου zip οπως οταν βαζουμε νεα rom γιαυτο ρωταω μην τυχον επιφερει καποιες διαφορετικες επιπτωσεις στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ευχαριστώ για το feedback !

έχεις επιβεβαιώσει ότι είναι 100% rooted και χωρίς πρόβλημα στο playstore ? δηλαδή δίνει δικαιώματα σε κάποια εφαρμογή (π.χ. Greenify) ?

ρωτάω επειδή διάβασα πριν μερικές μέρες (σε ξένο φόρουμ) ότι έχει πρόβλημα το playstore μετά το root (δεν έχω πρόχειρο το site για να το διάβαζες κι εσύ μια στιγμή) .

 

Επιπρόσθετα, θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν κάποια αρνητικά για την συγκεκριμένη συσκευή . Δεν αναφέρομαι στο μπλε χρώμα :P αλλά σε κολλήματα όπως "με πετάει έξω από τον stock browser όταν είμαι σε κάποιο βαρύ site" , "παρατηρείται υπερθέρμανση μετά από 2 ώρες ταινίας" , "βαράει επανεκκίνηση στο άσχετο" ,"τρίζει το ηχείο" .... κτλ .

 

ευχαριστώ και πάλι .

Link to comment
Share on other sites

@guideman

 

Εντοπισα μονος μου πως βρηκες την διαδικασια root....στο xda

 

Επιβαιβεωσε μας πως δουλευουν ολα ρολοι να την κανουμε και εμεις

 

Επισης στο xda αναφερουν πως υπαρχει νεα επισημη rom B06 εμεις εχουμε την B03...η οποια θελει χειροκινητη επανεγκατασταση των gapps βεβαια...τα οποια εμας μας τα εχει εγκαταστησει το minideal στην B03

 

Ξερει καποιος να μας πει τι αλλαγες εχει η Β06 δεν εβγαλα ακρη γιατι παραπεμπουν σε Κινεζικο υλικο στο xda

 

Την εχει εγκαταστησει κανεις εδω να μας πει την εμπειρια του;

Link to comment
Share on other sites

 

Ξερει καποιος να μας πει τι αλλαγες εχει η Β06 δεν εβγαλα ακρη γιατι παραπεμπουν σε Κινεζικο υλικο στο xda

 

 

Version update:

1, to enhance the performance and stability of the Camera. 2, to improve the stability of the double window function. 3, the update part of the application. 4, improve system stability.

 

Πηγή http://www.ztedevice.com.cn/support/smart_phone/3370fd32-93ea-4806-9a20-cfbeed4446bc.html#type=software

 

*Η μετάφραση έγινε με το google translate.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εντοπισα μονος μου πως βρηκες την διαδικασια root....στο xda

Επιβαιβεωσε μας πως δουλευουν ολα ρολοι να την κανουμε και εμεις.

Δεν εχω ξαναδει διαδικασια με εκτελεση αρχειου zip οπως οταν βαζουμε νεα rom γιαυτο ρωταω μην τυχον επιφερει καποιες διαφορετικες επιπτωσεις στο κινητο

Μπραβο βρε θηριο που το εντοπισες..:) Αφου το γραφω πριν 2-3 σελιδες πιο πισω αμα κοιταξεις, καπου αναφερω για το post #19 στους xda..

Δεν εχεις ξαναδει? Γιατι ειχες ξαναδει Intel 2580 σε κινητο? Εγω οχι. Ξεχωριστος επεξεργαστης, ξεχωριστες διαδικασιες. Ειπαμε, το εργαλειο μας ειναι ξεχωριστο και πραγματικα ειναι ξεχωριστο, ειναι αστερι. Στην ιδια καρτουλα απ οτι γραφει μπαινει και η νεα ΡΟΜ και τα αρχεια για gapps.

Παιδια το root αυτο δεν επηρεαζει τιποτα, ολα παρεμειναν οπως ηταν, (playstore κλπ, ολα), μονο που εμφανιζονται δυο Κινεζικες εφαρμογες, ΖΤΕ app και ο root Explorer, αν ξερετε Κινεζικα κρατειστε τις :lol:

Δυο root checkers δινουν "rooted", μετα το ρουτ εγκατεστησα adaway, ES File explorer, Faster GPS (πειραματικα), θελετε και αλλες αποδειξεις?

Το τηλεφωνο δουλευει ρολοι.

Για B06 εγω δεν το συζηταω ακομα, δεν θελω να μπλεξω με χειροκινητα gapps και Erix Yang και δεν συμμαζευεται..

Αν βεβαια εσεις ειστε αρκετα θαραλλεοι τολμειστε το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν κάποια αρνητικά για την συγκεκριμένη συσκευή . Δεν αναφέρομαι στο μπλε χρώμα :P αλλά σε κολλήματα όπως "με πετάει έξω από τον stock browser όταν είμαι σε κάποιο βαρύ site" , "παρατηρείται υπερθέρμανση μετά από 2 ώρες ταινίας" , "βαράει επανεκκίνηση στο άσχετο" ,"τρίζει το ηχείο" .... κτλ .

Δεν εχω παρατηρησει δυσλειτουργιες, ουτε ομως ημουν σε καποιο βαρυ site, ουτε εχω δει ταινια, ουτε και εχω δει να τριζει κατι. Το μονο που παρατηρησα, ηταν καποια υπερθερμανση στην μπαταρια κατα τη φορτιση (1,5Α φορτιστης, τι περιμενεις..). Την δευτερη φορα φορτισα με 1Α φορτιστη και ζεσταθηκε πολυ λιγοτερο.

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι ένα κλικ από το να παραγγείλω, το γκρι, όχι το πεθεμενατζιδικο το γαλάζιο :X, δοκίμασε κανείς OTG;, πλέον ξέρουμε πως έχει asahi glass(?) (dragontrail?), κάποιος να μας ενημερώσει περαιτέρω για την μπαταρία; :worry: και εν τέλει πόσος χώρος υπάρχει για εφαρμογές, το 1GB εκείνο που είδαμε σε προηγούμενο screenshot? Edited by Romanos

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα οτι πεθαμενατζιδικο είναι τό μωβ, δεν είναι? Χαχαχα..

Συνδεσα πληκτρολόγιο και δούλεψε μια χαρά. Gamepads δεν υποστηριζει. Η user ROM μας προσφέρει 2Gb περίπου χώρο. Για το γυαλι, οτι ξερουμε, ξερεις. Παιδια δοκίμασε κανεις σας MHL? Συνδεσα το ειδικό καλώδιο με το HDMI της τηλεόρασης αλλά δεν έχω εικόνα. Είναι θέμα καμμίας ρύθμισης?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νόμιζα οτι πεθαμενατζιδικο είναι τό μωβ, δεν είναι? Χαχαχα..

Συνδεσα πληκτρολόγιο και δούλεψε μια χαρά. Η user ROM μας προσφέρει 2Gb περίπου χώρο. Δοκίμασε κανεις σας MHL? Συνδεσα το ειδικό καλώδιο με το HDMI της τηλεόρασης αλλά δεν έχω εικόνα. Είναι θέμα καμμίας ρύθμισης?

 

To link για τη ρομ που έδωσες πριν δείχνει να μη δουλεύει.

Το MHL παίζει με το που συνδέεις.

Μόλις το συνδέσεις κανονικά θα πρέπει να σου το αναγνωρίσει το τηλέφωνο και να σου εμφανίσει και notification.

Έχεις βάλει φορτιστή στο MHL; Ποιον adaptor έχεις;

Link to comment
Share on other sites

To link για τη ρομ που έδωσες πριν δείχνει να μη δουλεύει.

Το MHL παίζει με το που συνδέεις.

Μόλις το συνδέσεις κανονικά θα πρέπει να σου το αναγνωρίσει το τηλέφωνο και να σου εμφανίσει και notification.

Έχεις βάλει φορτιστή στο MHL; Ποιον adaptor έχεις;

το λινκ για το ρουτ δουλεύει κανονικότατα, μόλις τώρα το δοκιμασα 3 φορες..

Το καλώδιο ΜΗL χωρίς τροφοδοσία διαπιστωσα οτι δεν δουλευει χαχαχα..Τι έννοεις ποιος adaptor? Απο το focalprice είναι..

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

το λινκ για το ρουτ δουλεύει κανονικότατα, μόλις τώρα το δοκιμασα 3 φορες..

Το καλώδιο ΜΗL χωρίς τροφοδοσία διαπιστωσα οτι δεν δουλευει χαχαχα..Τι έννοεις ποιος adaptor? Απο το focalprice είναι..

 

Είμαι σε εταιρικό Η/Υ και φαίνεται τρώω μπλοκ εδώ.

Δουλεύει από το κινητό.

Το MHL είναι adaptor :)

Σου δούλεψε με τροφοδοσία;

Link to comment
Share on other sites

Όταν ειπές ποιος adaptor θεώρησα οτι ρωτάς ποιας φίρμας είναι η κάτι τέτοιο..

Εβαλα τροφοδοσία αλλά παλι δεν δουλευει.. Θα δουμε..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ειπές ποιος adaptor θεώρησα οτι ρωτάς ποιας φίρμας είναι η κάτι τέτοιο..

Εβαλα τροφοδοσία αλλά παλι δεν δουλευει.. Θα δουμε..

 

Χωρίς να το συνδέσεις με την τηλεόραση, αναγνωρίζεται από το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν υποστηριζει mhl; δε βλεπω να το γραφει στα χαρακτηριστικα του κινητου.ισως ομως να υποστηριζει ως intel κινητο το προτυπο widi/miracast δηλαδη ασυρματη συνδεση με το καταλληλο στικακι Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν υποστηριζει mhl; δε βλεπω να το γραφει στα χαρακτηριστικα του κινητου.ισως ομως να υποστηριζει ως intel κινητο το προτυπο widi/miracast δηλαδη ασυρματη συνδεση με το καταλληλο στικακι

 

Όντως...

Κι εγώ τώρα το κοίταξα και δε βλέπω να το υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

Συνδεοντας το καλωδιακι με τον ανταπτορα (μαζι με τροφοδοσια) στο κινητο, χωρις απο την αλλη να ειναι συνδεδεμενο με την τηλεοραση, δεν βλεπω καμμια αντιδραση στο κινητο.

Στο ποστ #290 που ανεφερε ο φιλος δυο σελιδες πριν, λεει οτι εχει MHL:

"3.V975 supports MHL HDMI HD output be?

V975 supports MHL HDMI output functions performed. However, users need to purchase their own MHL adapter cable".

Αλλου, οντως λεει οτι δεν υποστηριζει.

Παντως ασυρματη συνδεση υποστηριζει, στο μενου υπαρχει το σχετικο εικονιδιο.

παιδιά μόνο φωτογραφίες περιμένω να δω πώς είναι η φωτογραφική για την οποία κανείς δεν μιλάει και το παραγγέλνω

Ειναι μυστικο, γι αυτο κανεις δεν μιλαει..:lol:

Καλα, εσυ για φωτογραφικη μηχανη ψαχνεις η για κινητο? :wacko:

Αντε, παρε μερικες φωτο να σου φυγει..ο καημος..:lol:

 

[ATTACH]40837[/ATTACH][ATTACH]40838[/ATTACH][ATTACH]40839[/ATTACH][ATTACH]40840[/ATTACH]

Οι φωτο παρθηκαν απο το κινητο με την μεγαλυτερη αναλυση 3264Χ2448 και με ολες τις ρυθμισεις στο αυτοματο.

Φυσικα ηταν μεγαλες 1,5-2,5ΜΒ οποτε μικρυνα την αναλυση στο μισο 1632Χ1224 για να μπορεσω να τις ανεβασω

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μυστικο, γι αυτο κανεις δεν μιλαει..:lol:

Καλα, εσυ για φωτογραφικη μηχανη ψαχνεις η για κινητο? :wacko:

Αντε, παρε μερικες φωτο να σου φυγει..ο καημος..:lol:

 

[ATTACH]40837[/ATTACH][ATTACH]40838[/ATTACH][ATTACH]40839[/ATTACH][ATTACH]40840[/ATTACH]

Οι φωτο παρθηκαν απο το κινητο με την μεγαλυτερη αναλυση 3264Χ2448 και με ολες τις ρυθμισεις στο αυτοματο.

Φυσικα ηταν μεγαλες 1,5-2,5ΜΒ οποτε μικρυνα την αναλυση στο μισο 1632Χ1224 για να μπορεσω να τις ανεβασω

 

φίλε ωραίος, τις περιμένω μέρες αυτές τις φώτο, δεν ψάχνω φωτογραφική αλλά εδώ μιλάτε για otg που το θεωρώ άχρηστο :p η φωτογραφική τουλάχιστον βοηθάει, έχει πραγματική χρησιμότητα. Τέλος πάντων, μια χαρά που φαίνονται οι φώτο

Link to comment
Share on other sites

Απλα μια χαρα? Θαλεγα πολυ καλες ειναι για κινητο. Αν τις εβλεπα χωρις να ξερω, θα ελεγα οτι ειναι απο φωτογραφικη μηχανη.

Καλη χρωματικη αποδοση, καλα φωτισμενες αλλα και πολυ καλη ευκρινεια βλεπω. Με τα "πρωην" που ειχα (G3S, JΚ809 και ZP820) καμμια σχεση..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

φίλε ωραίος, τις περιμένω μέρες αυτές τις φώτο, δεν ψάχνω φωτογραφική αλλά εδώ μιλάτε για otg που το θεωρώ άχρηστο :p η φωτογραφική τουλάχιστον βοηθάει, έχει πραγματική χρησιμότητα. Τέλος πάντων, μια χαρά που φαίνονται οι φώτο

 

Για mhl μιλάγαμε.

Πάντως οι φωτογραφίες για μένα είναι πολύ καλύτερες του αναμενόμενου.

Στα λεφτά αυτά δεν έχω δει καλύτερες.

Link to comment
Share on other sites

Για το MHL δεν ξερω.. Μηπως ο ανταπτορας μου εχει προβλημα..

Ας δοκιμασουν και αλλοι οσοι εχουν, να μας πουν.

Ε, αν πραγματι δεν υποστηριζει, δεν πειραζει.

Περισσοτερη σημασια για μενα εχει το ασυρματο. Ο ειδικος ανταπτορας για την TV ερχεται αυτη την βδομαδα, οποτε θα μαθουμε τι παιζει και μ αυτο..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Για το MHL δεν ξερω.. Μηπως ο ανταπτορας μου εχει προβλημα..

Ας δοκιμασουν και αλλοι οσοι εχουν, να μας πουν.

Ε, αν πραγματι δεν υποστηριζει, δεν πειραζει.

Περισσοτερη σημασια για μενα εχει το ασυρματο. Ο ειδικος ανταπτορας για την TV ερχεται αυτη την βδομαδα, οποτε θα μαθουμε τι παιζει και μ αυτο..

 

Έχεις κάποιο λινκ για το MHL που έχεις;

Link to comment
Share on other sites

 

Στείλε ένα email στο κατάστημα που το αγόρασες και ρώτα αν υποστηρίζει mhl κι αν ναι, με πόσα pins (μάλλον 5 που είναι το κλασσικό).

Η Samsung στα καινούρια τηλέφωνά της, χρησιμοποιεί 11.

Στο λέω επειδή γράφει ότι κάνει και για Samsung ο αντάπτορας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερίζω την κοινότητα, να πω καλοδούλευτο σε αυτούς που το πήραν και καλός να το δεχθούμε σε μας που το περιμένουμε. Θέλω να πιστεύω πως είμαι στην ευχάριστη θέση να σας αναγγείλω πως είμαι και ‘γω ένας από αυτούς που παρήγγειλαν το ZTE .

 

Πήρα αρκετές πληροφορίες από το φόρουμ έτσι ως ώστε να με πείσουν για να προσφύγω στην παραγγελία. Το κινητό για τα λεφτά του θα μπορούσε να ήταν χαμηλότερων Specs, ή να το πω και αλλιώς, για τα Specs του, θα μπορούσε να ήταν ακριβότερο.

 

Εννοείτε πως με την παραλαβή θα κάνω και γω το προσωπικό μου review, γιατί καλώς η κακός, ο καθένας μας μπορεί να βλέπει και κάτι διαφορετικό.

 

  • Ρίξτε μια ματιά σχετικά με την αγορά MHL καλωδίου:

(απλά, πρέπει να βεβαιωθούμε αν δουλεύει)

http://www.ebay.com/itm/360787042928

ωστόσο, με την τιμή που το αγοράζουμε, και να μη δουλεύει, τα έβγαλε τα λεφτά του!! :p

 

  • Και κάτι που θα σας πρότεινα να πάρετε όλοι όσοι επιλέξετε να αγοράσετε την συσκευή:

http://www.ebay.com/itm/400618551018?var=670174024043

(ας μας πει κάποιος σχετικά με την ποιότητα της θήκης και του screen protector που περιέχονταν στη συσκευασία)

:ninja:

Μάθε να μαθαίνεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες στο φορουμ και στο νημα του V975. Εγω ηδη εχω την συσκευη στα χερια μου, ειμαι σιγουρος οτι θα μεινεις και εσυ ικανοποιημενος οπως και οι περισσοτεροι εδω που την εχουν παραγγειλει.

Την διαφανη αυτη θηκη την εχω ηδη βαλει στο ματι, μια που το κινητο ειναι το γαλαζιο και η μαυρη που το συνοδευε δεν εχει νοημα να χρησιμοποιηθει. Ειναι ομως καλης ποιοτητας και αρκετα λεπτη, οποτε δεν χοντραινει ιδιαιτερα το ηλεφωνο. Screenprotector δεν ειχα αλλοτε, ομως μου φανηκε χοντρουτσικο και γι αυτο υποθετω δεν καθεται καλα στα ακρα της οθονης.

Το MHL καλωδιο δεν μου δειχνει τιποτα, θα δουμε εν καιρω και γνωμες αλλονων παιδιων.

Στείλε ένα email στο κατάστημα που το αγόρασες και ρώτα αν υποστηρίζει mhl κι αν ναι, με πόσα pins (μάλλον 5 που είναι το κλασσικό)

Τωρα εδω μιλας για το κινητο?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...